Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Taze Iz U S A - N A S I A L P I N I S T I 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (14): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Kise
Gost


Big Grin Taze Iz Usa - Nasi Alpinisti Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Rekli smo da ce jedna tema biti otvorena da ih pratimo na njihovom proputovanju kroz USA i odlasku na Aljasku, te prilikom njihovog uspona na Mt McKinley.

Na temi Hocete li pomoci Mostarci sam vam stavila da sretno pristigose. Ista ostaje otvorena dok jos pristizu uplate, koje cemo na njoj i pratiti iste koje i nadalje budu stizale.





    Kao sto rekoh danas (na drugoj temi) sretno su stigli kod Ede Kajana - znaci alpinisti sretno doputovali u USA i dosli do Virginije.
    Od aerodroma (iz Wasingtona) pa do Edine kuce im je trebalo svega dva sata, ali.....

    Ma dje ce se oni javti sinoc 21.gif 21.gif 05.gif
    S obzirom da se dugo nisu vidili sjedeljka je trajala do kasno u noc - osmjesi suze, i svako svakom u rijec.
      19.gif

      S obzirom da je kod njih sada dan, nakon Edinog dolaska kuci s posla (tako je najlakse dok su Gafa, Kugla i Zdena mogli vascjeli dan da spavaju 21.gif ) poceti ce sa posebnim i poslijednjim tzv. "taktickim" pripremama.

      U planu je pregledavanje sa poslijednjeg pokusaja da osvoje vrh 2000-te, kompletan pregled zajednicke opreme (ako sta jos treba dokupiti imati ce vremena), kao i najteza odluka - moraju odrediti sta je najnephodnije da sa sobom ponesu, a da ne budu preoptereceni, te da ipak nista ne zahvali sto je nuzno.

      Uspon do prve baze je najtezi, jer prevaliti onih cini mi se 2100 prvih pocetnih metara je i jedan od najtezih dijelova marsute, kada idu pod punom opremom vukuci sanke za sobom.
      Kako budu isli prema vrhu, tako ce se "rasterecivati" zakopavajuci u led hranu, koju ce koristiti na povratku. Ista se prilikom "zatkopavanja" oznacava zastavicama da bi je znali naci kada se budu vracali.
      Sto budu vise isli prema vrhu, moraju do istog pokusati da ddodju sto "rastereceniji" da bi ga uspjeli i osvojiti.

      Taktika od strane tima je vec odredjena - kako ovaj put "napasti" vrh i osvojiti ga.
      Nadajmo se da ce ih samo posluziti dobro zdravlje, vrijeme i kondicija i da se nece dignuti nikakva oluja, kao prosli put, koja je bila jedna od najvecih oluja zapamcenih na Mt. McKinleyu u zadnjih deset godina.

      S obzirom da su pokrenuti prijedlozi incijativa od strane onih koji su u USA - da im prirede docek na njihovom ako bog da uspjesnom povratku Edo je javio da je gostoprimstvo njega i njegove porodice ponudjeno svima onima koji su ucestvovali u ovoj akciji i koji pokrecu ovu incijativu.

      Znaci....sada ih pratimo u ovom njihovom pohodu na Mt. McKinley
      Odavde cemo im sada pozeliti 06.06.2003. ne sretan polazak u USA nego sretan pohod, puno srece, dobro vrijeme i da nam se zivi i zdravi vrate.

      P.S. najvjerovatnije u petak na VOA News specijalna reportaza o ovoj nasoj ekspediciji o cemu cete biti uredno obavjesteni.

      Za pocetak - fotografija sa aerodroma u Wasingtonu.
      Zdena desno, Gafa ljevo i Kugla u pozadini (kojem je vjerovatno zlo doslo sto nije mogao pusiti u avionu 29.gif 21.gif )
      Kamerman - sretni i presretni Edo Kajan, koji napokon docekuje svoju ekipu i svoje prijatelje 10.gif

      Pozdrav svima koji ce i jopet biti s nama i na ovoj temi 05.gif
      Kise 33.gif


      Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

      05-28-2003 21:50
      Mala
      Dobri duh

      Poruka: 310

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Sa srecom im svima skupa,
      a i Edinim komsijama 01.gif

      A od tebe, kao i do sada ocekumemo izvjestaje, sve ljepse i ljepse 02.gif



      p.s. jel' ono Zdena u carapama i sandalama 35.gif

      05-29-2003 13:32 Mala is offline Pregledaj poruke od Mala Dodaj Mala u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17853
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      e golemo sta zensko oko primjeti 07.gif - svaka cast mala

      ja sam pozvan kod ede kuci da se ugledam sa svojim jaranima, nazalost nisam mogo otici.
      svaku podrsku vam zelim alpinisti nasi mostarski 10.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      05-29-2003 16:26 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Plastic Plastic is a Male
      moforaja


      Poruka: 2528
      Location: space

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      A moj Zdena koliki si to.... pa hajde drzimo vam palceve. DO NOT GIVE UP 10.gif

      05-29-2003 19:12 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
      Grasak
      SexNepoznat



      Poruka: 127

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Kugla kupi cigara u Virginiji. Dole su najjeftinije 18.gifPozdrav i cuvajte se! 10.gif

      05-29-2003 19:50 Grasak is offline Posalji Email za Grasak Pregledaj poruke od Grasak Dodaj Grasak u listu prijatelja
      Plastic Plastic is a Male
      moforaja


      Poruka: 2528
      Location: space

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ne nagovaraj ga Grasak

      05-29-2003 19:53 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
      Zuta Zuta is a Female
      miss foruma '03




      Poruka: 1115

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Veeeeeeliki pozdrav Grashku od Zute male planinarke 01.gif

      ___________________________________________________________________

        05-29-2003 21:04 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
        Moderator Moderator is a Male
        mofo beba




        Poruka: 4

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Mostarski alpinisti


        SRETNO i da Vas nista ne omete na putu do cilja!

        05-29-2003 23:26 Moderator is offline Pregledaj poruke od Moderator Dodaj Moderator u listu prijatelja
        Kise
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ma bjer oni tamo pali po nekoj kruski rakiji staroj 35 godina sto je Zdena prosvercovo za "potrebe" ekspedicije i rekose mi da je Edo Kajan sinoc pravo potego 05.gif u cast dolaska prijatelja i ekipe, a danas morao na posao 21.gif 21.gif 21.gif
        Taman ce ih edina zena sve poizbacivat iz kuce u satorima na trijemu da spavaju 04.gif 04.gif

        Evo sve cekam da mi posalju koju fotografiju i kakav izvjestajcic, a ni mukajeta od njih.
        Valjda ce se sjetit nekad, kasno navecer, kada ja vec budem spavala 01.gif
        Bas kao i jucer 21.gif 21.gif 21.gif

        Ma bice sutra nesto, vjerujem ja u njih 05.gif

        05-29-2003 23:38
        Grasak
        SexNepoznat



        Poruka: 127

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Hvala Mala Zuta. Pozdrav tebi i svoj raji iz Mostara, a narocito planinarima.
        Amire ti si zaboravio da je Zdena imo' nadimak. Mjera za zapreminu. Jesi li se sada sjetio?

        05-30-2003 03:58 Grasak is offline Posalji Email za Grasak Pregledaj poruke od Grasak Dodaj Grasak u listu prijatelja
        Grasak
        SexNepoznat



        Poruka: 127

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Moj Edo koliko je ono Zdena ponio kofera? Koliko on to misli ostati? 13.gif

        05-30-2003 06:36 Grasak is offline Posalji Email za Grasak Pregledaj poruke od Grasak Dodaj Grasak u listu prijatelja
        Vuka - Mili Vuka - Mili is a Male
        Kauboj


        Poruka: 107
        Location: Houston, TX

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Nije to koliko misli ostat, Grasak, nego bas zbog te zapremine.
        Vidi Gafe, osusio se, ocelavio, a vidi Zdene.
        A Kugla kaska za njima, da mi je samo znat koliko je puta opsovo u avionu....

        05-30-2003 07:09 Vuka - Mili is offline Posalji Email za Vuka - Mili Pregledaj poruke od Vuka - Mili Dodaj Vuka - Mili u listu prijatelja
        john smith's john smith's is a Male
        trudim se




        Poruka: 169

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Amir:

          A moj Zdena koliki si to.... pa hajde drzimo vam palceve. DO NOT GIVE UP 10.gif


        ko mu kaze 11.gif

        05-30-2003 11:31 john smith's is offline Pregledaj poruke od john smith's Dodaj john smith's u listu prijatelja
        Kise
        Gost


        Smile Najnovije vijesti Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Jutros pricala sa njima preko telefona 04.gif 04.gif 04.gif
        Sve O.K. samo jadnom Edi ne daju dahnuti dusom. Odradio nam je neke fotografije, ali ha dodje sa posla, safataju ga pa ne stigne da nam ih poslaje da ih stavimo ovde.
        Edo obecao da ce biti skoro poslane

          Kod njih ide sve po programu, idu danas za Wasington i
            emisija/reportaza o ovoj ekspediciji ide uzivo na VOA New u 5 i 30 po nasem vremenu.
        -
          27.gif
          Sutra planiraju zajednicki trening - uspon na jednu planinu, koji bi trebao trajati oko 7 sati (uspona).
          Usput ce nam odraditi i fotografije zajednickog treninga i bice objavljene ovde cim ih dobijem 05.gif 05.gif

          Svi koji pratite ovu temu imate puuuuuno pozdrava od nasih alpinista 33.gif , pratite veceras/popodne (vec kako i gdje je ko lokacijski od nas) svu cetvoricu na VOA News i stavimo vam uskoro koju slikicu.

          P.S. za jednu finu curu iz mostara puno pozdrava od njenog velikog prijatelja Zdene, ona ce se znati prepoznati 11.gif

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Kise dana 05-30-2003 u 16:30.

          05-30-2003 16:28
          Grasak
          SexNepoznat



          Poruka: 127

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          To ti bolje izgledas, sta li? Kada si zadnji put potrco? 34.gif

          05-30-2003 19:12 Grasak is offline Posalji Email za Grasak Pregledaj poruke od Grasak Dodaj Grasak u listu prijatelja
          Grasak
          SexNepoznat



          Poruka: 127

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ov se odnosi na Vuku- Milog!

          05-30-2003 19:13 Grasak is offline Posalji Email za Grasak Pregledaj poruke od Grasak Dodaj Grasak u listu prijatelja
          Kise
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Vidim, vidim razmahaste se na ovoj temi. 01.gif

          Drago mi je cuti da je sve u pozitivnom i ljepom smislu, sa najljepsim zeljama nasim alpinistima, a usput ne moze proci bez kojeg naseg poznatog liskaluka 05.gif 10.gif

          Posto ja jos ocekujem taze vijesti od njih, a oni..... 21.gif 21.gif 21.gif , evo usput nesto sto je bilo objavljivano na istoj temi na mostarskaraja.com-u, jer je tamo bilo malo vise pitanja o samoj ekspediciji, koji su uslovi pri penjanju i pokusaju osvajanja vrha Mt. McKinley, kao i koja se oprema koristi otprilike (i koje su cijene iste) za penjanje u ekstremnim uslovima.
          Sve je to meni Edo uz pomoc Zdene i Kugle nacrto 01.gif , pa koga interesuje, zanimljivo je i ovo za procitati, dok ne stigne kakva nova vijest od njih:




            Mt.McKINLEY VISOK 6194m ILI 20.320 EXTREMNI VREMENSKI USLOVI ,VISOK POLOZAJ NA SJEVERU CINE OVU PLANINU JEDNOM OD NAJOPASNIJIH PLANINA NA SVIJETU. PRVI PUT OSVOJENA 1913 GODINE.
            ZBOG PLITKOSTI ATMOSFERE NA POLOVIMA MEKINLY JE EKVIVALENT VRHU OD 7500M U HIMALAYI.
            DA SE Mt.EVEREST NALAZI NA MJESTU MEKINLYA BIO BI NEOSVOJIV.
            SEZONA USPONA NA Mt.McKINLEY JE NAJKRACA OD SVIH DRUGIH PALNINA I TRAJE OD SREDINE MAJA DO POCETKA JULA. PRIJE I POSLJE OVOG TERMINA PLANINA JE ZATVORENA. PROSIJECNA TEMPERATURA TOKOM OVA DVA MJESECA IZNOSI -45 CELZIJUSA.
            TOKOM OVA DVA MJESECA PLANINU POSJETI OKO 1400 LJUDI OD KOJIH DO VRHA DODJE OKO 50 %, NAJVECI PROCENAT USPJESNOSTI JE ZABILJEZEN U JUNU.
            Mt.McKINLEY JE PLANINA SA NAJVECIM RELATIVNIM USPONOM U SVIJETU.STA TO ZNACI:
            BAZNI KAMP NA EVERESTU JA NA 5300 M/N/V A VRH JE 8848 M. STO ZNACI ZA USPON IMATE 3548 METARA. NA Mt.McKINLEY POLAZIMO SA 2100 M DOK JE VRH KAO STO SAM REKAO 6194M TAKO DA ZA USPON IMATE 4094M.
            POPETI SE NA Mt.McKINLEY ZNACI PRETHODNO IMATI OGROMNO ISKUSTVO SA SVIH PLANINA SVIJETA I NEPOSREDNO PRIJE EXPEDICIJE INTEZIVNO TRENIRATI 6 MJESECI. ZA USPON NA Mt.McKINLEY PRAKTICNO SE PRIPREMATE CIJELI ZIVOT KAO I ZA USPON NA EVEREST.
            JEDNOM KAD STANETE NA KAHILTNA GLECER ISPRED SEBE IMATE 23 DANA BORBE KAKVU NISTE ISKUSILI NI NA JEDNOJ PLANINI PRIJE.
            DO PRVOG VISINSKOG KAMPA PUT VAS VODI UMJERNENOM PADINOP GLECERA KAHILTNA ISPRESJECANOG NEPREGLEDIVIM PUKOTINAMA. MNOGE OD OVIH PUKOTINA MORATE PRESKAKATI, ZAOBILAZITI, PRELAZITI PREKO "MOSTOVA" KOJI CESTO PUCAJU POD VASOM TEZINOM. SVAKODNEVNA SU SPASAVANJA ALPINISTA KOJI SU UPALI U PUKOTINU. DOCI DO PRVOG KAMPA ZAHTIJEVA 8 DO 10 SATI "TEGLJENJA" SANKI NA KOJIM SE NALAZI VECI DIO VASE OPREME I NOSENJA RUKSAKA. UKUPNA TEZINA KOJU IZNESETE JE IZMEDJU 50 I 80 kg. PRVI KAMP SE NALAZI NA VISINI OD 2200m.
            PUT DODRUGOG KAMPA VODI STRMIJOM STRANOM ISTOG GLECERA I ZAHTIJEVA PENJANJE OD 8-10 SATI. DRUGI KAMP JE NA VISINI OD 2900M/N/V. TU OCEKUJETE TEMPERATURE IZMEDJU -25 I -30 CELZIJUSA.
            PUT DO TRECEG KAMPA ZAHTIJEVA IZUZETAN FIZICKI NAPOR, PRVO ZBOG VISINE A ZATIM I TEZINE SAMOG USPONA. JEDNOM KAD SE DODJE NA TRECI KAMP OBICNO SE OSTANE PAR DANA ZBOG ODMORA KAO I ZBOG AKLIMATIZACIJE, NEOBICNO JE VAZNO NE IZACI SUVISE BRZO NA ODREDJENU VISINU. KAMP U KOJEM SE GODISNJA DOBA MJENJAJU U SATU.
            KAMP U KOJEM SMO MI BILI ZAKOVANI TRI DANA ZBOG LOSEG VREMENA.
            SLJEDECI KAM SE NALAZI NA VISINI OD 4330 M I POTREBNO JE DVA DANA DA BI SE DOSLO DO NJGA .TO SE JOS ZOVE ADVANCE BASE CAMP I KAMP U KOJEM SE PROVEDE NAJVISE VREMENA.
            KAMP KOJI SE NALAZI NA JEDNOM LEDENOM PLATOU OKRUZEN SA TRI STRANE VISOKIM PLANINAMA. TEMPERATURE U TOM KAMPU BUDU I DO -45 C. POSLJE OVOG KAMPA USPON SE KOMPLIKUJE U VISE ASPEKATA, VISINA, UPOTREBA TEHNICKE OPREME ZA USPON, EXTREMNI VREMENSKI USLOVI.
            DALJE USPON IDE PREKO ZALEDJENE 600 METARSKE STIJENE NAGIBA 55 STEPENI 30 % ALPINISTA ODUSTANE NA OVOM DIJELU. JEDNOM KAD SE POPENJETE NA "HEADWALL" KAKO SE ZOVE OVA STIJENA NALAZITE SE NA GREBENU SIROKOM OKO POLA METRA, DUGOM 2 KILOMETRA IZLOZENU VJETRU SA VELIKIM TERETOM NA LEDJIMA. NIJE RIJETKO DA VJETAR JEDNOSTAVNO OTPUSE ALPINISTE S OVOG GREBENA. IZLAZAK IZ GREBENA DOVODI VAS NA MANJI PALTO NA KOJEM SE NALAZI POSLJEDNJI KAMP NA VISINI OD 5240 M.SNJEZNE OLUJE EXTREMNI VJETROVI , NEMOGUCNOST PRELASKA PREKO GREBENA ZADRZE ALPINISTE PO 7 DANA U SATORIMA. NERIJETKO SE DESI DA KAMP BUDE TOTALNO UNISTEN VJETROVIMA, SATORI POCIJEPANI I UNISTENI. ALPINISTI DEVASTIRANI PRINUDJENI NA POVRATAK.
            PUT DO VRHA IZ OVOG KAMPA VODI PREKO NAJTEZEG DIJELA PLANINE POZNATOM KAO "DENALI PASS" NA VISINI OD 5547 METARA. ZBOG VELIKOG NAGIBA STIJENE VRLO CESTE LAVINE, OVO JE DIO GDJE SE DESAVAJU NESRECE. PROSIJECNO OKO 10 ALPINISTA IZGUBI ZIVOT U TOKU JEDNE SEZONE. NAJCESCI UZROCI SMRTI NA Mt.McKINLEY SU PAD, PLUCNI EDEM, CEREBRALNI EDEM, HIPOTERNIJA, HIPOXIA, DEHIDRIRANJE I TROVANJE CARBONMONOXIDOM (KUHANJE U SATORIMA).
            POSLJE DENALI PASS-A USPON DALJE VODI GREBENOM DO VELIKOG LEDENOG PLATOA ZVANOG "FUDBAL FIELD" KOJI SE ZAVRSAVA NEPOSREDNO ISPOD VRHA.
            OD PETOG LOGORA TREBA IZMEDJU 10 I 12 SATI U ZAVISNOSTI OD VASE SPREME I AKLIMATIZOVANOSTI.

            OPREMA POTREBNA ZA USPON NA Mt.McKINLY MORA BITI VRHUNSKE KVALITETE SVE DRUGO STAVLJA VAS U RIZICNU GRUPU.

            EVO SAMO NEKIH DIJELOVA MOJE OPREME:
            VRECA ZA SPAVANJE "WESTERNMOUNTAINEERING" 850$
            RUKSAK "NORTH FACE" 450$
            CIPELE "KOFLAH-ARTIC-EXPE" 450$
            VESTON "NORTH FACE" 650$
            GORETEX "NORT FACE" 980$
            RUKAVICE "OR" 120$
            SATOR "NORTH FACE" 450$
            I JOS MILION SITNICA, KUHALO, BATERIJA, KAPA,BRILKE, GLECERSKE NAOCALE,SKI STAPOVI, CEPIN, DEREZE, BAJLA,PRSNIK, KARABINERI, KLINOVI ITD.

            NADAM SE DA SAM DIJELOM ODGOVORIO



              S DRUGE STRANE MI OVDJE FINANNCIJSKI POKUSAVAMO POMOCI KUGLU, NE EDU KAJANA ILI ZDENU MARICA

              EDO KAJAN



              Jos jedino sto bih ja da dodam, za sve koji nisu upoznati do sada, osnovne priprema da bi se uopste moglo poci na Mt.McKinley, traju minimalno 1 godinu teskih i skoro svakodnevnih priprema, da bi se stekla kondicija i ostvorili osnovni preduslovi za osvajanje ovog vrha.

              Nasa cetveroclana alpinisticka ekipa je trenirala pune dvije godine, da bi se spremila da ovaj put stvarno i osvoje ovaj jedan od najtezih Vrhova svijeta.

              Kao i obicno hvala svima koji su sa nama na ovoj temi 01.gif

              Vasa Kise 33.gif , u ocekivanju novih - taze vijesti iz USA od njih cetvorice.

              05-30-2003 20:26
              Mala
              Dobri duh

              Poruka: 310

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Sto vise citam, to mi strasnije izgleda!

              Svaka im cast, stvarno im je srce......k'o Hum 02.gif

              Samo naprijed 10.gif


              p.s. Pozdrav, posebni, od raje iz ronilackog 01.gif 01.gif 01.gif

              05-30-2003 20:52 Mala is offline Pregledaj poruke od Mala Dodaj Mala u listu prijatelja
              Plastic Plastic is a Male
              moforaja


              Poruka: 2528
              Location: space

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Grasak ne mogu da se sjetim nadimka 13.gif

              06-01-2003 18:49 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
              Kise
              Gost


              Kratki mail iz USA Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Upravo stigao kratki mail iz USA slijedeceg sadrzaja:

                evo da se javim i pozdravim svu raju mi smo dobro i sve snage smo usmjeriji na uspjesan izlazak na vrh jucer smo bacili turu i bilo je super pripreme idu po planu brzo sam se privikao na vremensku razliku bas je dosao krila i donio mi vrecu super je

                pozdrav kugla



              sasvim lici na Kuglu - nigdje velikog nigdje malog slova 19.gif
              A fotografija sa priprema nigdje 21.gif

              Ide im sad opomena od Kise da nam salju fotografije.
              Prvi zuti fasovali 23.gif , gdje ce nas ovoliko bez fotografija ostavit 05.gif

              06-01-2003 23:11
              Stranica (14): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com