Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Taze Iz U S A - N A S I A L P I N I S T I 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (14): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-15-2003 18:48 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hajmo ekipa. Hej Kise , treba ti KRUNU NA GLAVU, stvarno si carica. Hvala ti na izvjestajima, sta bi mi bez tebe 10.gif

06-15-2003 22:24 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Kise
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Isto sto bih ja bez vas 05.gif
Hvala Amire 27.gif

Imam ja svoju krunu privatnu 05.gif - a ovde smo raja i nema onih s krunom ovde, bar tako mislim.
Osim toga, da bi doslo do ovih izvjestaja, mislim da smo svi ovde potpomogli da ova Ekspedicija krene na put, i da bi bilo strasno nepristojno ne izvjestavati vas kako napreduju 01.gif

Kada se oni trude da nam jave do okle su dosli - onda je i moje da to isto stavim ovde, kada sam vam vec dzepove ispraznila 11.gif

06-15-2003 23:26
Kise
Gost


Smile Danasnje vijesti Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Najnovije - taze danasnje vijesti od nasih Alpinista sa Mt. McKinleya 05.gif


    ZDRAVO KISE
    JOS JEDNA KRATKA VIJEST IZ HLADNE PLANINE.
    JUCE (SRIJEDA) MOMCI SU STIGLI U CETVRTI LOGOR KOJI JE NA OKO 4000M (JA
    MISLIM, ALI MI NEMOJTE PREVISE VJEROVATI). DO SADA SU PRESLI OKO 2200M
    RELATIVNE VISINE SA 250 KG OPREME.
    SVI SE OSJECAJU DOBRO I SVE IDE PO PLANU. VRIJEME IH NE SLUZI BAS
    NAJBOLJE. SNIJEG STALNO PADA I, NARAVNO, VRLO JE HLADNO.

    SVIMA VELIKI POZDRAV

06-19-2003 16:03
MoStArKa23 MoStArKa23 is a Female
nije mi vise 23 :)




Poruka: 460
Location: Mostar ;)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

To momci samo naprijed ! !!!!! 10.gif 10.gif

06-19-2003 17:08 MoStArKa23 is offline Posalji Email za MoStArKa23 Pregledaj poruke od MoStArKa23 Dodaj MoStArKa23 u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

kolko ja kontam sad ulaze u "kriticne" faze expedicije.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-19-2003 17:17 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Grasak
SexNepoznat



Poruka: 129

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

To su dobre vijesti 10.gif Samo jos "malo" pa su na vrhu ~15
Denali Indijanci su primjetili cudne dimne signale sa obronaka McKinley. Pokusali su da desifruju signale i onda im je neko javio da to Kugla pusi 18.gif
GO RAJA!

06-19-2003 18:56 Grasak is offline Posalji Email za Grasak Pregledaj poruke od Grasak Dodaj Grasak u listu prijatelja
Kise
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Koliko je Kise upucena u trenutno stanje stvari, znaci oni su za veoma brzo vrijeme uspeli da se "ispentraju" (h'a izraza 01.gif ) do 4000 m nadmorske visine.

Od sada pa nadalje, taktika je da idu sporijim tempom, jer su vec na toj visini kada se malo vise trebaju aklimatizovati na nadmorsku visinu i razrijedjenost zraka, cime ce nadalje povecavati svoje sanse da dodju do samog vrha.

U zadnjoj ekspediciji 2000-te, na cetvrtom kampu su ostali oko prilike 10-ak dana, a barem koliko sam ja informisana (nisam sigurna da vas ne lazem 14.gif ) ce sada ostati oko 15 dana vrteci se pomalo gore dole.

U svakom slucaju ekspedicija (uspon i spustanje) traju oko mjesec dana, tako da imaju dovoljno vremena, da to polako, uspjesno i sigurno ovaj put odrade.

Sada im samo mozemo pozeliti malo bolje vrijeme i da se zivi i zdravi vrate.

Kugla naravno da pushi 18.gif , sve jednu za drugom (pretpostavljam kao turchin 01.gif ) i ja vec zamisljam scene i supancije koje nastaju izmedju njega Zdene, Ede i Gafe.

Inace su vec prije polaska na put, razradili citavu taktiku zezancija, a ne samo priprema da osvoje Mt. McKinley.

Sto Tana hgore rece - sada ulaze u najkriticnije faze ove Ekspedicije. I treba ce im puno volje, hrabrosti, srece i dobrog vremena da nam se vrate, a i pobodu nasu B&H zastavu gore.

POZELIMO im svi i jopet, svu srecu svijeta, malo ljepse vrijeme, uspjesan povratak kuci i veeeeliku festu koja se nakon svega sprema kod Ede, bice tamo oko 5 jula 05.gif 10.gif


P.S. zna li iko citat dimne signale od tamo, da mi javi sta mi to Kugla poruchuje 04.gif 04.gif 04.gif

06-19-2003 19:23
Mala
Dobri duh

Poruka: 310

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Samo naprijed ekipa 10.gif

06-19-2003 19:41 Mala is offline Pregledaj poruke od Mala Dodaj Mala u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

e sto cemo zafestati kad se vrate legende 10.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-19-2003 19:43 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

KISE HVALA, legenda si, cuj Kugla pusi? ma je ne vjerujem 07.gif 21.gif , ma moze taj sa stekom cigara u ustima i opet ce uspijet, ta Kugla je to. Raja samo naprijed, da ne kazem uzbrdo pa onda lagano dole. Sretno 10.gif 10.gif 10.gif

06-19-2003 22:57 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Grasak
SexNepoznat



Poruka: 129

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Uprite sad. Velika je to strana! 10.gif

06-20-2003 23:17 Grasak is offline Posalji Email za Grasak Pregledaj poruke od Grasak Dodaj Grasak u listu prijatelja
Vuka - Mili Vuka - Mili is a Male
Kauboj


Poruka: 107
Location: Houston, TX

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Kise:

    U zadnjoj ekspediciji 2000-te, na cetvrtom kampu su ostali oko prilike 10-ak dana, a barem koliko sam ja informisana (nisam sigurna da vas ne lazem 14.gif ) ce sada ostati oko 15 dana vrteci se pomalo gore dole.


Sad mi je jasno sto su morali toliko da se pentraju do tih 4000.
Cuj 15 dana ostaju.
Pa sta su samo morali konzerva mesnog nareska iznjet za Kuglu i Zdenu. 10.gif

06-21-2003 16:22 Vuka - Mili is offline Posalji Email za Vuka - Mili Pregledaj poruke od Vuka - Mili Dodaj Vuka - Mili u listu prijatelja
UFO UFO is a Male
ne more meda




Poruka: 48
Location: ATLANTA, GA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma sta se sekirate oko silaska. Ako zatreba uvjek mogu zvati GSS,
ili posto su u Americi mogu zovnuti 911 i vatrogasci ce pomoci. 05.gif
Veliki navijacki pozdrav ekipi i svim navijacima UFO.

P.S
Grasak pogledaj nekada i privatnu postu pa se javi!!! 10.gif 35.gif

06-24-2003 15:05 UFO is offline Posalji Email za UFO Pregledaj poruke od UFO Dodaj UFO u listu prijatelja
Kise
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kise malo kasni sa izvjestajima iz objektivnih i opravdanih razloga.

Privremeni nestanak komunikacije sa nasom ekipom.
Ali su oni zivi i zdravi i napreduju polako ali sigurni. ~4
A sto kaze UFO za silazak cemo lako mogu zvati GSS 04.gif

Pozdrav svima od nasih Alpinista 10.gif

P.S. uskoro malo opsirniji izvjestaj 01.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Kise dana 06-24-2003 u 16:10.

06-24-2003 16:10
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

cujem da im temperatura ide na ruku i da je samo -25 celzijusa.
doduse ovo je neprovjerena informacija.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-24-2003 16:44 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

go raja go 10.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-24-2003 16:44 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Grasak
SexNepoznat



Poruka: 129

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ufo poslao sam ti pm odmah cim sam dobio tvoj.

06-25-2003 04:05 Grasak is offline Posalji Email za Grasak Pregledaj poruke od Grasak Dodaj Grasak u listu prijatelja
Grasak
SexNepoznat



Poruka: 129

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Edo se javio sinoc i veza je prekinuta.Svi su dobro. Detalje ne znam, ali pratim vrijeme i narednih nekoliko dana ce biti idealno kao sto je i danas bilo pa bi mogli jurisati na vrh 10.gif

06-25-2003 04:20 Grasak is offline Posalji Email za Grasak Pregledaj poruke od Grasak Dodaj Grasak u listu prijatelja
Mala
Dobri duh

Poruka: 310

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif 10.gif 10.gif

06-25-2003 08:23 Mala is offline Pregledaj poruke od Mala Dodaj Mala u listu prijatelja
Stranica (14): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com