Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » dali je moguce da bosna 10 godina poslije rata nemoze jos da funkcionira samostalno » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
OHA OHA is a Male
trudim se




Poruka: 535
Location: ispod palme...........

dali je moguce da bosna 10 godina poslije rata nemoze jos da funkcionira samostalno Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

haj da malo komentarisemo na normalan nacin,ovako jabi vas sve zamolio da mi pokusate odgovoriti na ovo pitanje?
neznam dali da otvorim ili ne otvorim novu temu pod politika ili istorija pa sam ipak odlucio da pitanje postavim ovde,pitanje glasi,na sutrasnji datum je odrzano 2 zasjedanje Avnoja i stvorena je nova jugoslavija,na tom zasjedanju bilo je 240 ili 260 zastupnika koji su fakticki za jednu noc stvorili drzavu od 16 miliona stanovnika,a od fakultetski obrazovanih zastupnika imali su svega 10% sto u brojkam znaci 24 ili 26 zastupnika sa fakultetom a ostali sss,os, poljoprivrednici zanatlije i td.
kako je moguce da su se dogovorili za jednu noc kako treba da izgleda drzava zagarantovali ljudska i vjerska prava i sve ostalo da sada ne nabrajam,a bosna sa svim domacim politicarima i visokim stranim duznosnicima lordovima i td 10 godina poslije rata jos nije ni blizu drzave koja moze da funkcionira sama,a broj stanovnika ne prelazi ni 3 miliona. pa vas molim odgovor

11-29-2006 00:16 OHA is offline Posalji Email za OHA Pregledaj poruke od OHA Dodaj OHA u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jer smo glupi...the end...
debilan narod, ja ne mogu naci neki bolji odgovor a mislim da ga i nema...ovaj narod je glup ko k...

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    11-29-2006 00:20 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    Carmela Carmela is a Female
    vjeciti optimist




    Poruka: 7603
    Location: ja nisam odavle

    RE: dali je moguce da bosna 10 godina poslije rata nemoze jos da funkcionira samostalno Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od OHA:

      haj da malo komentarisemo na normalan nacin,ovako jabi vas sve zamolio da mi pokusate odgovoriti na ovo pitanje?
      neznam dali da otvorim ili ne otvorim novu temu pod politika ili istorija pa sam ipak odlucio da pitanje postavim ovde,pitanje glasi,na sutrasnji datum je odrzano 2 zasjedanje Avnoja i stvorena je nova jugoslavija,na tom zasjedanju bilo je 240 ili 260 zastupnika koji su fakticki za jednu noc stvorili drzavu od 16 miliona stanovnika,a od fakultetski obrazovanih zastupnika imali su svega 10% sto u brojkam znaci 24 ili 26 zastupnika sa fakultetom a ostali sss,os, poljoprivrednici zanatlije i td.
      kako je moguce da su se dogovorili za jednu noc kako treba da izgleda drzava zagarantovali ljudska i vjerska prava i sve ostalo da sada ne nabrajam,a bosna sa svim domacim politicarima i visokim stranim duznosnicima lordovima i td 10 godina poslije rata jos nije ni blizu drzave koja moze da funkcionira sama,a broj stanovnika ne prelazi ni 3 miliona. pa vas molim odgovor


    Pa zar ti stvarno vjeruješ da se Jugoslavija stvorila za jednu noæ? 21.gif

    ___________________________________________________________________

      Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

    11-29-2006 00:25 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
    buba088 buba088 is a Female
    puterica




    Poruka: 101
    Location: Kanada

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od refleksija:

      jer smo glupi...the end...
      debilan narod, ja ne mogu naci neki bolji odgovor a mislim da ga i nema...ovaj narod je glup ko k...


    ma nismo mi glupi, nego nismo dovoljno pametni

    ___________________________________________________________________

      11-29-2006 00:32 buba088 is offline Pregledaj poruke od buba088 Dodaj buba088 u listu prijatelja
      OHA OHA is a Male
      trudim se




      Poruka: 535
      Location: ispod palme...........
      pokretac teme Thread Started by OHA

      RE: dali je moguce da bosna 10 godina poslije rata nemoze jos da funkcionira samostalno Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      pa dobro carmela potebi nije li puno vremena potroseno za stvaranje moderne Bosne i Hercegovine 21.gif 21.gif

      11-29-2006 00:40 OHA is offline Posalji Email za OHA Pregledaj poruke od OHA Dodaj OHA u listu prijatelja
      Musala Musala is a Male
      rodjeni




      Poruka: 1304
      Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

      RE: dali je moguce da bosna 10 godina poslije rata nemoze jos da funkcionira samostalno Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      .

      ___________________________________________________________________
      -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

      broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Musala dana 01-26-2007 u 18:53.

      11-29-2006 00:41 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      RE: dali je moguce da bosna 10 godina poslije rata nemoze jos da funkcionira samostalno Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od OHA:

        pa dobro carmela potebi nije li puno vremena potroseno za stvaranje moderne Bosne i Hercegovine 21.gif 21.gif


      Nijedna se država nije preko noæi stvorila pa neæe ni naša, a 10 godina i nije tako puno obzirom na veliku razliku u svim sferama života u odnosu na bivšu nam državu.
      Meni je tih 10 ponekad i previše, ali to je veæ subjektivan stav. Objektivno...mi smo još i dobro obzirom na vlast, no za to smo sami krivi.

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Carmela dana 11-29-2006 u 00:45.

      11-29-2006 00:43 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      OHA OHA is a Male
      trudim se




      Poruka: 535
      Location: ispod palme...........
      pokretac teme Thread Started by OHA

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      uredu carmela ovo si dobro rekla ni jedna drzava se nestvara preko noci a razlike u sferama da i ne spominjem,onda i danas,no 10 godina je proslo a mi i danas zivimo u rezervatu jer ja to nemogu drugacije da na zovem,a gledam svijet nam dao negativnu ocjenu jos nazivaju hibridna vlast sta to znaci?i kako to da mi bez stranaca nemozemo rjesiti ni jedan problem

      11-29-2006 00:52 OHA is offline Posalji Email za OHA Pregledaj poruke od OHA Dodaj OHA u listu prijatelja
      OHA OHA is a Male
      trudim se




      Poruka: 535
      Location: ispod palme...........
      pokretac teme Thread Started by OHA

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      zaboravio sam reci nije problem koliko se drzava stvara vec dli mi bez stranaca uopste mozemo funkcionisati dok nam je bivsa drzava funkcionisala odmah po zavrsetku rata.

      11-29-2006 00:54 OHA is offline Posalji Email za OHA Pregledaj poruke od OHA Dodaj OHA u listu prijatelja
      antiprotivan antiprotivan is a Male
      moforaja




      Poruka: 2825
      Location: Norway

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      de ponovi majketi pitanje, nisam cuo, je li nesto o tome kako (raz)graditi nam državu ??

      ___________________________________________________________________

        21.gif

        11-29-2006 00:55 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
        OHA OHA is a Male
        trudim se




        Poruka: 535
        Location: ispod palme...........
        pokretac teme Thread Started by OHA

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        antiprotivan otidzi na vrh stranice procitaj pitanje i ako hoces daj komentar 10.gif

        11-29-2006 00:58 OHA is offline Posalji Email za OHA Pregledaj poruke od OHA Dodaj OHA u listu prijatelja
        refleksija refleksija is a Female
        moforaja




        Poruka: 3364
        Location: dark side

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        carmela ja mislim da oha hoce da kaze da su nasi politicari nesposobni (citaj ne zele jer je njihovim guzicama dobro) da stave ovu drzavu na svoje noge a to je jednostavnije nego sto se cini...zar nije smijesno da se u nas oko banalnih stvari vodi polemika godinu dana...npr...hoce li stolice u palamentu biti crvene ili zelene boje (karikiram)...dakle stvari koje se mogu rijesiti za sat vremena u nas se rjesavaju danima, mjesecima i na kraju se ne rijese nego nam dodje visoki predstavnik i drmne neke rokove koji nemaju veze s vezom...pa kad prodju rokovi opet se postave novi i onda tek za godinu - dvije rijese samo 1 (JEDNU) stvar...to je zalosno...i da mi neko kaze da nismo glupi...pa kako se donose odluke i koliko dugo ocito jesmo...

        ___________________________________________________________________


          Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

          11-29-2006 01:03 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
          antiprotivan antiprotivan is a Male
          moforaja




          Poruka: 2825
          Location: Norway

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od OHA:

            antiprotivan otidzi na vrh stranice procitaj pitanje i ako hoces daj komentar 10.gif


          ma, Oha, moj komentar je vec ugradjen u pitanje.. 23.gif 10.gif

          ___________________________________________________________________

            21.gif

            11-29-2006 01:14 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
            Carmela Carmela is a Female
            vjeciti optimist




            Poruka: 7603
            Location: ja nisam odavle

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od OHA:

              zaboravio sam reci nije problem koliko se drzava stvara vec dli mi bez stranaca uopste mozemo funkcionisati dok nam je bivsa drzava funkcionisala odmah po zavrsetku rata.


            Naravno da možemo funkcionisati bez stranaca ali to vladajuæim strukturama nije u interesu jer onda nema investicija kao sad (op.a 19.gif ), a nije ni strancima jer preko nas su ipak oprane milijarde i milijarde raznoraznih valuta. I na koncu, ipak smo geografski u najzanimljivijem položaju u Europi, granica istoka i zapada, a oko toga su uvijek bivali ratovi zar ne?

            ___________________________________________________________________

              Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

            11-29-2006 01:16 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
            OHA OHA is a Male
            trudim se




            Poruka: 535
            Location: ispod palme...........
            pokretac teme Thread Started by OHA

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            dobro receno ali mi ko papci ratujemo za njihove a ne sopstvene interese jeli tako nismo se borili ni protiv engleza,njemaca,tala,francuza,itd vec sami protiv sebe to koliko je oprano ili nije oprano necu komentarisati.

            11-29-2006 01:25 OHA is offline Posalji Email za OHA Pregledaj poruke od OHA Dodaj OHA u listu prijatelja
            _RED_ARMY_ZALIK_ _RED_ARMY_ZALIK_ is a Male
            raja




            Poruka: 1665
            Location: Na zidicu... ispod borova...

            RE: dali je moguce da bosna 10 godina poslije rata nemoze jos da funkcionira samostalno Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od OHA:

              haj da malo komentarisemo na normalan nacin,ovako jabi vas sve zamolio da mi pokusate odgovoriti na ovo pitanje?
              neznam dali da otvorim ili ne otvorim novu temu pod politika ili istorija pa sam ipak odlucio da pitanje postavim ovde,pitanje glasi,na sutrasnji datum je odrzano 2 zasjedanje Avnoja i stvorena je nova jugoslavija,na tom zasjedanju bilo je 240 ili 260 zastupnika koji su fakticki za jednu noc stvorili drzavu od 16 miliona stanovnika,a od fakultetski obrazovanih zastupnika imali su svega 10% sto u brojkam znaci 24 ili 26 zastupnika sa fakultetom a ostali sss,os, poljoprivrednici zanatlije i td.
              kako je moguce da su se dogovorili za jednu noc kako treba da izgleda drzava zagarantovali ljudska i vjerska prava i sve ostalo da sada ne nabrajam,a bosna sa svim domacim politicarima i visokim stranim duznosnicima lordovima i td 10 godina poslije rata jos nije ni blizu drzave koja moze da funkcionira sama,a broj stanovnika ne prelazi ni 3 miliona. pa vas molim odgovor



            SVE JE OVDJE MOGUCE 21.gif

            ___________________________________________________________________



              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane HAHAHAHAHA dana 08-03-2010 u 21:06

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane _RED_ARMY_ZALIK_ dana 11-29-2006 u 02:10.

              11-29-2006 02:09 _RED_ARMY_ZALIK_ is offline Posalji email za _RED_ARMY_ZALIK_ Homepage of _RED_ARMY_ZALIK_ Pregledaj poruke od _RED_ARMY_ZALIK_ Dodaj _RED_ARMY_ZALIK_ u listu prijatelja
              beli beli is a Male
              moforaja




              Poruka: 4109
              Location: USA

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Mislim da si dotakao jedan od razloga a to su interesi Evropskih zemalja...
              Prim. prev.( 02.gif 02.gif )Jedan dio zemalja bi da pomogne ali zato trazi neshto zauzvrat...
              Drugi dio zemalja je josh perfidniji i igra na religiju(medju njima su i Islamske zemlje, jer nisu samo Krshcanske te koje hoce podjele, i da njihovi sljedbenici budu u jednom "Toru"(iako je mozda preteshka rjec) i da sljede upute iz centra....
              Treca, a za nas mozda i najzanimljivija je laicko ponashanje nashih politicara, ili najblashe oholo prema ostatku naroda kojih su ih birali....jer nishta, ama bash nishta nije pomaklo
              ili se promjenulo kod njih i jedino je bitno da se ufati fotelja a narod ko hebe...uz sve to josh je u dobroj mjeri sve u kriminalu, povezano i zakukuljeno pa i oni koji bi htjeli ne smiju
              jer se boje da ih mrak ne proguta, ili da ne odlete u zrak....

              ___________________________________________________________________
              audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
              autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
              Princ cuvaj mjesto na seciji....

              11-29-2006 03:08 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
              adis b adis b is a Male
              rambling reck




              Poruka: 1083

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              jedna stvar, mozda najbitnija, zasto je Jugoslavija postojala 50 godina - vladanje cvrstom rukom
              postavi jednu osobu sa ovlastima kao sto je Tito imao, napravi tajne a i javne sluzbe koje ce neistomisljenike otklanjati pa ces vidjeti kako ce i Bosna i Hercegovina "poceti da zivi" (ovo ne govorim u negativnom kontekstu samo hocu da prikazem kakva je politicka scena bila u bivsoj Jugoslaviji, zato nemojte nikakvih "pogledaj kako je danas")

              sto hocu da kazem, usporedjuju se kruske i jabuke, dva potpuno razlicita sistema u dva potpuno razlicita vremena
              politicka a pomalo i ekonomska situacija u Bosni i Hercegovini danas nema ama bas nista zajednicko sa situacijom u bivsoj Jugoslaviji

              ___________________________________________________________________
              ...

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane adis b dana 11-29-2006 u 05:02.

              11-29-2006 05:01 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
              tana tana is a Male
              rigorozni




              Poruka: 17879
              Location: na prinudnom radu :)

              RE: dali je moguce da bosna 10 godina poslije rata nemoze jos da funkcionira samostalno Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Musala:

                Jednostavan ogovor. U Bosni jos kolo vode tri Nacionalne stranke kao predstavnice tri konstitutivna naroda, sto ocito nema nikakve veze sa proklamovanom Demokratijom i visepartiskim sistemom. Demokratija je zavjesa iza koje se u Bosni krije nacionalizam.

                Posto je kroz BiH protutnjao rat koji nije donio nista dobra narod je jos stresen i uplasen i nastoji se odrzati status quo.

                Dok se u Bosnu narodi ne okrenu protiv nacionalista u svojim redovima, dok u Bosni narodi ne shvate da su jedni drugima i blizi i preci i potrebniji nego neki Njemci, Rusi ili Turci, dok narodi ne shvate da nema pravog zivota bez zajednickog zivota i dok se musala ne vrati u BiH i zavede red, tesko da ce biti nekog pravog i pravnog funkcionisanja u Bosni.


              potpisujem ovo 10.gif

              sve dok su nacionalne stranke na vlasti nema tu hajra

              ___________________________________________________________________
              kad ce mostar mama?

              11-29-2006 07:23 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
              Carmela Carmela is a Female
              vjeciti optimist




              Poruka: 7603
              Location: ja nisam odavle

              RE: dali je moguce da bosna 10 godina poslije rata nemoze jos da funkcionira samostalno Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od tana:

                    citat od Musala:

                  Jednostavan ogovor. U Bosni jos kolo vode tri Nacionalne stranke kao predstavnice tri konstitutivna naroda, sto ocito nema nikakve veze sa proklamovanom Demokratijom i visepartiskim sistemom. Demokratija je zavjesa iza koje se u Bosni krije nacionalizam.

                  Posto je kroz BiH protutnjao rat koji nije donio nista dobra narod je jos stresen i uplasen i nastoji se odrzati status quo.

                  Dok se u Bosnu narodi ne okrenu protiv nacionalista u svojim redovima, dok u Bosni narodi ne shvate da su jedni drugima i blizi i preci i potrebniji nego neki Njemci, Rusi ili Turci, dok narodi ne shvate da nema pravog zivota bez zajednickog zivota i dok se musala ne vrati u BiH i zavede red, tesko da ce biti nekog pravog i pravnog funkcionisanja u Bosni.


                potpisujem ovo 10.gif

                sve dok su nacionalne stranke na vlasti nema tu hajra


              Ja npr. nemam ništa protiv nacionalnih stranaka, ali generalno, tamo negdje u svijetu. Stranke kao stranke i njihovi programi kod nas su skoro pa idealno zamišljeni, samo ima jedan "mali" problem, a to je da se apsolutno nijedna ne pridržava istog 19.gif . Možda bi se "obièno" èlanstvo i pridržavalo, ali èim se usprotivi "vodji" koji mora biti glavni èak i iz zatvora, slijede sankcije u vidu suspenzije ili pak izbacivanja iz stranke, pokušaja javnog ili medijskog linèa, što dalje dovodi do formiranja nove stranke koja æe skuputi "nove" istomišljenike pa se tako zatvara krug. No, èini mi se da se ukazalo svijetlo na kraju tunela, pokazali su to rezultati posljednjih izbora. E sad, ovisi jesmo li i koliko umorni a valja proæi kroz tunel 19.gif .

              ___________________________________________________________________

                Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

              11-29-2006 10:55 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
              Stranica (10): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com