Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » ŽENSKI KUTAK » Da li mi neko moze pomoci ? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tekija2 tekija2 is a Female
carica decembra '03


Poruka: 1116

Frown Da li mi neko moze pomoci ? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Imam cerkicu 3 god.Sa svojih 2 god se odbila od pempasa i nije mokrila vise ni u donji ves ni u krevet, tako neki 7 mjeseci bilo je sasvim normalno,da bi nakon toga pocela mokriti navece u krevet i u toku dana.Al da napomenem to se sve pocelo desavati kad sam se vratila sa odmora.U januaru smo otisli na karibsko ostrvo gdje je bilo jako vruce da li moze postojati i to jedan od razloga.Vodila sam je ljekaru uzeli su joj uzorak urina da bi ljekar saopstio da nema nikakvu infekciju.

Pa bi zamolila ako neko ima kakav savjet da mi da, sta dalje raditi.

UNAPRJED SE ZAHVALJUJEM.

___________________________________________________________________
ZaGuzicu.gif

06-04-2003 07:10 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
Kise
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja ti ne znam pomoci, a ni savjeta dati.
Ako si bila sa malom u doktora i ako nije nista sa mokracnim kanalima, onda moze biti da je prolaznog karaktera. Vazno je da nema infekcije

Pokusaj polako ko prvi put kada si je odvikavala od pelena.
Ne znam gdje zivis, ali ako je sada toplo, pokusaj navecer da joj ne stavljas pelene i u toku dana, pa nek malo mokra bude i to ce joj smetati. Tuta - uvijek pri ruci.

Kod tebe to super. Mom preko cetiri godine i mala ljencina ne bi ti navecer ustala da mokri nema sanse. On da se ustane!!!!!
Jos mu pampersice stavljam 27.gif i svako vece ponavljam - sutra nema ni sladoleda ni nista ako budu mokre ujutro. Krivo mi sto moze, a nece. 21.gif

Da se ovde nije uclanio onaj ters_tabijat, mogla sam komotno svog malog pod tim nikom ubaciti 05.gif

06-04-2003 08:57
Asja
Ruzica



Poruka: 337

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tekija

najvjerovatnije je da se dijete na odmoru opustilo, i sada se vraca ponovo u svoj ritam. Barem je kod moje tako bilo.

Ipak provjeri da se nija mozda malo nahladila, prvo dr.

06-04-2003 09:35 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
nadia nadia is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 400
Location: CH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

tekija , ne znam da li sam u pravu ali bih ja ovako uradila...

popricaj sa njom onako pravo i slusaj sve , cak i ono izmedu redova.

postoji mogucnost da se od necega prepala i moguce da je to uzrok.

ne moras traziti neji velik razlog , to moze biti pcela ili muha , moze biti let avionom...

sigurno se nije desilo nista dramaticno na odmoru , ali za njenu malu glavicu svasta nesto moze biti dramaticno.

samo jedan mali primjer : poznajem curicu koja je sa 2 1/2 godina sjedila na balerini u luna-parku i uzasno se isprepadala. proslo je od tada 14 godina i ona se toga ne sjeca ali je taj dramaticni dogadaj na nju ostavio takve posljedice tako da je covjek u avion sada moze uvesti samo pod narkozom

___________________________________________________________________

    \ | /

    (@ @)

    -----o00-(_)-00o-----

06-04-2003 09:39 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
Mala
Dobri duh

Poruka: 310

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Iako nemam svoju djecu, posao mi je takav da se sa slicnim stvarima srecem vrlo cesto!

Pokusaj pricati sa njom, sto Nadia rece, citaj i izmedju redova, a ako ne uspijes......pravac djecijem psihologu!

Ako si u Mostaru, ako sto ti pise, mozemo se cuti, javi mi se na PP!
01.gif

06-04-2003 13:13 Mala is offline Pregledaj poruke od Mala Dodaj Mala u listu prijatelja
hanka kafanka
carica, gaborka i prva nanulasica

Poruka: 1119

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane hanka kafanka dana 10-04-2005 u 15:49.

06-04-2003 13:21 hanka kafanka is offline Pregledaj poruke od hanka kafanka Dodaj hanka kafanka u listu prijatelja
tekija2 tekija2 is a Female
carica decembra '03


Poruka: 1116
pokretac teme Thread Started by tekija2

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hvala vam svima na odgovorima.

Nalazim se u S.A.D .

ZA KISE:
Pempas joj stavljam samo po noci iz tog razloga sto je jos uvjek zima,jedne prilike pokusam joj staviti gacice navece,i u toku noci udzem joj u sobu i pipnem ona je tako ledena bila,upiskila se i otkrivena bila otad joj stavljam pempase iz tog razloga da nenahladi mokracne kanale.Preko dana uopste joj nestavljam pempas desi se njoj da ona dodze meni i kaze mama hocu piskiti.
Onako posmatrajuci je donekle mislim da je i jedna od veliki ljenstina pogotovo kad je u igri sa ostalom djecom.
Zakazacu opet termin ljekaru i zahtjevacu da se uradi ultra zvuk.

Jos jednom hvala svima 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
ZaGuzicu.gif

06-04-2003 16:54 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
First Lady First Lady is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1404
Location: NY

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

interesantno....


ja znam da je kod nas dio problema u tome sto Hana (3.5 god) hoce da bude mala beba zato jer vidi kako se mala Hana (tanina) koja je tek napunila godinu pazi i mazi dok se presvlaci.

Svaki put kad odemo u posjetu moja Hana pocne puzati, "zaboravi" pricati, hoce pampers, pipu i tako te stvarcice...

___________________________________________________________________
Live, and let LIVE!!!

06-04-2003 19:31 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
babusha babusha is a Male
Licnost Foruma '03




Poruka: 2959
Location: donji trap

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

[quote]

    citat od tekija2:

Hvala vam svima na odgovorima.quote]

I moja iskustva s djecom
govore da je to vjerovatno
psiholoska smetnja
prolaznog karaktera.
Sta ces uraditi
zavisi koliko vaznosti
pridajes svemu. 04.gif

___________________________________________________________________



      19.gif

      06-04-2003 23:51 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
      ena ena is a Female
      proplivala


      Poruka: 19
      Location: montreal

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ja radim sa djecom te dobi,i mislim da je tvoja djevojcica dovoljno stara da bi se s njom moglo ozbiljno razgovarati o tome.S obzirom da je vec bila cista ,vjerojatno ima osjecaj da treba mokriti.Vazno je pozitivno motivisati(nagraditi je nekom sitnicom svaki put kada sama pita da ide na tutu,ili kad piski u tutu na tvoj zahtjev),pohvaliti je,reci da si ponosna na nju,da znas da ona to moze.Jos vaznije je izbjegavati bilo kakav vid kaznjavanja zbog toga,motivisati je da slijedeci put piski u tutu i uvijek naglasiti da imas povjerenja u nju.Mozes je pitati cesce puta (npr.svati sat vremena)da ide na tutu i radovati se zajedno s njom njenim uspjesima.Ako ide u vrtic popricaj sa njenom vaspitacicom o tom pitanju i zamoli je da postupa na isti nacin kao i ti.Isto tako mozes prestati da joj dajes tekucinu poslije 6 sati navece,a u toku dana neka pije koliko hoce.Istina je da neke promjene mogu uticati na takve pojave kod djece i zato je vazno delikatno pristupiti i postupati u takvim situacijama,pokazati razumjevanje i pruziti podrsku.Mozes naci neku knjigu (slikovnicu)prilagodjenu njenom uzrastu koja tretira taj "problem",i cijeg bi junaka imala kao uzor i citati je s njom(ako si negdje na zapadu,neces imati problema da nadjes knjigu).Eto to bi bile osnovne stvari ukoliko uzroci nisu fizioloske ili psihicke prirode.

      06-05-2003 01:36 ena is offline Pregledaj poruke od ena Dodaj ena u listu prijatelja
      djani djani is a Male
      proplivo


      Poruka: 18
      Location: perth australia

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ja i Djani imamo troje djece i imamo poprilicito dosta iskustva oko djece. Ja licno mislim da vasa kcerkica se je mozda prehladila i treba da joj date malo uvinog caja. Drugo sto bih mogla vas upitati je da li vase djete pije Coca Colu ili neke druge gazirane sokove?
      Ako jeste onda odmah prekinite sa tim. Moj Azer je uvijek piskio u krevetu kad god bi popio i samo jedan gutljaj cole.Takodje u potpuno se slazem sa ostalim roditeljima da ne valja djeci davati da puno piju pred spavanje.Puno srece i nadam se da ce djevojcica da bude dobro.
      Cao

      ___________________________________________________________________
      10.gif starmo forever 10.gif

      06-05-2003 04:16 djani is offline Posalji Email za djani Pregledaj poruke od djani Dodaj djani u listu prijatelja
      Maggie Maggie is a Female
      moforaja




      Poruka: 2736
      Location: daleko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Mom malom je malo vise od dvije godine i prije par mjeseci sam je trazio da ide na solju (ne bi na tutu sjeo za boga). Potrajalo to nekoliko sedmica i onda se ponovo poceo pisati u pelene. Ja ga samo pustila. Vec sada, ako se popiski u gace pocne urlat ko da ga koljemo, valjda mu ruzan osjecaj. po noci mu i dalje stavljam pelenu, ko sto kazes i ja sam u Americi i jos je relativno hladno po noci. U svakom slucaju ja ga niti silim niti ista. Ako se popiski u solju svi klepcemo, bravo i te stvari, ako promasi tarac je pri ruci i to ti je to. Sama ce se ona vratiti na svoj red kad ona bude spremna. Nista se ti ne sekiraj.

      ___________________________________________________________________

        06-05-2003 14:56 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11483
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Da malo obnovimo temu 01.gif

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        05-04-2008 15:41 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com