Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ***Hadis dana*** 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (20): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
bosnjak
SexNepoznat

Poruka: 224

Hadis dana Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ebu Hurejre (r.a.), prenosi da je Allahov Poslanik (sallallahu 'alejhi ve selleme), rekao: "

    Nije junaštvo u hrvanju (dvobojima), nego je junaštvo savladati se pri svojoj srdžbi."
(Muttefekun alejhi)

08-02-2007 17:10 bosnjak is offline Pregledaj poruke od bosnjak Dodaj bosnjak u listu prijatelja
bosnjak
SexNepoznat

Poruka: 224
pokretac teme Thread Started by bosnjak

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Od Ebu Hurejre se prenosi da je Allahov Poslanik rekao:

    'Nije bogatstvo mnoštvo imetka, nego je bogatstvo - bogatstvo duše'
(Muttefekun alejh)

08-02-2007 17:11 bosnjak is offline Pregledaj poruke od bosnjak Dodaj bosnjak u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

No. 37 - Narrated Abu Huraira:

Allah's Apostle said, "Whoever observes fasts during the month of Ramadan out of sincere faith, and hoping to attain Allah's rewards, then all his past sins will be forgiven."

    www.sahihalbukhari.com

08-02-2007 19:51 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5952
Location: U podrumu

Hadis za danasnji dan Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Ko slijedi put na kojem se stièe znanje, Allah æe mu olakšati put u Džennet." Hadis (Muslim, Ebu Davud, Tirmizi)

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

08-03-2007 18:11 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ebu Hurejre, r.a. Prenosi da je Allahov Poslanik savs rekao: "Uzviseni Allah kaze: 'Pripremio sam Mojim dobrim robovima ono sto oci nise vidjele, za sto usi nisu cule, i sto nikad nikome nije na um palo!" (Muttefekun alejhi)

08-10-2007 00:03 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5952
Location: U podrumu

Hadis za danasnji dan ! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Allahov Poslanik s.a.v.s. rekao:"...Takwaluk(bogobojaznost) je ovdje,(i pokaza na svoje grudi tri puta).Dosta je èovjeku zla da omalovažava svog brata muslimana.Sve što je vezano za muslimana haram je drugom muslimanu: njegova krv,njegov imetak i njegova èast." (Muslim)

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

08-11-2007 13:10 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5952
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Muhammed a.s. kaže: "Najbolje što roditelj može dati svome djetetu je lijep odgoj." (Hadis)

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

08-13-2007 11:56 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5952
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Namaz u dzematu vrijedniji je dvadeset i sedam puta od namaza pojedinca." (Buharija i Muslim)

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

08-16-2007 11:46 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5952
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Enes, radijallahu anhu, prenosi od Vjerovjesnika, sallallahu alejhi we selleme:- Nijedan od nas nece biti vjernik sve dok ne bude zelio svome bratu ono sto sam sebi zeli. (Buharija, Muslim, Ahmed i Neseija)

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

08-23-2007 11:23 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Prenosi se od Muaaza b. Džebela r.a. da je rekao: »Cuo sam Allahova Poslanika kad kaže: 'Uzvišeni Allah je rekao: Moja ljubav je za one koji se vole u Moje ime, koji skupa sjede u Moje ime, koji jedni druge posjecuju u Moje ime, i koji dijele jedni drugima u Moje ime'.« (Tirmizi)

08-27-2007 22:41 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
Sternchen Sternchen is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 277

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ibn Abbas prenosi da je Muhammed a.s. rekao:

"Cuvajte se pretjerivanja u vjeri, jer su propali prije vas oni koji su pretjerivali u vjeri". (Hadis prenose Ahmed, al-Nisai, Ibn Madze i al-Hakim)

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Sternchen dana 08-29-2007 u 09:08.

08-29-2007 09:08 Sternchen is offline Pregledaj poruke od Sternchen Dodaj Sternchen u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5952
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Miris dzenneta se moze osjetiti na daljini od petsto godina hoda, a nece ga osjetiti o­naj ko je neposlusan roditeljima niti o­naj ko prekida rodbinske veze." (Taberani)

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

08-30-2007 19:34 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dejlemi rhm., bilježi od Enesa r.a.: "Blago onome koga je bavljenje njegovim
mahanama odvratilo od istraživanja mahana ostalog svijeta."

08-31-2007 17:07 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

'Sadaka gasi grijehe kao što voda gasi vatru.' (Tirmizi, br. 2616)

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

09-19-2007 03:12 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Allahov poslanik kaže: 'Ko bude postio vjerujuæi i nadajuæi se Allahovoj nagradi u mjesecu ramazanu, biæe mu oprošteni njegovi grijesi.' (Buhari, 4/331 i Muslim, br. 760)

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

09-19-2007 03:13 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Muhammed, a.s, kaže: 'Ja i onaj koji se brine o jetimu æemo biti u Džennetu zajedno' - pa je podigao i pokazao kažiprst i srednji prst.' (Buhari, 10/ 365)

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

09-19-2007 03:14 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5952
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ebu Šurejh kaže da je Vjerovjesnik, sallallahu alejhi ve selleme, rekao:
- Tako mi Allaha, nije vjernik, tako mi Allaha, nije vjernik, tako mi Allaha, nije vjernik!
- Ko to, Allahov Poslanièe? - upitaše prisutni.
- Onaj od èijeg zla nije siguran njegov susjed - reèe Poslanik. (Buharija, Muslim, Ahmed i dr.)

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

09-26-2007 16:35 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
Sternchen Sternchen is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 277

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

KUDSI HADISI
( hadisi u kojima se nalazi Allahov govor )

Uzvišeni Allah kaže: " Covjece, opraštacu ti grijehe ne obaziruci se na njih sve dok me budeš dozivao i molio. Covjece, kada bi imao grijeha koliko do neba pa Me zamolio za oprost, oprostio bih ti. Covjece, kada bi Mi došao sa grijesima velikim kao Zemlja i susreo Me bez truna širka, obasuo bih te sa isto toliko oprosta !"

.....

    http://n-um.com/?q=node/54

10-15-2007 15:30 Sternchen is offline Pregledaj poruke od Sternchen Dodaj Sternchen u listu prijatelja
Sternchen Sternchen is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 277

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

DESAVANJA POSLIJE SMRTI

    http://n-um.com/?q=node/53

10-15-2007 15:31 Sternchen is offline Pregledaj poruke od Sternchen Dodaj Sternchen u listu prijatelja
Rondo Rondo is a Male
stalni dopisnik


Poruka: 1085

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Sternchen:

    Ibn Abbas prenosi da je Muhammed a.s. rekao:

    "Cuvajte se pretjerivanja u vjeri, jer su propali prije vas oni koji su pretjerivali u vjeri". (Hadis prenose Ahmed, al-Nisai, Ibn Madze i al-Hakim)


10.gif
Svaka cast!!!
Mene pretjerivanje u vjeri odvraca od vjere...
Kad je svuda oko mene i kad se "trubi" o vjeri na sve strane onda mi je muka...ali kad je nema, kad se nikako ne spominje ili ne vidi, onda je trazim..
U svemu umjereno...pa tako i u vjeri.

10-15-2007 19:55 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
Stranica (20): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com