Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Eh ta vremena... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (17): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
cok cok is a Male
liska mjeseca maja


Poruka: 5450
Location: seher mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pa ja bona seru o nostalgiji a djeca im se prackama gadjaju na kompu,pitaj djete zna li kako se igra truhle kobile,znaju li ulicne mostarske izraze, nego dodju ovde pitas djete sta je krpenjacha pocne plakat 14.gif 14.gif ma ne mogu se sjetit bisera stalo mi je ovo sto zovu mozak od sekiracije 21.gif 21.gif 21.gif

___________________________________________________________________
28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

12-22-2007 22:18 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
DEN DEN is a Female
samo sto nisam


Poruka: 1171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tema je super 10.gif


Sjeca li se iko ovdje (ako ima ko sa Strelcevine), kad se ono klofaju tepisi - sjetih se onog zvuka sto odzvanja medju zgradama.


Sta sve covjeku nece na um pasti....eh pusta nostalgija....

___________________________________________________________________
NERETVA KROZ VENE TECE

12-22-2007 23:22 DEN is offline Pregledaj poruke od DEN Dodaj DEN u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif

    http://moforaja.com/thread.php?threadid=540&sid=&hilight=starinj*&hilightuser=0

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

12-22-2007 23:49 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
glumica glumica is a Female
Trn u oku


Poruka: 4415

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od DEN:

    Tema je super 10.gif


    Sjeca li se iko ovdje (ako ima ko sa Strelcevine), kad se ono klofaju tepisi - sjetih se onog zvuka sto odzvanja medju zgradama.


    Sta sve covjeku nece na um pasti....eh pusta nostalgija....


najbolji ''sound'' je davala stanga na igralistu kod HAP-a (nije hap iz abrasevica, vec nekadasnji naziv za autoprevoz 02.gif )
tacnije, stanga ispred oficirske zgrade 02.gif

12-23-2007 15:44 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
Sunshine Sunshine is a Female
moforaja




Poruka: 2365
Location: ..na suncanoj strani zivota

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tema je 10.gif

ja se èesto sjetim onih ljudi sto bi išli ulicom i derali se:
Poopraavljaaamooo kisooobraaaneee!!! 13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________


    jao u onog Blagajca potpisa 04.gif
    Sunshine je saznala vrlo intrigantnu, krajnje neoèekivanu istinu:
    Blagajac voli da se igra sa barbikama.... 13.gif 13.gif


      23.gif

      12-23-2007 15:57 Sunshine is offline Posalji email za Sunshine Pregledaj poruke od Sunshine Dodaj Sunshine u listu prijatelja
      HoneyMNE HoneyMNE is a Female
      moforaja




      Poruka: 2645
      Location: Montenegro

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      mi smo se derali- evo riiibeeeee,ribeeeeeeee 30.gif

      kad ono jedno 15 komšinica silazi trèeæi s kesama... 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      HoneyMNE
      *Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
      puca.gif

      12-23-2007 16:32 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
      Sunshine Sunshine is a Female
      moforaja




      Poruka: 2365
      Location: ..na suncanoj strani zivota

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od HoneyMNE:

        mi smo se derali- evo riiibeeeee,ribeeeeeeee 30.gif

        kad ono jedno 15 komšinica silazi trèeæi s kesama... 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif



      13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________


        jao u onog Blagajca potpisa 04.gif
        Sunshine je saznala vrlo intrigantnu, krajnje neoèekivanu istinu:
        Blagajac voli da se igra sa barbikama.... 13.gif 13.gif


          23.gif

          12-23-2007 16:48 Sunshine is offline Posalji email za Sunshine Pregledaj poruke od Sunshine Dodaj Sunshine u listu prijatelja
          rodenomoje rodenomoje is a Female
          puterica


          Poruka: 80
          Location: ispod Starog mosta..sjedim i mislim i dode mi da vristim

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Sunny MO:

            Tema je 10.gif

            ja se èesto sjetim onih ljudi sto bi išli ulicom i derali se:
            Poopraavljaaamooo kisooobraaaneee!!! 13.gif 13.gif 13.gif


          joj dje me nadje...e legendo od kada nisam to cula..sjecam se i ja....
          A sjecate li se cigana kada su medjede vodali na lancima po mahalama i sokacima...oni sviraju a mede igraju..a mi ko bagra iz sokaka u sokak.. haman iskupi nas se rulja...joj brate...jes i to bilo djetinjstvo

          ___________________________________________________________________
          Zivi i umri al' budi do kraja covjek...

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane rodenomoje dana 12-28-2007 u 15:53.

          12-28-2007 15:52 rodenomoje is offline Posalji email za rodenomoje Pregledaj poruke od rodenomoje Dodaj rodenomoje u listu prijatelja
          rodenomoje rodenomoje is a Female
          puterica


          Poruka: 80
          Location: ispod Starog mosta..sjedim i mislim i dode mi da vristim

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Sjeca li se iko na Carini "kokte kod Stipe"..joj i sada mi ukus u ustima
          10.gif 26.gif 26.gif

          ___________________________________________________________________
          Zivi i umri al' budi do kraja covjek...

          12-28-2007 15:55 rodenomoje is offline Posalji email za rodenomoje Pregledaj poruke od rodenomoje Dodaj rodenomoje u listu prijatelja
          rodenomoje rodenomoje is a Female
          puterica


          Poruka: 80
          Location: ispod Starog mosta..sjedim i mislim i dode mi da vristim

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          sjecate li se kada smo se igrali "limuna i narance"..."aberecke abertrude".....Haos....

          ___________________________________________________________________
          Zivi i umri al' budi do kraja covjek...

          12-28-2007 16:14 rodenomoje is offline Posalji email za rodenomoje Pregledaj poruke od rodenomoje Dodaj rodenomoje u listu prijatelja
          Sunshine Sunshine is a Female
          moforaja




          Poruka: 2365
          Location: ..na suncanoj strani zivota

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od rodenomoje:

                citat od Sunny MO:

              Tema je 10.gif

              ja se èesto sjetim onih ljudi sto bi išli ulicom i derali se:
              Poopraavljaaamooo kisooobraaaneee!!! 13.gif 13.gif 13.gif


            joj dje me nadje...e legendo od kada nisam to cula..sjecam se i ja....
            A sjecate li se cigana kada su medjede vodali na lancima po mahalama i sokacima...oni sviraju a mede igraju..a mi ko bagra iz sokaka u sokak.. haman iskupi nas se rulja...joj brate...jes i to bilo djetinjstvo


          13.gif 13.gif 13.gif 13.gif jes jes govorili bi: Igraj medo, a on jadan nikakav,meni ga uvijek žao bilo!!
          A limuna i naranèe..... e to su vremena bila!!! 15.gif

          ___________________________________________________________________


            jao u onog Blagajca potpisa 04.gif
            Sunshine je saznala vrlo intrigantnu, krajnje neoèekivanu istinu:
            Blagajac voli da se igra sa barbikama.... 13.gif 13.gif


              23.gif

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Sunshine dana 12-28-2007 u 19:50.

              12-28-2007 19:49 Sunshine is offline Posalji email za Sunshine Pregledaj poruke od Sunshine Dodaj Sunshine u listu prijatelja
              behar behar is a Female
              samo sto nisam




              Poruka: 1141

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              kokte, limuna i narandze, rat s borovim baburama kod energoinvesta, spustanja niz gelendere stepenice energoinvesta, sladoleda iz slasticarne kod selima na vrh carine...

              i mene pukne nostalgija u ovo periodu, samo sutim i ne govorim....dokle mogu.

              ___________________________________________________________________

                12-28-2007 21:09 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                niko niko is a Female
                bice nesto od mene


                Poruka: 484

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Ja bih sad u zimski grad i da mi mama tamo kupi prvo palacinke na ulazu,pa unutra svakakvih dzidza i da se slikam s deda mrazom na izlazu.Rado bih pojela i vruca kestenja u hladnoj vecernjoj setnji Lenjinovim setalistem.A kad bi me tek poveli na Gorance da se sankam u mom malom teget skafanderu.Ne bi bilo lose kad bi opet pao snijeg u Mostaru pa da se idem grudvat s rajom oko zgrade.Jeste me nasli oko nove godine kad mi je ionako uvjek tesko 15.gif Sinoc sam zvala mamu ali nije bila kuci,rece mi tata da je otisla kupiti paketice unukama za novu godinu.Shvatih najednom da je moje djetinjstvo ostalo negdje daleko i da sad vec imaju neki novi klinci.

                ___________________________________________________________________
                Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

                12-29-2007 10:31 niko is offline Pregledaj poruke od niko Dodaj niko u listu prijatelja
                asataN asataN is a Female
                moforaja




                Poruka: 4110

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                men se cini nije to ni do grada ni do atmosfere , nego zal za bezbriznim djetinjstvom i mladoscu.
                E sad sto se djece tice .....idu moje cure gotov svako ljeto dole , provode ljetni raspust sa bakama i dedama, fino im bude , znaju one i tecno govore nas jezik , sve je to divno krasno ......ali ne sumnjam sekunde da im nedostaju te pracke, trule kobile , limun i naranca i slicne stvari u kojima smo mi uzivali. Nedostaju im koliko je i meni ne dostajala igra i ono u cemu su moji roditelji uzivali dok su bili djeca.....Budimo realni , svaka generacija ima svoje djetinjstvo i svakome ce to nedostajati , glupo bi mi bilo nabacivati djeci nesto u cemu sam ja uzivala prije 15 godina.....dosta sto mi kolutaju ocima kad pustim neku pjesmu iz 80-tih......a nedavno su me pitale jesmo li se i mi oblacili ko oni iz " Briljantina" 21.gif 21.gif

                ___________________________________________________________________

                  12-29-2007 12:33 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
                  behar behar is a Female
                  samo sto nisam




                  Poruka: 1141

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Natasa, istina je to sto ti kazes, svjesni smo valjda toga, ali to nas ne sprjecava da budemo nostalgicnio za tim, cak sta vise, dapace 04.gif

                  Druga stvar je nostalgija za svim "onim" 26.gif
                  predratnim

                  ___________________________________________________________________

                    12-29-2007 13:44 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                    Ricina Ricina is a Male
                    raja




                    Poruka: 1931
                    Location: Predaleko od Mostara

                    eeee Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    "E moj sine, ni orasi nisu sto su nekad bili"... Rece mi Franja Zubac na Rondou prije 30-tak godina. Ne skontah odmah...kazu dok nadodje... Bio je u pravu.. Pokusao sam objasniti mom sinu ali ne konta nikako...Konta otprilike ali nikako onako kako bi trebalo...
                    Danasnje slavlje se svodi na nakvu festu, popije se pa onda udri po mobil telefonima da se nafalis ili da naprdivas bez veze..

                    Prije se znalo otici do Franjevaca ( nije bila Katedrala tada ) na ponocku i docekati Bozic...onda kad je Bajram svi kod nene na baklavu...pa kad je Bozic svi na meso..Imali smo razumijevanje za sve i sviju... Bozic se slavio , klala su se krmad ali i janjad za one koji ne jedu svinjsko meso ali dolaze na Bozic...
                    Slavili smo praznike ali nismo isli da se ismijavamo,vrijedjamo ili ponizavamo domacina nego obratno...Da profestamo zajedno svaciji praznik... SADA?
                    Ni svi katolici ne mogu sjediti zajedno za Bozic a da se ne posvadjaju, ni svi muslimani za Bajram a da ne bude frke i psovke, a ni svi pravoslavci za Bozic a da ne pocnu vrijedjati jedne druge i bacati case...
                    Nasa djeca polako vec izbjegavaju te praznike i odrzavaju ih samo radi nas starijih ...
                    Sve se izopacilo ...Neka su nam svi bogovi i svetci na pomoci a pogotovo sljedecim generacijama... Mi radimo koliko mozemo ali svijet i ulica polako preuzimaju...

                    ___________________________________________________________________
                    "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

                    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 12-30-2007 u 14:35.

                    12-30-2007 14:33 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
                    crvenokosa22 crvenokosa22 is a Female
                    bice nesto od mene




                    Poruka: 251
                    Location: Mostar

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Sjecam se Zimskog Grada i palacinki.. njamm.. Imam osjecaj da i sad negdje u podsvijesti osjetim njihov okus.. Ali obavezno sam kupovala zlatne ribice, koje bi maksimalno prezivjele 2-3 sedmice. Valjda im nisam znala ugoditi.
                    Ahhh limuna i narance... pa se rasturimo po cijelom naselju.. i igra ide u nedogled.

                    12-30-2007 15:04 crvenokosa22 is offline Posalji Email za crvenokosa22 Pregledaj poruke od crvenokosa22 Dodaj crvenokosa22 u listu prijatelja
                    behar behar is a Female
                    samo sto nisam




                    Poruka: 1141

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Prva dva razreda medicinske skole sam zavrsila u staroj med. , cini mi se u Kalemovoj ulici ..;moze biti da grijesim, davno je to bilo...To je onaj uski sokak koji se penje s Titove tacno skoro preko puta stepenica za most...jesam objasnila 04.gif

                    Elem, poslje skole se obavezno islo u tutanj...preko mosta do radnje jednog divnog covjek, skulptora , vjerovatno ga se neko sjeca...sutljiv, imo je jaku cetvrtastu vilicu, u radnji je imo nekoliko ogranaka od cokota vonove loze... Kod njega je bilo obavezno pice (konjak jal' kafa..;) zapalimo po jednu, posjedimo s njim...on nam nesto lijepo isprica ili samo dobronamjerno i domacinski suti. Treba znati onako sutjeti...sutnja koji ti govori neka te, dobro si doso, samo ti ja nisam od velike price danas... 33.gif

                    ___________________________________________________________________

                      12-30-2007 15:10 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                      malenaa malenaa is a Female
                      ne more meda


                      Poruka: 26

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od ria:

                        ja poènem od 23.12.feštat 13.gif roðendan mi pa onda sve po redu 13.gif 13.gif



                      i mojoj curici je 23.12. roðendan, mora da si divna osoba.

                      04-05-2009 21:44 malenaa is offline Pregledaj poruke od malenaa Dodaj malenaa u listu prijatelja
                      Magistar Magistar is a Male
                      moforaja




                      Poruka: 2667

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Treæa osnovna.


                      Proðem nekada pješice Bulevarom. A ne volim to, pa opet same me noge odvedu. I gledam je. Gledam tu ugaslu zgradu, razrušenu, poniženu...gledam te nestvarne zidine moga djetinjstva.

                      Opet trèim prema školi...kratke hlaèe, torba na leðima, u džepu siæa za ''šiptara'' s korpom, klikeri,... dvije cigarete u èarapi koje sam ukrao od starog. Na meni indigo plava bluza koju smo morali nositi, a koju smo tako mrzili. na desnom ramenu obvezni žuti amblem škole ''Hamza Humo'', koji mi je majka u žurbi crnim koncem prišila.

                      A ranije pošao, ima još do nastave.
                      Kantarevac. Središte našeg svijeta. Klikera, crte, pole-cijele, prve tuèe, cigarete..treninzi Lokosica.
                      E majko moja...svaðali smo se koja je najljepša. Sjeæam se da sam bio zaljubljen u golmana. Èinila mi se najljepša djevojka na svijetu. Pa bih ubjeðivao druge u to...bezuspješno. Satima smo ih zurili...pušili cigare popola. I ono èuveno ''ostavi mi dva dima''.

                      Ili lopte na gimnazijskom igralištu...viktorija. A onda nas gimnazijalci potjeraju. I povuèemo se. Ali onda stradaju djeèaèiæi iz meðusmjene...zaplijenimo im loptu i igramo. Kada njihova vriska za loptom postane neizdrživa, napucamo im loptu ili u ''Jugoplastiku'' ili u Ðunglu, kako smo zvali onaj gustiš prije Kantarevca.
                      Ili bi stali kod prozora Jugoplastike i davili radnike koji su radili unutra da nam daju ''puhaljke'', tj. duge aluminijske cijevi, koje bi smo skraæivali i kroz koje bi se s košticama košæele ili gloginja gaðali.

                      Pa u školu. Ne daju uæi onako kako ko hoæe. Mora se u red stati, dvoje po dvoje...još svaki razred zasebno. I onda æurimo iza æoška da uðu ženske i bubatori. Ne damo ponosa. A direktor škole bio rahmetli Maho Puziæ. Strog, a u suštini jedna velika ljudina. I prijeti nam prstom i zove. Džaba.
                      Pošalje Diku (Grebenc) koja je stvarno znala s nama. I stvarno, riješi to za sekund. I onako bezvoljno stajemo u red s drugim ðacima, udaramo im klempe, podapinjemo, guramo one ispred nas i red se raspada..
                      A škola..izlizane stepenice od brojnih generacija koje su tuda prošle (i moj pokojni otac je takoðer završio treæu osnovnu), željezni gelenderi, teška i velika vrata uèionica, žuti starinski parketi...i onda zvono..

                      Evo me opet danas tu...toliko toga je sada nestvarno, prazno...da mi se èini da sam to u stvari samo sanjao.
                      A možda i jesam.

                      ___________________________________________________________________

                        04-25-2009 22:57 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
                        Stranica (17): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                        Postavi novu temu Odgovori
                        Go to:
                        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com