Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » Ostvaren Teslin san » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nije poenta u dzabnoj struji, opet bi se ona placala isto ko sto placas trelefonski signal.

poenta je u jednom elegantnom nacinu distribucije struje - bezzicnom.

naravno da ce neka firma (americka ili ne) prva poceti da aplicira ovu tehnologiju i naravno da trebaju da zarade u procesu. treba neko da ulozi millijarde dolara da bi se ovo ostvarilo. taj neko ocekuje zaradu eventualno, i nema nista lose u tome.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-30-2016 17:11 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2847
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo i Tesla bio musliman

    http://www.6yka.com/blogovi/blog/20832/ko-je-bio-nikola-tesla-new-musliman


13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

06-30-2016 21:30 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2847
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    nije poenta u dzabnoj struji, opet bi se ona placala isto ko sto placas trelefonski signal.

    poenta je u jednom elegantnom nacinu distribucije struje - bezzicnom.

    naravno da ce neka firma (americka ili ne) prva poceti da aplicira ovu tehnologiju i naravno da trebaju da zarade u procesu. treba neko da ulozi millijarde dolara da bi se ovo ostvarilo. taj neko ocekuje zaradu eventualno, i nema nista lose u tome.


Prvo sam ti htio reci da je nemoguce struju bezicno prevesti 01.gif
Ali sam se onda sjetio da je sve moguce.

Ovo prvo mogu argumentirati naucno (imam neke skole i iskustva oko struje)
ali onda poceh razmisljati. Npr. Munje i gromovi
Npr aparati za varenje (ne bas ali eto)

Samo sto za sada ne postoji tehnologija za tako nesto

Jedno su radio frecuencije i magnetna polja (mozda je tesla umislio neki gigantski bezicni motor) a drugo su amperi.

Qurac cemo danas da prikopcamo sporet ili kllimu bezicno !!!!!
govorimo o 3-4kw za sto koristimo zice od 4-6mm i struju od 20-25A sto direktno ubija covjeka svojom jacinom

Drugo su mobiteli i 0.5A koliko treba za ponjenje


sve je moguce, ali ne znam koliko je to izvodivo

P.S.
jedna anegdota sa posla.
Predajem jedan brod stranim klijentima i njihov kapetan-inspektor se zajebaje sa mnom
Kaze okle vas bosanaca sa strujom i brodovima
Ja mu samo kazem. Proguglaj ko je izmislio asinkroni motor i naizmjenicnu struju i gdje se rodio.

Dodje sutradan pa mi se izvinjava, casti, itd... 13.gif

P.S.2
jos uvjek fercera struja u BiH na titinim instalacijama bez greske. HE Rama je remekdjelo gradjevinstva. Samo su ameri radili slicne stvari prije 100 godina i Tesla na Nijagari.
Ovi moderni nam ga mogu fafati svakodnevno

druga stvar sto smo mi balkanci i jugovici vaki kakvi smo

i treca je sto je tito bio tito. Ako postoji Bog, Tito je bio njegov sin zajedno sa Isusom

11.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

06-30-2016 21:40 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
Administrator




Poruka: 6168
Location: Boston,MA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

28.gif
Pronadji koji film o Teslinim otkricima pa pogledaj do kraja, mozda ces nesto i skontat.
Usput, struja od 200mA ubija covjeka, samo treba da prodje nezgodnim putem. (Ne govorim o potrebnom naponu ovdje)

___________________________________________________________________
zzzzik ~ 모스타

07-01-2016 00:35 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2847
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od HaraIzMostara:

    28.gif
    Pronadji koji film o Teslinim otkricima pa pogledaj do kraja, mozda ces nesto i skontat.
    Usput, struja od 200mA ubija covjeka, samo treba da prodje nezgodnim putem. (Ne govorim o potrebnom naponu ovdje)


Izvini hara, ne kontam sta si htio reci.
Sta to ima u filmu o Teslinim otkricima? Je li mozda o eugenezi??

Imaju hiljade dokumentaraca na stotine jezika....



Sta si mi htio reci sa strujom od 200mA????

Govorim da nije isto punti mobitel sa 0.5A kao upaliti Sporet sa 25A (da docaram rekao sam da 20A direktno ubija covjeka, a kratki spoj je u stanju da proizvede pozare u kojima koje tvornice i veliki hoteli)


Tema sa koliko intenziteta umire covjek, je malo kompleksnija i nije da se ovdje o tome raspravlja

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

07-01-2016 09:54 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
Administrator




Poruka: 6168
Location: Boston,MA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

htio sam kazat da si nisi shavatio tesline ideje a i ovo oko struje.
Sijalica od dugog svjetla na autu trosi 25A pa te nemore ta struja ubit,
a za kratki spoj si u pravu.
haj vrucina , neda mi se objasnjavat

___________________________________________________________________
zzzzik ~ 모스타

07-01-2016 19:24 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    nije poenta u dzabnoj struji, opet bi se ona placala isto ko sto placas trelefonski signal.

    poenta je u jednom elegantnom nacinu distribucije struje - bezzicnom.

    naravno da ce neka firma (americka ili ne) prva poceti da aplicira ovu tehnologiju i naravno da trebaju da zarade u procesu. treba neko da ulozi millijarde dolara da bi se ovo ostvarilo. taj neko ocekuje zaradu eventualno, i nema nista lose u tome.
E to je ono shto ti ne mozesh razumjeti. Tesla je radio na bezichnom provodu struje koja bi bila dostupna svima na svijetu. BESPLATNA. Donacije cijeloga svijeta bi se mogle nachi u sekundi. Znachi da nebi bila jedna ili dvije firme u monopolu svega toga. Razmishljash li ti ikako izvan zakona kapitalizma moj Tana.

07-01-2016 23:34 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Totalno si ogranichen.

07-01-2016 23:34 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Volim tishinu 01.gif

07-04-2016 04:27 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    Totalno si ogranichen.


cuj besplatna. kako ce se to dogoditi?

sam ce se napraviti kompletan system za bezzicnu struju, takodje ce se sami napraviti receptori ove bezicne struje, pa jos uvezati sa kucnim aparatima?
sve ce se samo dogoditi? jedino ako cemo sacekati par milijardi godina ne bi li se po teoriji evolucije sve to samo, slucajno dogodilo.
nema nista djabe, nemoj biti smijesan. neko mora uloziti pare u to, i naravno da ocekuje da mu se pare vrate i jos da zaradi.

prowler, nemoj se bola litati. okle tebe u nauci? lupas ko maxim po diviziji.
hos se kladiti da ti ne znas objasniiti na primjer zasto imamo godisnja doba.
hajde strucnjak, objasni nam zasto imamo godisnja doba, ali nemoj guglati.
hajde stvarno probaj, onako svojim rijecima da nam objasnis fenomen godisnjih doba.

ako stvarno to znas objasniti i ako se popravis u svome ponasanju onda mozemo razgovarati na istom nivou. ma ne moras ni znati nauku, nidje ne pise ... ali barem pokusaj da se ponasas civilizovano.

kazes:
    Donacije cijeloga svijeta bi se mogle nachi u sekundi.

pa sto se nisu nasle donacije, zasto niko ne radi na teslinoj ideji koju je ovaj skoro zavrsio?
haj razmisli. zasto se ne insistira vise na autima na elektricni pogon, zasto se koristi benzin?
dosad se tehnologija razvila do te mjere da je auto na baterije cak i funcionalniji od auta na benzin, ali i pored toga se insistira na auta na benzinski pogon. haj razmisli .... znas li ti uopste ko upravlja amerikom, i planetom i kako se donose odluke?

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-06-2016 18:06 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

hahahah to Tanani. Lupam zbog toga shto te nalazim u nebulozama koje chitash u svetim knjigama....hahahaha. 10.gif

07-07-2016 04:20 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ignorancija ti je na visokom nivou. 01.gif

07-07-2016 04:21 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tilt 01.gif

07-07-2016 04:23 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Upps. zajebah se. Odgovor je ... Bog 02.gif

07-07-2016 04:24 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Haj ti sad malo o kravama I pchelama 04.gif

07-07-2016 04:26 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

hocel' ta godisnja doba? nece? tako sam i mislio ....

ali nemoj se obeshrabriti, nisi usamljen.

ja mislim da velika vecina odraslih ne zna objasniti zasto imamo godisnja doba. gradivo 8-mog razreda osnovne.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-07-2016 18:43 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

zemljina osa ukoso stoji i pravi godišnja doba.
u dokumentarcu "Kako æe Zemlja izgledati u dalekoj buduænosti" se kaže da æe se ispraviti osa i nestaæe gosišnja doba, a s tim vrlo brzo i sav život sa planete

___________________________________________________________________

    07-07-2016 20:51 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    da, deklinac8ija zemljine ose je zasluzna za godisnja doba.
    ali kako? kako ide proces? zasto imamo 4 godisnja doba ... itd .... ?

    to je ono sto mnogi ne razumiju. ja jos nisam sreo covjeka koji mi je uspio pokazati da razumije proces. bosanca ili stanca. gradivo 8-mog razreda.

    mnogi misle da razumiju, medjutim kad pocnu da objasnjavaju ustvare shvate da ne razumiju. ljudi su skloni da uzimaju stvari zdravo a gotovo, bez razumijevanja.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    07-08-2016 17:49 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

      zemljina osa ukoso stoji i pravi godišnja doba.
      u dokumentarcu "Kako æe Zemlja izgledati u dalekoj buduænosti" se kaže da æe se ispraviti osa i nestaæe gosišnja doba, a s tim vrlo brzo i sav život sa planete


    dakle samo mala malecka promjena u nasem sistemu i zivot nije moguc.
    e sad se sjeti one moje price o polozaju zemlje, uticaju mjeseca i sve ostalo ...
    slucajno? tesko tesko vrlo tesko.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    07-08-2016 17:55 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2847
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Jope ti, tana 04.gif 04.gif 04.gif

    nego ko je napravio kreatora?

    11.gif

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    07-08-2016 21:47 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com