Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Dragi djeda mraze.... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prethodna 1 2 [3] 4 5 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Nepoznata1
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif 13.gif 13.gif
Ma nije bio Finac vego Vrancuz bola 04.gif

I izvinula sam se sto sam unistila iluzije svima onima koji vjeruju da zivi na sjevernom polu...

Ali kako maloj objasniti da ne zivi na Mjesecu s ostalim svecima 21.gif 13.gif

12-15-2006 20:11
mirela mirela is a Female
trudim se




Poruka: 176
Location: Boston MA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

J hocu...hocu samo jedan milioncic dolaraa ostalo cu ja sama
da rijesim 13.gif 13.gif 10.gif

___________________________________________________________________

    14.gif 29.gif

    12-15-2006 20:35 mirela is offline Pregledaj poruke od mirela Dodaj mirela u listu prijatelja
    Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
    Licnost godine '05




    Poruka: 9968
    Location: Eo me tu sam !!

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    boze zdravlja mira i rahatluka 10.gif 23.gif

    ___________________________________________________________________


      Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
        13.gif

        12-15-2006 20:36 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
        Musala Musala is a Male
        rodjeni




        Poruka: 1304
        Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Evo jedne istoriske price sa interneta u vezi Dada Mraza, Sv Nikole.

        Sveti Nikola je roðen u gradu Patara u oblasti Likija u Maloj Aziji, na pribriježiju Sredozemnog mora, od roditelja Teofana i None, u vreme rimskog cara Valerijana.
        Još kao dijete Nikola je pokazivao neobiène duševne darove. Kada je odrastao i izuèio škole, želio je da stupi u sveštenièki èin, te ga njegov stric, arhiepiskop, proizvede za sveštenika grada Mira.

        Kada Nikoli pomriješe roditelji, koji su bili vrlo bogati, on poèe od svog nasljedstva pomagati sirotinju, dijeleæi milostinju i udavajuæi sirote djevojke. Po smrti njegovog strica, episkopi i sveštenici iz Likijske oblasti, iskupe se da izaberu novog arhiepiskopa i dogovore se da izaberu najvrednijeg i najtaènijeg u izvršavanju dužnosti. Pošto su se uvjerili da je upravo Nikola takav, izaberu ga za arhiepiskopa mir-likijskog.

        Kao arhiepiskop Nikola je pouèavao narod u vjeri, ne samo u crkvi, veæ i po domovima, na ulici i na svakom mjestu. Mladiæ je savjetovao, obilazio bolesne, sužnje otkupljivao i puštao na slobodu, žalosne je tješio, a grešnicima je pokazivao put i naèine da se poprave.

        Ali, kada nasta ljuto gonjenje hrišæana pod carem Dioklecijanom, Nikola je dopao tamnice i u njoj proveo mnogo godina, sve dok car Konstantin ne dade svima slobodu, te se Nikola opet vrati na svoju arhiepiskopsku stolicu.

        Kada je posle toga car Konstantin sazvao prvi Vaseljenski sabor u Nikeji, Nikola je bio èlan tog sabora, koji je osudio Arija i njegovu nauku. Iz revnosti prema èistoj vjeri, udario je Ariju šamar.

        Pošto je carica Jelena u to doba pronašla Hristov krst u Jerusalimu, mnogi poèeše da obilaze sveta mjesta. I Nikola je obišao sva sveta mjesta. Na ovom putu desili su se mnogi èudnovati sluèajevi. Prièa se da kada se Svetitelj navezao na more, on predskaza oluju. Mornari, poznavajuæi sve morske znake, ismijavali su Nikolu što govori o stvarima koje nerazume, govoreæi da oluje neæe biti. Ali se uskoro navukoše gusti crni oblaci, zaduvaše jaki vetrovi i užasna bura poène da bjesni. Svi se na laði uplašiše, oèekivajuæi da svakoga èasa postanu žrtve zapjenušanih talasa. Nikola pade Bogu na molitvu i oblaci se raziðoše, vjetar presta i bura se utiša.

        Kada se iz Palestine vraæao kuæi pogodi se Nikola sa nekim laðarem da ga odveze u Likiju. Ali, kada isploviše, laðar ne htede da vozi kuda je Nikola hteo, veæ krenuše na drugu stranu. Nikola ih podsjeti na pogodbu i da mu èine nepravdu, ali oni mu zaprijetiše da æuti. Odjednom se podiže jak vetar i okrenu laðu u drugom pravcu i bez obzira na nastojanje laðara da zadrže svoj kurs, vetar nanese laðu na jedno likijsko pristanište, gdje se Nikola iskrca.

        Ima mnogo prièa kako je Nikola pomagao ljudima u bjedi i nevolji. Jednom je zavladala velika glad u Likiji, a u Italiji je bio jedan trgovac koji je imao mnogo žita. Njemu se Nikola obratio u snu ponudivši mu tri zlatnika da odveze brod pun žita u Likiju. Trgovac tako i uèini. Svo svoje žito je prodao, a grad Mir spasio od gladi.

        Nikola je bio i vješt politièar. Jednom je izbila pobuna u Frigiji. Car Konstantin posla trojcu vojvoda sa vojskom da uguše pobunu, meðutim vojnici su se iskrcali u Likiju, gdje su odmah poèeli da zlostavljaju stanovništvo i otimaju od naroda. Nikola je pozvao vojvode u svoju kuæu i zamolio ih da obuzdaju svoje vojnike. Ovi to i uèiniše. Upravo u to vreme jedan nevini graðanin je bio osuðen na smrt. Osudio ga je jedan upravnik, koji je hteo na taj naèin da doðe do bogatstva tog graðanina. Nikola je siromaha spasio od sigurne smrti na gubilištu i osudio upravnika zbog gramzivosti i srebroljublja. Vojvode su zatim nastavile put u Figiju gdje su ugušile bunu. Vrativši se caru Kontantinu, vojvode su oèekivale nagradu i pohvalu, ali jedan carev službenik ih je osudio kao izdajnike i bacio u tamnicu. Iz tamnice su se vojvode molile i prizivali Nikolu da ih spasi od pogubljenja. Nikola se sledeæeg dana pojavio kod cara Konstantina i iznudio oprost vojvodama. Kada su se vojvode zahvalile caru što im je poštedio život, on im je saopštio da to nije on uradio, nego da je za to zaslužan sveti èovek, Nikola.

        Malo je poznato da je Nikola pomagajuæi ljudima u nevolji želio da ostane anoniman, te je novac stavljao u odevne predmete ljudi, tako kada bi oni pronašavši novac bivali iznenaðeni. Jedna od legendi govori o tome. Naime u gradu Miru živeo je jedan siroti èovjek koji je imao tri prelijepe kæerke, ali ih nije mogao udati, pošto za miraz nije novca imao. O njemu je nekako saznao Nikole, pa je jednu noæ posjetio èovjeka i pored kæerkinog mu uzglavlja ostavio èarapu punu zlatnika. Kada su se probudili, porodica je bila iznenaðena, a grešni otac je odmah krenuo da udaje svoju prvu æerku. Nikola je ovo ponovio i za preostale dve, a kada je otac kæeri saznao ko je bio taj dobrotvor, otišao je do Nikole da mu se duboko zahvali. Nikola je kao i uvijek do tada bio skroman te blagosilja domaæina. Iz ove legende je kasnije proizašla legenda o Svetom Klausu (Deda Mrazu), koji bi uoèi Božiæa ostavljao u èarapi na ognjištu poklone djeci.

        Tako je Nikola do duboke starosti upravljao crkvom i narodom, i èinio dobra djela. Umro je 19. decembra 345. godine. Njegovo tijelo je sahranjeno u sabornoj crkvi mir-likijske mitropolije.

        Mnogo godina je njegovo tijelo tamo poèivalo. Skiti, Sloveni sa Dona su posjeæivali Nikolin grob i tamo tražili izbavljenje i dovodili bolesne radi izljeèenja.
        U jedanestom vijeku Turci su osvojili cijelu Malu Aziju, pa i grad Mir. Mnogi stanovnici su se iselili i bježali od zlostavljanja.
        1096. godine, Sv. Nikola se obrati u snu jednom svešteniku iz Barija (Italija) i saopšti mu da ne želi da mu mošti poèivaju u "bezbožnièkom gradu" i reèe mu da ode u grad Mir i da mu mošti prenese u Bari, na sigurno tle. Ovaj tako i uèini i prerušen u trgovca sa tri broda puna žita posjeti grad Mir i prenese mošti svetitelja u Bari. Ovo se dogodilo 8. maja. Narod je odmah poèeo da se skuplja i da traži izljeèenje, jer je Nikola i po tome bio poznat.

        ___________________________________________________________________
        -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

        12-15-2006 20:41 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
        mirela mirela is a Female
        trudim se




        Poruka: 176
        Location: Boston MA

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        uh nacita se ja boga mi
        nisam ovoliko od fakulteta 13.gif 13.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________

          14.gif 29.gif

          12-15-2006 20:52 mirela is offline Pregledaj poruke od mirela Dodaj mirela u listu prijatelja
          Nepoznata1
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Evo i pricice o kojoj sam ja pricala 04.gif


            Ils étaient trois petits enfants
            qui s'en allaient glaner aux champs.
            Ils sont allés et tant venus
            que sur le soir se sont perdus.
            Ils sont allés chez le boucher :
            - boucher, voudrais-tu nous loger ?

            - Entrez, entrez, petits enfants,
            Il y a de la place assurément.
            Ils n'étaient pas sitôt entrés
            que le boucher les a tués.
            les a coupés en petits morceaux
            et puis salés dans un tonneau.

            Saint Nicolas au bout de sept ans
            vint à passer dedans ce champ,
            alla frapper chez le boucher :
            - boucher, voudrais-tu me loger ?
            - entrez, entrez Saint Nicolas.
            Il y a de la place, il n'en manque pas.

            - Du petit salés je veux avoir
            qu’il y a sept ans est au saloir.
            Quand le boucher entendit ça,
            bien vivement il se sauva.
            - Petits enfants qui dormez là,
            je suis le grand Saint Nicolas.

            Le grand Saint étendit trois doigts,
            les trois enfants ressuscita.
            Le premier dit : « j’ai bien dormi. »
            Le second dit : « et moi aussi. »
            « Je me croyais au paradis »
            A ajouté le plus petit.


          Musala, to sto pises sam evo i ja pronasla na francuskoj verziji...
            http://www.noel-vert.com/saint-nicolas.php

          Bice da je to tacno 10.gif

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Nepoznata1 dana 12-15-2006 u 21:18.

          12-15-2006 21:16
          R2-D2 R2-D2 is a Male
          BUKACHAAAAA


          Poruka: 5594
          Location: La La Land

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Musala:

            Evo jedne istoriske price sa interneta u vezi Dada Mraza, Sv Nikole.
            U jedanestom vijeku Turci su osvojili cijelu Malu Aziju, pa i grad Mir. Mnogi stanovnici su se iselili i bježali od zlostavljanja.

          Eh kuku...prica se prekida na vrijeme....
          Izgleda da i sam Deda Mraz nije gotivio muslimane...
          Eto...pa vjeruj u njeg....
          21.gif 11.gif

          ___________________________________________________________________
          I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
          Sha-Shi is my name..and off course,

            I do piss excellence in the morning..

          12-15-2006 21:25 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
          Nepoznata1
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Eh, Robote, Robote...
          Rekoh li ti da ne citas ovu temu... 28.gif 11.gif
          Znam da vjerujes u Djeda Mraza, k'o sto si i u Sahbaza vjerovao... 21.gif 19.gif 35.gif

          12-15-2006 21:36
          hercegovka84 hercegovka84 is a Female
          raja




          Poruka: 1874
          Location: planet earth

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ta che deda mraz 11.gif

          ___________________________________________________________________

            girl.gif

            12-15-2006 21:43 hercegovka84 is offline Pregledaj poruke od hercegovka84 Dodaj hercegovka84 u listu prijatelja
            Nepoznata1
            Gost


            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ma evo boja, pokusavamo i mi to Robotu dokazat 04.gif

            12-15-2006 21:44
            hercegovka84 hercegovka84 is a Female
            raja




            Poruka: 1874
            Location: planet earth

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            zar robot jos nije preso tu fazu 18.gif 18.gif

            ___________________________________________________________________

              girl.gif

              12-15-2006 21:46 hercegovka84 is offline Pregledaj poruke od hercegovka84 Dodaj hercegovka84 u listu prijatelja
              Nepoznata1
              Gost


              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ma kakvi, kad je otkrio ko je Sahbaz povikao je "De mi jos recite ko je Djeda Mraz, pa cemi sve iluzije biti unistene" 04.gif 35.gif

              12-15-2006 21:48
              Musala Musala is a Male
              rodjeni




              Poruka: 1304
              Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od R2-D2:

                    citat od Musala:

                  Evo jedne istoriske price sa interneta u vezi Dada Mraza, Sv Nikole.
                  U jedanestom vijeku Turci su osvojili cijelu Malu Aziju, pa i grad Mir. Mnogi stanovnici su se iselili i bježali od zlostavljanja.

                Eh kuku...prica se prekida na vrijeme....
                Izgleda da i sam Deda Mraz nije gotivio muslimane...
                Eto...pa vjeruj u njeg....
                21.gif 11.gif


              E hebem li te biologijo 21.gif

              ___________________________________________________________________
              -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

              12-15-2006 22:32 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
              Musala Musala is a Male
              rodjeni




              Poruka: 1304
              Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od R2-D2:

                    citat od Musala:

                  Evo jedne istoriske price sa interneta u vezi Dada Mraza, Sv Nikole.
                  U jedanestom vijeku Turci su osvojili cijelu Malu Aziju, pa i grad Mir. Mnogi stanovnici su se iselili i bježali od zlostavljanja.

                Eh kuku...prica se prekida na vrijeme....
                Izgleda da i sam Deda Mraz nije gotivio muslimane...
                Eto...pa vjeruj u njeg....
                21.gif 11.gif


              E ovako 29.gif

              Posto ovakve komentari kao sto je komentar od R2-D2 imaju samo jedan cilj, a posto se radi o textu koji sam ja stavio onda da i objasnim.

              Kao sto rekoh text je izvadjen sa web stranice koju svako od vas moze da nadje.
              U textu lijepo pise da je
                Svet Nikola umro u 346-347 godine
              .

              Prema tome ovo sto je R2-D2 gore napisao je cista izmosljotina i provokacija potpuno nepotrebna na ovoj temi. 21.gif

              ___________________________________________________________________
              -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

              12-16-2006 01:37 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
              buckuris buckuris is a Female
              buduca bahra :)




              Poruka: 2084
              Location: SFRJ Njemacka

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Pipi Duga Carapa:

                Evo da upitam nesto ozbiljno...

                Kad treba reci djeci de ne postoji Djeda Mraz???

                Ono, ako im kazemo, okrutni smo...
                Ako im ne kazemo, lazljivi smo...

                Mene ovaj problem ozbiljno muci ...

              ma daj...meni moj mladji prije dvije godine doso(7 mu bilo)
              nako,na stranu me odvojio...kaze...mores,sto se mene tice prestat sa time...djed mraz i te gluposti...odavno ja znam da ti stavis poklone pod jelku
              pa suti...gleda...pa ce...al eto,ako to tebi treba,nastavicemo tako...ljepse je...samo da znas da znam 23.gif 13.gif
              a stariji,on je onako malo..drugaciji...zna od prvog razreda,rekli im u skoli 29.gif
              al nema nista protiv da se igramo
              na kraju ja ispado vece dijete od njih 21.gif 13.gif

              ___________________________________________________________________
              muskarci imaju problem za svako rjesenje 29.gif

              12-16-2006 03:03 buckuris is offline Posalji email za buckuris Pregledaj poruke od buckuris Dodaj buckuris u listu prijatelja
              Nepoznata1
              Gost


              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Bucka, procitaj onaj moj drugi post 04.gif
              I njoj rekli, a ona se umalo s djecom pobila 21.gif 19.gif

              @Musala, Robot se zeza, vecina raje to zna, samo fino da si precizirao 10.gif

              12-16-2006 03:38
              buckuris buckuris is a Female
              buduca bahra :)




              Poruka: 2084
              Location: SFRJ Njemacka

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              na kog li je tako zivahna 29.gif
              procitala sam...mala ima vec svoje misljenje...i neka joj 10.gif fino je sto stoji iza toga...sta god ti ili neko drugi da kaze,dzaba je...pusti je,kad tako misli
              kad poraste..samo ce se kasti 29.gif

              ___________________________________________________________________
              muskarci imaju problem za svako rjesenje 29.gif

              12-16-2006 03:45 buckuris is offline Posalji email za buckuris Pregledaj poruke od buckuris Dodaj buckuris u listu prijatelja
              Nepoznata1
              Gost


              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Hvala, na iskrenom misljenju 10.gif
              Stvarno sam bila u nedoumici, pa ju ispitivla okolokole...
              Argumente ima k'o advokat 04.gif
              Nego sam se bojala da ce reci vidi mame kako me laze, a od kad zna za sebe ucim ju samo iskrenosti....
              Zamisli koji bih joj primjer dala 21.gif

              12-16-2006 03:50
              buckuris buckuris is a Female
              buduca bahra :)




              Poruka: 2084
              Location: SFRJ Njemacka

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              pa nisi joj samo ti govorila o djeda mrazu..
              mala ima svoje misljenje... 10.gif
              nekad mi previse mozgamo sta li oni misle 29.gif

              ___________________________________________________________________
              muskarci imaju problem za svako rjesenje 29.gif

              12-16-2006 03:54 buckuris is offline Posalji email za buckuris Pregledaj poruke od buckuris Dodaj buckuris u listu prijatelja
              Nepoznata1
              Gost


              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              U pravu si, vidis nisam ramisljala na taj nacin 10.gif

              12-16-2006 04:02
              Stranica (5): « prethodna 1 2 [3] 4 5 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com