Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Eh ta vremena... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (17): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5028
Location: Umag - Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Sevels:

    ne mislim da su godine,iskustvo majstore 13.gif
    kriterij postaje veci 13.gif nije dosao do tacke daj sta das 13.gif 13.gif 13.gif
    ali sto slatko volim 35.gif

Ne govori za slatko - ko dijete sam. Èovjeèe stid me, star èovjek a sve sltako drago 10.gif

___________________________________________________________________

    10-16-2009 19:49 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5028
    Location: Umag - Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Hajdemo još malo sa sjeæanjima:

    Ja, dijete od 7 godina, preselio u Mostar. Suboticu i prvo polugodište prvog rzareda ostavljam iza sebe, nastavljam u novoj, drugaèijoj, sredini. Sve mi je drugaèije, neobièno, brda kojih u Baèkoj nema ni za lijeka, sunce, vedrina, brza zelena rijeka, jezik kojim svi nekako pjevaju. Ne govorim baš najèišæe srpsko-hrvatski, jer sam tamo s mamom govorio madjarski, a s tatom srpskohrvatski, tako da nikako ne razumijem mnogo èudnih i novih, nepoznatih rijeèi. Grad je lijep, ali meni nepoznat. Upisuju me u I osnovnu školu na Pijescima. Stana još nemamo, pa privremeno stanujemo kod dede i bake u velikom stanu, s ogromnom terasom iznad fronte u Telèevoj ulici. Deda Nikola, ters èovjek, ali dobre duše i poštena srca, kao i svi ters ljudi, bio je kuæipazitelj/domar u uèiteljskoj školi sa stanom iznad ZEME.
    Zapade ga "ugodna dužnost" da prvi dan škole odvede svoga unuka u školu. Moja ruèica u njegovoj, pa hajd polako niz Fejiæevu, pored Tepe, Kujundžilukom i na Stari Most. Bijela ptica razapeta preko dvije kamene obale, a ispod modro-zelena rijeka, brza i bistra, niti nalik na Paliæko jezero. ja upijam krajobraz, deda Nikola šuti i grabi. nema prièe, takav èovjek, a ja dijete ko dijete zapitkivam: "Šta je ovo, šta je ono?" "Baci naprdiæe, sinko", odgovara mi on. Šta li mu ga to zanèi, ali kužim da nerado razgovara. U Prijeèkoj èaršiji ulazimo u gostionu. Sjedamo, on æe meku lozu, a malom jedan himber. Golemo, oblizivam se je, uživajuæi u slatkom napitku. Deda i dalje šuti i lupka prstima po stolu, ja gledam, pa i ja pokušavam kao on lupkati, no ne umijem. "Ja", je jedino što je pokatkad izustio dok smo sjedili. Dosta meraèenja, vrijeme je za nastavak puta. Šemovac, pa kraj crkve i eto nas pravo pred školu. Predade me deda - ostadoh sam, a on nazad, bezbeli usput na još jednu meku. Ja, novi uèenik, sve blenulo u me ko u okiæenu jelku. Uèiteljica Fadila Mujiæ objašnjava djacima ko sam, odakle sam, govori madjarski, nemojte ga "dražiti" (šta li joj ga to znaèi). Na odmoru ko osice svi se skupiše oko mene. Kako se kaže na madjarski ovo, kako ono, ukidaju se svi od smijeha. Kako sam nazad ne sjeæam se - bit æe ko Ivica i Marica za mrvicama kruha.
    Sljedeæi je dan druga prièa. Deda me uze za ruku pa pred pozorište na autobusnu stanicu. "Sjedi tu na zidiæ i kad ti naidje autobus trojka Zahum - kružno u njega i izaæeš pred školom." Ja sjeo na zidiæ, prolaze dvokatni autobusi, ja oduševljen - nikad u životu nisam vidio jedan autobus na drugom, e golemo. Sve je deda Nikola dobro smislio, jedino je previdio da sam ja zapamtio da se u školu ide preko Starog - na jug. A autobusi stalno stižu od juga i idu k sjeveru. Ko li ti je znao da kružno znaèi da autobus kruži, a ne da su Zahum i Kružno imena mahala, prigradskih mjesta šta li. Ja i dalje èekam neæe li koji naletiti sa sjevera, ali ko za inat ni jednoga. Nakon jedno dva, tri sata ide Nikola, pa kad me ugleda zabezeknu se: "A i Boga ti, zar si još tu?" Tako je moj drugi dan u školi bio preskoèen.

    ___________________________________________________________________

      10-17-2009 20:58 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      abraxas abraxas is a Male
      moforaja




      Poruka: 6999
      Location: Jazzbina Abraxas

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Prisjetimo se i srednješkolskih kvizova u Abraševiæu. Voditeljica je bila jedna gospoða s ovog Foruma. Prelijepog glasa. Šuška se da je Humo zbog nje sroèio grozdani kikot. Blago onm ko se sjeæa tog glasa.......

      11-11-2009 17:13 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11483
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Tvrancicu..divna prica i sjecanje 33.gif

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      11-11-2009 17:35 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5295

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      lijepo je imati èega se sjeèati,

      12-05-2010 14:49 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5295

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      nevolim ovaj dio godine, praznici me neèine sretnim, dosta toga fali i u to vrijem se poèmem prisjeèati kako je prije bilo.

      12-07-2010 18:56 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11483
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      i meni praznici uvijek bude neku nelagodu...valjda je covjek daleko od svojih pa sve te dane osjecam se prazno a i drugacije je praznike dozivljavati kad si "kuci"

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      12-07-2010 19:32 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      Omar Omar is a Male
      moforaja




      Poruka: 1897
      Location: Mostar u srcu

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Evo me ljudi u tudjoj zemlji sam...
      Proshao Prvi Maj sam...Proshao Bajram..sam,...Vaskrs sam,
      evo Bozic i Nova Godina dolaze sam..
      Koliko li ce nashih praznika koje smo svi skupa docekivali sretni i radosni proci u samoci..
      Gdje se izgubishmo mi,rasprcali se po tudjem svijetu,otisli za hljebom,
      a stomak i dusha prazni,zaljepljeni za Kicmu....Nema vishe nas... 26.gif

      12-07-2010 19:48 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11483
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      E o tome se radi moj Omare

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      12-07-2010 19:52 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5295

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      na to sam i ja mislio, fale raja, sa ovima sada nije isto kao nekad, zadnji godina mi se dešavalo da prespavam, nije interesantno ka nekad prije sastane se nas dvadesetak sa curama ili ženama pa onda fešta, danas svak se o svom jadu zabavio više politike nego slavlja.

      12-07-2010 19:57 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      Omar Omar is a Male
      moforaja




      Poruka: 1897
      Location: Mostar u srcu

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Tako je to moja raja draga..... 21.gif

      I ja sam nekada imao grad,ulice,draga lica na dvorishtu,po ulici,na Korzu,u bashti Rondoa
      pod platanom imao sto svoj,preko puta mirishu Lipe i Ljeto je tu..uh shto me je nostalgija spucala....


      Forever young...to je nasha Himna.... 01.gif

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Omar dana 12-07-2010 u 20:12.

      12-07-2010 20:10 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5295

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      nemoj da te nostalgija puca nema više rondo i naših ulica a ni lipa više nemiriše isto.

      12-07-2010 20:15 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      Omar Omar is a Male
      moforaja




      Poruka: 1897
      Location: Mostar u srcu

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Evo jedan nije mu mjesto ovdje ali moze se nadovezati(necete mi zamjeriti)..

      Zadala uciteljica sastav na temu"45 godina u mraku s Titovim rezimom'
      svi pishu samo Perica sjedi mirno(napisao je jednu recenicu)..
      Pishi perice vrijeme prolazi,opominje ga uciteljica.
      napisao sam mirno kaze perica,
      sta si napisao za kratko vrijeme,uzme mu svesku da vidi shto je napisao,
      a ono pishe:
      Jebo ja ja mater onome ko je upalio svijetlo.... 13.gif

      12-07-2010 20:18 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
      abraxas abraxas is a Male
      moforaja




      Poruka: 6999
      Location: Jazzbina Abraxas

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Još jedna glede mraka: kako je sada neka epidemija štednje i stiskanja poslodavac je izdao nareðenje da se gasi nepotrebno svjetlo,štedi na papiru,struji itd. Ja se toga držim kao pijan plota. Gasim svjetlo promtno,uèinkovito,temeljito....Svi me šalju u neku stvar jer baš kad poènu da piške u WC nestane svjetla. Pa kad me pitaju što to radim ja im pjevam - let mi mrakšajn. Obnevidio sam od prejakog svjetla. Ako se ne budem duže vrijeme javljao znaèi da sam dobio dobar degenek.

      broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane abraxas dana 12-07-2010 u 20:32.

      12-07-2010 20:24 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
      Muntahta Muntahta is a Female
      moforaja




      Poruka: 8353
      Location: Tamo gdje je moja dusa.

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ima jos i mirisa lipa .Ima mirisa smokve i mirisa Neretve.Sve se u nozdrve i dusu usidrilo.To nam makar niko oduzeti ne moze.

      ___________________________________________________________________
      Prestani brinuti o tome ko te ne voli
      ko ima vise ili ko sta radi.
      Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

      12-07-2010 20:32 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11483
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Omar:

        Evo me ljudi u tudjoj zemlji sam...
        Proshao Prvi Maj sam...Proshao Bajram..sam,...Vaskrs sam,
        evo Bozic i Nova Godina dolaze sam..
        Koliko li ce nashih praznika koje smo svi skupa docekivali sretni i radosni proci u samoci..
        Gdje se izgubishmo mi,rasprcali se po tudjem svijetu,otisli za hljebom,
        a stomak i dusha prazni,zaljepljeni za Kicmu....Nema vishe nas... 26.gif


      Pa zato kazeeeeeeeeee

      Pojacaj da klacarda opada

        GcCXz_rIp0A

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      12-07-2010 20:33 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      Omar Omar is a Male
      moforaja




      Poruka: 1897
      Location: Mostar u srcu

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Legendo......FAACAAAAAJJJ..... 33.gif 33.gif

      UH mama moja,daj mi drugi zivot jer na ovomSvijetu nikog nemam jaaa.... 26.gif


      Nigdje nije kao sto mi je kad sam kod kuuceee...
      Jos jedna... 33.gif

      12-07-2010 20:44 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11483
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      33.gif Ti si bola moja rajaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 33.gif

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      12-07-2010 20:46 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      Omar Omar is a Male
      moforaja




      Poruka: 1897
      Location: Mostar u srcu

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Do groba...vjeruj mi...i hvala ti na tom... 10.gif ... 33.gif

      12-07-2010 20:48 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5295

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      i moja si stara raja, sa avenije

      12-07-2010 20:52 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      Stranica (17): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com