Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » TRADICIJE MOSTARA » KUHINJA » Piramida-Torta ala Muntahta » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (11): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Mostarka83 Mostarka83 is a Female
Legally Blonde




Poruka: 3490
Location: U Cernici

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A dje vidoh one slike, sanjat cu ih nocas 07.gif

___________________________________________________________________
JaMojaTi.gif

10-09-2008 23:02 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8353
Location: Tamo gdje je moja dusa.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Mostarka83:

    A dje vidoh one slike, sanjat cu ih nocas 07.gif

Napravice teta,nadam se da cemo se sresti....znas Ti gdje...tamo gdje nam je bilo najljepse 01.gif

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

10-09-2008 23:09 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
mira mira is a Female
gusterica


Poruka: 60

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Amaryllis:

    kolikom ima polja ova piramida 13.gif

    Muntahta, ti bi mogla otvoriti jedan topic "Muntahtina kuhinja" ili "Muntahtine kucne carolije" pa nam pisati recepte, da mi mlade 19.gif nesto i naucimo korisno na ovom forumu.
    Ja se vazda oblizem (ono na suho) poslije citanja tvojih postova na "sta je danas rucku..." 11.gif


upravu si,mogla bi stvarno,a ni Djemili nije mane i ona ima super recepte

06-07-2009 16:40 mira is offline Pregledaj poruke od mira Dodaj mira u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Otarite se oko usta

Vidi sto im je shotara zinula

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

06-10-2009 04:59 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
Amaryllis Amaryllis is a Female
seka




Poruka: 844

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

bogami meni ha zine ja je zamutim 13.gif banana tortu sam pravila 5-6 puta, za svaki rodjendan, to nam je favoritna poslastica 02.gif

piramidu nisam nijednom, nesto imam averziju na sve sto je kockasto 19.gif 13.gif

evo jedne



a ovo sam malom McQueen-a crtala (o jadu se zabavila) 13.gif unutra je banana torta, malo mi se nakrivila.




a onu sto sam dragom crtala nije za foruma 19.gif 13.gif 13.gif

06-10-2009 18:53 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
dida62
SexNepoznat

Poruka: 1517

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mmmmmljaacc 17.gif
Amaryllis mozes li napisati recept za banana tortu ? Taman mi sad treba prije odmora da nabacim jos koji slauf 02.gif 19.gif

06-11-2009 00:13 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
sara sara is a Female
moforaja




Poruka: 5288
Location: bogu za ledjima

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Amaryllis:

    bogami meni ha zine ja je zamutim 13.gif banana tortu sam pravila 5-6 puta, za svaki rodjendan, to nam je favoritna poslastica 02.gif

    piramidu nisam nijednom, nesto imam averziju na sve sto je kockasto 19.gif 13.gif

    evo jedne



    a ovo sam malom McQueen-a crtala (o jadu se zabavila) 13.gif unutra je banana torta, malo mi se nakrivila.




    a onu sto sam dragom crtala nije za foruma 19.gif 13.gif 13.gif


oh... jes dobra 10.gif

___________________________________________________________________
Drzite srecu kao pticu: sto njeznije i lakse ?Bude li se osjecala slobodnom ostace Ti rado u ruci" 33.gif

06-11-2009 01:06 sara is offline Pregledaj poruke od sara Dodaj sara u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bezbeli dijetalni shlag

Majstorski napravljeno
10.gif

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

06-11-2009 13:25 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
tweetymo tweetymo is a Female
moforaja




Poruka: 3089
Location: dvica kruzno oko hita

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Amaryllis:

    bogami meni ha zine ja je zamutim 13.gif banana tortu sam pravila 5-6 puta, za svaki rodjendan, to nam je favoritna poslastica 02.gif

    piramidu nisam nijednom, nesto imam averziju na sve sto je kockasto 19.gif 13.gif

    evo jedne



    a ovo sam malom McQueen-a crtala (o jadu se zabavila) 13.gif unutra je banana torta, malo mi se nakrivila.




    a onu sto sam dragom crtala nije za foruma 19.gif 13.gif 13.gif

mararyllis ova torta je super a ova donja s auticem je odusevila mog sina svaka cast 10.gif

___________________________________________________________________
Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

06-11-2009 13:37 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
Amaryllis Amaryllis is a Female
seka




Poruka: 844

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

@dida, ovo je @Muntahtin recept, evo sam ga sastavila iz dva posta pa neka stoji na jednom mjestu. torta je extra 10.gif

      citat od Muntahta:


    BANANA TORTA

    TIJESTO:

    4 jaja
    10 kasika secera
    3 kasike mlijeka
    1/2 solje ulja
    3 kasike dzema od sapurika ili kajsije
    10 kasika brasna(ne vrhatih)
    3 male kasikice sode bikarbone...
    Peceno sa papirom stavim na danu povrsinu i odham nozem za sjecenje hljeba/kruha odvojim tijeso od papira.Odmah ga tanko premazem dzemom od sapurika ili
    kajsije i smotam u rolat.Ostavim da se prilicito hladne.Rolat presijecem na dva jednaka dijela i pokrijem suhom kuhinjskom krpom.
    Srednju modlu za tortu premazem vlaznom rukom i polijepim tankom najlon folijom,tako da folija
    pada sa strana.

    FIL:
    5 zumanaca
    3 kasike brasna
    4 kesice vanilin secera
    1 dcl mlijeka umutiti mikserom.
    U serpu, na laganu vatru usuti 250 ml.mlijeka i kad prokuha sipati predhodno umucenu smjesu
    uz stalno mijesanje zicom za mucen je jaja,da se nebi zgrudvalo.Kuhati oko 15min,Skinuti sa vatre i ostaviti da se hladi,Umlako dodati pola putera i 3 kasike secera u prahu.

    POSTUPAK
    Prvu polovicu rolata rezati na komadae 1 cm debljine,izvrcati ih i vodoravno sladati na dno
    modle za tortu,pocevsi od zidova prema sredini,dok se dno ne pokrije.Preko toga redati banane presjecene uzduz i dobro posute limunovim sokjom da nebi promijenile boju.
    Redati ih opet u krug.Ja one uske krajeve odsjecem ,lakse je slagati.Mora se pokriti citava povrsina rolata.Preko toga izlijem skuhanu kremu.Drugi dio rolata rezem kao i prvi slazem opet
    po istom postupku kao ranije,ovaj put preko fila.Ponovo dodje red banana.Citava povrsina morabiti pokrivena bananama.
    Onu foliju sto sam stavila na dno,pokupim i zategnem dobro preko banana(ako je malo folije
    otkinuti jos i pokriti svu povrsinu.Ostaviti u frizired preko noci da se stegne.
    Skinuti obruc odf modle,makazama odsjeci foliju do dna torte.Umutiti 2 slag kreme od vanilije
    i premazati tortu.Ukrasavati po zelji i kako znas.U tome sam slaba 21.gif

    Mozda vam se cini da je komplikovano ali probajte,vidjecete da je vrlo jednostavno.
    Napomena:sto se rolata tice prije sam pravila svijetli,ali prilokm motanja popuca i sada pravim ovaj tamni.
    Ne sumnjam da vam nece uspjeti,sta bi ja to bila bolja od vas. 01.gif (ili smotana @Amaryllis koja je svoju prvu tortu osolila 13.gif 21.gif )

06-14-2009 17:42 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
Amaryllis Amaryllis is a Female
seka




Poruka: 844

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tweetymo:



    mararyllis ova torta je super a ova donja s auticem je odusevila mog sina svaka cast 10.gif


hvala 11.gif

06-14-2009 17:44 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Banana torta Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Amarillys, super torte 10.gif

Muntahta ovo je odlicno 10.gif
ja sam pravila jednu tortu skoro na isti nacin, samo umjesto modle za tortu ja sam uzela jednu dublju zdjelu okruglog oblika i redala bas ovako...

pa sam je okrenula ,tako da je poluokrugla..mozes misliti kako se zove ..Bomba torta... 07.gif ja joj odmah promijenula naziv u brezuljak 04.gif 04.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

06-15-2009 15:06 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
dida62
SexNepoznat

Poruka: 1517

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hvala Amaryllis 10.gif 33.gif

06-16-2009 03:44 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

dedera....nastavite.... 01.gif

___________________________________________________________________

    08-07-2011 17:18 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nije samo torta extra nego i Muntahta. I jos je malo sladja.

    08-07-2011 20:06 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Znam ,bola....znam. 01.gif

    ___________________________________________________________________

      08-07-2011 22:12 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      Stranica (11): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com