Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » dali je moguce da bosna 10 godina poslije rata nemoze jos da funkcionira samostalno » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Musala Musala is a Male
rodjeni




Poruka: 1304
Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Dzani:

        citat od Musala:

          citat od Dzani:

            citat od Musala:

              citat od Dzani:

            Aha znas sta kazu stariji ljudi GIO? "Politika je Kurva" I onaj koji se bavi politiko je jos veca Kurva. ^_~


          e onda odosmo svi u prostituciju 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif


        Samo ti svoj poso Musala necemo mi niko rec 13.gif 35.gif


      hvala brato na rodjene sam uvjek i racunao 10.gif


    Ma jasta, Kome ces drugo ako neces Rodzenim 23.gif 10.gif

A sto ce ti cvike 35.gif

___________________________________________________________________
-Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

12-01-2006 13:57 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
Dzani Dzani is a Male
moforaja




Poruka: 2023
Location: Coming near You!!

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Musala:

        citat od Dzani:

          citat od Musala:

            citat od Dzani:

              citat od Musala:

                citat od Dzani:

              Aha znas sta kazu stariji ljudi GIO? "Politika je Kurva" I onaj koji se bavi politiko je jos veca Kurva. ^_~


            e onda odosmo svi u prostituciju 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif


          Samo ti svoj poso Musala necemo mi niko rec 13.gif 35.gif


        hvala brato na rodjene sam uvjek i racunao 10.gif


      Ma jasta, Kome ces drugo ako neces Rodzenim 23.gif 10.gif

    A sto ce ti cvike 35.gif


Udara sunce u oci 35.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Dzani dana 12-01-2006 u 14:03.

12-01-2006 14:02 Dzani is offline Posalji Email za Dzani Pregledaj poruke od Dzani Dodaj Dzani u listu prijatelja
Musala Musala is a Male
rodjeni




Poruka: 1304
Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
-Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

12-01-2006 14:03 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
Miron Miron is a Male
brato




Poruka: 722
Location: Graz, A

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od liberty:

    Cisto sumnjam.
    Danas treba raditi ponajprije na razbijanju politièke mržnje, prije svega izmeðu Bošnjaka i Hrvata. Mislim da konfederacija sa Hrvatskom, koju je potpisao Izetbegoviæ, nije loša za Bošnjake - ovisi samo o tome pod kojim uvjetima u nju ulazimo i s kojim teritorijem. Ako se dakle odnosi u BiH ne normaliziraju i ako se Srbi ne pridruže zajednièkoj politièkoj opciji (koje još nema), izlazak iz BiH treba im uvjetovati velikom kompenzacijom teritorija.


Pa Liberty,
Nikad ne bi pomislio da si takav "strateg"... Mada sam naslucivao 10.gif 13.gif

12-01-2006 15:56 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobar strateg, jašta 19.gif nego nešto kontam, još nismo imali konfederalni rat na ovim prostorima 01.gif Kakva konfederacija kad BiH ima konstitutivne narode 21.gif . Šta bi se s njima dogodilo u konfederaciji sa Hrvatskom 14.gif

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

12-01-2006 16:24 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
Miron Miron is a Male
brato




Poruka: 722
Location: Graz, A

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma nista Carmela,
opet svakom po dvije kashikare, kalesnjikov, manjerka i 150 metaka... 19.gif
Ideja je odlica i bas onako "strateska"

12-01-2006 16:45 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
OHA OHA is a Male
trudim se




Poruka: 535
Location: ispod palme...........
pokretac teme Thread Started by OHA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

liberty pa zar stvarno mislis da rs moze izaci iz sastava BiH nema ni govora o tome,niti se moze ugasiti isto imena,u dejtonu je potpisano i tu je tacka.ono sto govori dodik o referendumu je sasvim nesto drugo rekao je da ako medzunarodna zajednica zeli silom da ugasi rs on ce pozvati narod na referendum da se izjasni sam dali je za ili protiv takve odluke,i sta tu ima lose po meni nista.ono sto je ipak puno vaznije da su granice BiH ne promljenljive znaci samim tim ova tvoja teza o nekakvoj konfederaciji sa RH pada u vodu,ja licno nisam nizakakva dijeljenja i bilo kakvu kon federaciju mislim da je buducnost gradzna BiH u njihovim rukama samo treba uzeti pravi kljuc,treba prestati davati glasove strankama sa nacionalnim predznakom i raditi na stvaranju medzusobnog povjerenja,zao mi je da nema jos ljudi poput Zeljka Komsica covjek lijepo reko moj zadatak je da zastupam interese svih gradzana BiH a ne samo jednu konfeksiju,ipak interesantno je ovo u to sam se i uvjerijo imanas jako mnogo po bjelom svijetu i druzimo se svi skupa pa cak i jako se dobro pazimo pomazemo i td ali kada se vratimo dole svi smo veci nacijonalisti od onih koji prosipaju nacijonalizam kako bi se sto bolje obogatili u haosu koji vlada dole. e sada ja imam jedan prijedlog ali je opet do nas koji zivimo vani,svi mi placamo poreze tamo gdje zivimo i radimo jel tako? mislim da bi bilo pametno da svako od nas odvoji godisnje nesto pa uplati na porezni racun u BiH znam sada ces reci ja nisam zaradio moje plate u BiH pa kako da platim porez,a samim tim dobijas prednost za osnivanje stranke koja bi mogla biti potencijonalni kandidat za politicke promjene ipak ima nas vise vani nego dole a i oni dole bi zasigurno podrzali stranku koja ima prosperitet dobar ekonomski i socijalni program,nudi bolju buducnost za sve gradzane BiH ali ne samo na rijecima vec i djelima,dole ima jako puno potencijala osnovni problem je kriminal u svim porama drustva ali sa ozbiljnim radom i to se da rijesiti bez problema.ovo je kljuc za bolju buducnost mladi inteligentni obrazovani i prije svega vrjedni posteni gradzni koji silom prilika moraju da se potucaju po bijelom svijetu,ovde jako dobro prodajemo svoj mozak a dole su nam vrata zatvorena samo iz jednog razloga zasto da se ja zamaram sa tim imaju oni dole mozgove pa nek rijesaju probleme,opet kazem do nas je zavisi kome je do povratka kome nije do povratka sasvim normalno da mu nije interesantno. i jedna mala napomena za sve pogledajte spot na

    www.bosnaihercegovinaturizam.ba,pa
ce te se uvjeriti sami u sve njene ljepote, prednosti i prirodne resurse sve se to da iskoristiti za dobrobit svih njenih gradzana i djece,zar nam nebi svima bilo ljepse umjesto da se druzimo po forumima da se nadzemo na kafi negdje u starom gradu,starom velezovom centru dva ili negdje drugdo,nisam pobornik onne politike za libome vratit cu se da umrem i cao niti mi je u interesu da mi djeca u BiH dolaze kao turisti haj pozdrav 10.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane OHA dana 12-01-2006 u 17:12.

12-01-2006 17:07 OHA is offline Posalji Email za OHA Pregledaj poruke od OHA Dodaj OHA u listu prijatelja
giovanni giovanni is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1902
Location: na beloj ladji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif 10.gif ,tako je oha burazeru

___________________________________________________________________
Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

12-01-2006 17:12 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
a_m_r_a82 a_m_r_a82 is a Female
seka




Poruka: 629
Location: U.S.A-New York

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif 10.gif

___________________________________________________________________

    12-01-2006 17:15 a_m_r_a82 is offline Homepage of a_m_r_a82 Pregledaj poruke od a_m_r_a82 Dodaj a_m_r_a82 u listu prijatelja AIM Screenname: x YIM Screenname: x
    mishko mishko is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 343
    Location: croatia

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja sam za podjelu BiH po popisu stanovnistva iz 1991 . gdje smo god bili u vecini da nama muslimanima Bosnjacima pripadne . Mislim da nije losa ideja . I onda trgovati . za Neum dati jajce hrvatima i jos par mjesta i tako to . Drugacije ne ide a nismo ni zalsuzili vise 10.gif
    Onda napraviti drzavu i uvesti serijat 19.gif ( Ja mislim da bi 80 odsto evropskih muslimana prselilo u srpsku dzavu 13.gif ) Za vrijeme vladavine serijatskih zakona se i desio najveci procvat islama 10.gif . Ali i to je nemoguce . Po serijatu je zabranjeno rusiti grobove druge vjere , zabranjeno javno pokazivati mrznju prema drugoj vjeri , zabranjeno sprijecavati druge vjere u obavljanju svojih ibadeta , kurban podijeliti i komsijama druge vjere , obilaziti komsije drugih vjera narocito kad su bolesni

    ___________________________________________________________________

      12-01-2006 17:34 mishko is offline Pregledaj poruke od mishko Dodaj mishko u listu prijatelja
      OHA OHA is a Male
      trudim se




      Poruka: 535
      Location: ispod palme...........
      pokretac teme Thread Started by OHA

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ova ti je dobra javno ali moze ispod zara jelde haj majketi idi na neki islamski forum vidis da ti nije mjesto ovde 13.gif molim da se skloni ovaj sto ofira 10.gif

      12-01-2006 17:47 OHA is offline Posalji Email za OHA Pregledaj poruke od OHA Dodaj OHA u listu prijatelja
      mirela mirela is a Female
      trudim se




      Poruka: 176
      Location: Boston MA

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      10.gif tako je care!

      ___________________________________________________________________

        14.gif 29.gif

        12-01-2006 18:47 mirela is offline Pregledaj poruke od mirela Dodaj mirela u listu prijatelja
        Miron Miron is a Male
        brato




        Poruka: 722
        Location: Graz, A

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        "...ono sto je ipak puno vaznije da su granice BiH ne promljenljive znaci samim tim ova tvoja teza o nekakvoj konfederaciji sa RH pada u vodu,ja licno nisam nizakakva dijeljenja i bilo kakvu kon federaciju mislim da je buducnost gradzna BiH u njihovim rukama samo treba uzeti pravi kljuc,treba prestati davati glasove strankama sa nacionalnim predznakom i raditi na stvaranju medzusobnog povjerenja..."

        10.gif dobro receno OHA

        12-01-2006 19:10 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
        Carmela Carmela is a Female
        vjeciti optimist




        Poruka: 7603
        Location: ja nisam odavle

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Oha, svaka ti èast 10.gif samo, èini mi se da nekoliko godina poslije potpisivanja Daytona nismo baš zadovoljni istim kao trajnim rješenjem. Nepromjenljive granice svakako, ali unutarnja organizacija bi se po meni mogla malo "ulaštiti". Previše para odlazi na mali milion raznoraznih ministarstava bez ikakve potrebe. Milijarde su godišnje u pitanju a s tim novcem bi se moglo puno bez da prosimo kredite po svijetu koje æemo otplaæivati golemim kamatama.

        ___________________________________________________________________

          Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

        12-01-2006 21:13 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
        Trimusa Trimusa is a Male
        bice nesto od mene




        Poruka: 334
        Location: Cosak-navika iz skole

        RE: dali je moguce da bosna 10 godina poslije rata nemoze jos da funkcionira samostalno Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tana:

              citat od Musala:

            Jednostavan ogovor. U Bosni jos kolo vode tri Nacionalne stranke kao predstavnice tri konstitutivna naroda, sto ocito nema nikakve veze sa proklamovanom Demokratijom i visepartiskim sistemom. Demokratija je zavjesa iza koje se u Bosni krije nacionalizam.

            Posto je kroz BiH protutnjao rat koji nije donio nista dobra narod je jos stresen i uplasen i nastoji se odrzati status quo.

            Dok se u Bosnu narodi ne okrenu protiv nacionalista u svojim redovima, dok u Bosni narodi ne shvate da su jedni drugima i blizi i preci i potrebniji nego neki Njemci, Rusi ili Turci, dok narodi ne shvate da nema pravog zivota bez zajednickog zivota i dok se musala ne vrati u BiH i zavede red, tesko da ce biti nekog pravog i pravnog funkcionisanja u Bosni.


          potpisujem ovo 10.gif

          sve dok su nacionalne stranke na vlasti nema tu hajra


        Ljudi nebudali te dole su sve nacionalne stranke.

        Haj nek mi neko kaze sta su stranka ZABIH i SNSD nego nacinalne stranke.

        Nisu vise nacinalne stranke nego su nacinalni ENTITETI 26.gif 26.gif 26.gif

        ___________________________________________________________________
        kis_my_ass.gif

        12-01-2006 21:52 Trimusa is offline Pregledaj poruke od Trimusa Dodaj Trimusa u listu prijatelja
        džemalk džemalk is a Female
        ne more meda


        Poruka: 41
        Location: mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        KOJA GOD STRANKA DOÐE NA VLAST ISTU POLITIKU VODI,TAKO DA SU SVE STRANKE NACIONALNE I SVE PUŠU U ISTU STVAR.PA I STRANKA SNSD JE SADA VIŠE ÈETNIÈKA NEGO ŠTO JE STRANKA SDS JER DODIG STALNO RASPIRUJE MRŽNJU IZMEÐU NARODA U BIH,A PO PROGRAMU TA STRANKA NE BI TREBALA DA BUDE NACINALNA,KAO NI STRANKA ZA BIH NITI SDP. 34.gif 34.gif

        12-01-2006 22:37 džemalk is offline Pregledaj poruke od džemalk Dodaj džemalk u listu prijatelja
        Carmela Carmela is a Female
        vjeciti optimist




        Poruka: 7603
        Location: ja nisam odavle

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od džemalk:

          KOJA GOD STRANKA DOÐE NA VLAST ISTU POLITIKU VODI,TAKO DA SU SVE STRANKE NACIONALNE I SVE PUŠU U ISTU STVAR.PA I STRANKA SNSD JE SADA VIŠE ÈETNIÈKA NEGO ŠTO JE STRANKA SDS JER DODIG STALNO RASPIRUJE MRŽNJU IZMEÐU NARODA U BIH,A PO PROGRAMU TA STRANKA NE BI TREBALA DA BUDE NACINALNA,KAO NI STRANKA ZA BIH NITI SDP. 34.gif 34.gif


        Pa pravi sebi stranku ili izadji na izbore kao nezavisni kanditat kad ti nitko ne odgovara01.gif

        ___________________________________________________________________

          Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

        12-02-2006 00:23 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
        OHA OHA is a Male
        trudim se




        Poruka: 535
        Location: ispod palme...........
        pokretac teme Thread Started by OHA

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Carmela:

          Oha, svaka ti èast 10.gif samo, èini mi se da nekoliko godina poslije potpisivanja Daytona nismo baš zadovoljni istim kao trajnim rješenjem. Nepromjenljive granice svakako, ali unutarnja organizacija bi se po meni mogla malo "ulaštiti". Previše para odlazi na mali milion raznoraznih ministarstava bez ikakve potrebe. Milijarde su godišnje u pitanju a s tim novcem bi se moglo puno bez da prosimo kredite po svijetu koje æemo otplaæivati golemim kamatama.

        carmela znamo mi svi to ali treba korak po korak nista na silu,ali sam siguran u jedno ako narod ima posla i moze pristojno ziviti siguran sam da se nece ovako ponasati vidis da se svaka susa bavi politikom jer nema sta da radi,a meni kad je dobro onda me i neinteresuje kome predstavlja ni ko je na vlasti vazno je da zastupa nase interese,a pomeni jedino naj taj nacin ima prostora za manevre, sada imamo 2 parlamenta 2 doma naroda parlament BiH i dom naroda BiH ni ameri nemaju ovoliki broj zstupnika i senatora a ima ih vise od Bosanaca i Hercegovaca samo 300 i kusur milijona nedo bog da nas je ko kineza 13.gif stabi onda politicara imali zna samo onaj gore 13.gif 13.gif 10.gif

        broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane OHA dana 12-02-2006 u 01:09.

        12-02-2006 00:48 OHA is offline Posalji Email za OHA Pregledaj poruke od OHA Dodaj OHA u listu prijatelja
        OHA OHA is a Male
        trudim se




        Poruka: 535
        Location: ispod palme...........
        pokretac teme Thread Started by OHA

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ali sam vidijo da svaki kanal dole ima ovi sapunica,ko auto djelova 04.gif koje doniraju za dolar
        i da narod bulji samo u serije, od serije do serije dok ovi obrste grozdove a onda se ovi probude iz zimskog sna ko popisani 10.gif

        broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane OHA dana 12-02-2006 u 01:09.

        12-02-2006 00:58 OHA is offline Posalji Email za OHA Pregledaj poruke od OHA Dodaj OHA u listu prijatelja
        liberty liberty is a Male
        brato




        Poruka: 645
        Location: Washington

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Miron:

              citat od liberty:

            Cisto sumnjam.
            Danas treba raditi ponajprije na razbijanju politièke mržnje, prije svega izmeðu Bošnjaka i Hrvata. Mislim da konfederacija sa Hrvatskom, koju je potpisao Izetbegoviæ, nije loša za Bošnjake - ovisi samo o tome pod kojim uvjetima u nju ulazimo i s kojim teritorijem. Ako se dakle odnosi u BiH ne normaliziraju i ako se Srbi ne pridruže zajednièkoj politièkoj opciji (koje još nema), izlazak iz BiH treba im uvjetovati velikom kompenzacijom teritorija.


          Pa Liberty,
          Nikad ne bi pomislio da si takav "strateg"... Mada sam naslucivao 10.gif 13.gif


        Nije Liberty starteg imaju i vechi od njega ali je zabrinut za buducnost svoga naroda i vidi sta se radi trenutno na terenu a to je: da Hrvatska i Srbija svoje drzave Hrvatima i Srbima u BiH predstavlja kao maticne drzave, nije nikakva ¨novotarija¨. Ona je stara desetljecima, od ¨Nacertanija¨ pa nadalje u Srba, recimo.Dejtonska BiH pa da sta je sad to.Sta imamo na terenu?
        Dejton je totalno ilegalan prema Povelji UN, prema Internacionalnom pravu opcenito. Stoga je dejtonska BiH ustvari totalno ilegalna, a to njeni tvorci znaju, pa je i podrzavaju. U principu, to je UNIJA jedne drzave u stvaranju (nisu svi ¨papiri¨ jos ¨sredjeni¨) Republike srpske -- i jednog procesa koji se zove Federacija BiH. Unija drzava nije drzava, a ovu uniju odrzavaju SFOR, IPTF, OHR, itd. ... sve dok preostali odani gradjani RBiH-komunjare, uglavnom iz bosnjackog naroda, preko svojih nazovi-predstavnika u dejtonskim parlamentima ne daju sve ¨papire¨ Republici mrskoj tj dozvole popis stanovnistva,ako se to dogodi to ce biti mirenje sa genocidom, i posljednja gradjevinska cigla Republike srpske, i posljednji ekser u mrtvacki sanduk Bosne i Hercegovine. Tada ce Srbi mahati rezultatima zvanicnog (legalnog) popisa i traziti otcjepljenje RS, sa istim onim pravom sa kojim su Bosnjaci trazili izlazak iz Jugolsavije.
        Mnogi ce se upitati zasto do sada nije bilo poslijeratnog popisa stanovnistva u BIH. Zato sto su Bosnjaci do sada odbijali popis stanovnstva u Bosni i Hercegovini, jer bi to bila jos jedna legalizacija genocida i "etnickog ciscenja". Nadamo se da se nece ni dogoditi nikakav popis dok god postoji zlocinacka Republika srpka.Next korak je tuzba za agresiju i ceka se rezultat.........
        Razlaz ili zajedno?Hoceli opstat EU??Itd....

        "ali nacionalne drzave premda jos nisu ozvanicene su tu..."-ovo je tvoj citat i tvoje misljenje.

        ___________________________________________________________________
        Prosla recesija.

        12-02-2006 04:57 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
        Stranica (10): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com