Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ***--- Ajet/i Dana ---*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nikad na Zemlji neæe bit mira, dok je je na njoj lažnih vjernika.

___________________________________________________________________

    01-03-2013 17:48 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sura 56 Al-Waqia (Dogadjaj)


    57. Mi vas stvaramo - pa zašto ne povjerujete?

    58. Kažite vi Meni: da li sjemenu koje ubacujete

    59. vi oblik dajete ili Mi to cinimo?

    60. Mi odreujemo kada ce ko od vas umrijeti, i niko nas ne može sprijeciti

    61. da likove vaše izmijenimo i da vas iznova u likovima koje vi ne poznajete stvorimo.

    62. Poznato vam je kako ste prvi put stvoreni, pa zašto se ne urazumite?

    63. Kažite vi Meni: šta biva sa onim što posijete?

    64. Da li mu vi dajete snagu da nice, ili to Mi cinimo?

    65. Ako hoemo možemo ga u suho rastinje pretvoriti, pa biste se snebivali:

    66. "Mi smo, doista, ošteceni,

    67. cak smo svega lišeni!"

    68. Kažite vi Meni: vodu koju pijete -

    69. da li je vi ili Mi iz oblaka spuštamo?

    70. Ako želimo, možemo je slanom uciniti - pa zašto niste zahvalni?

    71. Kažite vi Meni: vatru koju palite -

    72. da li drvo za nju vi ili Mi stvaramo?

    73. Mi cinimo da ona podsjeca i da bude korisna onima koji konace;

    74. zato hvali Gospodara svoga Velicanstvenog!

    75. I kunem se casom kad se zvijezde gube,

    76. a to je, da znate, zakletva velika,

    77. on je, zaista, Kur’an plemeniti

    78. u Knjizi brižljivo cuvanoj -

    79. dodirnuti ga smiju samo oni koji su cisti,

    80. on je Objava od Gospodara svjetova.

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane pravimostarac dana 01-04-2013 u 00:35.

    01-04-2013 00:33 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sura 6 ( Al-An'-am)

    Onome koga Allah želi uputiti - On srce njegovo prema islamu raspoloži, a onome koga želi u zabludi ostaviti - On srce njegovo stegne i umornim uèini kao kad èini napor da na nebo uzleti. Eto, tako Allah one koji ne vjeruju bez podrške ostavi.

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    04-13-2013 20:24 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    semirizsvemira semirizsvemira is a Male
    raja


    Poruka: 1860

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

      Nikad na Zemlji neæe bit mira, dok je je na njoj lažnih vjernika.

    Odakle ovaj recital dolazi . Hvala Allahu nije iz Kurana 13.gif

    ___________________________________________________________________
    "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
    (Johann Wolfgang Goethe)

    04-13-2013 22:58 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ajeti iz sure el Hadid

    12. Na Dan kad budeš vidio vjernike i vjernice - kretaæe se svjetlo njihovo ispred njih i s desnih strana njihovih: “Radosna vijest vama Danas! Bašèe ispod kojih teku rijeke, biæete vjeèno u njima.” To je to, uspjeh velièanstven!

    13. Na Dan kad budu munafici i munafikinje govorili onima koji su vjerovali: “Èekajte nas (da) pozajmimo od svjetla vašeg!” Biæe reèeno: “Vratite se vi nazad, pa tražite svjetlo.” Tad æe izmeðu njih biti postavljen bedem, koji æe imati kapiju. Unutrašnjost njegova u njemu, biæe milost, a vanjština njegova, ispred njega - kazna.

    14. Dozivaæe ih: “Zar nismo bili s vama?” Reæi æe (vjernici): “Da, meðutim, vi ste iskušavali duše svoje i išèekivali i sumnjali, i zavarale su vas želje - dok nije došla naredba Allahova. A o Allahu vas je obmanuo garur.

    15. Zato se Danas od vas neæe uzeti fidja, niti od onih koji nisu vjerovali. Sklonište vaše je vatra. Ona je zaštitnik vaš, a loše je dolazište!”

    16. Zar nije vrijeme onima koji vjeruju, da se srca njihova ponize spominjanju Allaha i onom šta je objavljeno od Istine; i ne budu kao oni kojima je data Knjiga prije, pa im se odužio rok, te otvrdla srca njihova, a mnogi od njih su grješnici.

    17. Znajte da Allah oživljava zemlju nakon mrtvila njenog! Doista smo vam objasnili ajete, da biste vi shvatili.

    04-25-2013 12:17 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    05-18-2013 22:13 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sura Furkan

    "A robovi Svemilosnog su oni koji po Zemlji mirno hodaju, a kada ih neznalice oslove, odgovaraju: 'Mir vama!', /63/ i oni koji provode noæi pred Gospodarom svojim na tle padajuæi i stojeæi, /64/

    09-10-2013 17:51 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    semirizsvemira semirizsvemira is a Male
    raja


    Poruka: 1860

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od -Svjetlost-:

      Sura Furkan

      "A robovi Svemilosnog su oni koji po Zemlji mirno hodaju, a kada ih neznalice oslove, odgovaraju: 'Mir vama!', /63/ i oni koji provode noæi pred Gospodarom svojim na tle padajuæi i stojeæi, /64/
    Predivan ajet , koja mudrost u njemu . Hvala Allahu koji nas je uputio na pravi put

    ___________________________________________________________________
    "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
    (Johann Wolfgang Goethe)

    09-12-2013 20:15 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od semirizsvemira:

          citat od -Svjetlost-:

        Sura Furkan

        "A robovi Svemilosnog su oni koji po Zemlji mirno hodaju, a kada ih neznalice oslove, odgovaraju: 'Mir vama!', /63/ i oni koji provode noæi pred Gospodarom svojim na tle padajuæi i stojeæi, /64/
      Predivan ajet , koja mudrost u njemu . Hvala Allahu koji nas je uputio na pravi put


    Vallahi nema vece blagodati na dunjaluku od upute.... pogotovo to svi znaju koji su krocili tamom i na kraju dobili svjetlost Gospodara svoga....

    iz sure el Anbija.......... Mi smo ovima, a i precima njihovim, dali da uživaju, tako da su im životi postali dugi. A zar oni ne vide da Mi u zemlju njihovu dolazimo i da je s krajeva njezinih umanjujemo, pa kako bi oni bili pobjednici?! /44/ Reci: "Ja vas opominjem Objavom!", ali, gluhi ne èuju poziv kada se opominju. /45/ A da ih samo dašak kazne Gospodara tvoga dotakne, sigurno bi povikali: "Teško nama, doista smo sami sebi nepravdu uèinili!" /46/ Mi æemo na Sudnjem danu ispravne tezulje postaviti, pa se nikome neæe krivo uèiniti: ako nešto bude teško koliko zrno gorušice, Mi æemo za to kazniti ili nagraditi. A dosta je to što æemo Mi raèune ispitivati."/47/

    09-12-2013 20:49 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ”U njemu su izvor-vode koje teku, u njemu su divani skupocjeni, i pehari postavljeni, i jastuci poreðani, i æilimi rašireni.” (El-Gašije, 12-16)

    ”A za onoga koji se stajanja pred Gospodarom svojim bojao biæe dva perivoja, pa koju blagodat Gospodara svoga porièete?! Puna stabala granatih, pa koju blagodat Gospodara svoga porièete?! U kojima æe biti dva izvora koja æe teæi, pa, koju blagodat Gospodara svoga porièete?! u njima æe od svakog voæa po dvije vrste biti, (Er-Rahman, 46-52)

    ” U njima æe biti one koje preda se gledaju, one koje, prije njih, ni èovjek ni džin nije dodirnuo, pa koju blagodat Gospodara svoga porièete?! Biæe kao rubin i biser.” (Er-Rahman 56-58)


    “Hurija u šatorima skrivenih.” (Er-Rahman 72) U 22. ajetu sure El-Vakia Allah, dž.š., kaže: “U njima æe biti i hurije oèiju krupnih.”

    09-12-2013 21:21 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    El-Džasija

    Reci ti Meni ko æe uputiti onoga koji je strast svoju za boga svoga uzeo, onoga koga je Allah, znajuæi ga, u zabludi ostavio i sluh njegov i srce njegovo zapeèatio, a pred oèi njegove koprenu stavio? Ko æe mu, ako neæe Allah, na Pravi put ukazati? Zašto se ne urazumite? (23)

    "Postoji samo naš život zemaljski, živimo i umiremo, jedino nas vrijeme uništi" – govore oni. A oni o tome baš ništa ne znaju, oni samo nagaðaju. (24)

    A kad im se ajeti Naši jasni kazuju, samo se ovim rijeèima izgovaraju: "Pretke naše u život povratite, ako je istina to što govorite." (25)

    Reci: "Allah vam daje život, zatim æe uèiniti da poumirete, a poslije æe vas na Sudnjem danu sabrati, u to nema nikakve sumnje, ali veæina ljudi ne zna." (26)

    Allahova je vlast na nebesima i na Zemlji! A na dan kada nastupi Èas oživljenja, oni koji su laži slijedili biæe izgubljeni. (27)

    I vidjeæeš sve narode kako na koljenima kleèe; svaki narod biæe pozvan prema svojoj Knjizi: "Danas æete biti nagraðeni ili kažnjeni prema tome kako ste postupali! (28)

    Ova Knjiga Naša o vama æe samo istinu reæi, jer smo naredili da se zapiše sve što ste radili." (29)

    One koji su vjerovali i dobra djela èinili, Gospodar njihov æe u Džennet Svoj uvesti. To æe biti uspjeh oèiti. (30)

    A onima koji nisu vjerovali: "Zar vam ajeti Moji nisu kazivani, ali vi ste se oholili i narod nevjernièki postali. (31)

    Kad se govorilo: 'Allahovo obeæanje je, zaista, istina i u Èas oživljenja nema nimalo sumnje!' – vi ste govorili: 'Mi ne znamo šta je Èas oživljenja, mi samo zamišljamo, mi nismo uvjereni;'" (32)

    10-30-2013 00:38 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Qur'an: "Ti sa svakim-lijepo! I traži da se èine dobra djela, a neznalica se kloni!" (El-‘Araf 199)

    Neki èovjek je rekao Hasanu elBasriju :''Neki ljudi se s tobom druže samo kako bi pronašli razlog da te oblate i da o tebi ružno govore.'' Hasan mu na to'Polahko, èovjeèe. Ja sam svoju dušu bodrio da èezne za Džennetom, pa sam u tome uspio. Bodrio sam je i na to da se èuva od Vatre, pa sam i u tome uspio. Onda sam je bodrio na to da dostigne stepen da s njom svi ljudi budu zadovoljni, ali sam onda shvatio da je to nemoguæe. Ljudi nisu zadovoljni sa Onim ko ih je stvorio i ko ih je opskrbio, pa kako da budu zadovoljni sa stvorenjem poput njih.''....

    12-10-2013 00:35 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    semirizsvemira semirizsvemira is a Male
    raja


    Poruka: 1860

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    "Neka vjernici ne uzimaju za prijatelje nevjernike kad ima vjernika; a onoga ko to èini - Allah neæe štititi. To uèinite jedino da biste se od njih saèuvali. Allah vas podsjeæa na Sebe i Allahu se vraæa sve!"
    O vjernici, ne prijateljujte s onima koji vjeru vašu za podsmijeh i zabavu uzimaju, bili to oni kojima je data Knjiga prije vas, ili bili mušrici, - i Allaha se bojte ako ste vjernici.“
    O vjernici, ne uzimajte za bliske prijatelje druge mimo vas, jer (drugi) vam propast žele, jedva èekaju da muka dopadnete! Mržnja izbija iz usta njihovih, dok je ono što kriju prsa njihova još gore! Mi vam dokaze iznosimo, ako pameti imate! Eto, vi njih volite, a oni vas ne vole, a vi vjerujete u sve Knjige. Kada vas sretnu, oni govore: 'Vjerujemo!', a èim se nasamo naðu, od zlobe (prema vama) vrhove prstiju grizu! Reci: 'Umrite od muke!' Allah doista dobro zna šta je u svaèijim prsima“ (Ali Imran,118,119) -

    Hvala Allahy koji nas upucje na Pravi put i koji nam daje upute sta da radimo i kako da se ponasamo i sta nam je halal a sa nam je haram . U ovim ajetima nam je dao jasno savjetovao kako da se ponasamo prema navjernicima koji nas okruzuju . Dakle prijateljstvo sa nemuslimanom nam je haram a opisano je i zasto . Postoji mnogo ljudi koji su se vratili Islamu pa opisuju kako su se prema njima ponasali njihovi tadasnji prijatelji . Teska iskustva koja potvrdjuju ajete koje sam naveo . Sta li tek znaci ozeniti neku zenu ili da se neka muslimanka ili tzv muslimanka uda za nevjernika mozemo i zamisliti a sve se to nalazi u allahovim rijecima , Kuranu casnom gdje Allah kaze za zenu koja se uda za muslimana i odustane od svojih islamskih prpisa i obicaja ,da je izasla iz Islama , znavi postala je nevjernik .
    A Allah je mocan i silan i niko mu ravan nije . A Allah najbolje zna . Allahu Ekber

    ___________________________________________________________________
    "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
    (Johann Wolfgang Goethe)

    04-26-2014 20:32 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
    semirizsvemira semirizsvemira is a Male
    raja


    Poruka: 1860

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Jos jedan ajet koji govori o tome
    Allah vam ne zabranjuje da èinite dobro i da budete pravedni prema onima koji ne ratuju protiv vas zbog vjere i koji vas iz zavièaja vašeg ne izgone – Allah, zaista, voli one koji su pravièni – Ali vam zabranjuje da prijateljujete sa onima koji ratuju protiv vas zbog vjere i koji vas iz zavièaja vašeg izgone i koji pomažu da budete prognani. Oni koji s njima prijateljuju sami sebi èine nepravdu". (El-Mumtehine, 9)

    ___________________________________________________________________
    "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
    (Johann Wolfgang Goethe)

    04-26-2014 20:47 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Al Hadž

    22 sura 39 do 51

    22 39
    Dopušta se odbrana onima koje drugi napadnu, zato što im se nasilje èini – a Allah ih je, doista, kadar pomoæi –

    22:40

    onima koji su ni krivi ni dužni iz zavièaja svoga prognani samo zato što su govorili: "Gospodar naš je Allah!" A da Allah ne suzbija neke ljude drugima, do temelja bi bili porušeni manastiri, i crkve, i havre, a i džamije u kojima se mnogo spominje Allahovo ime. A Allah æe sigurno pomoæi one koji vjeru Njegovu pomažu – ta Allah je zaista moæan i silan –

    22:41


    one koji æe, ako im damo vlast na Zemlji, molitvu obavljati i milostinju udjeljivati i koji æe tražiti da se èine dobra djela, a odvraæati od nevaljalih – A Allahu se na kraju sve vraæa.
    22:42

    A to što te oni smatraju lažnim – pa i prije njih su narod Nuhov, i Ad, i Semud poslanike smatrali lažnim,


    22:43

    i narod Ibrahimov, i narod Lutov,

    22:44

    i stanovnici Medjena; a lažnim je smatran i Musa, i Ja sam nevjernicima vremena davao, zatim sam ih kažnjavao, i kakva je samo bila kazna Moja!
    22:45

    I koliko smo naselja uništili, èiji su žitelji grješni bili, i ona su opustjela, samo su ruševine ostale! I koliko bunareva ima zapuštenih i koliko visokih palata ima praznih!
    22:46


    Zašto oni po svijetu ne putuju pa da srca njihova shvate ono što trebaju shvatiti i da uši njihove èuju ono što trebaju èuti, ali, oèi nisu slijepe, veæ srca u grudima.
    22:47


    Oni od tebe traže da ih kazna što prije stigne, i Allah æe ispuniti prijetnju Svoju; samo jedan dan u Gospodara tvoga traje koliko hiljadu godina, po vašem raèunanju.
    22:48

    I koliko je bilo naselja èiji su žitelji bili nepravedni, kojima sam Ja kaznu odlagao, da bih ih, najzad, kaznio! A Meni se sve vraæa.
    22:49

    Reci: "O ljudi, ja sam tu da vas javno opomenem:
    22:50

    one koji budu vjerovali i dobra djela èinili èeka oproštaj i opskrba plemenita;
    22:51

    a oni koji se budu trudili da dokaze Naše poreknu, uvjereni da æe Nam umaæi, biæe stanovnici u Džehennemu."

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    01-27-2015 02:44 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    SURA JUNUS ( 10:99)

    Sahih International

    And had your Lord willed, those on earth would have believed - all of them entirely. Then, [O Muhammad], would you compel the people in order that they become believers?
    Yusuf Ali

    If it had been thy Lord's will, they would all have believed,- all who are on earth! wilt thou then compel mankind, against their will, to believe!

    Bosnian

    Da Gospodar tvoj hoæe, na Zemlji bi doista bili svi vjernici. Pa zašto onda ti da nagoniš ljude da budu vjernici?

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    02-13-2015 19:24 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    Stranica (6): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com