Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Palestina U Krvi... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Palestina U Krvi... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Braæo i sestre u islamu! Danas 23. muharrema 1429.h, što odgovara 01. februaru 2008. godine, hutbu sam naslovio sa «Palestina u krvi». Ima li ummet danas preèe dunjaluèke teme od Palestine, ima li ummet važnijeg ovosvjetskog pitanja od Palestine, ima li ummet pravo da šuti, ima li ummet obaveze prema Palestini i ima li ummet snage da konaèno riješi pitanje okupirane Palestine?

Mnogo je pitanja i mnogo je jasnih i nedvosmislenih odgovora, koje daju Kur'an, hadis Poslanika, s.a.v.s. i iskustvo prvih dobrih generacija muslimana.
Poslušajmo i dobro zapamtimo, uvažena braæo i sestre, 217. ajet Sure Al-Bekare, u èijem drugom dijelu Allah, s.w.t.a., kaže:
"...HND'N JN2N'DOHFN JOBN'*PDOHFNCOER -N*QNIN JN1O/QOHCOER 9NF /PJFPCOER %PFP '3R*N7N'9OH'R HNENF JN1R*N/P/R EPFCOER 9NF /PJFPGP ANJNEO*R HNGOHN CN'AP1L AN#OHRDN@&PCN -N(P7N*R #N9REN'DOGOER APJ 'D/QOFRJN' HN'D".P1N)P HN#OHRDN@&PCN #N5R-N'(O 'DFQN'1P GOER APJGN' .N'DP/OHFN" (3H1) 'D(B1): 217)
"...Oni æe se neprestano boriti protiv vas da vas odvrate od vjere vaše, ako budu mogli. A oni meðu vama koji od svoje vjere otpadnu i kao nevjernici umru, - njihova djela æe biti poništena i na ovom i na onom svijetu i oni æe stanovnici džehennema biti, u njemu æe vjeèno ostati." (Suretu Al-Bekare: 217)
Braæo i sestre, ovo su rijeèi Stvoritelja svjetova, govor Silnog i Mudrog, govor Onoga Koji nije rodio niti je roðen, govor Onoga Koji zna ono što ljudi javno i tajno rade, govor Onoga Koji zna šta ljudi misle, Onoga Koji zna sva došaptavanja, Koji zna sve pregovore i ugovore, Koji zna za spletke spletkaroša, Koji zna za podmitljive državnike i ministre, Koji zna za one koji prodaju svoju braæu i svoje narode za šake dolara, Koji zna za one koji džennete daju u bescijenje i mijenjaju ih za vatru, Koji daje nafaku crvu u utrobi Zemlje i zna za svoje robove u Gazi, On zna za tek roðenu na zvjerski naèin ubijenu djecu, On zna za obespravljene siromahe i bijednike, On zna za bogate profitere koji nemaju milosti prema ljudima, koji umjesto da raðaju i odgajaju djecu, hrane i vodaju pse ili psi vodaju njih, On zna za na svirep naèin polivenu benzinom i zapaljenu staricu u sred grada koji stoljeæima zna samo za toleranciju, On zna za neodgovorne službenike, koji naplaæuju nezaraðene plate i dnevnice; On sve zna i On može da kaže "Budi! i ono bude. Neka je Uzvišen Allah, Gospodar svjetova!
Mi smo braæo i sestre jedan ummet, ummet Muhammeda, s.a.v.s., ummet koji hvali Kur'an, ummet koji je dužan uspostavljati red na Zemlji i sprjeèavati nered, ummet koji ne smije nikome uèiniti nasilje, osim kada imaju pravu uzvratitiistom mjerom i mi smo braæo i sestre jedno tijelo. Poslanik, s.a.v.s., kaže:

«Kada nas zaboli bilo koji dio tijela mi osjeæamo bol, nesanicu i groznicu!»
Jesmo li mi braæo i sestre, uistinu jedan organizam? Bole li nas nevolje drugih muslimana i drugih nedužnih ljudi? Bole li nas nevolje muslimana u: Palestini, Iraku, Avganistanu, Kašmiru i na svakom drugom mjestu, gdje se èini nasilje, zloèin i genocid? Naš iman, naš islam i naš moral odbijaju nasilje bilo koje vrste, oni odbijaju ponižavanje bilo kojeg ljudskog stvorenja i oni nas podstièu da živimo iumiremo kao èasni ljudi. I èasna smrt na Allahovu, dž.š., putu nam je draža od dunjaluèkih poniženja. Braæo i sestre! Niko od nas nema moguænost da umre vieš puta, veæ samo jednom, a na nama je da izaberemo, hoæemo li da umiremo kao èasni muslimani ili kao neèasni pojedinci.
Milion i šest stotina hiljada muslimanaje posljednjih mjeseci u potpunoj blokadi, samo zato što svjedoèe «La ilahe illallah, Muhammedun Resulullah!» (Nema drugog boga sem Allaha i Muhammed (s.a.v.s.) je Allahov Poslanik). Oni su u blokadi samo zato što žele da na Zemlji red uspostavljaju i da u miru žive sa svim dobrim ljudima.
Gaza je veliki zatvor. U kakvom je stvarnom stanju Gaza, usljed nasilja neprijatelja islama i šutnje prijatelja, a na prvom mjestu muslimana, kako bi naša srca danas ovdje u ovoj Allahovoj, dž.š., kuæi smekšala i kako bi se naježili na sve ono što je èista istina.
Od poèetka opsade Gaze, stanje se iz dana u dna pogoršava. Stanje u bilnicama je teško. Nemoguæe je pružiti adekvatnu ljekrasku pomoæ bolesnima, a posebno težim sluèajevima. Oko hiljadu i pet stotina bolesnika je urgentno i oni u svakom trenutku oèekuju smrt. Broj umrlih je porastao na 80. Molimo Allaha, dž.š., da ih upiše meðu šehide. Oko stotinu kljuènih lijekova je nestalo, a pri krajuje još njih 100.
Djevojèiæa hamida, starosti 15 godina bi trebala da s elijeèi odteške bolesti van Gaze, ali je srpiejèena i sada èeka smrt. I koliko je još sliènih sluèajeva? Hoæe lis e svijet smislovati ovim ljudima i pružiti im pomoæ? Hoæe li se neko od snažnih javiti na njihove vapaje i jecaje ili su oni gluhi, slijepi i nijemi? Ili su njihova srca mrtva?
Sve fabrike u Gazi su zatvorene; preko 3000 fabrika i organizaija su zatvorene, a 65000 radnika je bez posla, a i ko od njih radi, nema plate.
Zemljoradnici su na ogromnim gubicima, zbog ogranièenog tržišta i nepostojanja platežne moæi ljudi; gubici prelaze 80%.
Znam da je i vama teško zbog svakodnevnih poskupljenja, ali mi ipak živimo u slobodi i miru, a oni su plaæeni životima šehida, tijelima ranjenih i imecima imuænih. Naša braæa u Palestini, a posebno u Gazi nemaju ni to. U Gazi muslimani bukvalno umiru od gladi. U Gazi muslimani žive od vode i èajeva. Okupacione snage ne dozvoljavaju da 300 000 uèenika i studenata se izvan Gaze normalno školuje, jer oni žele da Palestinci budu neobrazovani i slabi. I ne samo to, veæ okupacione snage spreèavaju dostavu materijala za ukop umrlih.
Da se nešto slièno dešava na bilo kojem djeliæu zemaljske kugle, gdje žive nemuslimani, cijeli svijet bi se digao na noge i na to mjesto bi morala stiæi humanitarna pomo, meðunarodni posmatraèi i slièno, a okupatori bi bili adekvatno kažnjeni. Šta mislite da muslimani u okruženju drže 1 600 000 nemuslimana, Kršaæana ili Jevreja, šta bi im se desilo? Kako sviet može da psomatra smrt ovolikog broja ljudi, a da se ne pokrene? Gdje je pravda? Gdje su ljudska prava? gdje su organizacije za zaštitu ljudskih prava? gdje su Ujedinjene nacije? Gdje su muslimani i gdje je ummet?
Gdje su potomci dobrih i hrabrih ashaba? Gdje su potomci heroja, kojima je smrt bila draža od života, gdje su potomci Ebu bekra Es-Siddika, koji je sav svoj imetak ulagao na Allahovu, dž.š., putu, gdje su potomci Osmana ibn Affana koji je svo svoje bogatsvo podijelio siromasima Medine, gdje su potomci Omera ibn El-hattaba, od kojeg se prokleti šejtan bojao da proðe istom dolinom kuda prolazi Omer, gdje su potomci Salahuddina El-Ejjubije, koji je oslobodio Kuds, gdje su potomci Sultana Mehmeda II El-Fatiha, gdje su potomci Gazi Husrev-bega i drugih velikana iz historije islama?
Pozivam vas, dobre, plemenite i hrabre Bošnjake da u skladu sa svojim moguænostima pomognete našoj braæi u Palestini, a svi mi možemo pomoæi na više naèina. Kada se inša-Allah vratimo svojim kuæama i u njima naðemo sretne supruge i veselu djecu, sjetimo se plaèa djece i udovica, jauka bolesnih i ranjenih braæe i sestara u Gazi, sjetimo se da smo mi jedno tijelo i da je njihov plaè i naš plaè, da je njihova patnja i naša patnja, da je njihov strah i naš strah!
Ono što se dešava u Gazi nije san, veæa java. Gaza je sramota cijeloga svijeta, mrlja na dušama snažnih i rana ummeta.
Okupaciji Palestine i opsadi Gaze æe inša-Allah doæi kraj, s' nama ili bez nas, ali je zbog nas važno da to bude sa nama, jer ako i mi ne budemo uèestvovali u tome, historija æe nas zapisati kao kukavice i nemarne pojedince, koje nisu zanimale patnje muslimana.
Koliko god mi izgledali slabi, možemo ipak mnogo toga uraditi da pomognemo našoj braæi i sestrama. Prensoimo istinu o stanju u Gazi i potaknimo druge muslimane da o tome razmišljaju, razgovaraju i nešto konkretno urade. Možemo da upuæujemo iskrene dove za pomoæ braæi i sestrama i poraz i propast neprijateljima.
HN'DREO$REPFOHFN HN'DREO$REPFN'*O (N9R6OGOER #NHRDPJN'!O (N9R6M HJBHD ,D 4#FG: %PFQNEN' 'DREO$REPFOHFN %P.RHN)L HB'D : ((E+D 'DE$EFJF AJ *H'/GE H*1'-EGE H*9'7AGE E+D 'D,3/ %0' '4*CI EFG 96H */'9I DG 3'&1 'D,3/ ('D-EI H'D3G1)) HEF D' JG*E (#E1 'DE3DEJF ADJ3 EFGE.

U Gazi je na sceni klasièno etnièko èišæenje muslimana koji žele da žive èasno i pošteno, koji su sebi za Gospodara i Sudiju izabrali Allaha, dž.š., koji su stali pred neprijatelje i kazali «Boriæemo se protiv vas sve dok u nama i našim potomcima ima duše i dok ova zemlja ne zgleda slobodu.
U Gazi ima 450 bolesnika od karcinoma, 400 je na dijalizi i 450 koji imaju srèane probleme.
Prenos novca putem banaka je takoðe otežan, što je jedan od metoda opsade, koji koriste Jevreji. Ali to ne smije da nas obeshrabri i da pomislimo kako je time sa nas spala obaveza materijalne pomoæi.
U Gazi muslimani nisu okusili mesa više od godinu dana.
Jevreji se ne zadovoljavaju time, veæ svakodnevno vrše avio-napade, gdje ubijaju nedužne ljude, ruše njihove kuæe i uništavaju infrastrukturu i posjede.
Dok Zapad ulaže milijarde Dolar ili EURA u pokrštavanju i u humanitarne kršæanske organizacije, dotle se islamskim humanitarnim organizacijaa zabranjuje rad pod izgovorom borbe protiv terorizma.
Od 1995. do 2002. godine Jevreji u okupiranoj Palestini su godišnje dobijaju pomoæ u visini od 11 milijradi dolara, a pretpostavlja se da oni svake godine dobiju pomoæi u visini od 15 miliona dolara.
U okupiranoj Palestini se nalazi 35000 neprofitabilnih organizacija i udruženja.

U Musnedu je zapisana predaja od Ebi Umame, r.a, da je Poslanik, s.a.v.s, rekao: "Jedna grupa iz mog ummeta bit æe stalno ustrajna u vjeri, pobjednik protiv neprijatelja, neæe im škoditi oni koji su drugaèiji od njih, osim nevolja koje ih zadese, dok ih Allahova odredba ne zatekne u takvom stanju." Upitali su ga: "Gdje æe biti, o Allahov Poslanièe?" "U Bejtu'l-makdisu, i oko Bejtu'l-makdisa", odgovorio je.

Molim Allaha Uzvišenog da pomogne one koji su obespravljeni, da pomogne onima kojima se zulum èini a da uništi nasilnike i zulumæare ma ko oni bili. Amin.



    http://www.youtube.com/watch?v=GsPUWxOv30Y

02-02-2008 18:49 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
Dzani Dzani is a Male
moforaja




Poruka: 2023
Location: Coming near You!!

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Amin

02-03-2008 03:01 Dzani is offline Posalji Email za Dzani Pregledaj poruke od Dzani Dodaj Dzani u listu prijatelja
zorokrik zorokrik is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1340
Location: St.Marino

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

15.gif 28.gif 15.gif

___________________________________________________________________

    bar_dan.gif

    02-03-2008 14:27 zorokrik is offline Pregledaj poruke od zorokrik Dodaj zorokrik u listu prijatelja
    Provler2 Provler2 is a Male
    moforaja




    Poruka: 3154
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    U Izraelu nije problem Islam. Problem je nezakonito useljavanje i oduzimanje zemlje koje pripada Palestincima. To je barem svima jasno. 01.gif

    02-03-2008 16:34 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
    Provler2 Provler2 is a Male
    moforaja




    Poruka: 3154
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    I tako kad je jedan narod potlachen pedesetak godina nije ni chudo shto se pojavljuje fenomen samoubica. Pa koji bi to narod pustio da ga se lupa po glavi svaki dan.

    02-03-2008 16:37 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
    Provler2 Provler2 is a Male
    moforaja




    Poruka: 3154
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dzani nisi shvatio sta sam mislio kad sam upotrijebio rijech fenomen. Mozda sam trebo napisat nastanak. 25.gif

    02-03-2008 16:50 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
    Dzani Dzani is a Male
    moforaja




    Poruka: 2023
    Location: Coming near You!!

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Provler2:

      Dzani nisi shvatio sta sam mislio kad sam upotrijebio rijech fenomen. Mozda sam trebo napisat nastanak. 25.gif


    da trebo si se razjasnit, ja znam sta si ti tjeo rec, ali to neko drugi moze da tumaci na drugi nacin brate 10.gif 25.gif

    02-03-2008 17:11 Dzani is offline Posalji Email za Dzani Pregledaj poruke od Dzani Dodaj Dzani u listu prijatelja
    Ferrari Ferrari is a Male
    mister foruma '03, '04




    Poruka: 1841
    Location: Maranello

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Moras procitati prvi i zadnji post , razmisljaju jer je jedan Spielberg jaci nego hiljadu bomba
    zavezanih oko struka , kontas li sad sta hocu da kazem , postoje 2 vrste borbi , jedna je glavom chitaj lobiranje i propaganda , a druga je jurish i odletanje u zrak nevinih civila .u
    Zidovi misle glavom i sve ovo na cemu ti pises i skoro sve oko tebe su skoro Zidovi izmislili
    i imaju Atomsku bombu , i da je Bosanac izmislio Atomsku sad bi mozda bila smjestena nedje u gudurama Prenja , ali nazalost nismo je izmislili , jer dok su Zidovi isli na Fakultete
    mi smo sjedili na Neretvi igrali Tavle ili placali guzicu u Zaostrogu .

    Ovo ti je odgovor na prvi dio pitanja .

    A sad drugi dio , Oni su zasluzili drzavu , poslije drugog 2 rata ih je ostala saka , bez drzave
    bez zemlje izgubljenih u logorima od Auschwitza do Treblinke , i najlakse je bilo asimilarti se
    otici recimo u Ameriku i uzeti njihovu vjeru i to je to .
    Zbog ovoga ih sto cu sad napisati postujem . Nisu to htjeli uzeli su tezi put , izabrali
    su pustinju i imali su viziju , napravili su drzavu doduse ne sasvim na legalan nacin , bilo je tada mjesta i za Palestinu i Izrael , kao sto moze biti i sada . Ali napravili su u Pustinji Oazu ,
    pokazali su uspavanim Arapima , kako se pravi , voli , vodi drzava .
    Oni su svi u sluzbi odbrane , Zene sluze vojni rok i bore se zajedno sa muskarcima .
    Vole svoju drzavu i ja mislim svi bi sutra izginuli , ali nebi vise nikad izgubili drzavu kao sto su prije 1.900 godina uradili.
    E sad posteno reci zar te ovo nije malo podsjetilo na BiH poslije ovog rata , zar i nas nisu vodili u Logore i desavale nam se slicne stvari .
    I ovo sad sto cu ti napisati , mozda nisi nikad cuo Simon Wiesenthal je puno pomogo Bosni
    puno vise nego oni svi jebeni mirotvorci koje je fuksa evropa slala da nam kroje gace .
    I Nasi Politicari ce ti to potvrditi , uvjek su se mogli obratiti Izraelu i njegovoj vladi
    i zatraziti bilo koju pomoc , jer nas oni razumiju i znaju kako nam jeMozda ovi Jastrebovi ovo nisu nikad culi , jer oni obicno imaju posebne vrste informacija .Mozemo mnogo toga od njih nauciti , i to ne samo mi nego mnogi mnogi , i daj boze da uskoro zavlada pravedan mir na bliskom istoku , to je sto od srca zelim i Palestincima i Izraelcima.

    ___________________________________________________________________
    Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

    02-03-2008 22:11 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
    Dzani Dzani is a Male
    moforaja




    Poruka: 2023
    Location: Coming near You!!

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Da te upitam Ferrari sta bi ti radio, kad bi te neko istjero iz tvoje drzave, kad ti neko zavrne vodu i ugasi struju....

    Reci mi sta bi uradio kad bi se popo na krov kamp kucice u jednom kampu za izbjeglice....... I vidis svoj grad Haifu-- vidis svoju kucu u Haifa--- vidis da su se Jevrej naselili. Pa sta bi ti uradio majke ti.
    Normalno da bi puco svaki dan rakete na njih, jer su okupirali tvoju zemlju, uzeli tvoju kucu i imovinu....... I bili mogo progutat da niko na svijetu ne vodi racuna o tome? Amerika koja bi trebala da stoji za ljudska prava i da bude primjer ostalim zemljama pa da zaustavi izreal, ona ustvari pdrzaje izreal i daje im oruzije da sto vise zena i djece masakrira.
    Pitas se odakle ta mrznja prema Izraelu i Americi.

    broj ispravljanja poruke: 5, zadnji put od strane Dzani dana 02-03-2008 u 22:43.

    02-03-2008 22:18 Dzani is offline Posalji Email za Dzani Pregledaj poruke od Dzani Dodaj Dzani u listu prijatelja
    Ferrari Ferrari is a Male
    mister foruma '03, '04




    Poruka: 1841
    Location: Maranello

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Evo sad cu ti napisati , Zidovi vise vole raditi nego naprdivati po Forumima , i odgovarati na neka pitanja od koje oni ama bas nista ne maju .
    Sutra mora rano ustati ici zaraditi za nafaku , pa cu ti nakratko napisati .
    Jer vec sam ti reko ovo je samo mlacenje prazne Slame , bolje bi nam bilo da smo napisali neku Knjigu , pa je sutra prezentovali recimo u Hamburgu i kad bi davali odgovor ,
    mi bi ono ne sasvim direktno rekli u Mikrofon da smo 'Bosanci' i ako bi se ta knjiga prodavala u BiH bi ove godine bilo milion turista vise .
    Ja sam ti za djela , za stvaranje za izmisljanje , za lobiranje , za sve te stvari koje nazalost Palestinci ne rade .Pogresna ih je Politika dovela do toga da su nazalost danas
    tamo gdje jesu. Ne daj boze da bi ikad pomislio da Zidovi nemaju mana , ali nije ni druga strana skrou OK .
    Sjecam se jednom intervju Alije Izetbegovica , i pita ga neki novinar , zasto su Muslimani zaostali , kaze Alija : Islam je najbolja vjera , ali su Muslimani najgori ljudi .
    Malo prokontaj sta je htjeo da kaze , nemoze se zaostalost u nauci , naoruzanju , u skoro svemu ostalom , nadoknaditi dizanjem pojedinaca u zrak !
    Treba se malo liberalizovati , povezati sa umjerenim strujama u svjetu , pogledati sta drugi rade , poslati djecu na Unirvezitete u druge drzave (kulture) , napraviti nakon par dsetljeca
    (imaginarnu) atomsku bombu tj. kad se u Islamskom svjetu rodi Einstein , i kad za ovaj svjet ucini sta je on uradio , nece trebati Palestinac , ni Cecen , ni bilo ko da gleda ni u sta .
    Ni da ceka da mu neko donese mir u kucu . Jer ce onda biti na istom nivou kao i oni .
    E to ti je sad bilo objasnjenje za prijasnje spominjanje Neretve , Tavle ...

    Ima jedna poslovica , bolje je znati nego imati .






    I odo sad ic spavat moram sutra rano ustat , jer od ovoga nema nista vjeruj mi nijedan Zidov nebi ovde izgubio ovliko vremena , nego bi iso gledo gdje ce nesto zaradit .
    Pa ako treba mozemo nastavit drugi put , naravno bez vrijedjanja i na principima demokratije !

    ___________________________________________________________________
    Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

    02-03-2008 22:38 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
    Provler2 Provler2 is a Male
    moforaja




    Poruka: 3154
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Ferrari:

      Moras procitati prvi i zadnji post , razmisljaju jer je jedan Spielberg jaci nego hiljadu bomba
      zavezanih oko struka , kontas li sad sta hocu da kazem , postoje 2 vrste borbi , jedna je glavom chitaj lobiranje i propaganda , a druga je jurish i odletanje u zrak nevinih civila .u
      Zidovi misle glavom i sve ovo na cemu ti pises i skoro sve oko tebe su skoro Zidovi izmislili
      i imaju Atomsku bombu , i da je Bosanac izmislio Atomsku sad bi mozda bila smjestena nedje u gudurama Prenja , ali nazalost nismo je izmislili , jer dok su Zidovi isli na Fakultete
      mi smo sjedili na Neretvi igrali Tavle ili placali guzicu u Zaostrogu .

      Ovo ti je odgovor na prvi dio pitanja .

      A sad drugi dio , Oni su zasluzili drzavu , poslije drugog 2 rata ih je ostala saka , bez drzave
      bez zemlje izgubljenih u logorima od Auschwitza do Treblinke , i najlakse je bilo asimilarti se
      otici recimo u Ameriku i uzeti njihovu vjeru i to je to .
      Zbog ovoga ih sto cu sad napisati postujem . Nisu to htjeli uzeli su tezi put , izabrali
      su pustinju i imali su viziju , napravili su drzavu doduse ne sasvim na legalan nacin , bilo je tada mjesta i za Palestinu i Izrael , kao sto moze biti i sada . Ali napravili su u Pustinji Oazu ,
      pokazali su uspavanim Arapima , kako se pravi , voli , vodi drzava .
      Oni su svi u sluzbi odbrane , Zene sluze vojni rok i bore se zajedno sa muskarcima .
      Vole svoju drzavu i ja mislim svi bi sutra izginuli , ali nebi vise nikad izgubili drzavu kao sto su prije 1.900 godina uradili.
      E sad posteno reci zar te ovo nije malo podsjetilo na BiH poslije ovog rata , zar i nas nisu vodili u Logore i desavale nam se slicne stvari .
      I ovo sad sto cu ti napisati , mozda nisi nikad cuo Simon Wiesenthal je puno pomogo Bosni
      puno vise nego oni svi jebeni mirotvorci koje je fuksa evropa slala da nam kroje gace .
      I Nasi Politicari ce ti to potvrditi , uvjek su se mogli obratiti Izraelu i njegovoj vladi
      i zatraziti bilo koju pomoc , jer nas oni razumiju i znaju kako nam jeMozda ovi Jastrebovi ovo nisu nikad culi , jer oni obicno imaju posebne vrste informacija .Mozemo mnogo toga od njih nauciti , i to ne samo mi nego mnogi mnogi , i daj boze da uskoro zavlada pravedan mir na bliskom istoku , to je sto od srca zelim i Palestincima i Izraelcima.
    Odgovor na odgovor mog prvog pitanja. kazesh jedan Spilberg je jachi od hiljadu bombi. Tachno. Lobiranje i propaganda / Naravno. To je najmochnije oruzije u danashnjem svijetu. Zidovi izmislili atomsku bombu , e to je za razmatranje , jes da je zidov bio shef u projektu Filadelfija ali nije bio sam. To shto kazesh da je Bosanac izmislio A bomb i da bi bila na prenju je samo jeftina ,dodushe dobro usmjerena shala. Ali sav ovaj tvoj odgovor ne dotiche pitanje ko je to finansirao zidove da idu u shkole, da zavrshavaju fakultete ,da budu uticjni gradjani svijeta. Ta nije im Izrael slao novac 1950-ih godina.

    02-03-2008 22:43 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
    beli beli is a Male
    moforaja




    Poruka: 4109
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Upozorenje za sve ucesnike, da se nece tolerisati vrijedjanje...
    zmnaci Capljinac, Dzani, Lily i ostali zamolio bih vas da ostane na ovome...inace
    ce se poduzeti drasticnije mjere...
    Moderator!

    ___________________________________________________________________
    audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
    autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
    Princ cuvaj mjesto na seciji....

    02-04-2008 18:08 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
    lily
    SexNepoznat

    Poruka: 70

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Beli, hvala sto si pocistio temu. 10.gif

    Sto se mene tice do ovoga nikada ne bi ni doslo da je moderator reagovao na pocetku ovako kao ti sada i onda ni onako teska uvreda kao "majmune" ne bi presla preko moje tastature. Edi na obraz.

    02-04-2008 18:17 lily is offline Pregledaj poruke od lily Dodaj lily u listu prijatelja
    Gogi81 Gogi81 is a Male
    brato


    Poruka: 522
    Location: Atlanta

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Dzani:

      Da te upitam Ferrari sta bi ti radio, kad bi te neko istjero iz tvoje drzave, kad ti neko zavrne vodu i ugasi struju....

      Reci mi sta bi uradio kad bi se popo na krov kamp kucice u jednom kampu za izbjeglice....... I vidis svoj grad Haifu-- vidis svoju kucu u Haifa--- vidis da su se Jevrej naselili. Pa sta bi ti uradio majke ti.
      Normalno da bi puco svaki dan rakete na njih, jer su okupirali tvoju zemlju, uzeli tvoju kucu i imovinu....... I bili mogo progutat da niko na svijetu ne vodi racuna o tome? Amerika koja bi trebala da stoji za ljudska prava i da bude primjer ostalim zemljama pa da zaustavi izreal, ona ustvari pdrzaje izreal i daje im oruzije da sto vise zena i djece masakrira.
      Pitas se odakle ta mrznja prema Izraelu i Americi.


    Dzani ja za tebe imam jedno pitanje....

    Kako stojis na pitanju s Kurdima?

    ___________________________________________________________________
    jope ti
    -----------------------------------------------------------------------------
    Gogi81:

    The penis mightier than the sword.
    ---------------------------------------------------------------------------
    kore mi Sahbaz 13.gif 13.gif

    02-04-2008 18:19 Gogi81 is offline Posalji email za Gogi81 Pregledaj poruke od Gogi81 Dodaj Gogi81 u listu prijatelja
    R2-D2 R2-D2 is a Male
    BUKACHAAAAA


    Poruka: 5594
    Location: La La Land

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Eh sta bi ja sve mogao ovdje pisati...
    Al nesmim....i necu...
    12.gif

    ___________________________________________________________________
    I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
    Sha-Shi is my name..and off course,

      I do piss excellence in the morning..

    02-04-2008 18:42 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
    lily
    SexNepoznat

    Poruka: 70

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ti si kul frajer vazda bio 10.gif

    02-04-2008 18:52 lily is offline Pregledaj poruke od lily Dodaj lily u listu prijatelja
    beli beli is a Male
    moforaja




    Poruka: 4109
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od lily:

      Beli, hvala sto si pocistio temu. 10.gif

      Sto se mene tice do ovoga nikada ne bi ni doslo da je moderator reagovao na pocetku ovako kao ti sada i onda ni onako teska uvreda kao "majmune" ne bi presla preko moje tastature. Edi na obraz.

    Sorry jer sam tek jutros uletio na forum...inace bi bila ociscena prije... 10.gif

    ___________________________________________________________________
    audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
    autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
    Princ cuvaj mjesto na seciji....

    02-04-2008 18:54 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
    R2-D2 R2-D2 is a Male
    BUKACHAAAAA


    Poruka: 5594
    Location: La La Land

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od lily:

      Ti si kul frajer vazda bio 10.gif

    I ost'o bona....i ost'o...cccccc e jebem ti parampak...
    E'o vid'me...dijasporac.gif (samo sto sam se kanijo cigara)...

    ___________________________________________________________________
    I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
    Sha-Shi is my name..and off course,

      I do piss excellence in the morning..

    02-04-2008 18:56 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
    metallica metallica is a Male
    moforaja




    Poruka: 8228
    Location: CH.WILLA(uglavnom)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Ferrari:

      Evo sad cu ti napisati , Zidovi vise vole raditi nego naprdivati po Forumima , i odgovarati na neka pitanja od koje oni ama bas nista ne maju .
      Sutra mora rano ustati ici zaraditi za nafaku , pa cu ti nakratko napisati .
      Jer vec sam ti reko ovo je samo mlacenje prazne Slame , bolje bi nam bilo da smo napisali neku Knjigu , pa je sutra prezentovali recimo u Hamburgu i kad bi davali odgovor ,
      mi bi ono ne sasvim direktno rekli u Mikrofon da smo 'Bosanci' i ako bi se ta knjiga prodavala u BiH bi ove godine bilo milion turista vise .
      Ja sam ti za djela , za stvaranje za izmisljanje , za lobiranje , za sve te stvari koje nazalost Palestinci ne rade .Pogresna ih je Politika dovela do toga da su nazalost danas
      tamo gdje jesu. Ne daj boze da bi ikad pomislio da Zidovi nemaju mana , ali nije ni druga strana skrou OK .
      Sjecam se jednom intervju Alije Izetbegovica , i pita ga neki novinar , zasto su Muslimani zaostali , kaze Alija : Islam je najbolja vjera , ali su Muslimani najgori ljudi .
      Malo prokontaj sta je htjeo da kaze , nemoze se zaostalost u nauci , naoruzanju , u skoro svemu ostalom , nadoknaditi dizanjem pojedinaca u zrak !
      Treba se malo liberalizovati , povezati sa umjerenim strujama u svjetu , pogledati sta drugi rade , poslati djecu na Unirvezitete u druge drzave (kulture) , napraviti nakon par dsetljeca
      (imaginarnu) atomsku bombu tj. kad se u Islamskom svjetu rodi Einstein , i kad za ovaj svjet ucini sta je on uradio , nece trebati Palestinac , ni Cecen , ni bilo ko da gleda ni u sta .
      Ni da ceka da mu neko donese mir u kucu . Jer ce onda biti na istom nivou kao i oni .
      E to ti je sad bilo objasnjenje za prijasnje spominjanje Neretve , Tavle ...

      Ima jedna poslovica , bolje je znati nego imati .






      I odo sad ic spavat moram sutra rano ustat , jer od ovoga nema nista vjeruj mi nijedan Zidov nebi ovde izgubio ovliko vremena , nego bi iso gledo gdje ce nesto zaradit .
      Pa ako treba mozemo nastavit drugi put , naravno bez vrijedjanja i na principima demokratije !



      u Kura'anu lijepo pise "Uchi" a muslimani shvatili da treba Kur'an da uche po vas dan ??!



      Zidovi jesu Amercki "psi rata" da nije njih kome bi Ameri prodavali 50/60 milijardi USD oruzja kao S.Arabiji i sl drzavama.Zidovima ce se to kad tad "razbiti o glavu" a muslimani ce doci do pameti za jedno 400 godina
    28.gif

    ___________________________________________________________________

      02-04-2008 18:59 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      Dzani Dzani is a Male
      moforaja




      Poruka: 2023
      Location: Coming near You!!

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Metalica zamolio bi te da ti nepises nista od Kur'anu niti o muslimanima, jer blage veze nemas sta govoris. 25.gif
      Nema ljutnje jeli ok?


      PS: Gogi.... pitas me za Kurde.... nebi da offiram temu, mozemo ja i ti u svaka doba preko PP ili na neki drugi nacin. Isto tako mozemo o Chechencima ako nisi cuo za njih 10.gif

      pozdrav 10.gif

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Dzani dana 02-05-2008 u 02:06.

      02-05-2008 01:23 Dzani is offline Posalji Email za Dzani Pregledaj poruke od Dzani Dodaj Dzani u listu prijatelja
      Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com