Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » RADE TRAVAR » Tromboza vena » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
RIO RIO is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 452
Location: Tamo gdje je sunce najljepse, i gdje protice zelena ljepotica...

Question Tromboza vena Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ljudi moze li mi neko dati savjet cisto da vidim sta mislite, a sigurno ima neko ko to i zna profesionalno, mama mi ima trombozu vena na nozi, ima u desnoj nozi dva tromba, koja se ni slucajno ne smiju pomjeriti, mora da nosi ortopedsku carapu sto i radi, ali me interesuje ima li neki nacin da se ti trombovi uklone bez toga da se vadi kompletna vena, i dali ima neka hrana koju ona nesmije jesti, jer sam primjetio slucajno da joj kupus pravo skodi, pa ako ima neko kakav link ili ako zna nesto o tome da vidimo sta i kako dalje, jer je sekunda da se tromb pomjeri i ... 16.gif

___________________________________________________________________
Gle, ko bi rek'o, ja sjedim sasvim sam ko zatocenik svoje sugestije, svjestan da bez nje ja propadam i nestajem brzinom svjetlosti....

02-08-2008 08:44 RIO is offline Homepage of RIO Pregledaj poruke od RIO Dodaj RIO u listu prijatelja
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

neka kupi sebi ima u prodavnicama zdrave hrane melem od "Altajskog MUMIE" i tablete super su pomoci ce joj 10.gif 10.gif


u Sarajevu ima u "Klasovim" radnjama ince to Srbi uvoze

___________________________________________________________________

    02-08-2008 08:48 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
    Kutljaca Kutljaca is a Female
    Kuharica ipo




    Poruka: 6617
    Location: V.I.P

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Necu ni da pitam dal je iska k doktoru! Najvjerovatnije da jeste. E sad ima tzv. flebotromboza-zacepljenje(tromboza)dubokih vena. Nedavno je od frendice tata lezao u bolnici zbog bolesti tzv. Crveni vjetar, i to je vezano za vene.

    Povrsinse vene, a teze je oboljenje tromboza dubokih vena(smjestene u dubini medju misicima).

    Svakako smanjeno unosenje NaCl-a(soli).

    Za lijecenje je potrebno postaviti pravu dijagnozu..

    Nije preporucljivo dugo mirovanje, preporucuje se vjezba disanja, te povijanje donjih udova elasticnim zavojima.


    ovdje nadjoh nesto pa vidi:

      http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/388/



    Mami zelim sve nabolje, neka se cuva...

    ___________________________________________________________________
    simply the best

    02-08-2008 09:08 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
    bruce lee bruce lee is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 434
    Location: oslo

    RE: Tromboza vena Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od RIO:

      Ljudi moze li mi neko dati savjet cisto da vidim sta mislite, a sigurno ima neko ko to i zna profesionalno, mama mi ima trombozu vena na nozi, ima u desnoj nozi dva tromba, koja se ni slucajno ne smiju pomjeriti, mora da nosi ortopedsku carapu sto i radi, ali me interesuje ima li neki nacin da se ti trombovi uklone bez toga da se vadi kompletna vena, i dali ima neka hrana koju ona nesmije jesti, jer sam primjetio slucajno da joj kupus pravo skodi, pa ako ima neko kakav link ili ako zna nesto o tome da vidimo sta i kako dalje, jer je sekunda da se tromb pomjeri i ... 16.gif


    Kao sto maja rece, tromboza dubokih vena je ozbiljnijeg karaktera od perifernih. Mora absolutno izbjegavati masnu hranu jer holesterol se talozi na unutrasnje zidove vena i moze samo odkociti tromb. Elasticnu carapu nek nosi redovno. U najgorem slucaju, ako se tromb oslobodi, moze doci do embolije pluca, nimalo ugodna situacija. Posto je moj fah fizioterapija pa ti nemam puno savjeta za duboke vene, savjetova bih ti mami da se nesto poduzme, pa cak i hirurski zahvat, ako je oprativna. Sve najbolje 10.gif

    02-08-2008 09:21 bruce lee is offline Pregledaj poruke od bruce lee Dodaj bruce lee u listu prijatelja
    Carmela Carmela is a Female
    vjeciti optimist




    Poruka: 7603
    Location: ja nisam odavle

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bruce, pretpostavljam da joj je cirkulacija krvi jako oslabljena? One Redergin kapi su dobre za to.

    ___________________________________________________________________

      Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

    02-08-2008 10:26 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
    HoneyMNE HoneyMNE is a Female
    moforaja




    Poruka: 2645
    Location: Montenegro

    RE: Tromboza vena Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od RIO:

      Ljudi moze li mi neko dati savjet cisto da vidim sta mislite, a sigurno ima neko ko to i zna profesionalno, mama mi ima trombozu vena na nozi, ima u desnoj nozi dva tromba, koja se ni slucajno ne smiju pomjeriti, mora da nosi ortopedsku carapu sto i radi, ali me interesuje ima li neki nacin da se ti trombovi uklone bez toga da se vadi kompletna vena, i dali ima neka hrana koju ona nesmije jesti, jer sam primjetio slucajno da joj kupus pravo skodi, pa ako ima neko kakav link ili ako zna nesto o tome da vidimo sta i kako dalje, jer je sekunda da se tromb pomjeri i ... 16.gif


    Najbolje bi bilo da se obrati za strucnu pomoc.Znam da ne smije da se tromb pokrene i da udari u srce,ne daj Boze.Ne smije nista masno jesti,jos ako ima malo holesterola iznad graice normalne mora spustiti hitno.Koriste se kapi od articoke koje nius lose,onda znam da ovamo za to uzimaju protiv masnoce i tablete-Sortis koje kostaju oko 24 eura,ali su dobre.
    Venska tromboza ne mora biti opasna,osim ako djelovi tromba cirkulacijom stignu do pluca.
    Evo ti link gdje ima nesto o tome.
      http://www.planeta.org.yu/07/4medicina.htm

    ___________________________________________________________________
    HoneyMNE
    *Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
    puca.gif

    02-08-2008 13:14 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
    RIO RIO is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 452
    Location: Tamo gdje je sunce najljepse, i gdje protice zelena ljepotica...
    pokretac teme Thread Started by RIO

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    hvala vam puno raja

    ___________________________________________________________________
    Gle, ko bi rek'o, ja sjedim sasvim sam ko zatocenik svoje sugestije, svjestan da bez nje ja propadam i nestajem brzinom svjetlosti....

    02-09-2008 08:49 RIO is offline Homepage of RIO Pregledaj poruke od RIO Dodaj RIO u listu prijatelja
    Kalla Kalla is a Female
    avenija kruzno




    Poruka: 147
    Location: zadovoljavajuca

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nadam se da da ce biti bolje RIO;

    volila bih da mogu pomoci, ali ako nista drugo ne mogu pomoci ,moze samo zelja za ozdravljenjem i savjet da se vise krece, da bude aktivna, znam da je tesko nekad nakaniti se na neku setnju ali i ti joj mozes pomoci bar time da joj budes snaga i drustvo za setnju

    Nadam se da ce ubrzo biti nekog selameta

    33.gif

    ___________________________________________________________________

      Carpe diem

    02-09-2008 12:19 Kalla is offline Pregledaj poruke od Kalla Dodaj Kalla u listu prijatelja
    HoneyMNE HoneyMNE is a Female
    moforaja




    Poruka: 2645
    Location: Montenegro

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od RIO:

      hvala vam puno raja


    ma bice to dobro,druze 10.gif to se danas da rjesiti,samo da
    radi kako joj kazu doktori,da miruje,da ne jede masno...i ostalo sta god
    kazu da treba,samo nek se pridrzava toga i
    bice to
    ok 10.gif

    ___________________________________________________________________
    HoneyMNE
    *Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
    puca.gif

    02-09-2008 22:46 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
    nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com