Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » ***Ritual Ispijanja Kafe*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od djemila:

    I jest ritual, a ne kao sto je postalo na zapadu, pristavis u onom aparatu, stoji pola dana, pije se na vrat na nos iz velike solje...

    ceif je i pripremiti kafu, pa odmoriti uz kafu,razgovarati i dogovarati uz kafu....


ona iz aparata isto crnaèki znoj 21.gif

___________________________________________________________________

    04-22-2007 01:07 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    fenomeno fenomeno is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 342

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od taxi:

          citat od djemila:

        I jest ritual, a ne kao sto je postalo na zapadu, pristavis u onom aparatu, stoji pola dana, pije se na vrat na nos iz velike solje...

        ceif je i pripremiti kafu, pa odmoriti uz kafu,razgovarati i dogovarati uz kafu....


      ona iz aparata isto crnaèki znoj 21.gif


    a u mostaru 29.gif 29.gif

    cudo 17.gif 27.gif 30.gif

    ___________________________________________________________________
    ....prde Mahmut ne more se dahnut.....

    04-22-2007 01:22 fenomeno is offline Pregledaj poruke od fenomeno Dodaj fenomeno u listu prijatelja
    Sanci Sanci is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 485

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kako ja ne volim kafu 29.gif

    04-22-2007 02:01 Sanci is offline Pregledaj poruke od Sanci Dodaj Sanci u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ovo je baš filozofska tema. Japanci povezuju Zen s ispijanjem èaja a u ovim mraènim rupama svjetske geografije ispijanje kofeinske tekuèine je povezano s filozofijom, mada je ne nazivamo nekim zvuènim imenom. Naši ljudi i ne znaju da su filozofi i pjesnici zato je vrijednost njihova još veæa. Kako sam bio mlad u "ona" vremena kad se moglo a i meni se htjelo, mnogo vremena sam proveo u èudnom društvu: Seneka, Lao Ce, Buda,, Remark i ostala raja. Èinilo mi se da moja okolina ne raspolaže takvim umovima ali s vremenom sam nauèio da je ovaj primitivni balkanski svijet svoju školu krvavo plaæao i dolazio do mudrosti koje su skupljene u narodnim izrekama. Rusima je bilo dano pisati one dugaèke knjige. Zima, votka, balalajka a do prve komšije sedam dana hoda pa šta da radiš. Sjedneš septembra s olovkom u ruci pa udri po papiru tamo do maja i eto ti Karamazovih, eto Ane (prièo mi jaran da se dobro jebe). A na Istoku se frajeri napuše trave pa eto ti èakre pred oèima. Pa Indijanci udri po meskalinu, svi neki filozofi a ovdje, na brdovitom Balkanu knjige se ne pišu iz 74 razloga a podvlaèim ove:
    - knjige se žive
    - nema ko pisat
    - nema ko èitat
    - nema papira za tiskanje
    - nema se vremena jer je stalno neka frka i tarapana, il nadire Švabo il nadiru Turci, Mleèani povremeno dolaze a bogami i komšija ti zna zapalit sijeno.
    Zato se ta mudrost kodira u one kratke izreke koje se izrièu izmeðu dva gutljaja kafe tj. kave tj. kahve. Veæ samo ovo nazivlje govori kako je kafa (ja koristim ovaj termin mada s obzirom na utvðeni broj krvnih zrnaca morao bi reæi kava ali brate nije to mostarski) osjetljiva tema. Zahtjevati tursku kafu u Atini ili grèku u Stambolu zna biti vrlo bolno a kažu mi jarani da i u Mostaru zna biti kafa gorka ako je ne piješ na pravoj strani. Ukratko moraš misliti tuðom glavom da saèuvaš svoju. Dva glavna filozofska pravca u konzumiranju kofeina su kavanski i kahvanski. Prvi zastupa tezu da je to napitak koji se konzumira iz šalica, veæe zapremine, s dodatkom šlaga ili mlijeka, da se sprema iz automata i da se pri konzumiranju bude okrenut prema Vatikanu dok drugi pravac insistira na filðanima, ruènoj tehnici,šeæer u kocki i pogled prema Meki. Jedna se pije na našoj a druga na onoj strani. Kako je u mene zakržljao èoporativni nagon (a i ona stvar mi nije baš nešto) ne znam koja je moja strana tako da ja K... dijelim na hetero i homo K. u ovisnosti s kim je pijem a i kakve su mi namjere. Nekako više volim hetero K. jer to znaèi da mi je proradio sindrom JMS bez obzira što mi ona stvar nije monumentalna ali jest zato živæana pa stalno nešto skaèe i pljuje. Uuu raja što se može o K. i uz K. naprdivat...Da odmorim malo?

    04-22-2007 11:54 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    narona narona is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1446
    Location: tamo daleko....

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od taxi:

          citat od djemila:

        I jest ritual, a ne kao sto je postalo na zapadu, pristavis u onom aparatu, stoji pola dana, pije se na vrat na nos iz velike solje...

        ceif je i pripremiti kafu, pa odmoriti uz kafu,razgovarati i dogovarati uz kafu....


      ona iz aparata isto crnaèki znoj 21.gif



    zavisi iz kojeg aparata,SENSEO 10.gif 12.gif

    ___________________________________________________________________

      10-05-2007 22:17 narona is offline Pregledaj poruke od narona Dodaj narona u listu prijatelja
      Blagajac Blagajac is a Male
      raja




      Poruka: 1972
      Location: Nederland

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od narona:

            citat od taxi:

              citat od djemila:

            I jest ritual, a ne kao sto je postalo na zapadu, pristavis u onom aparatu, stoji pola dana, pije se na vrat na nos iz velike solje...

            ceif je i pripremiti kafu, pa odmoriti uz kafu,razgovarati i dogovarati uz kafu....


          ona iz aparata isto crnaèki znoj 21.gif



        zavisi iz kojeg aparata,SENSEO 10.gif 12.gif

      Kakav aparat kakav senseo imam ga pet godina alinisam 05.gif tri popio te senseo nista bez nase jake kad dodju holandjani i popiju nasu nemog na noge

      ___________________________________________________________________


        [
          B]PUSTI ME DA SE RAHAT PATIM[/B]

        10-05-2007 22:32 Blagajac is offline Pregledaj poruke od Blagajac Dodaj Blagajac u listu prijatelja
        narona narona is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1446
        Location: tamo daleko....

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ja samo Senseo regular konzumiram 12.gif

        i mrak mi je 12.gif

        ___________________________________________________________________

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane narona dana 10-05-2007 u 22:34.

          10-05-2007 22:34 narona is offline Pregledaj poruke od narona Dodaj narona u listu prijatelja
          liberty liberty is a Male
          brato




          Poruka: 645
          Location: Washington

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Znas li ti Blagajac da nasa kahva treba da prokuha dva puta inace rasturi zeludac.......... 13.gif

          ___________________________________________________________________
          Prosla recesija.

          10-06-2007 03:46 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
          mica maca mica maca is a Female
          bice nesto od mene




          Poruka: 430
          Location: živim u blizini....

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          A smrad kakav uz nju padne...... 13.gif

          ___________________________________________________________________
          ako pametne misli prolaze vašom glavom znaèi da se tamo ne zadržavaju

          10-06-2007 14:11 mica maca is offline Pregledaj poruke od mica maca Dodaj mica maca u listu prijatelja
          Blagajac Blagajac is a Male
          raja




          Poruka: 1972
          Location: Nederland

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Cuj znam li radio u kafanama raznim a da ne znam da mora dvaput prokuhat a ova za smrad dobra,dobra

          ___________________________________________________________________


            [
              B]PUSTI ME DA SE RAHAT PATIM[/B]

            10-06-2007 14:15 Blagajac is offline Pregledaj poruke od Blagajac Dodaj Blagajac u listu prijatelja
            mostarka79 mostarka79 is a Female
            bice nesto od mene




            Poruka: 561
            Location: SWE

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od taxi:

                  citat od djemila:

                I jest ritual, a ne kao sto je postalo na zapadu, pristavis u onom aparatu, stoji pola dana, pije se na vrat na nos iz velike solje...

                ceif je i pripremiti kafu, pa odmoriti uz kafu,razgovarati i dogovarati uz kafu....


              ona iz aparata isto crnaèki znoj 21.gif




            13.gif 13.gif dobra ova 13.gif 13.gif

            10-08-2007 22:51 mostarka79 is offline Pregledaj poruke od mostarka79 Dodaj mostarka79 u listu prijatelja
            nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com