Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » Ni tamo ni vamo... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): [1] 2 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
rodenomoje rodenomoje is a Female
puterica


Poruka: 80
Location: ispod Starog mosta..sjedim i mislim i dode mi da vristim

Ni tamo ni vamo... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sta mislite raja, mi sto smo protjerani '93 i morali bjezati da glavu spasimo.....gdje pripadamo....ovdje smo stranci i uvijek cemo biti...ali i dole u Mostaru nas gledaju kao strance...Ni tamo ni ovamo...Ja jos u glavi imam onaj Mostar prije rata i onu raju...radujem se svakog ljeta kad trebam ici dole...ali kad stignem dole...brate ne znam nikoga...ko da me neko sa mrsa bacio...sta je ono...sve sljeglo...gdje smo raja....nije valjda da nas nema u Mostaru... 33.gif

___________________________________________________________________
Zivi i umri al' budi do kraja covjek...

10-18-2007 19:56 rodenomoje is offline Posalji email za rodenomoje Pregledaj poruke od rodenomoje Dodaj rodenomoje u listu prijatelja
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

RE: Ni tamo ni vamo... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od rodenomoje:

    Sta mislite raja, mi sto smo protjerani '93 i morali bjezati da glavu spasimo.....gdje pripadamo....ovdje smo stranci i uvijek cemo biti...ali i dole u Mostaru nas gledaju kao strance...Ni tamo ni ovamo...Ja jos u glavi imam onaj Mostar prije rata i onu raju...radujem se svakog ljeta kad trebam ici dole...ali kad stignem dole...brate ne znam nikoga...ko da me neko sa mrsa bacio...sta je ono...sve sljeglo...gdje smo raja....nije valjda da nas nema u Mostaru... 33.gif




    dodji u sarajevo
10.gif 10.gif 01.gif

___________________________________________________________________

    10-18-2007 20:01 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
    Carmela Carmela is a Female
    vjeciti optimist




    Poruka: 7603
    Location: ja nisam odavle

    RE: Ni tamo ni vamo... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od rodenomoje:

      Sta mislite raja, mi sto smo protjerani '93 i morali bjezati da glavu spasimo.....gdje pripadamo....ovdje smo stranci i uvijek cemo biti...ali i dole u Mostaru nas gledaju kao strance...Ni tamo ni ovamo...Ja jos u glavi imam onaj Mostar prije rata i onu raju...radujem se svakog ljeta kad trebam ici dole...ali kad stignem dole...brate ne znam nikoga...ko da me neko sa mrsa bacio...sta je ono...sve sljeglo...gdje smo raja....nije valjda da nas nema u Mostaru... 33.gif


    Godine prolaze, izrasla djeca 01.gif a mi više nismo mladi 23.gif ...mislim, mi što smo ostali, ili nismo raja 11.gif

    ___________________________________________________________________

      Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

    10-19-2007 12:51 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
    adis b adis b is a Male
    rambling reck




    Poruka: 1083

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ne mozes ocekivati da znas raju kao sto si znala prije

    neki su promijenili dresove pa vise i ne znaju sta je istocno od Bulevara, neki su vani a neki su na zalost poginuli
    dosta se raje i doselilo ili ostalo zivjeti u Mostaru nakon rata
    nove generacije dolaze a mi starimo

    ali kada bi ostala malo duze u Mostaru ili se vratila vjerujem da bi opet upoznala raje
    i vidila da se ipak nije to sve tako promijenilo sto se tice druzenja

    jes da ima raje koji te gledaju kao turiste ali kada pogledas kako se ponasa dosta raje koja dodje u posjetu - bukvalno kao turisti, foto aparati sve slikaju, kamere sve snimaju, deru se kada idu u grupama kroz grad
    kako ih onda drugacije i posmatrati...

    ___________________________________________________________________
    ...

    10-19-2007 12:57 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
    Carmela Carmela is a Female
    vjeciti optimist




    Poruka: 7603
    Location: ja nisam odavle

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Neka Adise, sad æe po tebi ko po meni ljetos zbog aparata 01.gif

    ___________________________________________________________________

      Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

    10-19-2007 13:01 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
    adis b adis b is a Male
    rambling reck




    Poruka: 1083

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    nista ja nisam lose rekao
    ja samo kazem kako izgleda

    primjer, sjedim pijem kafu kad prolazi grupa i razgleda ducane, suvenire, reko bi svabe, skandinavci, ameri ili tako nesto
    oko vrata foto aparat, u ruci kamera za snimanje a u drugoj mozda i mobitel...
    a ono, progovorise i vidi cuda - mostarski naglasak
    i sta bi reko nego "dagle ovo"

    a i sam sam samo u posjeti (trenutno)...

    ___________________________________________________________________
    ...

    10-19-2007 13:09 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
    donjamahala donjamahala is a Male
    raja




    Poruka: 1539
    Location: A neznam ni ja

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ada kralju sta ima tamo
    Sta ti kazes ovo u vezi foruma
    Sta se desava 13.gif

    ___________________________________________________________________

      BiH


          10-19-2007 13:12 donjamahala is offline Posalji Email za donjamahala Pregledaj poruke od donjamahala Dodaj donjamahala u listu prijatelja
          grozdana grozdana is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1047

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od adis b:

            nista ja nisam lose rekao
            ja samo kazem kako izgleda

            primjer, sjedim pijem kafu kad prolazi grupa i razgleda ducane, suvenire, reko bi svabe, skandinavci, ameri ili tako nesto
            oko vrata foto aparat, u ruci kamera za snimanje a u drugoj mozda i mobitel...
            a ono, progovorise i vidi cuda - mostarski naglasak
            i sta bi reko nego "dagle ovo"

            a i sam sam samo u posjeti (trenutno)...



          ma ja klasika.....vidjela sam hiljadu puta te nase "turiste"
          da umres od smijeha 13.gif 13.gif 13.gif

          ___________________________________________________________________

            10-19-2007 13:15 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
            adis b adis b is a Male
            rambling reck




            Poruka: 1083

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            sve ce to narod, pardon, moforaja pozlatiti

            nista brato jeli kod tebe sve dure, nema te odavno

            ___________________________________________________________________
            ...

            10-19-2007 13:15 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
            rodenomoje rodenomoje is a Female
            puterica


            Poruka: 80
            Location: ispod Starog mosta..sjedim i mislim i dode mi da vristim
            pokretac teme Thread Started by rodenomoje

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od adis b:

              ne mozes ocekivati da znas raju kao sto si znala prije

              neki su promijenili dresove pa vise i ne znaju sta je istocno od Bulevara, neki su vani a neki su na zalost poginuli
              dosta se raje i doselilo ili ostalo zivjeti u Mostaru nakon rata
              nove generacije dolaze a mi starimo

              ali kada bi ostala malo duze u Mostaru ili se vratila vjerujem da bi opet upoznala raje
              i vidila da se ipak nije to sve tako promijenilo sto se tice druzenja

              jes da ima raje koji te gledaju kao turiste ali kada pogledas kako se ponasa dosta raje koja dodje u posjetu - bukvalno kao turisti, foto aparati sve slikaju, kamere sve snimaju, deru se kada idu u grupama kroz grad
              kako ih onda drugacije i posmatrati...


            To je tacno, ali svi mi koji smo , necu reci otisli...jer dobrovoljno nisam otisla iz svog grada...protjerale me USTASE...zelimo kad dodemo na 2-3 sedmice da ponesemo sa sobom toliko toga sto nas podsjeca na Mostar...slike, snimke, suvenira...ja bi najradije ponijela sve sto mogu...mada nisam jedna od njih koji se foliraju u starom i nosaju aparate..i ponekad progovore mostarski...pa onda ulete par rijeci drugog jezika. Ja sam ti bolan Mostarka u dusi..moja djeca ne smiju u kuci da pricaju ni jedan drugi jezik osim MOSTARSKOG...i pricaju ga ko da su na Musali odrasli..i ja sam ponosna na to.
            Ima nas brate svakakvih..to ti moram priznati..ali ima nas koji volimo Mostar...npr. ja ljetos u starom sjedila, gledala u Neretvu i plakala...joj´kad bi mogla vrijeme vratiti unazad..pa da opet bude kao nekad..sta me najvise boli je sto moja djeca, a i hiljade ostale djece, nece moci imati ni dio djetinjstva i mladosti sto smo ih mi imali...to me brato boli...ljetos sam sve placuci hodala...neke seljanke po Rondou hodaju i gledaju mene ko da sam ja sljegla a ne one. Tako ti je to danas u Mostaru...nazalost...Pa kad sam neke godine vidila da je Park dobio ime Zrinjski, sam sto nisam sve pobila u njemu...jebli mater svoju...pa dokle raja...dokle se ovo sve mora trpiti...Da znate da bi se 95% raje vratilo...ali gdje u Herzeg-Bosnu...mamu im jebem...da mi djeca hrvatski u Bosni i Herzegovini uce. Uzeli nam sve...dusu, grad...ubili nam omladinu..protjerali nas...uzeli nam stanove i kuce...sta mora jos da se desi...da bi svijet reagovao...ali Svijet nam je to i napravio...samo ovi nasi( Srbi, Hrvati i Muslimani) ko stoka krenuli...hajmo da se unistavamo...i sta sad ...nista...ko je pobjednik..NIKO...ko je gubitnik..SVI

            ___________________________________________________________________
            Zivi i umri al' budi do kraja covjek...

            10-21-2007 13:25 rodenomoje is offline Posalji email za rodenomoje Pregledaj poruke od rodenomoje Dodaj rodenomoje u listu prijatelja
            GARAVUSA GARAVUSA is a Female
            Misiica ljeta 07




            Poruka: 8664
            Location: Holland

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Meni je dobro uvijek , imam raje i uvijek imam s kim se ispricat izac i to , neosjecam se bas dijaspora , odbacena , dole

            ___________________________________________________________________

              NIJE LAKO BITI JA ! ! !

            10-21-2007 13:27 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
            Ceznja Ceznja is a Female
            moforaja




            Poruka: 3970
            Location: Bogu iza noga

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            rodenomoje, neka bona, pa svi smo u istim g 38.gif a... 16.gif

            Ni ja se nikad necu pomiriti sa postojecim stanjem, ali trudim se da okupim raju kad god sam dole da se vidimo 01.gif .

            A sto se aparata tice, slikam najvise familiju, a i to radim po kucama.

            ___________________________________________________________________
            "Ovdje noci nisu tako plave, ovdje sunce nema takav sjaj, ovdje nisu takve trave, ZEMLJO MOJA..."

            10-21-2007 13:31 Ceznja is offline Pregledaj poruke od Ceznja Dodaj Ceznja u listu prijatelja
            gandalf gandalf is a Male
            Mo-Starac




            Poruka: 4675
            Location: NEBUCHADNEZZAR

            RE: Ni tamo ni vamo... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od metallica:

                  citat od rodenomoje:

                Sta mislite raja, mi sto smo protjerani '93 i morali bjezati da glavu spasimo.....gdje pripadamo....ovdje smo stranci i uvijek cemo biti...ali i dole u Mostaru nas gledaju kao strance...Ni tamo ni ovamo...Ja jos u glavi imam onaj Mostar prije rata i onu raju...radujem se svakog ljeta kad trebam ici dole...ali kad stignem dole...brate ne znam nikoga...ko da me neko sa mrsa bacio...sta je ono...sve sljeglo...gdje smo raja....nije valjda da nas nema u Mostaru... 33.gif




                dodji u sarajevo
              10.gif 10.gif 01.gif


            smiley24.gif smiley24.gif 10.gif

            ___________________________________________________________________
            Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
            Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

            10-21-2007 13:34 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
            behar behar is a Female
            samo sto nisam




            Poruka: 1141

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od GARAVUSA:

              Meni je dobro uvijek , imam raje i uvijek imam s kim se ispricat izac i to , neosjecam se bas dijaspora , odbacena , dole


            10.gif

            Dok su roditelji bili zivi isla sam cesce, sada idem jednom godisnje ali se nikad nisam osjetila ni odbacena ni dijaspora.

            ___________________________________________________________________

              10-21-2007 13:34 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
              Humska Humska is a Female
              samo sto nisam




              Poruka: 999
              Location: nema dalje

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ne osjecam se kao dijaspora. Mostar je moj dom.

              Nikad mi niko nije nista ruzno rekao. Vjerovatno ne odudaram od ostalih Mostaraca.

              ___________________________________________________________________
              Sve sto vrijedi nosim u sebi...

              10-21-2007 18:03 Humska is offline Posalji email za Humska Pregledaj poruke od Humska Dodaj Humska u listu prijatelja
              Hogar Hogar is a Male
              moforaja


              Poruka: 2729
              Location: daleko

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Bas juce nakon prepucavanja sa rondoom na onoj njegovoj ogavnoj temi, malo sam sjeo i po ko zna koji put pokusao da napravim neko racunovodstvo argumenata za i protiv povratka u Mostar. Mislim da vecina raje koja su vani dobro poznaje sve te argumente za povratak a i dobar dio argumenata protiv povratka tako da necu to ponavljati jer bi se oduzilo. Sta zapravo hocu reci, zelim da s vama podijelim jedan novi argument protiv povratka (nazalost) koji mi je pao na listu. Naime radi se o nedostatku prava i pravde za obicne gradjane u Mostaru i BH, a na sto smo mi vamo u dijaspori izgleda dobro navikli pa ih ne damo ko beba sisu. Vjerujem da su vecina Mostaraca u Z. Evropi i Sj. Americi osjetili sta znaci imati prava kao potrosac, prava kao stanar zgrade, prava kao ucesnik u saobracaju, prava pred organima drzave, drugim rjecima prava svuda i u svakom trenutku. Prilikom kratkih boravaka u Mostaru svaki put se neprijatno iznenadim kad ta moja svakolika prava prvi put budu prekrsena, uz obaveznu informaciju moje rodbine i prijatelja da je to "normala" u Mostaru.
              Ova prava su jaca od droge, cini mi se da je vrlo tesko odreci ih se dobrovoljno, sta vi mislite 01.gif .
              Pozdrav svoj raji ma gdje da ste. 10.gif

              ___________________________________________________________________
              lose,lose MSP

              broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Hogar dana 10-21-2007 u 19:11.

              10-21-2007 18:47 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
              ^Mujic^ ^Mujic^ is a Male
              rodjeni




              Poruka: 790
              Location: Stockholm

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Hogar 100% si u pravu 10.gif 10.gif 10.gif

              ___________________________________________________________________
              DMC production - The Noise Of New Generation

                10-21-2007 18:53 ^Mujic^ is offline Pregledaj poruke od ^Mujic^ Dodaj ^Mujic^ u listu prijatelja
                Provler2 Provler2 is a Male
                moforaja




                Poruka: 3154
                Location: usa

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Dobro recheno Hogar.A shto se tiche kamera i slikanja to ja zeni fino u ruke.Da se ja nebi bruko. 13.gif

                10-21-2007 19:00 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
                Ceznja Ceznja is a Female
                moforaja




                Poruka: 3970
                Location: Bogu iza noga

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od Provler2:

                  Dobro recheno Hogar.A shto se tiche kamera i slikanja to ja zeni fino u ruke.Da se ja nebi bruko. 13.gif


                E pa stvarno... 13.gif 13.gif 13.gif

                ___________________________________________________________________
                "Ovdje noci nisu tako plave, ovdje sunce nema takav sjaj, ovdje nisu takve trave, ZEMLJO MOJA..."

                10-21-2007 19:01 Ceznja is offline Pregledaj poruke od Ceznja Dodaj Ceznja u listu prijatelja
                taxi taxi is a Male
                Liska mjeseca avgusta




                Poruka: 18170
                Location: M&R

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Sjedim ja na avliji,pijem pivu i kontam.......

                ___________________________________________________________________

                  10-21-2007 19:07 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
                  Stranica (4): [1] 2 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com