Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » zasto ljudi ? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (20): « prva ... « prethodna 17 18 19 [20] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

RE: zasto ljudi Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

        citat od tana:

      mijenjaju govor ?

      svrljam malo po ovim forumima i vidim da ima raje koja si pocela da govore drukcije nego sto su citav zivot govorili.

      covjek koji je do juce(ovo do juce shvati bukvalno) govorio voz, sprat, opstina, doktor sada govori vlak, kat, opcina, lijecnik .... itd. da apsurd bude jos veci covjek cak nije ni hrvat.

      ne kontam materemi ......

      nek' me niko pogresno ne shvati ........ absolutno nemam namjeru da nekome solim pamet i da govorim raji kako da pricaju. svak zna sta mu je u zivotu radit'.

      u mene je logika jednostavna: ja pricam isto onako ko sto sam citav zivot prico. mozes ti to zvati srpski, hrvatski, bosanski, kako god hoces ali je cinjenica da nisam promjeno nijednu rijec i nemam namjeru. ponekad cujem kao: zasto koristis tu rijec, to je srpska rijec ili hrvatska ili turska ... itd. jebe me se cija je rijec, tako sam govorio citav zivot i tako ce i da ostane.



      kako vi gledate na to, jeste li promjenili govor i da li ste primjetili da je neko u vasoj blizini to ucinio ?
    Pa evo recimo u nekim sredinama ako si rekao hefta zvali su te na informativni razgovor a jos ako si govorio tobe jarabi i jos koju rijec iz starog bosanskog jezika onda si mogao dobiti i malo duze ispitivanje od par i vise godina nadleznih organa koji su bili za bratstvo i nejednistvo i cuvanja tekovina revolucije 27.gif Sad ljudi , znaci Bosnjaci , slobodno mogu da pricaju kako hoce i kako su njihovi pradjedovi pricali a ne nekim drugim , mladjim i stranim jezikom koji su morali uciti i govoriti silom . Mnoga djeca bosnjacka a i roditelji nece da uce djecu cirilicom ali ih zakon prislijava opet , nedemokratski . uce li djeca u ZHK cirilicu . Ne, a bosnjacka moraju . gdje je tu logika
Samo me zanima u kojoj si ti zemlji zivio. Lazi te neche spasiti kad odesh pred Allaha. To je zapisano.

11-27-2018 22:42 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

RE: zasto ljudi Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    Ovo sa Indexima je , ja se nadam , bio sarkazam.


Jutro Prowler 10.gif

Evo clanka

    http://www.glas.ba/2018/11/20/da-sam-ja-netko/


Procitaj ga citavog. Dobar. Trebao bi ga okaciti na neku muzicku temu
Koliko je istine u tome, ne znam

Citiram dio:

    Veæ sa 15 godina furam kravatu i sako. Doduše, bio je to gornji dio uniforme koju smo nosili na nastupima limene glazbe Željeznièkog kulturno-umjetnièkog društva “Vaso Miskin Crni”. Taj teget sako sa zlatnim epoletama i prvi fitilj u životu bili su uvjet za ulazak u kultnu Slogu. Morao si biti uredan Titov omladinac ako si želio slušati Indexe i njihovu muziku, u poèetku najèešæe prekopiranu sa sumnjivog kapitalistièkog Radio Luxemburga. Na ulazu je naš izgled primjerenih socijalistièkih omladinaca ocjenjivao golijat Žuga, redar pred kojim je Sarajevo drhtalo. Bio je opasniji i od onih što su bili u zgradi preko puta i koja se zvala Republièki SUPBiH, tada sjedište raznih službi za progon nepoæudnih. Mogli su te zakajtariti u teku sumnjivih ako si malo jaèe drmao glavom sa nešto dužom kosom. Èuo sam ponekada pored uha kako neki šapæu – pazi na onog raspojasanog bitlsa!


Govori se o 60-im , mi smo odrasli u 80-im. Cak i u 80-im je nahebalo pusenje zbog onoga 'Crk'o Marshal'
13.gif

U svakom slucaju, sta god da se desavalo, danas je gore, kad ne smijes kavu naruciti ili upitati gdje je chenifa, zavisno gdje se nalazis.
Jos je crnje da moras da narucis KAVU, u kaficu gdje drma CECA 27.gif


U svakom slucaju, INDEXI 10.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

11-28-2018 11:48 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Sve se to odvija u vaktu podivljalog nacionalizma ,suludi pokusaj da se od jednog jezika sa vise
    dijalekata naprave tri koja stembiljaju nakve jezicne entitete je nemoguca misija koja nema veze sa
    lingvistikom,pa nasi sugradzani,komsije-susjedi ,zemljaci postaju tako komicni da sami sebi lice na
    pokondirene TIKVE
    Tudzice obogacuju svaki jezik,da se primjetiti da je nas sugradzanin Srecko Vucina sa onim UCINKOVITO obogatio nas maternji ma kako ga mi vabili


potpisujem ovo

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

11-28-2018 19:56 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

RE: zasto ljudi Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od makso:

        citat od prowler2:

      Ovo sa Indexima je , ja se nadam , bio sarkazam.


    Jutro Prowler 10.gif

    Evo clanka

      http://www.glas.ba/2018/11/20/da-sam-ja-netko/


    Procitaj ga citavog. Dobar. Trebao bi ga okaciti na neku muzicku temu
    Koliko je istine u tome, ne znam

    Citiram dio:

      Veæ sa 15 godina furam kravatu i sako. Doduše, bio je to gornji dio uniforme koju smo nosili na nastupima limene glazbe Željeznièkog kulturno-umjetnièkog društva “Vaso Miskin Crni”. Taj teget sako sa zlatnim epoletama i prvi fitilj u životu bili su uvjet za ulazak u kultnu Slogu. Morao si biti uredan Titov omladinac ako si želio slušati Indexe i njihovu muziku, u poèetku najèešæe prekopiranu sa sumnjivog kapitalistièkog Radio Luxemburga. Na ulazu je naš izgled primjerenih socijalistièkih omladinaca ocjenjivao golijat Žuga, redar pred kojim je Sarajevo drhtalo. Bio je opasniji i od onih što su bili u zgradi preko puta i koja se zvala Republièki SUPBiH, tada sjedište raznih službi za progon nepoæudnih. Mogli su te zakajtariti u teku sumnjivih ako si malo jaèe drmao glavom sa nešto dužom kosom. Èuo sam ponekada pored uha kako neki šapæu – pazi na onog raspojasanog bitlsa!


    Govori se o 60-im , mi smo odrasli u 80-im. Cak i u 80-im je nahebalo pusenje zbog onoga 'Crk'o Marshal'
    13.gif

    U svakom slucaju, sta god da se desavalo, danas je gore, kad ne smijes kavu naruciti ili upitati gdje je chenifa, zavisno gdje se nalazis.
    Jos je crnje da moras da narucis KAVU, u kaficu gdje drma CECA 27.gif


    U svakom slucaju, INDEXI 10.gif

11-28-2018 22:00 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

RE: zasto ljudi Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od makso:

        citat od prowler2:

      Ovo sa Indexima je , ja se nadam , bio sarkazam.


    Jutro Prowler 10.gif

    Evo clanka

      http://www.glas.ba/2018/11/20/da-sam-ja-netko/


    Procitaj ga citavog. Dobar. Trebao bi ga okaciti na neku muzicku temu
    Koliko je istine u tome, ne znam

    Citiram dio:

      Veæ sa 15 godina furam kravatu i sako. Doduše, bio je to gornji dio uniforme koju smo nosili na nastupima limene glazbe Željeznièkog kulturno-umjetnièkog društva “Vaso Miskin Crni”. Taj teget sako sa zlatnim epoletama i prvi fitilj u životu bili su uvjet za ulazak u kultnu Slogu. Morao si biti uredan Titov omladinac ako si želio slušati Indexe i njihovu muziku, u poèetku najèešæe prekopiranu sa sumnjivog kapitalistièkog Radio Luxemburga. Na ulazu je naš izgled primjerenih socijalistièkih omladinaca ocjenjivao golijat Žuga, redar pred kojim je Sarajevo drhtalo. Bio je opasniji i od onih što su bili u zgradi preko puta i koja se zvala Republièki SUPBiH, tada sjedište raznih službi za progon nepoæudnih. Mogli su te zakajtariti u teku sumnjivih ako si malo jaèe drmao glavom sa nešto dužom kosom. Èuo sam ponekada pored uha kako neki šapæu – pazi na onog raspojasanog bitlsa!


    Govori se o 60-im , mi smo odrasli u 80-im. Cak i u 80-im je nahebalo pusenje zbog onoga 'Crk'o Marshal'
    13.gif

    U svakom slucaju, sta god da se desavalo, danas je gore, kad ne smijes kavu naruciti ili upitati gdje je chenifa, zavisno gdje se nalazis.
    Jos je crnje da moras da narucis KAVU, u kaficu gdje drma CECA 27.gif


    U svakom slucaju, INDEXI 10.gif
ne znam gdje ti ulazis ali u Sarajevu odljeze od brekavice i lepog. I niko se ne buni . Svako ima pravo da prica kako hoce i na kojem jeziku hoce . Kao sto rekoh proslo je vrijeme kad si za jedan turcizam isao na razgovor. Doduse ovakvu slobodu ces dozivjeti samo tamo gdje su Bosnjaci vecina . Tamo gdje su Bosnjaci manjina ,ne smiju ni izaci iz kuce a ne sta drugo da odu negdje i narucit kahvu npr u Banja Luci . Ili ces biti prebijen ili ce ti se popisat u kahvu ili pljunut u nju

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

12-02-2018 13:09 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hahaha za jedan turcizam na razgovor???? Jedino ako je taj turcizam glasio " Turska do Tokija ,svi chafiri u Dzehenem... .I za ove turcizme bi dobio pendrek po ledjima a od raje samo podsmjeh i dobacivanja u stilu.. " Domanovichi". Ako si mislio na turcizme u jeziku??? De mi , blago meni, reci koje to rijechi ,turske , bi mogle dovesti do uhichenja u bivshoj Yugi.

12-03-2018 00:31 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo danas gospodin Pernar potvrdio ono sto sam rekao . Mozes hodat i pricat kako hoces samo gdje su muslimani Bosnjaci vecina . Hvala Ivane to mi znamo

    https://www.bosniaks.info/ivan-pernar-dao-izjavu-o-islamu-i-muslimanima-iz-bih-koja-bi-se-trebala-dijeliti-kao-lektira-djeci/?fbclid=IwAR3b3zQ7T_rmkBLieD7e5MUMME6QGhelHL_q2sxIbgHygCD84Q7JKxlPQ1M

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

12-03-2018 17:53 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    Hahaha za jedan turcizam na razgovor???? Jedino ako je taj turcizam glasio " Turska do Tokija ,svi chafiri u Dzehenem... .I za ove turcizme bi dobio pendrek po ledjima a od raje samo podsmjeh i dobacivanja u stilu.. " Domanovichi". Ako si mislio na turcizme u jeziku??? De mi , blago meni, reci koje to rijechi ,turske , bi mogle dovesti do uhichenja u bivshoj Yugi.
Nemas ti blage veze. Kladim se preci iz neke vukojebine

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

12-03-2018 17:54 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jashta nego iz vukojebine ali malo emancipovaniji nego TI iz velegrada. 01.gif

12-17-2018 00:16 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

znam pravio se sir , kajmak hurda i ovce cuvale . Pomishala se i koja pesma tu i tamo bez posljedica . I kazes emancipovani bili , haj kad ti tako kazes . Lahko je biti emancipovan kad muzes krave i pomisas pesme

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

12-19-2018 12:27 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sir bio prva liga...livanjski je bio sranje ako se uporedi sa mojim sirom. Ovce redovno podshishane a ovan radio pravi posao. Janjaca u proljeche nemosh iz izbrojat. Krava nisam imao ali prasicha ....pedesetero, shesdesetero....cika i vika oko okuchnice. Milina ih gledat kako rokchu. EEEE stara dobra vremena. Haj u zdravlje.

12-22-2018 00:05 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ikw5HhxC5UM

12-22-2018 00:15 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stranica (20): « prva ... « prethodna 17 18 19 [20] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com