Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Vehabije opet pobudalile » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (11): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
AbdurRahman AbdurRahman is a Male
avenija kruzno




Poruka: 133
Location: Allahova zemlja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ti kao prvo imas doista los nacin izrazavanja i vidi se da si neki klosar ili u najmanju ruku diletant, ti pord broj 1 ne znas dali sam ja bio i gdje sam ja bio i ko sam ja bio a ja znam da si ti redovno dobio degeneka od raje s avenije. mladicu znamo ko si i o sebi si sve rekao

___________________________________________________________________

    11-20-2006 18:11 AbdurRahman is offline Homepage of AbdurRahman Pregledaj poruke od AbdurRahman Dodaj AbdurRahman u listu prijatelja
    giovanni giovanni is a Male
    samo sto nisam




    Poruka: 1902
    Location: na beloj ladji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    13.gif 13.gif 13.gif ,sad si me stvarno prepao ,evo oduzeo sam se od straha,a ko ste to vi samo mi objasni molim te,da niste ona organizacija crna ruka mozda, 13.gif 13.gif
    prvo diletant si i klošar samo ti ,koji hoceš da širiš nešto i da nameceš na mjestu gdje apsolutno nemaš prostora za to ,tvoja vjera je tvoja stvar i nicija više ,samo bog moze odlucivati o tome ko je vjernik ,a ko ne i ako bog da sa svojim grijesima il dobrim dijelima cemo se suociti na sudnjem danu,u islamu kao i što sam dobro znaš nema prisile,a ti i takvi ko ti se ne drzite toga ,pa te apsolutno ne smatram vjernikom ni muslimanom,uostalom ,ja se ne krijem iza nika ko ti ,pa sam automatski i bolji covjek

    ___________________________________________________________________
    Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane giovanni dana 11-20-2006 u 18:17.

    11-20-2006 18:16 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
    Indijanac Indijanac is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 530
    Location: Fuckin' Germany

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od AbdurRahman:

          citat od giovanni:

        ja stvarno ne kontam ove vehabije,suludo je osudzivati nacionaliste u drugim narodima ,ako prije svega ne osudimo one u našim redovima,opet pojam nacionalizam ne uzimam u negativnom kontestu,al ovaj koji propagiraju vehabije ,bar po mom vidzenju predstavlja ekstremni nacionalizmom, brojni su primjeri napada vehabija i na muslimane koji se ne pridrzavaju islama na nacin kako ga oni to vide ,tuzno i ništa više


      Opet neka neznalica koja nema veze s islamom, zaista je dosadno raspravljati sa neznalicama ali stvarno nisam mogao da ne odgovorim na ovo glupost. Islam i nacionalizam, "vehabije i nacionalizam" nacionalizam prema rijecima Poslanika s.a.w.s. SMRDI i nije od islama, islam nema nikakve veze sa nacionalizmom to je kovanica zapada i zapadnjackog drustva (procitaj i educiraj se odakle je potekao i nastao). Mi djelimo ljude na muslimane i na nevjernike. To je od islama.

      P.S.: Preporuka ovim neznalicama da se ne upustju u raspravu o kojoj nemaju pojma bolje barem malo da googlaju, kazem barem jer se znanje ne uzima s google nego iz knjige, pa da se ukljuljuce.


    "Mi djelimo ljude na muslimane i na nevjernike. To je od islama."

    Koji to mi ?

    I ko to ima prava da dijeli ljude, po bilo kojem osnovu ?

    I u pravu si.
    Dijeljenje ljudi na vjernike i nevjernike nije nacionalizam,
    nego sovinizam. Nije sija nego vrat.

    I ne prijeti decku, ne valja to.
    Jer svaka batina ima 2 kraja.


    Ja vjernika i belaja 29.gif

    A ha im kazes nesto sto im ne pase,
    odmah bi mlatili.

    A poruka mira, ljubavi ?

    Sjedi 1 i srami se...

    ___________________________________________________________________
    Ko bi mogo opjevati redom
    sve ljepote divnoga Mostara,
    zar se èudiš srce što ga ljubim
    sa ljubavlju sinovskoga žara?

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Indijanac dana 11-20-2006 u 18:18.

    11-20-2006 18:16 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
    AbdurRahman AbdurRahman is a Male
    avenija kruzno




    Poruka: 133
    Location: Allahova zemlja

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Allah djeli ljude na vjernike i nevjernike i jedino on ima pravo da ih djeli jer ih je stvorio i njemu pripada sva hvala i sud.

    Ne krijem se iz nika a crne ruka, bjela ruka, sarena ruka, zelena ruka tako covjek prica kada dozvoli sebi da ga obrazuje dnevni avaz ili bilo koga drga dnevna stampa.

    Sto se tice otkrivanja lica kad te sretnem nejgdje u gradu zaustavit cu te da mi kazes da sam "hablecina".

    ___________________________________________________________________

      11-20-2006 18:20 AbdurRahman is offline Homepage of AbdurRahman Pregledaj poruke od AbdurRahman Dodaj AbdurRahman u listu prijatelja
      giovanni giovanni is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1902
      Location: na beloj ladji

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      a rahmane ,što se tice prijetnji ,bit ce mi drago da me informiraš ko si ,tako da i tu tvoju strast za fizickim obracunom mozemo riješiti i ja i ti i ta raja koja su me mlatila 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

      11-20-2006 18:21 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
      Odgonetalo Odgonetalo is a Male
      mofo beba




      Poruka: 8
      Location: blizu Malmö-a

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      A jasta si i to malo veca i ne samo veca vec i zavedena,ako mislish ko sto pishesh 05.gif

      ___________________________________________________________________
      Vidi nas mama,prava smo drama :-)

      11-20-2006 18:23 Odgonetalo is offline Pregledaj poruke od Odgonetalo Dodaj Odgonetalo u listu prijatelja
      giovanni giovanni is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1902
      Location: na beloj ladji

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od AbdurRahman:

        Allah djeli ljude na vjernike i nevjernike i jedino on ima pravo da ih djeli jer ih je stvorio i njemu pripada sva hvala i sud.

        Ne krijem se iz nika a crne ruka, bjela ruka, sarena ruka, zelena ruka tako covjek prica kada dozvoli sebi da ga obrazuje dnevni avaz ili bilo koga drga dnevna stampa.

        Sto se tice otkrivanja lica kad te sretnem nejgdje u gradu zaustavit cu te da mi kazes da sam "hablecina".

      svak ko pokušava da meni poturi nešto što je necu i ne zelim ,za mene je hablecina,
      a de mi sad objasni pošto sam ja neškolaovan i ne nacitan ,šta to u suštini vehabizam propagira ,i na osnovu kojih mjerila oni odredzuju jel neko musliman il nije, nemoj mi se samo ponavljat ,što se tice klanjanja pet vakat namaza jer to znam interesuje me još šta je to što mene cini muslimanom ,a drugoga ne cini

      ___________________________________________________________________
      Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

      11-20-2006 18:26 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
      Indijanac Indijanac is a Male
      bice nesto od mene




      Poruka: 530
      Location: Fuckin' Germany

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Evo i mene interesuje.

      Interesuje me sta ne valja u domacem Islamu
      a sta je to tako dobro u uvoznom ?

      ___________________________________________________________________
      Ko bi mogo opjevati redom
      sve ljepote divnoga Mostara,
      zar se èudiš srce što ga ljubim
      sa ljubavlju sinovskoga žara?

      11-20-2006 18:28 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
      Zivcho
      Gost


      RE: Vehabije opet pobudalile Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      A zar su ikada bili normalni? 14.gif


      Sekta k'o i svaka druga....grupa hajvana na koju ne treba obracati paznju, a kad ti se obrate i pocnu pametovati udri iz sve snage...i gotovo.

      11-20-2006 18:28
      giovanni giovanni is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1902
      Location: na beloj ladji

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      i još nešto,evo vidiš da je ovaj forum pomiješan od svih vjera i nacija ,kako to da neko ko nije musliman treba da ima mišljenje o meni muslimanu na osnovu nacina propagiranja vjere na koji vi to radite, non stop nešto kukamo na ustaše i cetnike ,pa covjece boziji vi dajete uporište svim onima koji tvrde da je ovo bio gradzanski rat i da smo svi isti,jer ako se ne varam ,vehabije se zalazu za islamsku drzavu,a samo mi reci gdje ce ovi ostali,da nam budu kmetovi il šta li

      ___________________________________________________________________
      Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

      11-20-2006 18:30 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
      Indijanac Indijanac is a Male
      bice nesto od mene




      Poruka: 530
      Location: Fuckin' Germany

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Al znas sta me cudi Zivco ?

      Ko to finansira i ko to pomaze i
      kako Islamskoj zajednici ne dosade njihovi ispadi ?

      Gdje je ta drzava, policija ?

      ___________________________________________________________________
      Ko bi mogo opjevati redom
      sve ljepote divnoga Mostara,
      zar se èudiš srce što ga ljubim
      sa ljubavlju sinovskoga žara?

      11-20-2006 18:30 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
      hercegovka84 hercegovka84 is a Female
      raja




      Poruka: 1874
      Location: planet earth

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Indijanac:

        Evo i mene interesuje.

        Interesuje me sta ne valja u domacem Islamu
        a sta je to tako dobro u uvoznom ?


      i mene ovo isto ineteresuje???? 23.gif

      ___________________________________________________________________

        girl.gif

        11-20-2006 18:31 hercegovka84 is offline Pregledaj poruke od hercegovka84 Dodaj hercegovka84 u listu prijatelja
        -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
        raja




        Poruka: 1736
        Location: :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ESSLEMAU ALEJKUM I CAO OSTALI

        Interesuje me jedna stvar nisam sve postove citao ali eto ako je neko isto napisao onda sorry...

        posto je Allah swt svemoguc.... zamisli da on swt posalje sada Poslanika savs u Mostar ili u BIH.... koliko bi nasih ljudi vjernika i ne vjernika reklo.... vidi onog vehabije.... pita te li se to ikada??

        mnogo puta se nazalost radi samo o izgledu da neko bude nazvan tim imenom a to je ustvari namjesteno od nasih dusmana.....

        OBS naravno da ima brace koji niso najbolji sa svojm ahlakom i ponasanjem... ali bas to tkzv vehabije bla bla bla bla bla....to je isto ono kad nas sviju nazivaju militantni islamisti... extremisti.. ha booo prave grupe od nas... a i mi smo sami krivi sto dopustamo

        eto toliko... 01.gif

        11-20-2006 18:47 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
        Zivcho
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Indijanac:

          Al znas sta me cudi Zivco ?

          Ko to finansira i ko to pomaze i
          kako Islamskoj zajednici ne dosade njihovi ispadi ?

          Gdje je ta drzava, policija ?


        Indi...

        ja sam nadugo i nasiroko pisao o svojim iskustvima i susretima sa sektasima zvanim vehabije na temi
          i ne da mi se vise...

          Ono sto je poznato jeste da ih financiraju ekstremne skupine iz S. Arabije i jos jedne arapske zemlje...manja je zemlja u pitanju i ne mogu da se sad sjetim da me ubijes...

          Islamskoj zajednici su u dobroj mjeri dosadili njihovi ispadi, ali IZ je legalno tijelo koje predstavlja muslimane vjernike i nije njihovo da rjesavaju ta pitanja upotrebom sile ili slicnim stvarima. Oni se protiv ove sekte bore onime cime raspolazu.

          Medjutim, vlasti a u dobroj mjeri i narod u BiH su toliko glupi i nezainteresovani da ne vide sta im se pred ocima desava....a ako se (ne daj Boze 29.gif ) jedan od tih sektasa deportuje iz BiH onda svoj glas dizu stranke i dobre "boshnje" kojima nikad nesto nije pravo...jer im "tjeraju sunarodnjake"....koja glupost i zaludjenost.

          Evo samo kada ulazis u Sarajevo iz pravca Vogosce vidjeces tragove vehabijica - dvije bogomolje koje u stvari nisu dzamije poput onih koje se vijekovima / stoljecima grade i nalaze u BiH.

          Mah...ne mogu vise o ovome...dosadilo mi je.

          J 38.gif s vehabije - to je sve sto mogu reci

          11-20-2006 18:49
          Zivcho
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Evo i zastitnika vehabijske sekte Mirana...opet 21.gif


          E tek sad ste na 38.gif ali

          11-20-2006 18:50
          giovanni giovanni is a Male
          samo sto nisam




          Poruka: 1902
          Location: na beloj ladji

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          mirane ovo što si napisao stoji i u pravu si,al ti ljudi koji se nazivaju vehabijama ,su jednostavno sami nametnuli taj trend da to tako nazovem,jednostavno su vazda u grupama i normalan covijek kad ih gleda u njemu pobudzuju strah,u meni licno nisu jer mi ne smetaju ,sve do onog momenta kad pocinju pricati onu vec poznatu pricu ,kako bi ja trebao da zivim i da se ponašam da bi me oni smatrali muslimanom ,ako popijem pivu ,ja znam da je to grijeh i ja cu ispaštai zato ,nije njegovo da on i taki kao on odlucuju u moje ime ,i nek dobro znaju ,da grijeh nit ulazi nit izlazi iz usta vec iz djela

          ___________________________________________________________________
          Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

          11-20-2006 18:52 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
          -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
          raja




          Poruka: 1736
          Location: :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ... samo zelim da kazem da ljudi moraju imati fino ponasanje

          meni je covjek u mostaru ljetos dosao i rekao od kad si ti otisao u vehabije ni progovorili ni jedne nismo zamisli to... pravo smjesno... niti problema imam sa svedima na poslu sve normala ali kad dodjes kod nasih bosnja pojeo bi te kad bradu vidi... smjesno... i zalosno...

          Ne znam ali mislim da je vazno da se ljudi paze sta pricaju jer grijehe na sebe navlace... ja ne branim nikakve ruzne postupke od bilo koga ali branim sunnet Poslanika SAVS koji nazalost se mnogo puta naziva vehabizam....da nam Allah oprosti... amin...

          zivcho cao i tebi...

          OBS meni je brat onaj i obrijani i onaj bradonja..=) i one dede nase stare sto su stalno u dzamiji da ih allah nagradi i uputi i sivju nas.. amin..

          11-20-2006 18:58 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
          giovanni giovanni is a Male
          samo sto nisam




          Poruka: 1902
          Location: na beloj ladji

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          10.gif ,pošteno mirane

          ___________________________________________________________________
          Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

          11-20-2006 19:03 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
          Zivcho
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Mirane cao i tebi 01.gif

          Nisam neki vele vjernik ali jedno znam

          Moramo prvo spoznati istinu u nama samima i pratiti dobro utabane puteve nasih starih i tek ce nas onda i drugi postovati.

          Razjedinjavanje medju Muslimanima koje su zapoceli mudzahedini a nastavila vehabijska sekta ne vodi nicemu dobrome.

          Meni brat nikada nije bio niti ce biti onaj bradonja sa podrezanim pantalonama (koje btw navodno sluze da se na njih ne hvata prasina i prljavstina, a u vecini slucajeva kontakt sa deterdzentom nisu ostvarile dugo vremena).

          11-20-2006 19:13
          -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
          raja




          Poruka: 1736
          Location: :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ok...

          Ali evo jos nesto pa da idem =)

          Mislim da velika smutnja medju jednom grupom kao muslimanima nastane od ne znanja... Prvo Sto je Allah SWT objavio Poslaniku SAVS jeste UCI / CITAJ!

          Zato zivcho i tebi i sebi i ostalima preporucujem da uce o svojoj vjeri pa cemo mnogo lakse kontat neke stvari ako Bog da... 01.gif

          11-20-2006 19:30 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
          Stranica (11): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com