Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » zasto ljudi ? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (20): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
iskoro 6 iskoro 6 is a Male
trudim se


Poruka: 241
Location: croatia

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    skoro slabo mi pratis razvoj dogadjaja, eno branto ti je objasnio ono sto ja nisam uspio.
    fala branto
        citat od iskoro 6:

      Haj reci na Engleskom da te ceo svet razume(to je sad tvoj jezik,ja sam definitivno napravio manju promjenu nego ti sto se govora tiche)

    ne znam za tebe i kolko si ti promjeno svoj govor - to ti sam presudi.
    drugo kakve veze ima engleski sa ovom temom ikako ?
Govor je govor, osim ako ne pricamo o pantomimi. Mene cudi nesto drugo. Kako to da ti koji imas soli u glavi se zamaras sa ovakvim da ga jebesh totalnim glupostima?

___________________________________________________________________
eto

07-29-2003 20:03 iskoro 6 is offline Pregledaj poruke od iskoro 6 Dodaj iskoro 6 u listu prijatelja
iskoro 6 iskoro 6 is a Male
trudim se


Poruka: 241
Location: croatia

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Kise:

    E i ja sam promijenila govor - ovde u Mostaru jos vise pocela da otezem kada pricam 04.gif 04.gif 04.gif
    Ne mogu ostati od Bosanaca kad me u masinu uhvate, bez obzira kojim od nasih jezika oni pricaju 24.gif

    P.S. a najdraze mi opsovati nekome na Holandskom - mada u principu nikada ne psujem...skoro 29.gif 11.gif , pa vec ako mi dodje bolje da me sto manje ljudi razumije, jer nije kulturno psovati 05.gif
Bravo omladinko!

___________________________________________________________________
eto

07-29-2003 20:23 iskoro 6 is offline Pregledaj poruke od iskoro 6 Dodaj iskoro 6 u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ej Bok Tana, kak si stari??? 04.gif

07-30-2003 15:31 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Aleksandra Aleksandra is a Female
moforaja




Poruka: 10252
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

04.gif 04.gif 04.gif

___________________________________________________________________






          07-30-2003 15:44 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
          iskoro 6 iskoro 6 is a Male
          trudim se


          Poruka: 241
          Location: croatia

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Neodgovori Tana.

          ___________________________________________________________________
          eto

          07-30-2003 16:07 iskoro 6 is offline Pregledaj poruke od iskoro 6 Dodaj iskoro 6 u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17879
          Location: na prinudnom radu :)
          pokretac teme Thread Started by tana

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ha ?
          jel' to neko nesto reko ?

          a nista ucinilo mi se ... 11.gif

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          07-30-2003 17:42 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          iskoro 6 iskoro 6 is a Male
          trudim se


          Poruka: 241
          Location: croatia

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ais

          ___________________________________________________________________
          eto

          07-30-2003 18:22 iskoro 6 is offline Pregledaj poruke od iskoro 6 Dodaj iskoro 6 u listu prijatelja
          Gianni Gianni is a Male
          raja




          Poruka: 2201
          Location: North see

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          A isusa ti sto cavrljaju di je onaj Zagor 02.gif

          ___________________________________________________________________
          There are no wrong choices; there are only different choices.

          07-30-2003 21:49 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
          Plastic Plastic is a Male
          moforaja


          Poruka: 2533
          Location: space

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          e moj Tana vrime ti je uciti ovaj novi "mostarski" 26.gif

          07-30-2003 23:43 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
          Aleksandra Aleksandra is a Female
          moforaja




          Poruka: 10252
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Tana

          lozi Amirica 11.gif

          ___________________________________________________________________






                  07-31-2003 00:19 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                  Mala
                  Dobri duh

                  Poruka: 310

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  a dje je onaj Branto....da kaze jos koju 18.gif


                  ja vjerujem da ima jos "pametnih" za reci 27.gif

                  07-31-2003 01:55 Mala is offline Pregledaj poruke od Mala Dodaj Mala u listu prijatelja
                  babusha babusha is a Male
                  Licnost Foruma '03




                  Poruka: 2959
                  Location: donji trap

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Samo sto nije 04.gif

                  ___________________________________________________________________



                      19.gif

                      07-31-2003 05:32 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
                      Branto Branto is a Female
                      seka




                      Poruka: 703
                      Location: MEKLAUDLAND

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Evo me Mala...sto jel te to treba uciti pisati i pricati Mostarskim jezikom....
                      ....bice jos "pametnih" al ne smijem kazat...puno Bosanaca na forumu,mogu mi glave doc 35.gif
                      Posto nisi Mostarka kako sama karesh,stojim ti na raspolaganju da te naucim jezik(privatne casove 33.gif )kojim smo mi Mostarci pricali citav zivot 33.gif 33.gif 33.gif 23.gif

                      ___________________________________________________________________
                      ahtung ahtung

                        ahtung ahtung
                        01.gif ~287~ ~289~ smile332.gif SMRT MATERACIJU

                        07-31-2003 21:11 Branto is offline Posalji Email za Branto Pregledaj poruke od Branto Dodaj Branto u listu prijatelja
                        Branto Branto is a Female
                        seka




                        Poruka: 703
                        Location: MEKLAUDLAND

                        Jedva nadjoh ovo Vuckovo Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Eeee moj Vule,a ko si za naprdivanje,prva sam ti musterija 10.gif

                            citat od Vuka - Mili:

                          Prvo da kazem nekoliko Branti

                            ....zasto neki Mostarci,Sarajlije, itd. pricaju Hrvatskim jezikom ?
                            Isto zato sto neki Mostarci, Sarajlije itd pricaju novim bosnjackim jezikom u kojem se najvise zastupa turcizam.
                            ....Vucko,kako bola ti to ne znas,a stariji si od mene-Bosnjacki "NOVI"(kako ga ti nazivas) jezik je stariji od Titinog S-H. Ne diraj TURCIZME! Nema tog naroda u bivsoj Yugi ko nije upotrebljavao Turcizam...ucili smo ih uz S-H (a pogotovo Mostarci)

                            1. Zato sto ih ni rat nije opametio
                            A koga je to rat opametio?
                            ....Vule,mene je opametio i moju familiju(uzu i siru)

                            2. Zato sto televizijom upravljaju Sarajevski politicari
                            Mislis da bi bolje bilo da upravljaju Mostarski, Tuzlanski, Zenicki, Banjalucki politicari?
                            ...Vuki,bi sigurno Mostarski(ovi ostali su svakako drugi narod)......spikere Sarajevskog dnevnika prije rata sam razumjeo, a sad ga razumijem svako drugi dan........ovi ostali,a pogotovo Banjalucki nikako da naucim(ma ni shalu im ne kontam)...pravo da ti kazem,treba mi prevodioc.

                            3. Zato sto su Sarajevski politicari naklonjeni Hrvatskoj vise nego Srbiji
                            A to bi bolje bilo da su naklonjeni vise Srbiji?
                            ...Mili,u svakom slucaju bi razumio sta pricaju(mozda bi bili svi sretniji)

                            5. Zato sto su neke rijeci lakse za izgovoriti
                            Na kojem jeziku? Nasem? Vasem? Bosnjackom? Hrvatskom? Srpsklom? Albanskom?
                            ...NASEM Vuka nasem,onim kojim smo pricali prije rata..MOSTARSKIM....S-H je nametnut narodu Bosnjackom...niti smo iz Srbije niti iz Hrvatske a morali da pricamo S-H..mores nas komforno uporediti sa Albancima sa Kosova u doba Tite,samo sto nas nisu ubijali i zatvarali...

                            8. Zato sto je 70% Mostara i okoline Hrvatsko...vecina preovladava
                            Ne govorimo o teritoriji, govorimo opcenito ili uopsteno o jeziku.
                            ...Vuka,potvrsjujem to tvoje da ne govorimo o teritoriji,ali teritorija je osnovni razlog za promjenu jezika...HLADNI RAT(znas vec sta je to,da ne pisem),pogledaj sta se i kako se i ko siri posao na lijevu obalu. Normalno uz to prosirivanje teritorije,dolaze strani ljudi da rade.Ti strani ljudi pisu i pricaju stranim jezikom,itd...
                            Vidjeces uskoro na RAZVITKU sta ce pisati u srcu lijeve obale.

                            9. Zato sto nisu dozivjeli Heliodrom
                            Ja nisam, a bas me interesuje kojim jezikom se sluze oni koji su dozivjeli Heliodrom?
                            Hajde, kad smo vec kod toga, kojim jezikom se sluze oni koji su dozivjeli Manjacu, Jablanicu, Grude, Capljinu ???
                            ...E golemo Vuka,pa zar ni ovo ne znas.......
                            evo da ti ukratko...narod koji je bio u tim logorima,sigurno nece pricati jezikom njihovih cuvara

                            10.Zato sto su Muslimani glupi ko Turski kurac....vijekovima su se priklanjali ili jednoj ili drugoj strani...nikako da imaju svoj integritet i svoj jezik
                            (sad kad se izginulo zbog toga i prilika za novim jezikom i statusom,"SLADJE" im pricati opet tudjim jezikom)21.gif 21.gif
                            ...sta Vucko,jel nemas sta rec na ovo ili ti nije nesto jasno??


                          Branto. Prijatelju, nemam nista ni protiv ijednog jezika. Nek svako prica onim kojim mu je drago.
                          Vuka-Mili, ni ja nemam nista protiv ijednog jezika,ali
                            ...nije pristojno ni malo

                          ___________________________________________________________________
                          ahtung ahtung

                            ahtung ahtung
                            01.gif ~287~ ~289~ smile332.gif SMRT MATERACIJU

                            07-31-2003 22:53 Branto is offline Posalji Email za Branto Pregledaj poruke od Branto Dodaj Branto u listu prijatelja
                            Mala
                            Dobri duh

                            Poruka: 310

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                citat od Branto:

                              Evo me Mala...sto jel te to treba uciti pisati i pricati Mostarskim jezikom....
                              ....bice jos "pametnih" al ne smijem kazat...puno Bosanaca na forumu,mogu mi glave doc 35.gif
                              Posto nisi Mostarka kako sama karesh,stojim ti na raspolaganju da te naucim jezik(privatne casove 33.gif )kojim smo mi Mostarci pricali citav zivot 33.gif 33.gif 33.gif 23.gif


                            na ovo samo jedan komentar.......vezano za lokal-patriotizam....ja sam u MOSTARU!!!! 07.gif

                            08-01-2003 00:38 Mala is offline Pregledaj poruke od Mala Dodaj Mala u listu prijatelja
                            La mirage La mirage is a Male
                            bice nesto od mene




                            Poruka: 406
                            Location: N

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            Ja sam primijetio od kako sam vani da nas govor i naglasak (mostarski) najvise opstaje a da se dosta Bosanaca prilagodjava nama (ovo u slucaju da smo mi u vecini).

                            Ja nisam ni malo promijenio govor, cak me i cura koja je isto odakle i ja cesto "ne razumije", ako koristim neke starinske rijeci, a nije da se trudim ali prilicno ih dosta koristim, bezbeli. I ja nju nekad, ali to je vise iz zezancije i ljubavi, zezam ako kaze bijeli luk umjesto saransak itd. 04.gif

                            Ono sto onaj spomenu "opchina", ja tako ne govorim ali se sjecam da su to ljudi govorili skoro podjednako, neko 'vako, neko 'nako. Isto tako neko kaze hljeb a neko kruh (neko opet struca 04.gif )

                            Zato mislim da mu je primjer bezze!

                            Ali sto ovi uvlakuse govore GLEDE itd, isto k'o da me ujede nesto kad cujem tu rijec. Koliko se mogu sjetiti, a gledao sam podosta TV Zagreb, djecijih emisija je bilo plaho puno, ni oni nisu govorili tako, to je sa demokratijom dosao i novi jezik, prvo kod njih a onda se prosirilo i na ove nase "zapadnjake". Ili kad ti kaze nema hljeba a iza nje(ga) puna stalaza... sta bi joj/mu onda??

                            I jos jednu stvar sam zapazio 'vamo u "svijetu". Bosanci vala vise razvlace nego mi (cast izuzecima, moja roodiica prvaa) 01.gif

                            ___________________________________________________________________
                            If God made anything better than a girl, He sure kept it to himself. —Nelson Algren, A Walk on the Wild Side

                              08-01-2003 09:11 La mirage is offline Posalji email za La mirage Homepage of La mirage Pregledaj poruke od La mirage Dodaj La mirage u listu prijatelja
                              sarah sarah is a Female
                              bice nesto od mene


                              Poruka: 309
                              Location: stvaram novi svijet ...

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              a meni nesto pade na pamet onaj grafit
                              "sibica nikad nece biti zigica" 04.gif

                              08-01-2003 09:28 sarah is offline Posalji email za sarah Pregledaj poruke od sarah Dodaj sarah u listu prijatelja
                              Frida Frida is a Female
                              puterica




                              Poruka: 109

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              Ma sve je ovo kod nas (u Mostaru) naguzove, sto se jezika tice........

                              Evo ja imam rodicu koja je sa svojih 13 godina izbjegla u Hrvatsku (mama joj je hrvatica, iz Splita, koja govori "cisti mostarski" 05.gif ), tamo je zavrsila i osnovnu i srednju skolu i studirala u Zagrebu. Cura je poprimila njihov govor (pa morala je govoriti hrvatski, polagati ispite, pogotovo sto je bila jezicki smjer), ali ja to skoro i ne primijetim. Zasto? Zato sto nema ovih "izvedenica" niti je ona ikada tako pricala, niti ce. Niti tako pricaju na jezickom fakultetu u sred Zagreba....

                              Dakle dragi moji, sve je to k*va politika....

                              08-01-2003 09:55 Frida is offline Posalji email za Frida Pregledaj poruke od Frida Dodaj Frida u listu prijatelja
                              Aleksandra Aleksandra is a Female
                              moforaja




                              Poruka: 10252
                              Location: Mostar

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              sibica nikad nece biti zigica 04.gif 04.gif 04.gif 10.gif

                              ___________________________________________________________________






                                      08-01-2003 12:31 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                                      Ferrari Ferrari is a Male
                                      mister foruma '03, '04




                                      Poruka: 1841
                                      Location: Maranello

                                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                      A hoce li trotoar biti - nogostup 14.gif 27.gif

                                      ___________________________________________________________________
                                      Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

                                      08-01-2003 15:30 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
                                      Stranica (20): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                                      Postavi novu temu Odgovori
                                      Go to:
                                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com