Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » RADE TRAVAR » **** Discus Hernia **** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8658
Location: Holland

**** Discus Hernia **** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice




    Ima li neko od vas da je operisao herniju ?

    Gdje ste to radili il ako poznajete nekoga da je se izljecio od hernije , molim vas de malo informacija.

    Hitno mi je !

    Trazim kliniku koja vrsi operacije ,, uspjesno ,,


    HVALA 10.gif

    ___________________________________________________________________

      NIJE LAKO BITI JA ! ! !

    12-11-2006 12:09 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
    Gianni Gianni is a Male
    raja




    Poruka: 2199
    Location: North see

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Gara rado bi ti dao nadu ali par ljudi koje ja poznajem boluju od toga vec godinama neki su i cak 2 operacije izvrsili i nije im pomoglo uopste ...
    A doktor ce ti svaki rec da nema tome bas puno ljeka...
    Plivanje i lagane vjezbe pomazu al operacije nek zaboravi a posebno kod nas...
    jer nedaj boze nek zakace pogreshan zivac moze dovest i do nepokretnosti ...

    ___________________________________________________________________
    There are no wrong choices; there are only different choices.

    12-11-2006 12:21 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
    GARAVUSA GARAVUSA is a Female
    Misiica ljeta 07




    Poruka: 8658
    Location: Holland
    pokretac teme Thread Started by GARAVUSA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Da al je doslo do toga da je i sada pitanje kolica , situacija je jako losa , malte ne isto je opasno i sa i bez operacije , pa onda barem pokusati nesto.
    U Kelnu postoji klinika specijalno za te stvari , izbacuju prsljenove -stavljaju umjetne i kao sve je ok , vise formalonost nego bauk.

    Al volila bi ipak znati jel jos negdje postoji slicna klinika?

    ps. plivanje il vjezbe su iskljucene jer i najmanji pokret stvara nesnosljivi bol.

    ___________________________________________________________________

      NIJE LAKO BITI JA ! ! !

    12-11-2006 12:27 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    gara , moja mama boluje od toga

    davno u proljece '86 , nije mogla na noge stati ...sest mjeseci je samo bila na kaucu

    i onda je dobila Igalo ...tamo je provela par mjeseci na rehabilitaciji ...tople kupke , blato

    ali ono najvaznije vjezbe ..

    uspjela je da prohoda i od tada , pa evo vec 20 gdina ...svaki dan , ama bas svaki

    ujutro , kada se ustane ..uradi prvo vjezbe ...veoma je disciplinovana u tome

    bez obzira , gdje je ....kuci , u gostima ...ona to ne propusta

    sad ima preko sedamdeset i kad je vidim kako vjezba ...divim joj se

    ono najvaznije , izbjegla je operaciju ...dr. Resulbegovic joj je pomogao

    e sad, u kojoj mjeri je prikljesten zivac i na koji nacin , kod tog tvog pacijenta,

    a u kojoj mjeri je bio kod moje mame, to je tesko reci

    12-11-2006 13:20
    Musala Musala is a Male
    rodjeni




    Poruka: 1304
    Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

    RE: **** Discus Hernia **** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od GARAVUSA:




        Ima li neko od vas da je operisao herniju ?

        Gdje ste to radili il ako poznajete nekoga da je se izljecio od hernije , molim vas de malo informacija.

        Hitno mi je !

        Trazim kliniku koja vrsi operacije ,, uspjesno ,,


        HVALA 10.gif


      Ja sam imao operaciju koja je ukljucivala i sjecenje rasprsnutog diska. Doduse ja sam imao nesrecu pa je i povreda bila ozbiljnija. Sta se operacija tice ja jos nisam zavrsio sve. 21.gif

      Ja sa svojim ukupnim stanjem nisam nimalo zadovoljan jer imam tonu drugih problema koji su bili ocekivani ali smo se nadali da ih nece biti.
      Susreo sam mnogu ljudi koji su imali samo disk herniju i niko nije zadovoljan.

      Najbolji slucaj je kad ti izvade disk i zamjenu ga sa grafitnim umetkom a onda ta dva diska povezu zajedno-fiksiraju.
      U takvim slucajevim poslje operacije bolovi su minimalni i pokretljivost se vrati ali je pokretljivost u kicmi znatno smanjena. Neki ljudi poslje nemogu ni koljeno da dirnu ali bolovi nisu strasni. Tada drugi prsljenovi postaju vise optereceniji a vrlo lako zabog toga moze doci do hernije diska na drugom mjestu.

      Generalno svaku operaciju treba izbjegavati ali kako ti rece da je doslo do kolica onda se to vjrovatno i mora operisati.

      Ja cu ti dati neke web stranice na Engleskom u vezi porbema sa ledjima i kicmom pa ti pokusaj naci sto te interesuje. Meni licno je to pomoglo da shvatim koliko je moj problem nakon udesa bio kompleksan.

        http://www.pain.com/index.cfm?CFID=1857232&CFTOKEN=9fae85e65c3f0c8e-712F9D65-F86A-D175-56557390E5791421&jsessionid=6430d8ea6d724f5c55e2


        http://www.spine-inc.com/glossary/p/prolapsed-disc.html


        http://spineuniverse.com/index.html?


        www.spineuniverse.com/aans/aans_lowbackpain.html


        http://www.physioroom.com/injuries/back/sciatica_sum.php


        http://www.losethebackpain.com/feedback.html
      pitanja

        http://www.tower-health.co.uk/
      (prirodni proizvodi-pomagala)

        http://www.espine.com/diagnosis_ll03.html#healing
      (operacije)

      ___________________________________________________________________
      -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Musala dana 12-11-2006 u 13:26.

      12-11-2006 13:26 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
      GARAVUSA GARAVUSA is a Female
      Misiica ljeta 07




      Poruka: 8658
      Location: Holland
      pokretac teme Thread Started by GARAVUSA

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Lelo doslo je do kraja kad se je zakasnilo da bi se vjezbama pomoglo jer je i kicmena mozdina krenula iz lezista i zato je stanje ,, hitno ,, za operaciju , al Hebi ga , nema se povjerenja u doktore dole, a bol je vanzemaljska , dolazi do oduzimanja noge , mislim stanje je hitno i moralo bi se sto prije vani i operisati, al onda se postavlja pitanje gdje i kako doci , cjene i sve .Ja sam evo sve ko nesto i kao ima ku Kelnu u Njemackoj klinika samo za to , al hebi ga dobila broj , al okle me s njemackim 28.gif
      i tu se svezem , 15.gif

      ___________________________________________________________________

        NIJE LAKO BITI JA ! ! !

      12-11-2006 13:27 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
      GARAVUSA GARAVUSA is a Female
      Misiica ljeta 07




      Poruka: 8658
      Location: Holland
      pokretac teme Thread Started by GARAVUSA

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Musala dragi nezborim engleski 21.gif


      e ovo u Kelnu rade sa tim umjetnim i garantuju uspjeh , vec poslje 1 dana pacijent se ustaje i pocinje kretanje , naravno fizio i sve drugo , ali samo da neboli .

      e ti spomenu udes i ovdje je slicno, to je vec bilo prije udesa iritirano udes samo pogorsao stanje i sad je ludilo.

      Hvala ti drug 10.gif

      ___________________________________________________________________

        NIJE LAKO BITI JA ! ! !

      12-11-2006 13:31 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
      Musala Musala is a Male
      rodjeni




      Poruka: 1304
      Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od GARAVUSA:

        Musala dragi nezborim engleski 21.gif


        e ovo u Kelnu rade sa tim umjetnim i garantuju uspjeh , vec poslje 1 dana pacijent se ustaje i pocinje kretanje , naravno fizio i sve drugo , ali samo da neboli .

        e ti spomenu udes i ovdje je slicno, to je vec bilo prije udesa iritirano udes samo pogorsao stanje i sad je ludilo.

        Hvala ti drug 10.gif


      Gara bolova ce biti i morat ces da naucis da zivis sa njima. Nijedna takva operacija nije smanjila boloveu ledjima. Te se operacije vrse prvenstveno da bi se oslobodili pritisnuti nervi koji imaju za posledicu probleme sa nogama.
      Sto se tice bolova u ledjima pomogne ali u manjoj mjeri naravno.

      Zasto ti ne probas zvati u Zagreb ili u Beograd na VMA koji su uvjek voljni da pomognu. Tamo ima izuzetnih strucnjaka a i kostat ce te puno manje nego u Njemackoj. Javi mi se na pp. 10.gif

      ___________________________________________________________________
      -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

      12-11-2006 13:38 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
      GARAVUSA GARAVUSA is a Female
      Misiica ljeta 07




      Poruka: 8658
      Location: Holland
      pokretac teme Thread Started by GARAVUSA

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Glumka mozes li mi ti provjeriti za VMA?

      ___________________________________________________________________

        NIJE LAKO BITI JA ! ! !

      12-11-2006 13:49 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
      Indijanac Indijanac is a Male
      bice nesto od mene




      Poruka: 530
      Location: Fuckin' Germany

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Gara, pa sto smo tu majka mu stara.

      Daj broj i podatke na pp pa da prevodimo 21.gif

      ___________________________________________________________________
      Ko bi mogo opjevati redom
      sve ljepote divnoga Mostara,
      zar se èudiš srce što ga ljubim
      sa ljubavlju sinovskoga žara?

      12-11-2006 15:17 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
      Black_Mamba Black_Mamba is a Female
      rodjena




      Poruka: 1052

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      U Svedskoj rade te operacije samo ako dodje to te faze da osoba vise ne moze ni da ide na WC, tj ako ti nervi otrnu da ne mozes da obavljas ni malu ni veliku nuzdu.

      Ja sam nedavno imala problema s tim. Muke tantalove, a spasa niodkuda. Ja sam htjela operaciju nisu mi dali. Kazu ne mogu garantovati uspjeh. Poslije toga na nekoliko dana gledam neku emisiju ....Kazu u americi bas nasuprot.....operisu svakog drugog pacijenta i to sa velikim uspjehom

      e hajde ga znadni sad

      Sto se tice operacija kdo nas, ja mislim da se u mostaru to vrsi sa isto uspjeha kao i na VMA. Tj. neuspjeha.


      Ja sam i sada na morfinima, a lijevu nogu ne osjecam nikako skoro, samo trne 28.gif

      ___________________________________________________________________
      Eh kakve je Pesta kupleraje imala

      12-11-2006 15:17 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
      Indijanac Indijanac is a Male
      bice nesto od mene




      Poruka: 530
      Location: Fuckin' Germany

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Gara, de mi barem link od te klinike (ako ima)
      pa da pogledam sta pisu

      ___________________________________________________________________
      Ko bi mogo opjevati redom
      sve ljepote divnoga Mostara,
      zar se èudiš srce što ga ljubim
      sa ljubavlju sinovskoga žara?

      12-11-2006 15:26 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
      Nepoznata1
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nadam se da ce sve biti ok 33.gif

      12-11-2006 15:38
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7602
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Dr. Vidakoviæ u KB Mostar dnevno ima po nekoliko ovakvih operacija koje vrlo uspješno rješava. Ja to imam ali još nisam za operacije.

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      12-11-2006 15:46 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      GARAVUSA GARAVUSA is a Female
      Misiica ljeta 07




      Poruka: 8658
      Location: Holland
      pokretac teme Thread Started by GARAVUSA

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Indijanac:

        Gara, de mi barem link od te klinike (ako ima)
        pa da pogledam sta pisu




      eto pp care.

      Stvar je u tome sto kod ovog pacijenta i sami kazu da je 90% sanse da operacija neuspije , znaci da vec i sami sumnjaju u sebe i tako mi opciju Mostar jednostavno i nevidimo.
      Ovo u Njemackoj je valjda klinika bas samo za to , pa nekako imam vise povjerenja 15.gif


      Mamba nadam se da ce biti bolje , mom pacijentu ni taj morfij neradi ama bas nista.Osamuti ga , a bol ostaje 21.gif

      ___________________________________________________________________

        NIJE LAKO BITI JA ! ! !

      12-11-2006 15:54 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7602
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Griješite u procjeni za Mostar, malo se raspitaj kod ljudi koji ovdje žive za dr. Vidakoviæa, ali vi æete naravno uraditi kako mislite da je najbolje. 33.gif

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      12-11-2006 15:58 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      behar behar is a Female
      samo sto nisam




      Poruka: 1136

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      I u Francuskoj to operisu ko od sale, mislim cak i pretjerano cesto i smatram da se uz vjezbe, kao Lelina mama, opercija cesto puta moze izbjeci. No, na zapadu je hirurgija postala unosan biznis...

      Gara, mislim da je bitno da osoba strogo miruje dok ne nadjete rjesenje - gdje da se operise. Ne smije zamarati ni prsljenove ni sve sto uz njih ide...strogo mirovanje. (mozda garib i ne moze hodati sve da hoces..)

      Jedna moja poznanica je ljetos operisala kicmu, zamijenili su joj dva prsljena i sve je u redu, nikakvih problema nema. Operacija trajala sest sati, eno je ko nova 01.gif .

      ___________________________________________________________________

        12-11-2006 17:43 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
        Miron Miron is a Male
        brato




        Poruka: 722
        Location: Graz, A

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Black_Mamba:

          U Svedskoj rade te operacije samo ako dodje to te faze da osoba vise ne moze ni da ide na WC, tj ako ti nervi otrnu da ne mozes da obavljas ni malu ni veliku nuzdu.

          Ja sam nedavno imala problema s tim. Muke tantalove, a spasa niodkuda. Ja sam htjela operaciju nisu mi dali. Kazu ne mogu garantovati uspjeh. Poslije toga na nekoliko dana gledam neku emisiju ....Kazu u americi bas nasuprot.....operisu svakog drugog pacijenta i to sa velikim uspjehom

          e hajde ga znadni sad

          Sto se tice operacija kdo nas, ja mislim da se u mostaru to vrsi sa isto uspjeha kao i na VMA. Tj. neuspjeha.


          Ja sam i sada na morfinima, a lijevu nogu ne osjecam nikako skoro, samo trne 28.gif


        Mamba,

        Nemoj se uzdat u Svedsku.
        Vec sam ti to jednom rekao... NE postoji gore zdravstvo na planeti.
        Ako Ameri to rade - onda mislim da je sigurno dobro.

        Profesor od moje zene (Svedo) je cini mi se imao slicnu stvar i islo je dotle da nije vise skoro mogao na noge...
        Covjek fino uzeo odmor u Njemackoj, bio par dana u Shwartzwaldu i "naprasno se razbolio" - nije mogao vise ustat.
        Nisu ga mogli takvog vracat nazad u Svedsku, a i osiguranje je bilo uplaceno.

        Nijemci su odmah uradili operaciju - a shupci svedski su morali platit.

        Par mjeseci poslije - cova ko nov... dosao na predavanje i velica Nijemce... (Prije su svi vjerovali da je fashist - ali tad su ga shvatili)

        12-11-2006 18:44 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
        Black_Mamba Black_Mamba is a Female
        rodjena




        Poruka: 1052

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Djemka mirone gara 33.gif 33.gif

        Gara nije ni meni morfijum pomagao dok nisu napravili neku koktel kombinaciju

        morfijum plus voltaren plus jos neke tablete

        bila sam sedam dana u bolnici i samo su probali razne inekcije i kombinacije tableta

        dok na kraju jedna nije uspjela 01.gif

        ___________________________________________________________________
        Eh kakve je Pesta kupleraje imala

        12-11-2006 19:05 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
        Musala Musala is a Male
        rodjeni




        Poruka: 1304
        Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Black_Mamba:

          Djemka mirone gara 33.gif 33.gif

          Gara nije ni meni morfijum pomagao dok nisu napravili neku koktel kombinaciju

          morfijum plus voltaren plus jos neke tablete

          bila sam sedam dana u bolnici i samo su probali razne inekcije i kombinacije tableta

          dok na kraju jedna nije uspjela 01.gif


        sa time ti se ja fiksiram vec vise od 3 godine
        morfij+voltaren(diclofenac sodium)+codydramol
        uz to jos i Gabapentin 21.gif

        Uh, pa mogli bi mi jos otvoriti i club Invalida 21.gif 13.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________
        -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

        12-11-2006 20:01 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
        Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com