Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ***Svaka misao dobro dosla!*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
samed samed is a Male
guster


Poruka: 60
Location: Mostar, BiH

Svaka misao dobro dosla! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ljudi ja znam da se ova tema razvlacila I pretabirila milion puta I zato izvinite sto je ponavljam ali bas me interesuje misljenje svakog ko ima vremena i volje da daaa svoje misljenje.
Evo sta razmisljam. Godinama sam slusao pausalne price da su vehabije placene da rade protiv Islama itd. ITD. Iskreno, nikad nisam to vjerovao niti zelio da vjerujem. Trenutno jos uvijek ne vjerujem ali mi je u glavu usao neki crvich. Radi se o sljedecem.
Vehabijsko ucenje Islama je prisutno kod nas vec deceniju I ja licno nisam cuo recimo za neki vehabijski centar za lijecenje od droge putem vjere (kao onaj u Ilijasu koji vodi Hamza Raznjatovic a pod savjetima hafiza Bugarija) ili recimo centar za pomaganje zenama u problemima ili sta vec sve vjera ne lijeci. Glavni cilj takvih centara ili aktivnosti bi bio naravno ispravljanje najveceg bidata a to je nevjerovanje! Znaci hajmo ljudima pomoci I pri tome uputiti na pravi put. Da ne duljim, za takve centre vehabijske nisam cuo (ako neko ima drugu informaciju nek je podijeli) ali vidim I osjetim da je gro djelovanje upravljeno ka “ispravljanju islama u BiH”. To agresivno djelovanje prema onima koji u stvari dolaze u dzamiju I obavljaju namaz a sve pod krinkom “da se isprave bidati/novotarije” u vjeri.
E sad bi volio vase misljenje da li je vama normalno da ste recimo od onih koji dijele hranu ljudima I to po mogucnosti zdravu. I odete vi u etijopiju. Narod nema sta jesti a vi se prvo fokusirate na one bogate, debele I cijelo vrijeme provodite pazeci njih I poducavate ih o masnocama I kako je to stetno. Branite im one slatke stvari I govorite im nemoj to jesti to je stetno za zdravlje a pored vas milioni gladni I umiru od gladi!

Ako ste od onih kojima ovo nije logicno, pitanje je glavno, zasto su se vehabije fokusirale BAS na IZ I BAS na one koji idu u dzamije????

Ovaj sajt sam izabrao jer na njemu ima raznih dusa, sa raznim razmisljanjima pa bi volio da cujem od sviju njihovo misljenje. Jos jednom se izvinjavam, znam da je tema izlizana ali ja mislim da niko nije to gledao sa ovog aspekta sto ovo cini interesantnim.

02-19-2007 01:36 samed is offline Pregledaj poruke od samed Dodaj samed u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nemaju kad. Bitnije ispolitizirati (vec ispolitiziranu) vjeru i povesati je na neku drugu stranu i ekstremizirati vjernike za nove pobjede.

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

02-19-2007 02:04 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
behar behar is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1141

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Samede, tema , mislim, uopste nije izlizana niti joj se pristupalo na ovaj nacin kako joj ti pristupas. Interesantna pitanja si postavio.

Priznajem da nemam definisan svoj stav po tom pitanju. I sama kao "cekam" neki zvanicni stav.

Ove sam sedmice opet na putu, pokusat cu razmisliti malo o ovome pa se akBd javim kasnije na temu.

___________________________________________________________________

    02-19-2007 11:03 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
    Amaryllis Amaryllis is a Female
    seka




    Poruka: 844

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    @ samede, ja ne poznajem situaciju bas tako dobro. pa me zanima jedna stvar, ko postaje vehabija? jesu li to ljudi koji su recimo odrasli u familijama koje su prakticirale vjeru i prije pojave arapa (da se tako izrazim) koji su odgajani u duhu islama kakav je bio na nasim prostorima...ili su to neki prekonoci "vjernici" ono dok brada ne naraste?...mislim iz kojeg miljea se "regrutuju"?

    a na ova tvoja pitanja jedino mogu oni odgovoriti, pa hajte momci bujrum znamo da vas ima na forumu. zasto su vam takvi prioriteti? 11.gif

    evo sada da vam "ispricam" iskustvo moga brata 19.gif
    u komsiluku od moje tetke bio jedan takav vehabija, kazu, preko noci poceo nositi one bijele siroke gace, od have zivo i on i familija mu, a dobro se trosilo( ima t. prodavnicu, pa im bio dobar musterija 11.gif ) helem, najurio moga brata i jos neku ekipu, mozda su mu nesto dobacili, vjerovatno jesu, ali on ih je ganjao po naselju i prijetio da ce ih zaklati, dos'o brat u kucu dusa u nos, trese se k'o prut 30.gif , dijete se prestravilo ... meni smjesno bilo, a njumu stravu trebali salijevati 21.gif opet mi smjesno kad se sjetim 13.gif )...

    02-19-2007 14:30 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    eee ovako...

    esselamu alejkum brate samede

    1. Mrzim izraz vehabija jer smatram da je to velika shejtanska spletka... koja nimalo ne koristi muslimanima... zato sto sam primjetio da mnogi ljudi nazivaju nekoga vehabijom zamo po izgledu...

    2. Mislim da covjek vehabija postane kada malo pusti bradicu i kada ga manje u kaficu bude a vise u dzamiji... mislim da covjek postaje vehabija kad mu je zena pokrivena ili kada mu je sunnet Poslanika vazniji nego danasnja moda... Zao mi je jer kada iskreni vjernici sa najljepsim ponasanjem budu sunnet slijedili kao brada itd... bice nazvani vehabijama (jer je to negativna rijec) mene kada neko vehabijom nazove ja sam kaze elhamdulillah!!!! jer imam osjecaj onaj koji me naziva sam nije zadovoljan i nema ga u vjeri ili namazu kako treba pa sebe tako opravda na neki nacin... zalosno

    3. Mene vehabijom neki nazivaju zato sto imam malo bradice i zena mi je pokrivena elhamdulillah.--.. ali samo kod nasih ljudi imamo taj problem... sjedim zajedno sa profesorima iz Cambridge.a (kolege od moje zene) ili na mom poslu gdje samo svedi skoro rede...niko nas nikad nije imenima nekim zvao... ali ha u mostar dodjem ... kad si to ti u vehabije otisao cujem... gadi mi se da bi povratio... koliko je zalosno to...

    4. Novotarije postoje... i one su opasne ... Pogledaj logicno ovako brato.. Allah dzs je upotpinio vjeru i objavio je da je vjera savrsena... i nema sta vise... sada kada vidis da ljudi rade neke stvari mimo toga i kazu da je to propis bez dokaza! Ja bi ih onda pitao... Da li vi niste zadovoljni sa onim sto je Bog objavio svome Poslaniku savs???

    Uglavnom mislim da se treba mudro i pametno ponasati i znam da ima brace sa svake strane koja grijese i misle da su jedino oni u pravu... ali hajr insha'Allah..

    Da nam Allah podari mudrost i pamet i fini ahlak.... amin!!!!!!!

    01.gif 01.gif 33.gif

    (brzo sam pisao izvinite ako ima gresaka)
    35.gif

    02-19-2007 15:11 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    samed samed is a Male
    guster


    Poruka: 60
    Location: Mostar, BiH
    pokretac teme Thread Started by samed

    Selam Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja bih volio da ako neko ima namjeru da da svoje misljenje na ono sta sam pitao, da se kloni replika na odgovore a la Miran i slicno. Nije ovdje poenta glavna, diskusija, nego odgovoriti na temu, iznijeti svoje misljenje.
    A sto se tice Mirana, da ti kazem nesto za te Shvede koji te kao tolerisu. Haj ti pocni njima pricati kako im vjera nevalja i to ne gledaj gdje ces reci i hoces li im uci u crkvu pa im to kazati, pa da vidimo dokad ce te oni tolerisati. I sigurno da ti kazem, oni te poslije toga nece nazivati vehabija, nego ces ili dobiti shup kartu ili ces dobiti "poseban tretman" od policije. Prema tome nemoj se zavaravati da su ljudi u BiH zlobniji nego negdje drugo nego je nas ovdje svasta snaslo i snalazi odakle se cak ni mi nismo nadali pa nam se sabur odlio.

    Usput moram primjetiti da nisi odgovorio na pitanje to jest na moj poziv da das svoje misljenje. I jos nesto, postavljao sam ova pitanja na forumima:

    1. Jesu li vam pretci ovako klanjali? I ako nisu jesu li bili kjafiri?

    2. Ako bi ja sad otisao u fahdovu dzamiju i poceo pricati u stilu: brade su vam preduge i to nije higijenski ni po sunetu, smijesni ste sa oblacenjem, ne pratite Muhammeda a.s., vase vodece daije su neznalice i smutljivci a i vi sa njima sve od reda novotari, sta mislite braco bi li mi dali redovan termin (usput ja ovo ne mislim i ne predstavlja moje misljenje apsolutno samo pokusavam da dokazem poentu, moram se ovako ogdadjivati vole ljudi kad se ovako nesto napise pa da se toga prihvate a da ne daju odgovor)????? Upravo to se ocekuje u sluaju Barcic i careva dzamija. Otvoreno govori kako ne treba pratiti reisa i ost., kako treba ovaj nas islam iz temelja mijenjati, kako je rezolucija koja je donijeta nemuslimanska (pazi taj momenat) ali u isto vrijeme zeli da koristi prostorije od iste te institucije.Pitanje, da li mogu ja nekog poslati da ovo prica sta sam naveo svakog cetvrtka u fahdovoj?

    3. Od kad datiraju knjige po kojima se vehabije ponasaju i ko su im imami cija tumacenja i preporuke slijede svakodnevno.

    4. Sjedi doktor u bolnici i oko njega puna bolnica ranjenih, ljudi na samrti, slomljenih ruka noga... A on se prihvatio onog drugog doktora u bolnici jer mu se cini da ima velik nos. Pa hoce da mu zahvatom plasticne hirurgije isti smanji. A ovaj drugi doktor misli da je njegov nos sasvim u redu i govori mu pusti me ali ovaj jok. Nije ga briga za one sto umiru ili one sto nemogu uopste da dodju do bolnice nego hoce ovome kozmeticke promjene da radi.

    ITD ITD ITD

    Postavljao sam ova pitanja na forumima gdje su dobrim dijelom vehabije i do dana danasnjeg, NIKAD ni na jedno nisam dobio odgovor. Mislim dobijao sam komentare kao Miranov (to su umjereniji) illi tipa ti si sija i sta ja znam. I evo namjerno sam stavio tu temu BAS da vidim hoce li ko odgovoriti. Mozda je previse ocekivati da se javi Abdurrahman ili Bosnjak ali mozda neko drugi...

    02-19-2007 15:55 samed is offline Pregledaj poruke od samed Dodaj samed u listu prijatelja
    samed samed is a Male
    guster


    Poruka: 60
    Location: Mostar, BiH
    pokretac teme Thread Started by samed

    Selam Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    @Amaryllis Sestro ja stvarno necu biti grub pa reci da su to vjernici preko noci ali mi je poenta da pokusam istaci da ukoliko je stvarno ovako kako ja vidim da jest tj da se krece od onih koji upravo upraznjavaju vjeru dok se zapostavljaju oni koji uopste ili nimalo vjeruju onda to ne samo da je pogresno (po meni) nego mi govori ponesto o generalnom konceptu sirenja tog pokreta. Sta mu je u stvari prioritet?
    Jeli:

    1. dovesti sto vise ljudi u islam?
    2. postojeci islam preokrenuti u nesto drugo bez interesa da se siri vec postojeci promjeni?
    3. Da se postojeci razgradi?

    Vise od ovoga nemogu reci jer nemam informacija ali interesantno je ovo izbjegavanje odgovora.

    Selam

    Samed

    02-19-2007 16:01 samed is offline Pregledaj poruke od samed Dodaj samed u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    pa brate fini ne kontas sta hocu da ti objasnim.... tacka 2. sto se tice nazivnanjem vehabijom... nisam ni A rekao a ma ni A!!!!!!!!!! vec sam bio vehabija!!!!!

    elhamdulillah!

    02-19-2007 16:04 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    odgovor na temu si dobio na PP

    02-19-2007 16:16 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    bosnjak
    SexNepoznat

    Poruka: 224

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Amaryllis:

      @ samede, ja ne poznajem situaciju bas tako dobro. pa me zanima jedna stvar, ko postaje vehabija? jesu li to ljudi koji su recimo odrasli u familijama koje su prakticirale vjeru i prije pojave arapa (da se tako izrazim) koji su odgajani u duhu islama kakav je bio na nasim prostorima...ili su to neki prekonoci "vjernici" ono dok brada ne naraste?...mislim iz kojeg miljea se "regrutuju"?

      a na ova tvoja pitanja jedino mogu oni odgovoriti, pa hajte momci bujrum znamo da vas ima na forumu. zasto su vam takvi prioriteti? 11.gif

      evo sada da vam "ispricam" iskustvo moga brata 19.gif
      u komsiluku od moje tetke bio jedan takav vehabija, kazu, preko noci poceo nositi one bijele siroke gace, od have zivo i on i familija mu, a dobro se trosilo( ima t. prodavnicu, pa im bio dobar musterija 11.gif ) helem, najurio moga brata i jos neku ekipu, mozda su mu nesto dobacili, vjerovatno jesu, ali on ih je ganjao po naselju i prijetio da ce ih zaklati, dos'o brat u kucu dusa u nos, trese se k'o prut 30.gif , dijete se prestravilo ... meni smjesno bilo, a njumu stravu trebali salijevati 21.gif opet mi smjesno kad se sjetim 13.gif )...


    Ma i meni bi bilo smijesno,mislim stvarno kakav je to muskarac koji tako reaguje ne prijetnje? pa i moja sestra bi se znala suociti s tim "vehabijom" 13.gif

    02-19-2007 17:06 bosnjak is offline Pregledaj poruke od bosnjak Dodaj bosnjak u listu prijatelja
    torres torres is a Male
    moforaja


    Poruka: 2147

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od bosnjak:

          citat od Amaryllis:

        @ samede, ja ne poznajem situaciju bas tako dobro. pa me zanima jedna stvar, ko postaje vehabija? jesu li to ljudi koji su recimo odrasli u familijama koje su prakticirale vjeru i prije pojave arapa (da se tako izrazim) koji su odgajani u duhu islama kakav je bio na nasim prostorima...ili su to neki prekonoci "vjernici" ono dok brada ne naraste?...mislim iz kojeg miljea se "regrutuju"?

        a na ova tvoja pitanja jedino mogu oni odgovoriti, pa hajte momci bujrum znamo da vas ima na forumu. zasto su vam takvi prioriteti? 11.gif

        evo sada da vam "ispricam" iskustvo moga brata 19.gif
        u komsiluku od moje tetke bio jedan takav vehabija, kazu, preko noci poceo nositi one bijele siroke gace, od have zivo i on i familija mu, a dobro se trosilo( ima t. prodavnicu, pa im bio dobar musterija 11.gif ) helem, najurio moga brata i jos neku ekipu, mozda su mu nesto dobacili, vjerovatno jesu, ali on ih je ganjao po naselju i prijetio da ce ih zaklati, dos'o brat u kucu dusa u nos, trese se k'o prut 30.gif , dijete se prestravilo ... meni smjesno bilo, a njumu stravu trebali salijevati 21.gif opet mi smjesno kad se sjetim 13.gif )...


      Ma i meni bi bilo smijesno,mislim stvarno kakav je to muskarac koji tako reaguje ne prijetnje? pa i moja sestra bi se znala suociti s tim "vehabijom" 13.gif



    Ja mislim da je njen brat "djecak",a ne muskarac.Zato mi je njegova reakcija normalna,kao u sve djece.

    02-19-2007 18:48 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
    samed samed is a Male
    guster


    Poruka: 60
    Location: Mostar, BiH
    pokretac teme Thread Started by samed

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    @Bosnjak: I to je sve sto imas za reci povodom teme ili da je covjek djecu ganjao? "i moja sestra bi se znala suociti s tim "? Sta to treba da znaci? Da je sestri brat slabasan iako je dijete ili sta?

    02-19-2007 19:25 samed is offline Pregledaj poruke od samed Dodaj samed u listu prijatelja
    samed samed is a Male
    guster


    Poruka: 60
    Location: Mostar, BiH
    pokretac teme Thread Started by samed

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ne kontam

    02-19-2007 19:26 samed is offline Pregledaj poruke od samed Dodaj samed u listu prijatelja
    Sternchen Sternchen is a Female
    bice nesto od mene


    Poruka: 277

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    bosnjak je htio reci da su se trebali pobiti. Tako vehabije probleme rijesavaju. Ako nema negdje nereda nevalja.
    A za temu je logicno da ti on kao vehabija nema sta reci.

    02-19-2007 19:42 Sternchen is offline Pregledaj poruke od Sternchen Dodaj Sternchen u listu prijatelja
    Amaryllis Amaryllis is a Female
    seka




    Poruka: 844

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    evo dok cekamo na odgovor, 29.gif da malo copy/paste mozda ce nekom biti zanimljivo procitati 12.gif

    ugovor izmedju princa Muhameda ibn Su'uda i Ibn Abdul Vehaba




      Moreover, Ibn 'Abdul-Wahhab called upon the princes of eastern Arabia and the people of ad-Dar'iyyah(8) to support him. They carried his doctrine and made this endeavor a means to strengthen and expand their kingdom. They worked together to suppress the Bedouins of the deserts until they overcame them and those Bedouins followed them and became foot-soldiers for them without pay. After that, these masses started to believe that whoever does not believe in what Ibn 'Abdul-Wahhab said is a blasphemer, and it is Islamically lawful (halal) to shed his blood and plunder his money.

      The matter of Ibn 'Abdul-Wahhab started to evidence itself in 1143 A.H. and began spreading after 1150 A.H. Subsequently, the scholars--even his brother, Shaykh Sulayman and the rest of his shaykhs-- authored many treatises to refute him. But Muhammad Ibn Su'ud, the Prince of ad-Dar'iyyah in eastern Arabia, supported him and worked to spread his ideology. Ibn Su'ud was from Banu Hanifah, the people of Musaylimah al-Kadhdhab(9). When Muhammad Ibn Su'ud died, his son 'Abdul-'Aziz Ibn Muhammad Ibn Su'ud took over the responsibility of fulfilling the vile task of spreading the Wahhabi beliefs.

      Many of the shaykhs of Ibn 'Abdul-Wahhab in Medina used to say, "He will be misguided, and he will misguide those for whom Allah willed the misguidance." Things took place as per the speculation of the scholars. Ibn 'Abdul-Wahhab claimed his intention behind the madhhab he invented was "to purify the tawhid" and "repudiate the shirk." He also claimed people had been following the shirk for six-hundred years and he revived their Religion for them!!
      07.gif 05.gif 02.gif

      02-19-2007 23:31 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
      bosnjak
      SexNepoznat

      Poruka: 224

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od samed:

        @Bosnjak: I to je sve sto imas za reci povodom teme ili da je covjek djecu ganjao? "i moja sestra bi se znala suociti s tim "? Sta to treba da znaci? Da je sestri brat slabasan iako je dijete ili sta?


      komentar je bio namjenjen kao sala

      02-20-2007 01:29 bosnjak is offline Pregledaj poruke od bosnjak Dodaj bosnjak u listu prijatelja
      Rondo Rondo is a Male
      stalni dopisnik


      Poruka: 1085

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Saljivdjijo, ne odgovori covjeku na pitanje 23.gif

      02-20-2007 01:32 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
      samed samed is a Male
      guster


      Poruka: 60
      Location: Mostar, BiH
      pokretac teme Thread Started by samed

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      E moj brate, kazem ti ja. Niko mi nije ni na jedno odgovorio. Ali heeeej dobio sam nova imena: cyber shija i baljezgator (ova su mi onako unique pa sam ih pomenuo) ali naravno nijedan odgovor.

      02-20-2007 01:42 samed is offline Pregledaj poruke od samed Dodaj samed u listu prijatelja
      Rondo Rondo is a Male
      stalni dopisnik


      Poruka: 1085

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ko te totako nazvao?
      Je li neko odavde?

      No da se vratimo na temu, pusti ove...eto necu im ni ime spomenti...
      Pojava vehabija u BiH me neodoljivo podsjeca na Jezuitski red u katolickoj crkvi.
      Loyolini konjanici su postali skoro premocni da su poceli da ugrozavaju moc tadasnje Spanije da bi ih spanska kruna, u koordiniranoj akciji na dva kontinenta, kada nije bilo ni sistema gloalnog pozicioniranja niti ostalih savremenih tehnickih dostignuca, uhapslila ili pobila zaa jednu noc u volumenu od 6000.
      E sada kod nas nema krune ali krunu moze vrlo lako i vjerodostojno da personificira reis Ceric...
      Dok mu valjaju vehabije, gleda im kroz prste, a cim pocnu da ugrozavaju njegovu moc, spreman ce biti sam fetvu napisati da ih na Guantanamo posalje....
      Ljudi koji imaju moc zele samo jednu stvar, a to je jos moci...
      Reis Ceric nece tako lako svoju mocnu poziciju prepustiti nekome drugome a vehabije imaju u cilju da obezvrijede i anuliraju instituciju reis ul uleme...

      02-20-2007 01:53 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
      bosnjak
      SexNepoznat

      Poruka: 224

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        kako ces ti nauciti bosanskog insana koji je odrasto uz americke i europske crtane, muziku i filmove
        da se odjednom spusti na nivo zivota arapskih zemalja .
        nece bosanac spasti sa konja na magarca


      Nebih rekao da Bosanac nesto bolje zivi od jednog saudijca,kuvajcana,jemenca...,za njih je Bosanac insan kojem treba pomoci,da bogdom zivimo kao oni.

        centar za pomaganje drogerasa , alkoholicara ili zena sa problemima nevjerujem da ima jer Islam ko religija je veoma brutalna prema grijesnicima "barem koliko ja znam"



      e pa vidis znas veoma pogrijesno..u Ilijasu,u blizini Sarajeva ima centar koji pomaze ovisnicima droge i alkohola,centar je islamski.Takvih primjera ima koliko hoces sirom svijeta.

        ko prvo etiopija je ortodoksna zemlja sto znaci da neces naci neke vehabije da pomazu sirotinji jer su grijesnici


      pogrijesno Etiopija je 40% muslimanska,35% pravoslavna i ostatak "ostalih"(pogledaj CIA factbook)

        uopste masovno ucenje islama u bosni je malo starije od decenije


      islam u BIH postoji 600 godina jarane,Tito mozda nije favorizirao religiju ali nikada je nije uspio "ubiti" uvijek se postovala vjera,mozda ne ovoliko koliko danas,ali ne mozes reci da uopste nije bilo islama prije rata

      02-20-2007 06:46 bosnjak is offline Pregledaj poruke od bosnjak Dodaj bosnjak u listu prijatelja
      Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com