Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ***--- Ajet/i Dana ---*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

85. Onaj koji ti objavljuje Kur’an sigurno æe te vratiti na onaj svijet. Reci: "Gospodar moj dobro zna ko je na Pravome putu i ko je u oèitoj zabludi."


Al qasas - Kazivanje...

07-23-2007 14:22 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

32. A oni koji se ne odazovu Allahovu glasniku, takvi Mu na Zemlji nece umaci i mimo Njega zaštitnika nece naci. Oni su u velikoj zabludi.(Al-Ahqaf



MODERATORI GDJE SU ZVJEZDICE NA TEMI????

07-23-2007 14:24 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

110. Onaj ko kakvo zlo uèini ili se prema sebi ogriješi pa poslije zamoli Allaha da mu oprosti - naæi æe da Allah prašta i da je milostiv.

111. Onaj ko grijeh uradi - na svoju štetu ga je uradio. - A Allah sve zna i mudar je.

112. A onaj ko kakav prijestup ili grijeh poèini pa time nedužna èovjeka potvori - natovario je na sebe i kletvu i grijeh oèiti.


sura An-nisa Zene

07-25-2007 17:47 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
Provler2 Provler2 is a Male
moforaja




Poruka: 3154
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

115. Zar ste mislili da smo vas uzalud stvorili i da Nam se neæete povratiti?" Treba mi objasnjenje za ovaj citat.Ko je stvorio-po ovom citatu ima vishe stvaraoca.Unaprijed hvala.

07-26-2007 09:38 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
Losa cura
SexNepoznat



Poruka: 977

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Provler2:

    115. Zar ste mislili da smo vas uzalud stvorili i da Nam se neæete povratiti?" Treba mi objasnjenje za ovaj citat.Ko je stvorio-po ovom citatu ima vishe stvaraoca.Unaprijed hvala.


To je samo jedan dokaz vise, jer Allah pomocu meleka (andjela) stvara i oblikuje covjeka u utrobi njegove majke! 10.gif Nema na cemu! 29.gif

___________________________________________________________________

      VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Losa cura dana 07-26-2007 u 11:41.

07-26-2007 11:40 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5952
Location: U podrumu

Ajet za danasnji dan Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pomozite sebi strpljenjem i molitvom, a to je, zaista, teško, osim poslušnima,(2 : 45)

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

07-28-2007 22:16 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

14. Ljudima se èini da je lijepo samo ono za èim žude: žene, sinovi, gomile zlata i srebra, divni konji, stoka i usjevi. To su blagodati u životu na ovome svijetu; a najljepše mjesto povratka je u Allaha.

15. Reci: "Hoæete li da vam kažem šta je bolje od toga? Oni koji se budu Allaha bojali i grijeha klonili imaæe u Gospodara svoga džennetske bašèe, kroz koje æe rijeke teæi, u njima æe vjeèno boraviti, i èiste žene, i Allahovu naklonost - a Allah poznaje robove Svoje -

16. oni koji budu govorili: ’Gospodaru naš, mi, zaista, vjerujemo; zato nam oprosti grijehe naše i saèuvaj nas patnje u ognju!’;

17. oni koji budu strpljivi, i istinoljubivi, i Allahu poslušni, i oni koji budu milostinju udjeljivali, i koji se budu u posljednjim satima noæi za oprost molili."

18. Allah svjedoèi da nema drugog boga osim Njega - a i meleki i uèeni - i da On postupa pravedno. - Nema boga osim Njega, Silnog i Mudrog!

19. Allahu je prava vjera jedino - islam. A podvojili su se oni kojima je data Knjiga baš onda kada im je došlo saznanje, i to iz meðusobne zavisti. A sa onima koji u Allahove rijeèi ne budu vjerovali Allah æe se brzo obraèunati.

20. Ako se oni budu prepirali s tobom, reci: "Ja se samo Allahu pokoravam, a i oni koji me slijede." I reci onima kojima je data Knjiga i neukima: "Primite islam!" Ako prime islam, onda su na Pravome putu. A ako odbiju, tvoje je jedino da pozivaš. - A Allah dobro vidi robove Svoje.

21. Onima koji ne vjeruju u Allahove dokaze i koji su vjerovjesnike, ni krive ni dužne, ubijali, a ubijaju i ljude koji traže da se postupa pravedno, navijesti bolnu patnju.

22. To su oni èija djela ne vrijede ni na ovome ni na onome svijetu; i niko im neæe priteæi u pomoæ.

Sura Ali Imran - Imranova porodica....

07-28-2007 23:47 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

70. On je Allah, drugog boga osim Njega nema; Njemu neka je hvala i na ovome i na onome svijetu! Samo On sudi i Njemu æete se vratiti.

Al qassas

08-01-2007 22:57 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

54. Allah je taj koji vas nejakim stvara, i onda vam, poslije nejakosti, snagu daje, a poslije snage iznemoglost i sijede vlasi; On stvara što hoce; On sve zna i sve može. (Ar-Rum)

08-08-2007 09:29 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

98. Kada hoæeš uèiti Kur’an, zatraži od Allaha zaštitu od šejtana prokletog,
99. on doista nema nikakve vlasti nad onima koji vjeruju i koji se u Gospodara svoga pouzdaju;
100. njegova je vlast jedino nad onima koji njega za zaštitinika uzimaju i koji druge Allahu ravnim smatraju.


An-Nahl - Pcele

08-11-2007 17:53 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

116. A kada Allah rekne: "O Isa, sine Merjemin, jesi li ti govorio ljudima: ’Prihvatite mene i majku moju kao dva boga uz Allaha!’" - on æe reæi: "Hvaljen neka si Ti! Meni nije prilièilo da govorim ono što nemam pravo. Ako sam ja to govorio, Ti to veæ znaš; Ti znaš šta ja znam, a ja ne znam šta Ti znaš; Samo Ti jedini sve što je skriveno znaš.

117. Ja sam im samo ono govorio što si mi Ti naredio: ’Klanjajte se Allahu, i mome i svome Gospodaru!’ I ja sam nad njima bdio dok sam meðu njima bio, a kad si mi Ti dušu uzeo, Ti si ih jedini nadzirao; Ti nad svim bdiš.

118. Ako ih kazniš, robovi su Tvoji, a ako im oprostiš, silan i mudar ti si."

119. Allah æe reæi: "Ovo je Dan u kome æe iskrenima od koristi iskrenost njihova biti; njima æe džennetske bašèe, kroz koje rijeke teku, pripasti, vjeèno i zauvjek æe u njima ostati. Allah æe zadovoljan njima biti, a i oni Njim. To æe veliki uspjeh biti!”

120. Allahova je vlast na nebesima i na Zemlji i nad onim što je na njima; On sve može!


al maide... trpeza

08-12-2007 14:51 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

79. Sreæa koja ti se dogodi od Allaha je, a nesreæu koja te zadesi sam si zaslužio. Mi smo te, kao poslanika, svim ljudima poslali, a Allah je dovoljan svjedok.


Sura zene

08-25-2007 10:26 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

56. Ti, doista, ne možeš uputiti na Pravi put onoga koga ti želiš uputiti, - Allah ukazuje na Pravi put onome kome On hoæe, i On dobro zna one koji æe Pravim putem poæi.

Al-qasas

09-08-2007 10:19 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice




    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 09-12-2007 u 13:57.

    09-12-2007 13:56 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice



    60. Onaj koji je nebesa i Zemlju stvorio i koji vam spušta s neba kišu pomoæu koje Mi dajemo da ozelene bašèe prekrasne - nemoguæe je da vi uèinite da izraste drveæe njihovo. - Zar pored Allaha postoji drugi bog? Ne postoji, ali su oni narod koji druge s Njim izjednaèuje;

    61. Onaj koji je Zemlju prebivalištem uèinio i kroz nju rijeke proveo i na njoj brda nepomièna postavio i dva mora pregradio. -

      Zar pored Allaha postoji drugi bog?
    Ne postoji, nego veæina njih u neznanju živi;

    62. Onaj koji se nevoljniku, kad mu se obrati, odaziva, i koji zlo otklanja i koji vas na Zemlji namjesnicima postavlja. -
      Zar pored Allaha postoji drugi bog?
    Kako nikako pouku vi da primite! -

    63. Onaj koji vam u tminama, na kopnu i na moru, put pokazuje i koji vjetrove kao radosnu vijest ispred milosti Svoje šalje. -
      Zar pored Allaha postoji drugi bog?
    Kako je Allah visoko iznad onih koji druge Njemu ravnim smatraju! -

    64. Onaj koji sve iz nièega stvara, koji æe zatim to ponovo uèiniti, i koji vam opskrbu s neba i iz zemlje daje. -
      Zar pored Allaha postoji drugi bog?
    Reci: "Dokažite, ako istinu govorite!"

    65. Reci: "Niko, osim Allaha, ni na nebu ni na Zemlji, ne zna što æe se dogoditi; i oni ne znaju kada æe oživljeni biti


      Sura 27

      An-Naml -- Mravi

    09-24-2007 08:16 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice




      29. A ona im na njega pokaza. "Kako da govorimo djetetu u bešici?" - rekoše.

      30. "Ja sam Allahov rob" - ono reèe - "meni æe On Knjigu dati i vjerovjesnikom me uèiniti

      31. i uèiniæe me, gdje god budem, blagoslovljenim, i narediæe mi da dok sam živ molitvu obavljam i milostinju udjeljujem,

      32. i da majci svojoj budem dobar, a neæe mi dopustiti da budem drzak i nepristojan.

      33. I neka je mir nada mnom na dan kada sam se rodio i na dan kada budem umro i na dan kada budem iz mrtvih ustajao!"

      34. To je Isa, sin Merjemin - to je prava istina o njemu - onaj u koga oni sumnjaju.

      35. Nezamislivo je da Allah ima dijete, hvaljen neka je On! Kad nešto odluèi, On za to rekne samo: "Budi!" - i ono bude.

      36. Allah je, uisitnu, i moj i vaš Gospodar, zato se klanjajte samo Njemu! To je Pravi put.

      37. i sljedbenici Knjige su se o njemu u mišljenju podvojili, pa teško onima koji ne vjeruju kada budu na Danu velikom prisutni!

      38. Kako æe dobro èuti i kako æe dobro vidjeti onoga Dana kad pred Nas stanu! A nevjernici su sada u oèitoj zabludi!

      39. I spomeni ih na Dan tuge kada æe biti s polaganjem raèuna završeno, a oni su ravnodušni bili i nisu vjerovali.

      40. Mi æemo Zemlju i one koji žive na njoj naslijediti i Nama æe se oni vratiti


      Surah Merjem 01.gif

    10-02-2007 22:35 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice





      10-13-2007 10:00 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
      Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
      moforaja




      Poruka: 5952
      Location: U podrumu

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      „Ono što ti dajem uzmi i zahvalan budi!“ (El-E'raf, 144)

      ___________________________________________________________________
      Moj Mostare ko ti lomi grane,
      ko zavadi mostarske jarane,
      ko to tebi istoriju piše,
      ko to želi da te nejma više.

      06-24-2008 15:50 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
      Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
      moforaja




      Poruka: 5952
      Location: U podrumu

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Allah odabire za Svoju vjeru onoga koga On hoce

      i upucuje u nju onoga ko Mu se iskreno obrati.


      (42:13)

      ___________________________________________________________________
      Moj Mostare ko ti lomi grane,
      ko zavadi mostarske jarane,
      ko to tebi istoriju piše,
      ko to želi da te nejma više.

      07-05-2008 16:19 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
      Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
      moforaja




      Poruka: 5952
      Location: U podrumu

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Tako mi vremena - covjek, doista, gubi,samo ne oni koji vjeruju i dobra djela cine
      i koji jedni drugima istinu preporucuju i koji jedni drugima preporucuju strpljenje.
      (Al-'asr, 1-3)

      ___________________________________________________________________
      Moj Mostare ko ti lomi grane,
      ko zavadi mostarske jarane,
      ko to tebi istoriju piše,
      ko to želi da te nejma više.

      08-13-2008 11:17 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
      Stranica (6): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com