Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Homoseksualizam I Vjera 1 Votes - Average Rating: 2.001 Votes - Average Rating: 2.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
giovanni giovanni is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1902
Location: na beloj ladji

Homoseksualizam I Vjera Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ponukan temom od kolegice refleksije ,pade mi nešto na pamet,da li osoba homoseksualne orijentacije moze biti vjernik ,tj vjerovati u boga ,kad kazem vjernik mislim na pravog istinskoga vjernika,a ne na ove današnje baterijaše ,moje mišljenje je da ne moze ,jer ni u jednoj svetoj knjizi ,jednostavno nema govora o postojanju ovoga neprirodnoga stanja duha,što znaci da je to poremecaj ,u suštini ispada da su svi homoseksualci ,ateist il ti ga nevjernici,jer se sam cin sex sa drugim muškarcem smatra velikim grijehom,nemojte mi samo nabrajat ,koji su još smrtni grijesi svi to znamo ,da tema nebi otišla u pogrešnom smjeru ,hvala 05.gif

___________________________________________________________________
Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane giovanni dana 11-23-2006 u 14:27.

11-23-2006 14:21 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
giovanni giovanni is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1902
Location: na beloj ladji
pokretac teme Thread Started by giovanni

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pošto se svi vidim slazete sa mnom 35.gif ,znaci zakljucaj je da su homoseksualci ateisti 05.gif ,
HVALA BOGU PA IH JE MALO

___________________________________________________________________
Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

11-23-2006 15:32 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Lupas i tvrdis stvari ko maxim po diviziji... 21.gif

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

11-23-2006 15:43 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
Miron Miron is a Male
brato




Poruka: 722
Location: Graz, A

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Giovanni,

uvod je dobar, medjutim pretjerao si u drugom postu...

Ma ovo je poprilicno tabu tema za sve religije... U to sam ubjedjen...

A svako malo - skandal.

Eto nedavno je skinut jedan fratar iz Kaertena (Korushke) u Austriji... ali bukvalno skinut od Pape jer nije htio sam otic kad su se objavila fakta... (kompromitujuce slike sa djecacima)...
Sta vise on je cak i bio na nekom vecem polozaju u crkvenoj hijerarhiji...

Medjutim, pitanje je naravno vruce za svaku dogmu u "moderno vrijeme".
(prije se o tome naravno nije niti raspravljalo)

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Miron dana 11-23-2006 u 16:39.

11-23-2006 16:37 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
trambulin trambulin is a Male
moforaja


Poruka: 2260
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

govani vjera je posebna tema!!!
ja je nebi mikso sa homoseksualizmom!!!!
jer po meni
ali baš po meni vjera je ono šo je u tebi
vjernik sam od malih nogu samo sam nauèio da mi je puno veæa vjera uèinit dobro djelo nego se pridržavat nekih vjernièkih "pravila" 10.gif
kako mene svrstat u vjernike=nikako 02.gif
vjerujem li u boga=jesam
slušam li ga= èisto sumnjam 21.gif
vidi se da si sa carine 18.gif

___________________________________________________________________
masta umire zadnja

11-23-2006 16:50 trambulin is offline Pregledaj poruke od trambulin Dodaj trambulin u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

znas li ti koliko je vjerskih casnika homosexualca i lezbejki, TOOOONAAAAAAAAA....

11-23-2006 17:27 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
giovanni giovanni is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1902
Location: na beloj ladji
pokretac teme Thread Started by giovanni

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Amir:

    znas li ti koliko je vjerskih casnika homosexualca i lezbejki, TOOOONAAAAAAAAA....

znam,al njih i ne smatram,pravim vjernicima,njima je vjera samo paravan

___________________________________________________________________
Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

11-23-2006 17:30 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
giovanni giovanni is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1902
Location: na beloj ladji
pokretac teme Thread Started by giovanni

p Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

    Lupas i tvrdis stvari ko maxim po diviziji... 21.gif

ja ne vidih nigdje izneseno tvoje mišljenje,ja sam samo rekao da je u suprotnosti s vjerovanjem u boga ,zivjeti u istospolnoj zajednici

___________________________________________________________________
Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

11-23-2006 17:32 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma Giovanni, ne mozes tvrditi da samo ateisti prihvataju homosexualce, to je totalno netacno, po cemu to zakljucujes, de malo tresni glavom, razmisli, i na kraju nemoj se plasiti, vise je heterosexualaca u svijetu nego gay ljudi!

11-23-2006 17:34 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
nik obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Prosto ko pasulj: homosexualci jesu ateisti! Ne vjeruju u Boga, i ne mole se. Mozda Ga nekad spomenu iz osjecaja za neki moguci trend, prilikom cega ih udari nesto poput groma! Interesantno posmatrati taj prizor! 14.gif 05.gif 02.gif 13.gif

11-23-2006 17:37
giovanni giovanni is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1902
Location: na beloj ladji
pokretac teme Thread Started by giovanni

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Amir:

    ma Giovanni, ne mozes tvrditi da samo ateisti prihvataju homosexualce, to je totalno netacno, po cemu to zakljucujes, de malo tresni glavom, razmisli, i na kraju nemoj se plasiti, vise je heterosexualaca u svijetu nego gay ljudi!
nije stvar prihvatanja ,amire ,i ja ih prihvatam ,jer htjeo ja to ili ne oni postoje i postojace unatoc mojim zeljama da ih nema, ja govorim o tome ,da covjek koji cvrsto vjeruje u boga ,nikada ne moze biti homoseksualac,jer mu vjera u boga to brani....a ustalom baš me interesuje kakav je stav vjerskih zajednice o pitanju homoseksualizma,ako znate ,postavite i to pa da vidimo

___________________________________________________________________
Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

11-23-2006 17:37 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od giovanni:

        citat od Amir:

      ma Giovanni, ne mozes tvrditi da samo ateisti prihvataju homosexualce, to je totalno netacno, po cemu to zakljucujes, de malo tresni glavom, razmisli, i na kraju nemoj se plasiti, vise je heterosexualaca u svijetu nego gay ljudi!
    nije stvar prihvatanja ,amire ,i ja ih prihvatam ,jer htjeo ja to ili ne oni postoje i postojace unatoc mojim zeljama da ih nema, ja govorim o tome ,da covjek koji cvrsto vjeruje u boga ,nikada ne moze biti homoseksualac,jer mu vjera u boga to brani....a ustalom baš me interesuje kakav je stav vjerskih zajednice o pitanju homoseksualizma,ako znate ,postavite i to pa da vidimo
svi znamo da nema vjere koja prihvata homosexualce, ali po meni, vjera nema nista sa tom pojavom, radi se o cistoj prirodi, i totalno sam protiv toga da pravi vjernik ne moze biti homosexualac, pa sta ti mislis da svaki homosexualac to sam odluci, Eh od danas sam homic....cisto sumnjam da to bas tako ide.

11-23-2006 17:43 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
giovanni giovanni is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1902
Location: na beloj ladji
pokretac teme Thread Started by giovanni

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

amire ,ne moze vjernik pravi bit homoseksualac ,zato jer mu vjera to ne dozvoljava ,kratko i jasno,ja znam, da se homoseksualac ne postaje preko noci ,to je ono što nosiš u sebi od samoga rodzenja,al onda prijatelju ,mora prevagnuti na jednu stranu ,jer ako si homic ,a vjeruješ u boga istinski i pravo tj praktikuješ vjeru ,a ne samo govoriš da si vjernik ,onda ne mozeš biti homoseksualac,jer vjerovanje u boga je jace od bilo kakve ovozemaljske strasti,nemoj mislit da ti ja ovo govorim ,zato što sam ja neki vjerni ,nisam prijatelju ,ja ti ovo govorim cisto zato jer ja to tako vidim 10.gif

___________________________________________________________________
Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane giovanni dana 11-23-2006 u 17:53.

11-23-2006 17:51 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
Miron Miron is a Male
brato




Poruka: 722
Location: Graz, A

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ...a ustalom baš me interesuje kakav je stav vjerskih zajednice o pitanju homoseksualizma,ako znate ,postavite i to pa da vidimo...


100% extremno konzervativan,tj. apsolutno su protiv homosexualizma.

11-23-2006 17:52 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od giovanni:

    amire ,ne moze vjernik pravi bit homoseksualac ,zato jer mu vjera to ne dozvoljava ,kratko i jasno,ja znam, da se homoseksualac ne postaje preko noci ,to je ono što nosiš u sebi od samoga rodzenja,al onda prijatelju ,mora prevagnuti na jednu stranu ,jer ako si homic ,a vjeruješ u boga istinski i pravo tj praktikuješ vjeru ,a ne samo govoriš da si vjernik ,onda ne mozeš biti homoseksualac,jer vjerovanje u boga je jace od bilo kakve ovozemaljske strasti,nemoj mislit da ti ja ovo govorim ,zato što sam ja neki vjerni ,nisam prijatelju ,ja ti ovo govorim cisto zato jer ja to tako vidim 10.gif
ja apsolutno postujem tvoje misljenje i tvoj stav, nismo mi svi isti i ne razmisljamo isto. Da li ti mislis da vjera moze pomoci jednom homosexualcu da "prestane da bude ono sto jest" i da ga dovede na" pravi put"?

11-23-2006 17:55 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Miron Miron is a Male
brato




Poruka: 722
Location: Graz, A

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od giovanni:

    amire ,
      ne moze vjernik pravi bit homoseksualac
    ,zato jer mu vjera to ne dozvoljava ,kratko i jasno,ja znam, da se homoseksualac ne postaje preko noci ,to je ono što nosiš u sebi od samoga rodzenja,al onda prijatelju ,mora prevagnuti na jednu stranu ,jer ako si homic ,a vjeruješ u boga istinski i pravo tj praktikuješ vjeru ,a ne samo govoriš da si vjernik ,onda ne mozeš biti homoseksualac,jer vjerovanje u boga je jace od bilo kakve ovozemaljske strasti,nemoj mislit da ti ja ovo govorim ,zato što sam ja neki vjerni ,nisam prijatelju ,ja ti ovo govorim cisto zato jer ja to tako vidim 10.gif



Ma moze bola giovanni.
Sta vise moze biti bolji vjernik od bilo kog heterosexualca...
to sto vjerske ustanove to zabranjuju i nema neke velike frke... pa vjerske ustanove i nisu - vjera... nego samo institucijie - tj. institucionalizovana vjera.

11-23-2006 17:55 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
giovanni giovanni is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1902
Location: na beloj ladji
pokretac teme Thread Started by giovanni

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Miron:

        citat od giovanni:

      amire ,
        ne moze vjernik pravi bit homoseksualac
      ,zato jer mu vjera to ne dozvoljava ,kratko i jasno,ja znam, da se homoseksualac ne postaje preko noci ,to je ono što nosiš u sebi od samoga rodzenja,al onda prijatelju ,mora prevagnuti na jednu stranu ,jer ako si homic ,a vjeruješ u boga istinski i pravo tj praktikuješ vjeru ,a ne samo govoriš da si vjernik ,onda ne mozeš biti homoseksualac,jer vjerovanje u boga je jace od bilo kakve ovozemaljske strasti,nemoj mislit da ti ja ovo govorim ,zato što sam ja neki vjerni ,nisam prijatelju ,ja ti ovo govorim cisto zato jer ja to tako vidim 10.gif



    Ma moze bola giovanni.
    Sta vise moze biti bolji vjernik od bilo kog heterosexualca...
    to sto vjerske ustanove to zabranjuju i nema neke velike frke... pa vjerske ustanove i nisu - vjera... nego samo institucijie - tj. institucionalizovana vjera.

mirone ,a na osnovu cega ,oni praktikuju vjeru ,te vjerske institucije ,jel na osnovu ,svetih kjiga ,znaci ,oni polaze od bozije rijeci

___________________________________________________________________
Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

11-23-2006 17:57 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
giovanni giovanni is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1902
Location: na beloj ladji
pokretac teme Thread Started by giovanni

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

u svetim kjigama ,se nigdje i ne spominje taj pojam homoseksualizma ,normalno ,jer je bog stvorio muškarca i zenu ,homoseksualizam je pojava stvorena od ljudi ,a sve što je stvoreno od ljudi podlozno je kritikama i osudama ,samo ono što je od boga je sveto

___________________________________________________________________
Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

11-23-2006 17:59 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
Miron Miron is a Male
brato




Poruka: 722
Location: Graz, A

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od giovanni:

    ....

    mirone ,a na osnovu cega ,oni praktikuju vjeru ,te vjerske institucije ,jel na osnovu ,svetih kjiga ,znaci ,oni polaze od bozije rijeci


Stoji.

Medjutim, ima par stvari koje bi mogao dodat...
Ljude su na osnovu tih svetih knjiga palili u Srednjem vijeku... Cak i naucnike koji su tvrdili da je - zemlja okrugla...

E sad jebi ga - kako to ove institucije danas tumace knjige (a tako su vec tumacili dugi niz godina) - ne mora znacit da u neko dogledno vrijeme i te institucijje nece promjeniti misljenje...

To ti je sve igra bola - u nista ne treba slijepo vjerovati.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Miron dana 11-23-2006 u 18:03.

11-23-2006 18:03 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od giovanni:

        citat od Amir:

      ma Giovanni, ne mozes tvrditi da samo ateisti prihvataju homosexualce, to je totalno netacno, po cemu to zakljucujes, de malo tresni glavom, razmisli, i na kraju nemoj se plasiti, vise je heterosexualaca u svijetu nego gay ljudi!
    nije stvar prihvatanja ,amire ,i ja ih prihvatam ,
      jer htjeo ja to ili ne oni postoje i postojace unatoc mojim zeljama da ih nema
    , ja govorim o tome ,da covjek koji cvrsto vjeruje u boga ,nikada ne moze biti homoseksualac,jer mu vjera u boga to brani....a ustalom baš me interesuje kakav je stav vjerskih zajednice o pitanju homoseksualizma,ako znate ,postavite i to pa da vidimo


Bio je jedan u Njemackoj ovakav... 21.gif

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

11-23-2006 18:36 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
Stranica (6): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com