Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ***--- Ajet/i Dana ---*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5952
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A ako te Allah dotakne nevoljom, tad nema otklonitelja njenog, osim Njega. A ako ti želi dobro, tad nema onog ko æe odbiti dobrotu Njegovu. Pogaða njome koga hoæe od robova Svojih, a On je Oprosnik, Milosrdni. (10/107)

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Sarajlija ba dana 08-14-2008 u 16:37.

08-14-2008 16:26 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5952
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Lijepa rijeè je kao lijepo drvo. Korijen mu je èvrst u zemlji, a grane prema nebu i ono plod svoj daje u svako doba. (Kur'an, II / 24)

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

09-14-2008 15:48 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
mamica mamica is a Female
raja




Poruka: 1962
Location: Skandinavija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Sarajlija ba:

    Lijepa rijeè je kao lijepo drvo. Korijen mu je èvrst u zemlji, a grane prema nebu i ono plod svoj daje u svako doba. (Kur'an, II / 24)



BAS KRASNO, OVO CU ZAPAMTITI 01.gif

___________________________________________________________________
"JUCE ISTORIJA.............SUTRA MISTERIJA"

09-14-2008 20:29 mamica is offline Pregledaj poruke od mamica Dodaj mamica u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Neka je uzvišen Onaj koji je na nebu sazviježða stvorio i u njima dao svjetiljku i Mjesec koji sja.


On èini da se noæ i dan smjenjuju, to je pouka za onoga koji hoæe da razmisli i želi da bude blagodaran.


A robovi Milostivoga su oni koji po Zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove, odgovaraju: "Mir vama!",


i oni koji provode noæi pred Gospodarom svojim na tlo padajuæi i stojeæi;


i oni koji govore: "Gospodaru naš, poštedi nas patnje u Džehennemu, jer je patnja u njemu, doista, propast neminovna,


on je ružno prebivalište i boravište";


i oni koji, kad udjeljuju, ne rasipaju i ne škrtare, veæ se u tome drže sredine;


i oni koji se mimo Allaha drugom bogu ne klanjaju, i koji, one koje je Allah zabranio, ne ubijaju, osim kada pravda zahtijeva, i koji ne bludnièe; - a ko to radi, iskusiæe kaznu,


patnja æe mu na onome svijetu udvostruèena biti i vjeèno æe u njoj ponižen ostati;


ali onima koji se pokajui uzvjeruju i dobra djela èine, Allah æe njihova hrðava djela u dobra promijeniti, a Allah prašta i samilostan je;


a onaj ko se bude pokajao i dobra djela èinio, on se, uistinu, Allahu iskreno vratio;


i oni koji ne svjedoèe lažno, i koji, prolazeæi pored onoga što ih se ne tièe, prolaze dostojanstveno;


i oni koji, kada budu opomenuti dokazima Gospodara svoga, ni gluhi ni slijepi ne ostanu;


i oni koji govore: "Gospodaru naš, podari nam u ženama našim i djeci našoj radost i uèini da se èestiti na nas ugledaju!’" -


oni æe biti, za ono što su trpjeli, odajama džennetskim nagraðeni i u njima æe pozdravom i blagoslovom biti susretani,


u njima æe vjeèno ostati, a kako su one divno prebivalište i boravište!


Reci: "Gospodaru mome je važno samo klanjaje vaše, a pošto vi ne vjerujete, neminovno vas èeka patnja."


Furkan 61 - 77

12-28-2008 14:40 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U povodu nastupajucih praznika gdje postoji kod pojedinaca ocita zbunjenost i debata o (ne)proslavljannu nove godine i slicno


Sura 109
Al-Kafirun - Nevjernici
Mekka - 6 ajeta

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

1. Reci: "O vi nevjernici,

2. ja se neæu klanjati onima kojima se vi klanjate,

3. a ni vi se neæete klanjati Onome kome se ja klanjam;

4. ja se nisam klanjao onima kojima ste se vi klanjali,

5. a i vi se niste klanjali Onome kome se ja klanjam,

6. vama - vaša vjera, a meni - moja!”

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

12-30-2008 00:36 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zabranjuje vam se strv, i krv, i svinjsko meso, i ono što je zaklano u neèije drugo, a ne u Allahovo ime, i što je udavljeno i ubijeno; i što je strmoglavljeno, i rogom ubodeno, ili od zvijeri naèeto - osim ako ste ga preklali - i što je na žrtvenicima žrtvovano,* i zabranjuje vam se gatanje strjelicama.* To je porok! - Danas su nevjernici izgubili svaku nadu da æete vi otpasti od svoje vjere, zato se ne bojte njih - veæ se bojte Mene. Sada sam vam vjeru vašu usavršio i blagodat Svoju prema vama upotpunio i zadovoljan sam da vam islam bude vjera. - A onome ko bude primoran - kad hara glad, bez namjere da uèini grijeh, Allah æe oprostiti i samilostan biti.

al maideh 3.

12-31-2008 00:52 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Znajte da život na ovome svijetu nije ništa drugo do igra, i razonoda, i uljepšavanje, i meðusobno hvalisanje i nadmetanje imecima i brojem djece! Primjer za to je bilje èiji rast poslije kiše oduševljava nevjernike, ono zatim buja, ali ga poslije vidiš požutjela, da bi se na kraju skršilo. A na onome svijetu je teška patnja i Allahov oprost i zadovoljstvo; život na ovome svijetu je samo varljivo naslaðivanje". (Kur'an, Hadid 20)

12-31-2008 11:14 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5952
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Jedni drugima pomažite u dobroèinstvu i èestitosti, a ne sudjelujte u grijehu i neprijateljstvu." (El-Maide, 2)

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

08-19-2009 15:47 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
inna inna is a Female
trudim se




Poruka: 155
Location: BIH,MOSTAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

1.ikre bismi rabike,uèi i èitaj 10.gif

___________________________________________________________________
igraj bosno ne daj se,igraj svi smo uz tebe,ale,ale,alebih.gif podijum.gif

08-19-2009 18:36 inna is offline Posalji email za inna Pregledaj poruke od inna Dodaj inna u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

41 . Al-Fussilat - Objašnjenje


34. Dobro i zlo nisu isto! Zlo dobrim uzvrati, pa æe ti dušmanin tvoj odjednom prisni prijatelj postati. 
35. To mogu postiæi samo strpljivi; to mogu postiæi samo vrlo sretni.

12-22-2011 23:20 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara

Sabur Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

" Kada tvoji problemi postanu toliko veliki da ti ponestaje snage da se izboris sa njima, nemoj odustati !!
Tamo gdje prestaje tvoja snaga, pocinje ALLAHOVA milost "...

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

12-22-2011 23:58 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    An-Nur (24) - Svjetlost


    23. Oni koji obijede èestite, bezazlene vjernice, neka budu prokleti i na ovom i na onom svijetu; njih èeka patnja nesnosna

    24. na Dan kada protiv njih budu svjedoèili jezici njihovi, i ruke njihove, i noge njihove za ono što su radili.

    25. Toga Dana Allah æe ih kazniti kaznom koju su zaslužili i oni æe saznati da je Allah, doista, olièena istina.

    26. Nevaljale žene su za nevaljale muškarce, a nevaljali muškarci su za nevaljale žene; èestite žene su za èestite muškarce, a èestiti muškarci su za èestite žene. Oni nisu krivi za ono što o njima govore; njih èeka oprost i veliko obilje

12-24-2011 19:14 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Et-Takwir (81) - Prestanak sjaja
Mekka – 29 ajeta
U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog
1. Kada sunce sjaj izgubi,
2. i kada zvijezde popadaju,
3. i kada se planine pokrenu,
4. i kada steone kamile bez pastira ostanu,
5. i kada se divlje životinje saberu,
6. i kada se mora vatrom napune,
7. i kada se duše sa tijelima spare,
8. i kada živa sahranjena djevojèica bude upitana
9. zbog kakve krivice je umorena,
10. i kada se listovi razdijele,
11. i kada se nebo ukloni,
12. i kada se Džehennem raspali,
13. i kada se Džennet približi –
14. svako æe saznati ono što je pripremio,
15. I kunem se zvijezdama – koje se skrivaju,
16. koje se kreæu i iz vida gube,
17. i noæi kad ona veo diže,
18. i zorom kada diše, -
19. Kur'an je, zaista, kazivanje Izaslanika plemenitog,
20. moænog, od Gospodara svemira cijenjenog,
21. kome se drugi potèinjavaju, tamo pouzdanog!
22. A drug vaš nije lud:
23. on ga je na obzorju jasnom vidio
24. i, kada je u pitanju Objava, on nije škrt
25. i Kur'an nije prokletog šejtana govor,
26. pa kuda onda idete?!
27. Kur'an je samo pouka svjetovima,
28. onome od vas koji hoæe da je na pravom putu,
29. a vi ne možete ništa htjeti ako to Allah, Gospodar svjetova, neæe!

12-24-2011 21:26 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kaze Uzviseni Allah u Suri Maide (5)



51. O vjernici, ne uzimajte za zaštitnike Jevreje i kršæane! Oni su sami sebi zaštitnici! A njihov je onaj meðu vama koji ih za zaštitnike prihvati; Allah uistinu neæe ukazati na pravi put ljudima koji sami sebi nepravdu èine.

52. Zato ti vidiš one èija su srca bolesna kako se žure da s njima prijateljstvo sklope, govoreæi: "Bojimo se da nas kakva nevolje ne zadesi." A Allah æe sigurno pobjedu ili nešto drugo od sebe dati, pa æe se oni zbog onoga što su u dušama svojim krili kajati,

53. a oni koji vjeruju reæi æe: "Zar su to oni koji su se zaklinjali Allahom, svojom najtežom zakletvom, da su zaista s vama?" Djela njihova bit æe poništena, i oni æe nastradati.

54. O vjernici, ako neko od vas od vjere svoje otpadne, - pa, Allah æe sigurno mjesto njih dovesti ljude koje On voli i koji Njega vole, prema vjernicima ponizne, a prema nevjernicima ponosite; oni æe se na Allahovu putu boriti i neæe se nièijeg prijekora bojati. To je Allahov dar, koji On daje kome hoæe – a Allah je neizmjerno dobar i zna sve.

55. Vaši zaštitnici su samo Allah i Poslanik Njegov i vjernici koji ponizno molitvu obavljaju i zekat daju.

56. Onaj ko za zaštitnika uzme Allaha i Poslanika Njegova i vjernike – pa, Allahova strana æe svakako pobijediti.

57. O vjernici, ne prijateljujte s onima koji vjeru vašu za podsmijeh i zabavu uzimaju, bili to oni kojima je data Knjiga prije vas, ili bili mnogobošci, - i Allaha se bojte ako ste vjernici –

58. I kad pozivate na molitvu i to za podsmijeh i zabavu uzimaju, zato što su oni ljudi koji ne shvaæaju.

59. Reci; "O sljedbenici Knjige, zar da nas osuðujete zato što vjerujemo u Allaha i u ono što nam se objavljuje, i u ono što je objavljeno prije, - a veæina ste grešnici?"

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 12-24-2011 u 22:45.

12-24-2011 22:40 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Qur'an (Sura br. 4, ajeti 166 - 175)



Allah svjedoèi da je istina ono što ti objavljuje, objavljuje ono što On jedini zna, a i meleki svjedoèe; - a dovoljan je Allah kao svjedok.

Oni koji neæe da vjeruju i koji od Allahova puta odvraæaju daleko su zalutali.

Onima koji neæe da vjeruju i koji èine nepravdu Allah doista neæe oprostiti i neæe im Put pokazati,

osim puta u Džehennem, u kome æe vjeèno i zauvijek ostati - to je Allahu lahko.

O ljudi, Poslanik vam je veæ donio Istinu od Gospodara vašeg; zato vjerujte - bolje vam je! A ako ne budete vjerovali - pa, Allahovo je ono što je nebesima i na Zemlji, i Allah sve zna i mudar je.

O sljedbenici Knjige, ne zastranjujte u svome vjerovanju i o Allahu govorite samo istinu! Mesih, Isa, sin Merjemin, samo je Allahov poslanik, i Rijeè Njegova koju je Merjemi dostavio, i Duh od Njega; zato vjerujte u Allaha i Njegove poslanike i ne govorite: "Trojica su!" Prestanite, bolje vam je! Allah je samo jedan Bog - hvaljen neka je On! - zar On da ima dijete?! Njegovo je ono što je na nebesima i ono što je na Zemlji, i Allah je dovoljan kao svjedok.

Mesihu neæe biti zazorno da prizna da je Allahov rob, pa ni melekima, Njemu najbližim. A one kojima bude zazorno da se Njemu klanjaju, i koji se budu oholili, Allah æe ih sve pred Sebe sakupiti:

vjernike koji su dobra djela èinili On æe prema zasluzi nagraditi i još æe im, iz obilja Svoga, više dati; a one koji su zazirali i oholili se - na nesnosne muke æe staviti i oni neæe naæi sebi, mimo Allaha, ni zaštitnika ni pomagaèa.

O ljudi, dokaz vam je veæ stigao od Gospodara vašeg i Mi vam objavljujemo jasnu Svjetlost.

One koji budu u Allaha vjerovali i èvrsto se Njegovih propisa pridržavali - On æe, sigurno, u milost Svoju i blagodat uvesti, i pravim putem Sebi uputiti.

12-25-2011 10:42 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Rekao je Uzvišeni Allah, kako stoji u prijevodu znaèenja: "Tako mi vremena, èovjek, doista, gubi, samo ne oni koji vjeruju i dobra djela èine, i koji jedni drugima istinu preporuèuju i koji jedni drugima preporuèuju strpljenje.



Uzvišeni Allah se zakleo vremenom da je svaki èovjek na gubitku i propasti osim onaj kod koga se naðu èetiri osobine, a to su:

1- Iman (vjerovanje): to je znanje o Uzvišenom Allahu, Njegovom Poslaniku, sallallahu alejhi ve sellem, i znanje o vjeri islamu.

2- Dobro djelo: poput namaza, zekata, posta, iskrenosti, èinjenja dobroèinstva roditeljima i tome slièno.

3- Meðusobno preporuèivanje istine: to je poziv u vjeru, dobro djelo i podsticanje na to.

4- Meðusobno preporuèivanje strpljenja: to je sabur i strpljivost u èinjenju dobrih djela i strpljivost na nedaæama.

12-27-2011 08:26 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice



    surah Merjem (Mary)

    16. I spomeni u Knjizi Merjemu: kada se od ukuæana svojih na istoènu stranu povukla

    17. i jedan zastor da se od njih zakloni uzela, Mi smo k njoj meleka Džibrila poslali i on joj se prikazao u liku savršeno stvorena muškarca.

    18. "Utjeèem se Milostivom od tebe, ako se Njega bojiš!" – uzviknu ona.

    19. "A ja sam upravo izaslanik Gospodara tvoga" – reèe on – "da ti poklonim djeèaka èista!’

    20. "Kako æe imati djeèaka" – reèe ona – "kad me nijedan muškarac dodirnuo nije, a ja nisam nevaljalica!’

    21. "To je tako!" – reèe on. "Gospodar tvoj je rekao; ’To je Meni lahko’, i zato da ga uèinimo znamenjem ljudima i znakom milosti Naše. Tako je unaprijed odreðeno!"

    22. I ona zanese i bremenita se skloni daleko negdje.

    23. i poroðajni bolovi prisiliše je da doðe da stabla jedne palme. "Kamo sreæe a sam ranije umrla i da sam potpuno u zaborav pala!" – uzviknu ona.

    24. I melek je, koji je bio niže nje, zovnu; "Ne žalosti se, Gospodar tvoj je dao da niže tebe potok poteèe.

    25. Zatresi palmino stablo, posuæe po tebi datule svježe,

    26. pa jedi i pij i budi vesela! A ako vidiš èovjeka kakva, ti reci: "Ja sam se zavjetovala Milostivom da æu šutjeti, i danas ni s kim neæu govoriti."

    27. I doðe ona s njim porodici svojoj, noseæi ga. "O Merjemo," – rekoše oni – "uèinila si nešto neèuveno!

    28. Ej ti, koja u èednosti lièiš Harunu, otac ti nije bio nevaljao, a ni mati tvoja nije bila nevaljalica."

    29. A ona im na njega pokaza. "Kako da govorimo djetetu u bešici?" – rekoše.

    30. "Ja sam Allahov rob" – ono reèe -, "meni æe On Knjigu dati i vjerovjesnikom me uèiniti

    31. i uèinit æe me, gdje god budem, blagoslovljenim, i naredit æe mi da dok sam živ molitvu obavljam i milostinju udjeljujem,

    32. i da majci svojoj budem dobar, a neæe mi dopustiti da budem drzak i nepristojan.

    33. I neka je mir nada mnom na dan kada sam se rodio i na dan kada budem umro i na dan kada budem iz mrtvih ustajao!’

    34. To je Isa, sin Merjemin, - to je prava istina o njemu, - onaj u koga oni sumnjaju.

    35. Nezamislivo je da Allah ima dijete, hvaljen neka je On! kad nešto odluèi, On za to rekne samo: "Budi!" – i ono bude.

    36. Allah je, uistinu, i moj i vaš Gospodar, zato se klanjajte samo Njemu! To je pravi put.

    37. i sljedbenici Knjige su se o njemu u mišljenju podvojili, pa teško onima koji ne vjeruju kada budu na Danu velikom prisutni!

    38. Kako æe dobro èuti i kako æe dobro vidjeti onoga Dana kad pred Nas stanu! A nevjernici su sada u oèitoj zabludi!

    39. I pomeni ih na Dan tuge kada æe biti s polaganjem raèuna završeno, a oni su ravnodušni bili i nisu vjerovali.

    40. Mi æemo Zemlju i one koji žive na njoj naslijediti i Nama æe se oni vratiti.

12-27-2011 21:03 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sura Saba

8. Iznosi li on o Allahu laži ili je lud?" Nijedno, veæ æe oni koji u onaj svijet neæe da vjeruju na muci biti i u zabludi su velikoj.

9. Kako ne vide nebo i Zemlju, ono što je iznad njih i ono što je ispod njih?! Kad bismo htjeli, u zemlju bismo ih utjerali, ili komade neba na njih sruèili. To je, zaista, pouka svakom robu koji je odan.

Sura A'raf

184. Pa zašto oni ne razmisle da njima poslani poslanik nije lud; on samo otvoreno opominje.
185. I zašto oni ne promisle o carstvu nebesa i Zemlje i o svemu onome što je On stvorio, i da im se, možda, kraj njihov primakao? Pa u koje æe rijeèi, ako ne u Kur'an vjerovati?

Sura Hizr

6. Oni govore: "Ej, ti kome se Kur'an objavljuje, ti si, uistinu lud!
7. Zašto nam meleke ne dovedeš, ako je istina što govoriš!’
8. Mi meleke šaljemo samo s Istinom, i tada im se ne bi dalo vremena da èekaju.
9. Mi, uistinu, Kur'an objavljujemo i zaista æemo Mi nad njim bdjeti!
10. I prije tebe smo poslanike prijašnjim narodima slali
11. i nijedan im poslanik nije došao, a da mu se nisu narugali.

12-28-2011 14:07 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Qur'an Surah br. 2

135. Oni govore: "Budite Jevreji, odnosno kršæani, i bit æete na pravom putu!" Ti reci: "Ne, mi smo vjere Ibrahimove, koji je ispravno vjerovao; on nije nikoga Allahu ravnim smatrao."

136. Recite: "Mi vjerujemo u Allaha i u ono što se objavljuje nama, i u ono što je objavljeno Ibrahimu, i Ismailu, i Ishaku, i Jakubu, i unucima, i u ono što je dato Musau i Isau, i u ono što je dato vjerovjesnicima od Gospodara njihova; mi ne pravimo nikakve razlike meðu njima, i mi se samo Njemu pokoravamo."

137. Pa, ako budu vjerovali u ono u što vi vjerujete, na pravom su putu; a ako glave okrenu, oni su onda samo inadžije, i Allah æe te sigurno od njih zaštititi, jer On sve èuje i sve zna.

138. "Allah je nas uputio, a zar ima ljepše upute od Allahove? Mi se samo Njemu klanjamo."

139. Reci: "Zar se s nama o Allahu raspravljate, kad je On i naš i vaš Gospodar? Nama – naša djela, a vama – vaša djela! A samo Mu mi iskreno ispovijedamo vjeru."

140. Kako govorite; "I Ibrahim, i Ismail, i Ishak, i Jakub, i unuci su bili Jevreji, odnosno kršæani?" Reci: "Znate li bolje vi ili Allah? Zar je iko gori od onoga koji skriva istinu znajuæi da je od Allaha? – A Allah motri na ono što radite."

141. Taj narod je bio i nestao; njega èeka ono što je zaslužio, i vas æe èekati ono što æete zaslužiti, i vi neæete biti pitani za ono što su oni radili.

12-28-2011 22:57 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sura Al-Imran
118

O vjernici, za prisne prijatelje uzimajte samo svoje, ostali vam samo propast žele: jedva èekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz njihovih usta, a još je gore ono što kriju njihova prsa. Mi vam iznosimo dokaze, ako pameti imate.

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

01-03-2013 17:34 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
Stranica (6): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com