Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » Kako s ovim platiti .... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Hogar Hogar is a Male
moforaja


Poruka: 2729
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od grozdana:

        citat od Carmela:

      Moja Grozdana ovdje radnike niko ne štiti, nema èak ni sindikata, gro fabrika privatizirane a svi znamo kako to funkcionira. Gorilo bi i ovdje da te ima ko stajati.


    carmela, ne bi vjerovala koliko su se stvari i u njemackoj promjenile(nagore)
    postoji vrlo rasirena teorija da njemacki kapitalisti pocinju primjenjivati "balkansku metodu"
    pritiskanja naroda....
    vidjeli su sta sve npr. nasi ljudi u bosni trpe.....pa ispipavaju sad puls na svojim radnicima

    doslo je u njemacku 5 miliona rusa koji trpe sve samo da rade....dostojanstvo im je strana rijec i na vlastitom i na tudjim jezicima
    ovi ovdje i to koriste pa prijete njemcima otkazom
    ali....njemci jos nisu poceli gladovat...desi li se to....bice drame jer njemaca ima 80 miliona a vec dugo nisu bili gladni

    sto se tice demokratske revolucije....u onom nasem tamnom vilajetu nema revolucije a cini mi se i evolucija nije daleko odmakla 21.gif


Vidi ti slike na avataru, a bjezis od revolucije 13.gif . Nece samo od sebe, vjeruj mi.
A jes imas pravo za te Ruse (spaetaussiedler), gori su od Poljaka 13.gif .

___________________________________________________________________
lose,lose MSP

10-22-2007 12:36 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
grozdana grozdana is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1047

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma ne bjezim ja od revolucije
vazda sam se nesto bunila.....i stalno dobijala klempe.....glava mi mehka postala od "udaraca"
poco mi se svijet smijet....ja odmaknula

___________________________________________________________________

    10-22-2007 12:39 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
    niko niko is a Female
    bice nesto od mene


    Poruka: 484

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od GARAVUSA:

          citat od Carmela:

        ma recite vi meni kako 26.gif i struju, i vodu, i èistoæu, i telefon, i ratu za kredit....ništa ostati neæe 21.gif





      tako mi je zadnjih 5 godina u sred dijaspore 29.gif






    Zivota mi i meni je 21.gif

    ___________________________________________________________________
    Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

    10-22-2007 12:44 niko is offline Pregledaj poruke od niko Dodaj niko u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Æurim šta se ovdje piše.....stari sam buntovnik i raèunajte na nas iz pedeset i neke.
    Èini mi se da su se ljudi pretvorili u tupu,glupu masu, niko ništa ne misli, samo da je guzici dobro. Ja bi Promjenu poèeo s pozitivnom manipulacijom širokih narodnih masa kao i prosvjetiteljskim radom radi poveæanja kritiène mase.

    10-22-2007 12:47 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    grozdana grozdana is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1047

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    abraxas...super narocito ovo prosvjecivanje....jos samo da nadjemo prosvjetitelje kojima se siroke "mase" nece ismijavat....ne racunam ove sadasnje "prosvjetitelje" sto "masu" u bijedu gurnuse a "masa" se primila samo tako....

    ___________________________________________________________________

      10-22-2007 12:50 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle
      pokretac teme Thread Started by Carmela

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Sve sam te skontala 13.gif 04.gif ....Gara, Tajna...i ostali....èlanak jeste vezan za BH politièku scenu, no nije problem proširiti "problematiku" i na ostale zemlje 10.gif . Veliki je ovo jaz u plaæama, veliki 21.gif

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      10-22-2007 12:51 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      Hogar Hogar is a Male
      moforaja


      Poruka: 2729
      Location: daleko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od abraxas:

        Æurim šta se ovdje piše.....stari sam buntovnik i raèunajte na nas iz pedeset i neke.
        Èini mi se da su se ljudi pretvorili u tupu,glupu masu, niko ništa ne misli, samo da je guzici dobro. Ja bi Promjenu poèeo s pozitivnom manipulacijom širokih narodnih masa kao i prosvjetiteljskim radom radi poveæanja kritiène mase.


      Evo nas dvojice, svaka cast abraxas 10.gif . Ima li jos zainteresovanih. Ovaj prijedlog u zadnjoj recenici se usvaja i mislim da bi i ovaj forum trebao jos vise raditi u tom pravcu.

      ___________________________________________________________________
      lose,lose MSP

      10-22-2007 12:55 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
      abraxas abraxas is a Male
      moforaja




      Poruka: 6999
      Location: Jazzbina Abraxas

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Zadnjih dana sam èitao knjige o Mostarskom bataljonu i Moja generacija od Avde Hume. Koliko lijepe mostarske mladosti je izginulo za svoje ideale a sad im ruše i zapišavaju spomenike. Zato bezze je da ginemo, hajde da živimo za svoje ideale. Znam da je teško ali je lijepo. Vjerovatno ste spoznali samoæu u gomili, zato i besjedite kao što besjedite. Nema sreæe dok veæini ljudi ne bude dobro, jer drugaèije slijedi rat sviju protiv svih, sve do nestanka Života. A nekima je još uvijek važno da su svoji na svom. Osobno sam radije u društvu koje vodi brigu da lift radi, da ima vode, struje, da se redovito odvozi smeæe, da možeš da se lijeèiš i školuješ.

      10-22-2007 13:17 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
      GARAVUSA GARAVUSA is a Female
      Misiica ljeta 07




      Poruka: 8664
      Location: Holland

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Carmela:

        Sve sam te skontala 13.gif 04.gif ....Gara, Tajna...i ostali....èlanak jeste vezan za BH politièku scenu, no nije problem proširiti "problematiku" i na ostale zemlje 10.gif . Veliki je ovo jaz u plaæama, veliki 21.gif




      pa majke mi se nesupam , dok sve poplacam jedva izguram mjesec , nit izlazim , niti pusim pa zamisli da mi i za to treba, stedi za karte da se dole dodje , godinu dana da bi se doslo , mada je to vama dole neshvatljivo ko i prvoj mojoj rodbini koji misle da dijaspora ,, zgræe ,, 29.gif

      ___________________________________________________________________

        NIJE LAKO BITI JA ! ! !

      10-22-2007 15:04 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle
      pokretac teme Thread Started by Carmela

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Gara, mislim na sve zemlje 28.gif nije mi neshvatljivo....golemo je to da radiš vazdan za par stotina eura a oni spavaju na sjednicama za par hiljada 21.gif

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      10-22-2007 15:07 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      GARAVUSA GARAVUSA is a Female
      Misiica ljeta 07




      Poruka: 8664
      Location: Holland

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      hebi ga to je uvijek tako bilo 29.gif

      ___________________________________________________________________

        NIJE LAKO BITI JA ! ! !

      10-22-2007 15:14 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
      niko niko is a Female
      bice nesto od mene


      Poruka: 484

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Joj o'kle ove teme uopste.Bacile ste me u crnjak,evo sam izvadila tefter da opet racunam gdje sam i kome sam sve duzna 21.gif

      ___________________________________________________________________
      Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

      10-22-2007 16:33 niko is offline Pregledaj poruke od niko Dodaj niko u listu prijatelja
      narona narona is a Female
      samo sto nisam




      Poruka: 1446
      Location: tamo daleko....

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od T@JN@:

        Joj o'kle ove teme uopste.Bacile ste me u crnjak,evo sam izvadila tefter da opet racunam gdje sam i kome sam sve duzna 21.gif


      tefter,tefter jasta, imam i ja jedan 04.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________

        10-22-2007 21:43 narona is offline Pregledaj poruke od narona Dodaj narona u listu prijatelja
        rodenomoje rodenomoje is a Female
        puterica


        Poruka: 80
        Location: ispod Starog mosta..sjedim i mislim i dode mi da vristim

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od grozdana:

              citat od Carmela:

            Moja Grozdana ovdje radnike niko ne štiti, nema èak ni sindikata, gro fabrika privatizirane a svi znamo kako to funkcionira. Gorilo bi i ovdje da te ima ko stajati.


          carmela, ne bi vjerovala koliko su se stvari i u njemackoj promjenile(nagore)
          postoji vrlo rasirena teorija da njemacki kapitalisti pocinju primjenjivati "balkansku metodu"
          pritiskanja naroda....
          vidjeli su sta sve npr. nasi ljudi u bosni trpe.....pa ispipavaju sad puls na svojim radnicima

          doslo je u njemacku 5 miliona rusa koji trpe sve samo da rade....dostojanstvo im je strana rijec i na vlastitom i na tudjim jezicima
          ovi ovdje i to koriste pa prijete njemcima otkazom
          ali....njemci jos nisu poceli gladovat...desi li se to....bice drame jer njemaca ima 80 miliona a vec dugo nisu bili gladni

          sto se tice demokratske revolucije....u onom nasem tamnom vilajetu nema revolucije a cini mi se i evolucija nije daleko odmakla 21.gif




        Imas u potpunosti pravo...Potpisujem 10.gif 10.gif 10.gif

        ___________________________________________________________________
        Zivi i umri al' budi do kraja covjek...

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane rodenomoje dana 10-24-2007 u 15:31.

        10-24-2007 15:30 rodenomoje is offline Posalji email za rodenomoje Pregledaj poruke od rodenomoje Dodaj rodenomoje u listu prijatelja
        grozdana grozdana is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1047

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        sta je rodenomoje...jesi li to i ti unjemackoj pa te oplela po ledjima ova poskupljenja 04.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________

          10-24-2007 15:34 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
          rodenomoje rodenomoje is a Female
          puterica


          Poruka: 80
          Location: ispod Starog mosta..sjedim i mislim i dode mi da vristim

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od GARAVUSA:

                citat od Carmela:

              Sve sam te skontala 13.gif 04.gif ....Gara, Tajna...i ostali....èlanak jeste vezan za BH politièku scenu, no nije problem proširiti "problematiku" i na ostale zemlje 10.gif . Veliki je ovo jaz u plaæama, veliki 21.gif




            pa majke mi se nesupam , dok sve poplacam jedva izguram mjesec , nit izlazim , niti pusim pa zamisli da mi i za to treba, stedi za karte da se dole dodje , godinu dana da bi se doslo , mada je to vama dole neshvatljivo ko i prvoj mojoj rodbini koji misle da dijaspora ,, zgræe ,, 29.gif


          To se draga Gara nekada moglo...temo negdje do 2000, bolje receno dok EUR nije dosao, a onda ......zajebana situacija do kraja...upravo kako si i rekla...stedi se citavu godinu za karte ili benzin...jos dok kupis rodbini i prijteljima po koju sitnicu...ne gine ti nego Kredit, pa onda kad se vratis sa odmora vracaj ga. Eto to ti je to...DIJASPORA...

          ___________________________________________________________________
          Zivi i umri al' budi do kraja covjek...

          10-24-2007 15:36 rodenomoje is offline Posalji email za rodenomoje Pregledaj poruke od rodenomoje Dodaj rodenomoje u listu prijatelja
          rodenomoje rodenomoje is a Female
          puterica


          Poruka: 80
          Location: ispod Starog mosta..sjedim i mislim i dode mi da vristim

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od grozdana:

            sta je rodenomoje...jesi li to i ti unjemackoj pa te oplela po ledjima ova poskupljenja 04.gif 33.gif


          Jesam draga moja...i nije ni malo lako. Nekada bilo, ali sto sve vrijem odmice, sve skuplja, majke mi pomislim na ono vrijeme kod nas prije rata...Nemiri, strajkovi, svako malo pa nesto poskupi...znas protrnem sva...nije ovo nikako dobro draga moja..

          Imam i u Mostaru familiju..moram i njima pomoci, pa gdje su prijatelji, rodice...moras svakom...sto me onda imaju., dok budem mogla , pa makar od usta otkinula slacu i pomagati..ali je veoma tesko postalo..ne mogu vise svaki mjesec..

          ___________________________________________________________________
          Zivi i umri al' budi do kraja covjek...

          broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane rodenomoje dana 10-24-2007 u 15:45.

          10-24-2007 15:40 rodenomoje is offline Posalji email za rodenomoje Pregledaj poruke od rodenomoje Dodaj rodenomoje u listu prijatelja
          torres torres is a Male
          moforaja


          Poruka: 2147

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Treba li ikom maraka??? 05.gif

          10-24-2007 15:42 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
          rodenomoje rodenomoje is a Female
          puterica


          Poruka: 80
          Location: ispod Starog mosta..sjedim i mislim i dode mi da vristim

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od torres:

            Treba li ikom maraka??? 05.gif


          Ma hvala...stavi sebi na stednu... 13.gif 10.gif 10.gif ..salim se..a dobra su to vremena bila

          ___________________________________________________________________
          Zivi i umri al' budi do kraja covjek...

          10-24-2007 15:44 rodenomoje is offline Posalji email za rodenomoje Pregledaj poruke od rodenomoje Dodaj rodenomoje u listu prijatelja
          grozdana grozdana is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1047

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od rodenomoje:

                citat od grozdana:

              sta je rodenomoje...jesi li to i ti unjemackoj pa te oplela po ledjima ova poskupljenja 04.gif 33.gif


            Jesam draga moja...i nije ni malo lako. Nekada bilo, ali sto sve vrijem odmice, sve skuplja, majke mi pomislim na ono vrijeme kod nas prije rata...Nemiri, strajkovi, svako malo pa nesto poskupi...znas protrnem sva...nije ovo nikako dobro draga moja..

            Imam i u Mostaru familiju..moram i njima pomoci, pa gdje su prijatelji, rodice...moras svakom...sto me onda imaju., dok bidem mogla , pa makar od usta otkinula slacu i pomagati..ali je veoma tesko postalo..ne mogu vise svaki mjesec..



          jao jao razumijem te potpuno.....ko ovo cita a zivi u bosni pocece nas pljuvat da nismo normalni....ali bogami ne pise se ni nama dobro

          i da znas podsjeti i mene sve ovo kao u nas ono pred rat sa strajkovima i korupcijom, cisto me strah obuzme kad razmisljam puno o tome....pa se trudim da ne mislim
          ali dosta ti u radnju otic i vidjet posto danas kosta sta....a posto je kostalo prije mjesec dana i sve ti je jasno 21.gif

          ___________________________________________________________________

            10-24-2007 15:46 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
            Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com