Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » IN MEMORIAM » ZAUVIJEK U NASHIM SRCIMA » ***Ekshumacija masovne grobnice kod Mostara*** 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (55): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Emir Emir is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1120
Location: NYC

Ekshumacija masovne grobnice kod Mostara Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nije jos detaljno utvrdjeno ali najvjerovatnije da su pronadjena tijela Boraca Armije BiH iz Vranice
Ekshumacija masovne grobnice kod Mostara


Goranci kriju tijela boraca Armije RBiH iz "Vranice"?

Dijelovi uniformi lièe na one koje su nosili pripadnici Èetvrtog korpusa * Ima li u grobnici i tijela Bošnjaka zarobljenih na Mašinskom fakultetu


Predsjednik Federalne komisije za traženje nestalih Amor Mašoviæ izjavio je juèer za "Dnevni avaz" kako postoji velika moguænost da se u masovnoj grobnici na lokalitetu Rimski bunar u Gorancima kod Mostara, umjesto ubijenih Srba, kako se sumnjalo, nalaze posmrtni ostaci 13 boraca Armije RBiH koje su pripadnici HVO-a zarobili 9. maja 1993. godine u komandi Èetvrtog korpusa ARBiH u zgradi "Vranica" u Mostaru.

Bili bosi

"Dnevni avaz" saznaje da je postojanje masovne grobnice podatak Obavještajnog odjela SIPA-e. Do sada je iz nje ekshumirano 16 skeletnih ostataka, osam u uniformama Armije BiH i jedan sa amblemom Armije na odjeæi, a Mašoviæ istièe kako postoji moguænost da se u grobnici nalaze i tijela nekoliko civila Bošnjaka.
- Ne mogu iskljuèiti moguænost da je rijeè o pripadnicima Armije RBiH iz "Vranice". Do sada smo otkrili elemente uniformi koje su koristili pripadnici ARBiH i koje lièe na uniforme koje su imali neki od zarobljenih u "Vranici".
Osim toga, veæina žrtava nema obuæu, a pretpostavlja se da su zarobljeni u "Vranici" bilibosi prilikom egzekucije. Postojala su i saznanja da je zajedno s njima likvidirana i jedna grupa civila Bošnjaka koji su bili zarobljeni u stanovima i dovedeni na Mašinski fakultet - rekao je Mašoviæ za "Avaz".

DNK analiza

Naglasio je da i antropološke karakteristike jedne od žrtava upuæuju na to da bi se moglo raditi o grupi iz "Vranice".
- Fraktura koju je jedna od žrtava imala prije rata pronaðena je na jednom skeletu - rekao je Mašoviæ.
Juèer su uzeti uzorci za DNK analizu, a rezultati æe biti poznati za šest do osam sedmica.

F. VELE



Ko je zarobljen u "Vranici"

Pripadnici Armije RBiH koji su zarobljeni u zgradi Komande Èetvrtog korpusa su: Fahir Penava, Šefik Pobriæ, Nazif Šaranèiæ, Nenad Milojeviæ, Zlatko Mehiæ, Dževad Husiæ, Vahidin Hasiæ, Mimo Grizoviæ, Dževad Èoliæ, Senad Èehiæ, Alija Èamo, Feða Huskoviæ i Hasan Baliæ. 33.gif

Sluèajevi Džidiæ i Prliæ

Mašoviæ je rekao da æe, bude li potvrðeno da su u grobnici u Gorancima zarobljeni iz zgrade "Vranica", to biti znaèajna pomoæ Mostarskom tužilaštvu za dokazivanje zloèina i odgovornosti osumnjièenih u predstojeæem ponovljenom suðenju zapovjedniku vojne policije HVO-a Mostar Željku Džidiæu.
"Vranica" je obuhvaæena i optužnicom Haškog tribunala u sluèaju "Prliæ i ostali".

___________________________________________________________________

    05-19-2007 00:32 Emir is offline Posalji Email za Emir Pregledaj poruke od Emir Dodaj Emir u listu prijatelja
    Mo-beba Mo-beba is a Female
    Momentalno na daljinskom




    Poruka: 7485
    Location: Trebinje-Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Feða Huskoviæ 16.gif 16.gif 26.gif 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


      33.gif

      05-19-2007 00:35 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
      GARAVUSA GARAVUSA is a Female
      Misiica ljeta 07




      Poruka: 8658
      Location: Holland

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      33.gif 21.gif

      ___________________________________________________________________

        NIJE LAKO BITI JA ! ! !

      05-19-2007 00:36 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
      Emir Emir is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1120
      Location: NYC
      pokretac teme Thread Started by Emir

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Fedja je isao u EMSC, Elektro skola ako se nevaram. Dobar momak i dobar prijatelj moje rodice.33.gif

      ___________________________________________________________________

        05-19-2007 00:38 Emir is offline Posalji Email za Emir Pregledaj poruke od Emir Dodaj Emir u listu prijatelja
        Mo-beba Mo-beba is a Female
        Momentalno na daljinskom




        Poruka: 7485
        Location: Trebinje-Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Tacno tako Emire 16.gif 16.gif 16.gif

        ___________________________________________________________________
        Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


          33.gif

          05-19-2007 00:39 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
          Trimusa Trimusa is a Male
          bice nesto od mene




          Poruka: 334
          Location: Cosak-navika iz skole

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          33.gif

          ___________________________________________________________________
          kis_my_ass.gif

          05-19-2007 00:39 Trimusa is offline Pregledaj poruke od Trimusa Dodaj Trimusa u listu prijatelja
          crvenokosa
          SexNepoznat

          Poruka: 43
          Location: usa

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 26.gif

          ___________________________________________________________________
          crvenokosaZaVeDi .. ZaJeBi .. OdJeBi .. ZaVoLi .. Al' NiKaD Ne MoLi !

          05-19-2007 07:29 crvenokosa is offline Posalji email za crvenokosa Pregledaj poruke od crvenokosa Dodaj crvenokosa u listu prijatelja
          Carmela Carmela is a Female
          vjeciti optimist




          Poruka: 7602
          Location: ja nisam odavle

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Mislim da je Mašoviæ napravio grešku što je išta rekao prije nego li se bude znalo 100% da su to oni. Nije fer buditi lažnu nadu.

          ___________________________________________________________________

            Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

          05-19-2007 10:35 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
          abjeritamo1 abjeritamo1 is a Female
          rodjena




          Poruka: 839
          Location: norway

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od djemila:


                Pripadnici Armije RBiH koji su zarobljeni u zgradi Komande Èetvrtog korpusa su: Fahir Penava, Šefik Pobriæ, Nazif Šaranèiæ, Nenad Milojeviæ, Zlatko Mehiæ, Dževad Husiæ, Vahidin Hasiæ, Mimo Grizoviæ, Dževad Èoliæ, Senad Èehiæ, Alija Èamo, Feða Huskoviæ i Hasan Baliæ




            Rahmet i pokoj im dushama 32.gif

            Da Bog dragi da,

            da i njihovi namiliji nadju smiraja dushi svojoj




          Prosla sam kroz svu golgotu samo nekolika sprata vise njihove komande al sam imala srecu da ne zavrsim kao oni . Nadam se da su to njihova tijela - zbog njihove familije i zbog toga sto njihove neduzne duse trebaju dostojanstvena mezarja i grobnice . Nek im je vjecni rahmet i pokoj njihovimm dobri dusama a familijama snage da ovo sve izdrze 33.gif

          ___________________________________________________________________

            jedina stvar potrebna za zlo da pobijedi , je da posteni ljudi nista ne urade


          E . Burke

          05-19-2007 12:10 abjeritamo1 is offline Posalji Email za abjeritamo1 Pregledaj poruke od abjeritamo1 Dodaj abjeritamo1 u listu prijatelja
          su_mostar su_mostar is a Female
          trudim se


          Poruka: 173
          Location: bih

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          rahmet im dusama 33.gif

          05-19-2007 13:35 su_mostar is offline Pregledaj poruke od su_mostar Dodaj su_mostar u listu prijatelja
          beri-beri
          SexNepoznat

          Poruka: 32

          nestali iz VRANICE Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Mašoviæ: Na Gorancima nisu zakopani Srbi nego vojnici Armije BiH







          SARAJEVO,MOSTAR - U izjavi za TV Mostar predsjednik Federalne komisije za nestale i jedan od direktora Instituta za nestale u BiH Amor Mašoviæ je kazao da su tijela koja su naðena u masovnoj grobnici na Gorancima bila obuèena u maskirne uniforme, te postoje indicije da se ne radi o nestalim Srbima sa šireg podruèja Mostara, kako je bilo reèeno, nego o nestalim pripadnicima Armije BiH iz zgrade "Vranica" iz vremena hrvatsko-bošnjaèkih sukoba 1993. godine.

          Detaljnije izvješæe se oèekuje nakon što trenutno pet ekshumiranih tijela pregleda i sudski vještak Instituta za sudsku medicinu iz Sarajeva dr. Hamza Žujo.

          18.5.2007.
          Pincom.info

          05-19-2007 14:14 beri-beri is offline Pregledaj poruke od beri-beri Dodaj beri-beri u listu prijatelja
          cheri cheri is a Female
          moder u peMziji




          Poruka: 3806
          Location: Svizzera

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Kad god se spomene Vranica, vrate se ona najruznija sjecanja. Ono ko da sad gledam, sve si mogo prepoznat Muslimane, obicno bi to bile zene s djecom,a vazda u ruci jedna kesa, valjda ono najpotrebnije za tu noc, da prespavaju u nekog ko ce ih sakrit. Boze dragi, one tuge, a onda samo gledas iza zavjese, vidis ufati se neka koprtla, a onda neko prodje ispod prozora i samo kaze: KUPE! Eto ta mi je rijec ostala duboko urezana u glavi i u srcu.KUPE! Kad bi se zacula guzva znalo se: Dosli su da KUPE! Pokupe i odu povedu sa sobom, a ti mislis hoce li i tebe..
          Ja mislim da nije bilo nikad na svijetu vecih kukavica od onih izroda sto su KUPILI. Mozete mislit koji su to misevi.Dodjes pokucas na vrata i zaderes se hajde polazi...Vrlo hrabro, moram priznat.
          A Vranica ce u tom svom jadu ostati simbol otpora, simbol hrabrosti.
          Daj Boze, da majke, sestre, zene, djeca, konacno imadnu mezar ili grob na koji mogu otici i prouciti ili se Bogu pomoliti za nevine duse svojih najdrazih.
          Nikad se nikom ne ponovilo...

          05-19-2007 16:45 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
          Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
          rezimski novinar




          Poruka: 3241
          Location: Iza

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Daj Boze, da im se bar za kosti zna gdje su.

          Rahmet im dusama shehidskim. Sramota je da se do dana danasnjeg "ne zna".

          ___________________________________________________________________
          Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

          05-19-2007 17:44 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
          supa93 supa93 is a Male
          rodjeni




          Poruka: 780
          Location: ta nisam iz Èapljine . . .

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Carmela:

            Mislim da je Mašoviæ napravio grešku što je išta rekao prije nego li se bude znalo 100% da su to oni. Nije fer buditi lažnu nadu.



          draga Karmela mi vise nemamo nikakvih nada . . . mi samo cekamo.

          ___________________________________________________________________
          Samo 4 mil. imaju srecu da zive u BiH, ostali nemaju tu srecu . . . ali imaju sve ostalo!

          05-19-2007 17:46 supa93 is offline Posalji Email za supa93 Pregledaj poruke od supa93 Dodaj supa93 u listu prijatelja
          kozi kozi is a Male
          proplivo




          Poruka: 284
          Location: N

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Supa brazeru mislimo na tebe i tvoje 16.gif

          05-19-2007 17:58 kozi is offline Pregledaj poruke od kozi Dodaj kozi u listu prijatelja
          Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
          rezimski novinar




          Poruka: 3241
          Location: Iza

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Rahmet im dusi.
          Toliko godina prodje...

          ___________________________________________________________________
          Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

          05-19-2007 18:22 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
          abjeritamo1 abjeritamo1 is a Female
          rodjena




          Poruka: 839
          Location: norway

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Senad Hadzifejzovic:

            Rahmet im dusi.
            Toliko godina prodje...



          E moj Senade - godine jesu prosle al da su izljecile rane koje smo tad zadobili - nisu . Niti mislim da ce ikad . Urezase nam dusmani jednu duboku liniju u srcu - koja se s vremena na vrijeme upali i podsjeti na svu nepravdu koju smo dozivjeli . Ali nadu da ce ih pravda sve ( bez obzira na naciju i religiju ) stici nisu u spjeli da ubiju - bar ne u meni .

          ___________________________________________________________________

            jedina stvar potrebna za zlo da pobijedi , je da posteni ljudi nista ne urade


          E . Burke

          05-19-2007 18:45 abjeritamo1 is offline Posalji Email za abjeritamo1 Pregledaj poruke od abjeritamo1 Dodaj abjeritamo1 u listu prijatelja
          Provler2 Provler2 is a Male
          moforaja




          Poruka: 3141
          Location: usa

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Supa brato,drzi se. 33.gif za sve iz Vranice. Posebno za moje prijatelje Kostu i Zubu. 33.gif

          05-19-2007 21:36 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
          Carmela Carmela is a Female
          vjeciti optimist




          Poruka: 7602
          Location: ja nisam odavle

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od supa93:

                citat od Carmela:

              Mislim da je Mašoviæ napravio grešku što je išta rekao prije nego li se bude znalo 100% da su to oni. Nije fer buditi lažnu nadu.



            draga Karmela mi vise nemamo nikakvih nada . . . mi samo cekamo.


          Ne daj mi Bože da imam nekoga da tako èekam, zato sam i napisala šta sam napisala 33.gif

          ___________________________________________________________________

            Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

          05-19-2007 21:42 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
          mica maca mica maca is a Female
          bice nesto od mene




          Poruka: 430
          Location: živim u blizini....

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ne daj bože nikome

          ___________________________________________________________________
          ako pametne misli prolaze vašom glavom znaèi da se tamo ne zadržavaju

          05-19-2007 22:46 mica maca is offline Pregledaj poruke od mica maca Dodaj mica maca u listu prijatelja
          Stranica (55): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com