Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » ŽENSKI KUTAK » slika Olivera Toscanija » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Kalla Kalla is a Female
avenija kruzno




Poruka: 147
Location: zadovoljavajuca

Thumb Up! Poduzi je text ali je vrijedan citanja Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobih na mail, ne znam ko je autor, ali je vrijedno procitati i potpuno se slazem s tekstom 10.gif

**

Prije nekoliko dana dogovorila sam se s prijateljem da odemo na ruèak. Dok smo èekali da nas posluže, vrijeme sam kratila ushiæeno listajuæi upravo kupljeni èasopis. Zaustavila sam se na slici obnažene djevojke koja je na sebi imala barem trideset kila viška po nekom današnjem, uvaženom standardu. Svejedno, smiješila se iza objektiva ukrašena s nekoliko komada blještavog nakita na vratolomno visokim potpeticama.

Èlanak je bio posveæen fotografijama Oliviera Toscanija, talijanskog fotografa, kojeg, eto, inspiriraju punašne žene raskošnih proporcija. On ih je opisao kao: "uzbudljive, ljubazne, nasmijane... ljepše". Još jednom sam pomno prouèila tijela njegovih modela. Trbušæiæ, višak na bokovima, bujne grudi, zaobljena bedra i listovi... Lista kriznih toèki gotovo svake žene koju poznajem. Svejedno, našao se fotograf kojeg ti naši kompleksi inspiriraju daleko više od izduženih mršavica. Nisam mogla vjerovati. Buduæi da sam i sama u zadnjih mjesec dana postala pravi fitness freak i ovisnik o brojanju kalorija, sve u cilju da napokon zakopèam dugo željeni konfekcijski broj 36, gurnula sam prijatelju pred nos taj èasopis, punih usta kritike prema izgledu djevojaka s Toscanijevih fotografija. Potpuno uvjerena u to da æe se složiti s mojim primjedbama, napeto sam išèekivala njegovu potvrdu da je djevojka s te fotografije daleko od slike idealnog.

Meðutim, on je samo nastavio tupo zuriti - naprosto oduševljen. Iznenaðena, poražena, zaklopila sam novine. Zar je stvarno istina da muškarci vole na nama upravo one stvari zbog kojih mi same sebe toliko bespotrebno optereæujemo? Ili se možda vrijeme promijenilo? Nakon desetljeæa terora pretjerane vitkosti, rigoroznih dijeta, malih konfekcijskih brojeva, možda je došlo vrijeme da se na filmska platna, modne piste i svjetske pozornice vrate - obline. A, naravno, muškarci su taj trend podržali i jedva doèekali. Opet, sve se nekako svede na "stvar trenda". Ili, kao i uvijek u povijesti, sve što je doseglo mjeru prezasiæenja polako se poèelo pretvarati u vlastitu izoblièenost. S tim što ovaj konkretni sluèaj ne smatram izoblièenošæu.

Topla hrana stigla je na stol, a naša rasprava polako se pretvarala u pravu žustru svaðu. Moj sugovornik nastavio je listati od stranice gdje sam ja stala; stigavši do rubrike o modi za naredni mjesec, komentirao je jednu od djevojaka koje su nosile trendovske modele. "Ova bi bila mnogo zgodnija da se udeblja." "Ma daj, ti nemaš pojma", uzela sam mu èasopis iz ruku, nevoljko nabadajuæi komadiæe hrane s tanjura, zadubljena zbrajenjem kalorijskih vrijednosti svega što sam tog dana pojela...

I od tada sve više primjeæujem kako je u pravu. Mršavice gotovo uvijek odišu neèim hladnim, nedodirljivim, neugodnim, agresivnim, dok su punašnije žene ljubaznije i - najvažnije - nasmiješene. Ovo nije nikakav zakljuèak, nego samo moja impresija. Možda ova nova generacija ipak odrasta s više samopouzdanja i u veæoj harmoniji sa svojim tijelom nego ova iza nas. Dakako, nije bio lak put do toga. Poèetkom 20. stoljeæa, Coco Chanel mršavost je poistovijetila s elegancijom. Ona je svojevremeno izjavila da muškarac ne može biti dovoljno bogat, a žena dovoljno mršava. Može li muškarac biti dovoljno bogat, ostavit æu kao povod za raspravu za neki drugi tekst, ali istina je da se dovoljno mršav ipak može biti. U kolovozu 2006. od anoreksije su umrle dvije manekenke. I tada, kao da je kroz cijeli svijet prošao poziv za uzbunu. Žalosno je da su se obline izborile za pravo da se smatraju lijepim tek nakon brojnih smrtnih sluèajeva od posljedica anoreksije, bolesti od koje tisuæe tinejdžerki vegetira na rubu života. Izgleda da su tragedije neizbježne kako bi se nešto promijenilo nabolje. Nakon smrti izazvanih anoreksijom, španjolski modni kreatori odluèili su izbaciti broj 34 iz konfekcijske linije.

eto, kada smo napokon zaplovili u eru koja se ne srami raskošnih oblina, mislim da je besmisleno da se žene i dalje muèe grižnjom savjesti zbog reda slasne èokolade ili porcije tjestenine. Na kraju, citirat æu kontroverznog fotografa s poèetka èlanka, èiji me je komentar oduševio: "Zaobljene forme su poezija. Sve u prirodi je zaobljeno. Industrija proizvodi predmete pravih linija. Pokušajte zamisliti jaje u obliku kocke."

___________________________________________________________________

    Carpe diem

02-07-2008 14:02 Kalla is offline Pregledaj poruke od Kalla Dodaj Kalla u listu prijatelja
Kalla Kalla is a Female
avenija kruzno




Poruka: 147
Location: zadovoljavajuca
pokretac teme Thread Started by Kalla

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Molim moderatore, da izmjene naslov teme,
u

"" Fotografija Oliviera Toscanija""

Hvala

___________________________________________________________________

    Carpe diem

02-07-2008 14:05 Kalla is offline Pregledaj poruke od Kalla Dodaj Kalla u listu prijatelja
Kalla Kalla is a Female
avenija kruzno




Poruka: 147
Location: zadovoljavajuca
pokretac teme Thread Started by Kalla

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif

___________________________________________________________________

    Carpe diem

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Kalla dana 02-07-2008 u 16:04.

02-07-2008 16:03 Kalla is offline Pregledaj poruke od Kalla Dodaj Kalla u listu prijatelja
Hogar Hogar is a Male
moforaja


Poruka: 2729
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Olivier Toscani poznat po kontroverznim fotografijama za Benetton, kod nas poznat po fotografiji krvave odjece poginulog HVO vojnika sa Huma. Nedavno sam gledao intervju s njim na TV-u, tip je radikalan ali je vrstan umjetnik. Zbog toga se i razisao s Benettonom jer ga ovi vise nisu mogli pratiti na njegovom umjetnickom putovanju. Odlican clanak Kalla 10.gif

___________________________________________________________________
lose,lose MSP

02-07-2008 16:43 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
inga inga is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 343

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

wow 10.gif cudo 10.gif

___________________________________________________________________
~263~

02-08-2008 14:34 inga is offline Pregledaj poruke od inga Dodaj inga u listu prijatelja
Kalla Kalla is a Female
avenija kruzno




Poruka: 147
Location: zadovoljavajuca
pokretac teme Thread Started by Kalla

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I meni se svidio text, pa htjedoh da podijelim s vama

Koliko mladih djevojaka pate i nastradaju sve zbog nekih modnih "mjerila" 21.gif a ni svjesne nisu, nazalost

___________________________________________________________________

    Carpe diem

02-08-2008 19:14 Kalla is offline Pregledaj poruke od Kalla Dodaj Kalla u listu prijatelja
Sunshine Sunshine is a Female
moforaja




Poruka: 2365
Location: ..na suncanoj strani zivota

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kalla tekst je odlican!!10.gif
Mislim da bi ovo trebale proèitati sve ove mlaðe generacije djevojaka koje zele izgledati poput popularnih modela!! Treba se posvetiti izgledu,al sve u nekim granicama normale,jer je ipak zdravlje najbitnije!!

___________________________________________________________________


    jao u onog Blagajca potpisa 04.gif
    Sunshine je saznala vrlo intrigantnu, krajnje neoèekivanu istinu:
    Blagajac voli da se igra sa barbikama.... 13.gif 13.gif


      23.gif

      02-08-2008 20:05 Sunshine is offline Posalji email za Sunshine Pregledaj poruke od Sunshine Dodaj Sunshine u listu prijatelja
      dida62
      SexNepoznat

      Poruka: 1517

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Sunny MO:

        Kalla tekst je odlican!!10.gif
        Mislim da bi ovo trebale proèitati sve ove mlaðe generacije djevojaka koje zele izgledati poput popularnih modela!! Treba se posvetiti izgledu,al sve u nekim granicama normale,jer je ipak zdravlje najbitnije!!


      10.gif u potpunosti se slazem i dodajem da isto pravilo vazi i za muskarce 01.gif kako ne valja malo tako ne valja ni previse....

      02-08-2008 21:18 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
      nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com