Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » **Prevrtljivost** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Zivcho Zivcho is a Male
mofo beba




Poruka: 20
Location: Zhbunje

**Prevrtljivost** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo jednog fenomena....prevrtljivost.

Pocet cu citatom kojeg pronadjoh negdje na internetu 02.gif


*********************************************************
Prevrtljivost mase:

Poznata je psihologija mase. Masa je veoma prevrtljiva. Pojedini èovjek izgubi se u skupini i poèinje joj se prilagoðavati, a time i gubiti vlastitu samostalnost, kritiènost i razmišljanje. Masa se prepušta osjeæajima kojima je lako dirigirati, voditi je i zavoditi. Uzmimo kao primjer obiènu nogometnu utakmicu. Masa na stadionu traži pobjedu svoje momèadi po svaku cijenu, složno zviždi i prosvjeduje èim sudac donese neku odluku protiv vlastite momèadi. U protivnièkom igraèu ne vidi igraèa, nego ugrozu, èak neprijatelja kojega treba pobijediti, pa i poniziti. Galame i bjesne i oni koji su inaèe mirni ljudi i to nigdje drugdje ne èine. Pojedinca jednostavno zarobi i ponese masa i vodi ga svojim prevrtljivim osjeæajima. A kratko nakon završetka utakmice vidi u protivnièkom igraèu opet posve obiènog, pa èak i simpatiènog èovjeka. Oni isti koji su prije malo vremena onako žestoko zviždali, osobito ako je taj igraè trebao izvesti kazneni udarac protiv njihove momèadi, traže sada od tog istog igraèa autogram koji æe saèuvati i ponijeti kuæi za uspomenu.
**************************************************************


Eh sad, sta je sa prevrtljivoscu pojedinca? Kako na to gledati?

Sta je to u covjeku sto mu ne da da se odluci gdje ce i sta ce?
Da li je u stvari "prevrtljivi pojedinac" samo zrtva okrutne i bezosjecajne mase?
Ili mozda prevrtljivi pojedinac jos uvijek nema izgradjeno svoje "JA" pa drugima dopusta da upravljaju njime poput marionete?

Hmmm...

___________________________________________________________________
Uzalud joj diras koLena...ona je NEDODIRLJIVA

02-07-2007 06:11 Zivcho is offline Pregledaj poruke od Zivcho Dodaj Zivcho u listu prijatelja
Fisek Fisek is a Male
SB PRECJEDNIK




Poruka: 195
Location: London, ON Kanada

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovo si trebao na PP jednoj osobi s vovoga voruma...

___________________________________________________________________
potpis obrisan od strane administratora

Kako mama kaze

02-07-2007 07:09 Fisek is offline Posalji Email za Fisek Pregledaj poruke od Fisek Dodaj Fisek u listu prijatelja
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8664
Location: Holland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nesigurne osobe su i lako prevrtljive osobe , znaci osobe koje jos uvijek traze ,, sebe ,,


Ja sam u vezi posla imala jedan kurs , prepoznavanje raznih osoba

Recimo vezano za moj poso , ucila sam kad mi se insan pojavi na vratima salona , da znam jel osoba , zna ili nezna sta goce .90% od onih sto nezna sta ce , su nesigurni i sve sto bi ja predlozila one bi uradile , te osobe nemaju ono , to mi se nasvidja !

E tako ti je sa svim , nesigurne osobe u sebe pocinju bez svog razmisljanja , veoma lako da se okrecu prema masi .Drugi misle za njih , pricaju , nabacuju svoj ukus .


skonta li me 02.gif

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

02-07-2007 08:29 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Meni na prvi pogled prevrtljivost djeluje kao nesigurnost, to da. Medjutim, podjimo svatko od sebe, nismo baš uvijek sigurni 100% u svoje misli i osjeæaje te èisto iz razloga nadogradnje i nadopunjavanja promijenimo stajalište u par minimalnih nijansi. Druga je stvar ako sad tvrdim da je papir bijel pa mi netko "objasni" da nije, pa ja kažem kasnije "e nije bijel, nego crn". Prevrtljivost bih prije vezala za egoizam.

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

02-07-2007 10:12 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ni na ovu temu nemam sad vremena napisati sto mislim...

Ali kad ufatim, napisacu vam i primjer...

02-07-2007 10:46
nidze veze nidze veze is a Female
miss foruma '05


Poruka: 4765
Location: na stolu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

more se ova tema povezat i s maskama


kad si nesiguran u sebe ...okrecu te drugi kako hoce ili da te nebi drugi okrecali nabacis masku ..ne samo na lice vec i na tjelo i dushu 23.gif

___________________________________________________________________

    Ljudi su, opcenito,
    nalik na pse koji pocnu lajati
    cim izdaleka zacuju
    lajanje drugih pasa.

02-07-2007 12:39 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com