Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LJUBAV » Opra » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8664
Location: Holland

Opraštati Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da li treba oprastati u životu osobama koje su vas nekada dobrooo povrijedile bilo u ljubavi il prijateljstvu , mislim ono ja nisam zlopamtilo , znam se i naljutiti i otpisati nekoga , ali poslje nekog vremena uvijek ,, smeksam,, predjem preko svega i ponovo pocnem pozdravljati te iste osobe, piti s njima kafu , nuditi se da rijesim neke njihove probleme i onda mi ,, narod ,, kaze da sam luda .

Jesam li ili i vi radite istu stvar basket.gif alaginica.gif

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane GARAVUSA dana 12-28-2007 u 03:06.

12-28-2007 03:06 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
mahalusa_dk mahalusa_dk is a Female
trudim se


Poruka: 246

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nisam taj tip osobe da poslije nekog vremena predjem preko svega,kao da nista nije ni bilo.
mogu oprostiti (zavisi kako me povrijedio/la),ali zaboraviti ne

___________________________________________________________________
Tajne su tu zato
da ih neko nasluti
postoji rec koja vredi
tek kad se odcuti
Bogu je kanuo caj
svud je prsnuo sjaj

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane mahalusa_dk dana 12-28-2007 u 04:16.

12-28-2007 04:14 mahalusa_dk is offline Posalji Email za mahalusa_dk Pregledaj poruke od mahalusa_dk Dodaj mahalusa_dk u listu prijatelja
asataN asataN is a Female
moforaja




Poruka: 4110

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Svima oprostam , jer ne dozvoljavam da se gnjev kupi u meni da mene mjenja u osobu koja nisam. Ja im oporstim a uvijek se nadje neko ko im naplati 05.gif

Pogrijesila sam i sama milion puta i trazila oprostaj.....a Bogami su mi i naplatili 13.gif

Sve je to za ljude....


Mislim da ljudi koji ne mogu oporstiti vise nanose sebi stete nego onome ko ih je povrijedio...

___________________________________________________________________

    12-28-2007 04:55 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
    Gogi81 Gogi81 is a Male
    brato


    Poruka: 522
    Location: Atlanta

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Oprastati NIKAD a-a.gif

    zlopamtilo sam i volim odma raskrstit puca1.gif

    oCHero sam prijatelja od 11 i kusur godina radi neki stvari sto je rekao

    a posebno ako je veza.

    Jednom nesto dobro zajebi ma Tschuss kao sto kazu kod nas u Deutchlandu 18.gif

    Probam uvjek i u svakom pogledu biti korektan i ne cinit zlo, uvjek razmislim prije neg sto nesto uradim da li ce moj cin ucinit nekom nesto lose posebno ako su te osobe moje i dragi ljudi.

    ___________________________________________________________________
    jope ti
    -----------------------------------------------------------------------------
    Gogi81:

    The penis mightier than the sword.
    ---------------------------------------------------------------------------
    kore mi Sahbaz 13.gif 13.gif

    12-28-2007 04:59 Gogi81 is offline Posalji email za Gogi81 Pregledaj poruke od Gogi81 Dodaj Gogi81 u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Oprost je jedan od temelja svake vjere a kako je vjernika i vjernika sve više moglo bi se oèekivati da ljudi praštaju sve više i lakše. Ali nije tako. Da li ne valja vjera ili vjernici?

    12-28-2007 09:03 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    Aleksandra Aleksandra is a Female
    moforaja




    Poruka: 10252
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Oprostiti znaci razumijeti...

    ___________________________________________________________________






            12-28-2007 09:36 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
            Carmela Carmela is a Female
            vjeciti optimist




            Poruka: 7603
            Location: ja nisam odavle

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Oprostiti možda, zaboraviti nikad.

            ___________________________________________________________________

              Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

            12-28-2007 09:56 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
            vazda mostarac vazda mostarac is a Male
            bice nesto od mene




            Poruka: 385
            Location: Ta æe nama vozarima kuæaaaaa

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Kada te jednom neko prevari, zahebe, uvrijedi -

              možda
            i nije tvoja krivica! Kada ti ta ista osoba ponovo to isto uradi, onda je
              iskljuèivo
            tvoja krivica!

            ___________________________________________________________________

              Srecni li su narodi koji imaju dosadnu istoriju.
              Monteskje

            12-28-2007 10:16 vazda mostarac is offline Pregledaj poruke od vazda mostarac Dodaj vazda mostarac u listu prijatelja
            Aleksandra Aleksandra is a Female
            moforaja




            Poruka: 10252
            Location: Mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            nije isto kad te neko za*ebe i uvrijedi
            tu su sasvim dvije razlicite stvari

            ___________________________________________________________________






                    12-28-2007 10:19 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                    vazda mostarac vazda mostarac is a Male
                    bice nesto od mene




                    Poruka: 385
                    Location: Ta æe nama vozarima kuæaaaaa

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od Aleksandra:

                      nije isto kad te neko za*ebe i uvrijedi
                      tu su sasvim dvije razlicite stvari

                    Taèno, to su dvije potpuno razlièite stvari ali u spomenutoj kineskoj poslovici (slièna je amerièka: FOOL ME ONCE, SHAME ON YOU! FOOL ME TWICE, SHAME ON ME!) nabrajaju se samo situacije u kojima bi èovjek trebao biti oprezan! Bez ikakvih pretenzija da se izmeðu prevare, zaheba i uvrede stavi znak jednakosti!

                    ___________________________________________________________________

                      Srecni li su narodi koji imaju dosadnu istoriju.
                      Monteskje

                    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vazda mostarac dana 12-28-2007 u 10:30.

                    12-28-2007 10:30 vazda mostarac is offline Pregledaj poruke od vazda mostarac Dodaj vazda mostarac u listu prijatelja
                    behar behar is a Female
                    samo sto nisam




                    Poruka: 1141

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Garavo, kao i uvjek 10.gif


                    imam jednog prijatelja koji kaze: "nemoj mene radi sebe"

                    ima nauka koj ekazu da sve sto zelimo nekom drugom nam se vrati, pomnozeno sa 100...

                    Za oprastanje sam, ali sam prvenstveno za preventivu 11.gif - raditi sve sto je u mojoj moci da to "date situacije" ne dodje, da me niko ne dira, da nikog ne diram pa tako izbjegnem i gorcinu koja , kad -tad, zavrsi oprastanjem. Zivim u ubjedjenju da svaki covjek , kat - tad, oprosti i ne vjerujem onima koji tvrde suprotno. Naravno, ovdje je rijec o svakodnevnom zivotu...

                    ___________________________________________________________________

                      12-28-2007 10:40 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                      Sunshine Sunshine is a Female
                      moforaja




                      Poruka: 2365
                      Location: ..na suncanoj strani zivota

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Moja vrlina je sto ja odmah rašèiæavam stvari na licu mjesta!Ne znam šutiti,posebno kad znam da sam u pravu!! U principu se ne svaðam ni skim,nije mi nikad bilo u cilju,biti s nekim na ratnoj nozi ili da me taj neko poprijeko gleda,nagovoriti se nekome,mislim da je to posljednja stvar koju možeš uraditi,jer to je ipak najlakše,ja praktikujem,da osobe s kojima se "ne razumijem" navedem da shvate da su stvarno pogriješili i priznaju krivicu,naravno sve laganini,i razgovorom!! Naravno uvijek oprostim,al ja skontam dokle mogu iæi i družiti se,i do koje granice ih mogu pustiti,da budu prisutni u mom svakodnevnom životu!

                      ___________________________________________________________________


                        jao u onog Blagajca potpisa 04.gif
                        Sunshine je saznala vrlo intrigantnu, krajnje neoèekivanu istinu:
                        Blagajac voli da se igra sa barbikama.... 13.gif 13.gif


                          23.gif

                          12-28-2007 10:59 Sunshine is offline Posalji email za Sunshine Pregledaj poruke od Sunshine Dodaj Sunshine u listu prijatelja
                          HoneyMNE HoneyMNE is a Female
                          moforaja




                          Poruka: 2645
                          Location: Montenegro

                          RE: Opraštati Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              citat od GARAVUSA:

                            Da li treba oprastati u životu osobama koje su vas nekada dobrooo povrijedile bilo u ljubavi il prijateljstvu , mislim ono ja nisam zlopamtilo , znam se i naljutiti i otpisati nekoga , ali poslje nekog vremena uvijek ,, smeksam,, predjem preko svega i ponovo pocnem pozdravljati te iste osobe, piti s njima kafu , nuditi se da rijesim neke njihove probleme i onda mi ,, narod ,, kaze da sam luda .

                            Jesam li ili i vi radite istu stvar basket.gif alaginica.gif


                          Gara,moram ti priznati nesto...Ne mogu da ti oprostim ovu temu... 07.gif 13.gif
                          01.gif 10.gif 33.gif

                          ___________________________________________________________________
                          HoneyMNE
                          *Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
                          puca.gif

                          12-28-2007 11:25 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
                          GARAVUSA GARAVUSA is a Female
                          Misiica ljeta 07




                          Poruka: 8664
                          Location: Holland
                          pokretac teme Thread Started by GARAVUSA

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Znaci misljenja su podjeljena , ljudski je oprastati , ali koju vrstu oprosta kome dati ?

                          Da li bi vi sto kazete da neoprastate , ipak oprostili kada bi se ta neka osoba vidno trudila da popravi gresku , barem da pokaze da joj je zao zbog svega ?


                          Medu uozbilji se BA velika si ti cura vise 19.gif 33.gif

                          ___________________________________________________________________

                            NIJE LAKO BITI JA ! ! !

                          12-28-2007 11:37 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
                          dadana dadana is a Female
                          samo sto nisam




                          Poruka: 1123
                          Location: Helvetia

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Ja oprostim ali se skroz ohladim od te osobe, tako da mi je od po volje ubuduce uopste imati bilo kakav kontakt sa tom osobom. Ono mogu reda radi ili zbog te osobe ali kod mene je negdje to u podsvjesti ono, kao ne prekrizeno, vec jednostavno nema chanse da bi mogla vise pokloniti povjerenje toj osobi ili u bilo kakve dublje teme ulaziti s istom. Jednostavno samo povrsinski ....ne pada mi napamet da se svetim ali vala ni da dopustim da me neko dva put nasadi. Jednostavno kad sve to prodje na kraju mi ih nekako bude zao sto su jadni takvi. Valjda me zivot tako naucio, sta li 01.gif

                          Ja kad bi radila tako kao sto ti Gara radis osjecala bi neku nepravdu prema samoj sebi, cuj neko me nasadi a ja gledam jos da mu pomognem da rijesi svoje probleme 21.gif evo sacu
                          04.gif

                          ___________________________________________________________________

                            Nema para na ovome svijetu, koje mogu rupe na dusi da zakrpe

                          12-28-2007 11:55 dadana is offline Posalji Email za dadana Pregledaj poruke od dadana Dodaj dadana u listu prijatelja
                          GARAVUSA GARAVUSA is a Female
                          Misiica ljeta 07




                          Poruka: 8664
                          Location: Holland
                          pokretac teme Thread Started by GARAVUSA

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Neznam drugacije Dado moja , pa i po samu sebe .

                          Mozda mi zato raja kaze da nisam normalna , al eto ja nekako na to gledam


                          Nek nije do mene , uvijek mi je u glavi , dobro radi- dobro misli , pa valjda zato 29.gif

                          ___________________________________________________________________

                            NIJE LAKO BITI JA ! ! !

                          12-28-2007 11:59 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
                          Borna Borna is a Female
                          samo sto nisam




                          Poruka: 1023
                          Location: èardak ni na nebu,ni na zemlji

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          ÈOVJEK JE VELIKI ONOLIKO KOLIKO MOŽE OPROSTITI !

                          ___________________________________________________________________

                            12-28-2007 12:10 Borna is offline Pregledaj poruke od Borna Dodaj Borna u listu prijatelja
                            HoneyMNE HoneyMNE is a Female
                            moforaja




                            Poruka: 2645
                            Location: Montenegro

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                citat od GARAVUSA:

                              Znaci misljenja su podjeljena , ljudski je oprastati , ali koju vrstu oprosta kome dati ?

                              Da li bi vi sto kazete da neoprastate , ipak oprostili kada bi se ta neka osoba vidno trudila da popravi gresku , barem da pokaze da joj je zao zbog svega ?


                              Medu uozbilji se BA velika si ti cura vise 19.gif 33.gif


                            izvini,ono sam gore napisala s nekim razlogom... 19.gif 07.gif 01.gif
                            da,nije lako uvijek oprostiti...sve zavisi od same velièine povrede,a na kraju i od same osobe tj.njenih emocija i shvatanja svega toga...ako bi osoba vidno trudila,i priznala svoju grešku,onda je ljudski oprostiti i pružiti drugu,novu šansu...samo ako iskreno tako misli 33.gif ali opet,sve zavisi kolika je povreda....kakva je... 35.gif
                            izvini za ono gore 33.gif 15.gif

                            ___________________________________________________________________
                            HoneyMNE
                            *Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
                            puca.gif

                            12-28-2007 12:18 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
                            vazda mostarac vazda mostarac is a Male
                            bice nesto od mene




                            Poruka: 385
                            Location: Ta æe nama vozarima kuæaaaaa

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                citat od Borna:

                              ÈOVJEK JE VELIKI ONOLIKO KOLIKO MOŽE OPROSTITI !

                            Utopija!

                            ___________________________________________________________________

                              Srecni li su narodi koji imaju dosadnu istoriju.
                              Monteskje

                            12-28-2007 12:44 vazda mostarac is offline Pregledaj poruke od vazda mostarac Dodaj vazda mostarac u listu prijatelja
                            Pipi Duga Carapa
                            SexNepoznat



                            Poruka: 2170
                            Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            Zavisi shta su uchinile i koliko mi je do njih stalo.
                            Omalovazavanje ne oprashtam, prevaru ne oprashtam, izdaju ne oprashtam.
                            Sve drugo je diskutabilno. Zavisi ko kad i iz kojeg razloga.

                            12-28-2007 13:10 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
                            Stranica (5): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                            Postavi novu temu Odgovori
                            Go to:
                            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com