Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LOM » prica da se zamislimo » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Blagajac Blagajac is a Male
raja




Poruka: 1972
Location: Nederland

prica da se zamislimo Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Prièa da se zamislimo!?
Jednog dana, miš je gledao kroz pukotinu na zidu farmera i njegovu ženu
kako otvaraju neki paket.
Kakvu hranu bi to moglo sadržavati? Pitao se. Ali kad je otkrio da je u
pitanju mišolovka, bio je užasnut.
Trèeæi kroz dvorište farme upozoravao je ostale vièuæi: " U kuæi je
mišolovka! U kuæi je mišolovka!"
Kokoš, kvocajuæi i èeprkajuæi, podigne glavu i kaže: "Gospodine Miš, to je
ozbiljan problem za tebe, ali nema baš nikakve posljedice po mene. Ja se
zbog toga ne mogu uzrujavati."
Miš se okrene prascu i vikne: "Mišolovka je u kuæi! MIšolovka je u kuæi!"
Prase je suosjeæalo, ali reèe: "Vrlo mi je žao, gospodine Miš, ali ja tu ne
mogu ništa uèiniti osim moliti. Budi siguran da si u mojim molitvama."
Miš tada krene prema kravi: "Mišolovka je u kuæi! MIšolovka je u kuæi!"
Krava reèe: "Oh, gospodine Miš, žao mi je zbog tebe, ali s mog nosa neæe
faliti koža."
Tako se miš vratio odbijen pognute glave u kuæu kako bi se sam suoèio s
farmerovom mišolovkom.
Te noæi zaèuo se èudan zvuk u kuæi - kao zvuk kad mišolovka uhvati svoj
plijen.
Farmerova žena požurila je vidjeti što se uhvatilo. U mraku nije vidjela da
je mišolovka uhvatila rep otrovne zmije. Zmija ju je ugrizla. Farmer ju je
brzo odvezao u bolnicu i kuæi se vratila s vruæicom.
Znamo da se vruæica lijeèila svježom kokošjom juhom, pa je farmer zaklao
kokoš.
Ali bolest njegove žene se nastavila pa su je došli posjetiti prijatelji i
susjedi.
Da bi ih nahranio, farmer je izmesario prase.
Farmerova žena, nažalost, nije se oporavila, umrla je.
Došlo je toliko ljudi na njen sprovod, da je farmer morao zaklati i kravu
kako bi osigurao dovoljno mesa za sve njih.
Miš je to sve gledao s velikom tugom kroz svoju pukotinu na zidu.
Zato, kad iduæi put èuješ da se netko suoèio s problemom i misliš da te se
to ne tièe, sjeti se - kad je jedan od nas ugrožen, svi smo u opasnosti.
Svi smo umješani u to putovanje zvano "život". Moramo paziti jedni na druge
i ponekad napraviti dodatan trud da ohrabrimo nekog od nas.

___________________________________________________________________


    [
      B]PUSTI ME DA SE RAHAT PATIM[/B]

    02-11-2008 09:58 Blagajac is offline Pregledaj poruke od Blagajac Dodaj Blagajac u listu prijatelja
    Blagajac Blagajac is a Male
    raja




    Poruka: 1972
    Location: Nederland
    pokretac teme Thread Started by Blagajac

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Jednom bijese jedan mali djecak koji je imao losu narav.Njegov otac mu je
    dao kesu punu eksera i rekao mu je da svaki put kad pobjesni i izgubi kontrolu
    nad sobom, da zakuca jedan ekser u ogradu.
    Prvoga dana djecak je zakucao 37 eksera na ogradu.
    Tokom sljedecih nekoliko meseci on je naucio da kontrolise svoj bijes i broj ukucanih eksera se smanjivao.
    Otkrio je da je lakse kontrolisati svoju narav, nego zakucavati eksere u ogradu.I tako je dosao dan, da tokom cijelog dana nije pobjesnio.
    On je rekao to svom ocu, a otac mu je rekao da svakoga dana koga bude uspio da
    kontrolise svoje ponasanje, da iz ograde iscupa jedan ekser.
    Dani su prolazili i jednoga dana decko je bio u stanju da kaze svom ocu
    da je pocupao sve eksere. Otac je uzeo sina za ruku i odveo ga do ograde.
    Otac je rekao:"Dobro si to uradio, sine moj, ali pogledaj sve te rupe u ogradi. Ograda vise nikad nece biti ista. Kada u bijesu kazes neke stvari,one ostavljaju oziljak, kao sto su ove rupe u ogradi. Mozes covjeka ubosti nozem i izvuci noz i poslije toga nije vazno koliko puta kazes da ti je zao, rane ostaju."Verbalna rana je isto toliko bolna kao i fizicka

    ___________________________________________________________________


      [
        B]PUSTI ME DA SE RAHAT PATIM[/B]

      02-11-2008 10:04 Blagajac is offline Pregledaj poruke od Blagajac Dodaj Blagajac u listu prijatelja
      denani denani is a Male
      moforaja




      Poruka: 8041

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Duboke,misaone, poucne........ 10.gif

      Najbolje skole nisu ni Sorbone, ni Oxfordi......

      10.gif ....najbolja skola je ZIVOT.... 10.gif

      ___________________________________________________________________
      33.gif 33.gif 33.gif

      02-11-2008 10:17 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
      Blagajac Blagajac is a Male
      raja




      Poruka: 1972
      Location: Nederland
      pokretac teme Thread Started by Blagajac

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      samo da objasnim
      nisam ovo ja pisao
      a bogami ni smislio
      ovo sam dobio od jedne prijateljice
      kojoj sam priskocio kad je bila u nevolji
      svidjelo mi se zato sto je poucno
      i hajde rekoh da podjelim sa rajom

      ___________________________________________________________________


        [
          B]PUSTI ME DA SE RAHAT PATIM[/B]

        02-11-2008 10:24 Blagajac is offline Pregledaj poruke od Blagajac Dodaj Blagajac u listu prijatelja
        denani denani is a Male
        moforaja




        Poruka: 8041

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Blagajac:

          samo da objasnim
          nisam ovo ja pisao
          a bogami ni smislio
          ovo sam dobio od jedne prijateljice
          kojoj sam priskocio kad je bila u nevolji
          svidjelo mi se zato sto je poucno
          i hajde rekoh da podjelim sa rajom




        Price su jake... 10.gif 10.gif

        P.S.
        Znam da nisu tvoje....

        ___________________________________________________________________
        33.gif 33.gif 33.gif

        02-11-2008 10:28 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
        Blagajac Blagajac is a Male
        raja




        Poruka: 1972
        Location: Nederland
        pokretac teme Thread Started by Blagajac

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        eto hvala


        zato znam 35.gif

        ___________________________________________________________________


          [
            B]PUSTI ME DA SE RAHAT PATIM[/B]

          02-11-2008 10:40 Blagajac is offline Pregledaj poruke od Blagajac Dodaj Blagajac u listu prijatelja
          cheri cheri is a Female
          moder u peMziji




          Poruka: 3810
          Location: Svizzera

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Divne price, Blagajac, ovu o djecaku i ekserima sam imala kao Power Point prezentaciju .
          Lijepo i poucno.

          02-11-2008 12:23 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
          zorokrik zorokrik is a Male
          samo sto nisam




          Poruka: 1340
          Location: St.Marino

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Uistinu super price,samo je jedan problem sto nam je memoria ogranicena pa vrlo brzo nesto ovako zaboravimo vrlo brzo................steta za nas. 26.gif 10.gif 25.gif

          ___________________________________________________________________

            bar_dan.gif

            02-11-2008 13:41 zorokrik is offline Pregledaj poruke od zorokrik Dodaj zorokrik u listu prijatelja
            Kutljaca Kutljaca is a Female
            Kuharica ipo




            Poruka: 6617
            Location: V.I.P

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od Blagajac:

              Jednom bijese jedan mali djecak koji je imao losu narav.Njegov otac mu je
              dao kesu punu eksera i rekao mu je da svaki put kad pobjesni i izgubi kontrolu
              nad sobom, da zakuca jedan ekser u ogradu.
              Prvoga dana djecak je zakucao 37 eksera na ogradu.
              Tokom sljedecih nekoliko meseci on je naucio da kontrolise svoj bijes i broj ukucanih eksera se smanjivao.
              Otkrio je da je lakse kontrolisati svoju narav, nego zakucavati eksere u ogradu.I tako je dosao dan, da tokom cijelog dana nije pobjesnio.
              On je rekao to svom ocu, a otac mu je rekao da svakoga dana koga bude uspio da
              kontrolise svoje ponasanje, da iz ograde iscupa jedan ekser.
              Dani su prolazili i jednoga dana decko je bio u stanju da kaze svom ocu
              da je pocupao sve eksere. Otac je uzeo sina za ruku i odveo ga do ograde.
              Otac je rekao:"Dobro si to uradio, sine moj, ali pogledaj sve te rupe u ogradi. Ograda vise nikad nece biti ista. Kada u bijesu kazes neke stvari,one ostavljaju oziljak, kao sto su ove rupe u ogradi. Mozes covjeka ubosti nozem i izvuci noz i poslije toga nije vazno koliko puta kazes da ti je zao, rane ostaju."Verbalna rana je isto toliko bolna kao i fizicka


            daavno sam ovo procitala...super!

            ___________________________________________________________________
            simply the best

            02-11-2008 21:06 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
            Alibaba Alibaba is a Male
            moforaja




            Poruka: 5511
            Location: Malo vamo malo dole

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Evo pa citajte 13.gif 13.gif

            EZOP

            CVRÈAK I MRAVI
            U zimsko su doba mravi sušili žito koje je bilo od vlage nabreklo.
            Doðe gladan cvrèak i stade od njih tražiti hrane. Mravi mu tada rekoše:
            "Zašto ljeti nisi skupljao hranu?" On im reèe: "Nisam imao vremena jer sam krasno pijevao." Nasmijavši se, oni mu rekoše: "Ako si u ljetno doba svirao, onda zimi pleši."

            Ova basna je jedna od najpoznatijih Ezopovih basni, a govori o posljedici marljivosti i nerada. Mravi su, za svoj marljiv rad tijekom lijeta, bili nagreðeni obilatom zimnicom, a jadni cvrèak nije dobio ni zrno. On je svojom pijesmom uveseljavao život, bio je na svoj naèin kreativan i nije se brinuo za buduænost, smatrao je i nadao se da æe ostali radoholièari ipak biti milosrdni prema njemu. No, pokazalo se da oni koji su radili i previše cijene svoj dobitak zaraðen mukotrpnim radom, jer tako na neki naèin nadoknaðuju divne dane provedene u beskrajnim kolonama koje se prostiru gdje god se naðe nešto jestivo. Na odreðeni naèin shvaæam i mrave, jer u ovoj basni nema pozitivnih i negativnih likova, svi postupaju ispravno, makar bi cvrèak mogao za sretan kraj dobiti zrno, a za uzvrat odsvirati mravima nešto iz svog bogatog ljetnog repertuara. Povlaèeæi paralelu izmeðu prirode, mrava i cvrèka, i naše životne svakodnevnice, u ovoj basni možemo prepoznati i jedan karakteristièan ljudski naèin života. Ako uzmemo da mravi predstaljaju one radišne i marljive ljude, koji se brinu za svoju buduænost, za buduænost svoje obitelji i društva u cjelini, onda je cvrèak tipièan predstavnik boemskog umjetnika, zaokupljen samo i iskljuèivo svojim umjetnièkim radom i snovima. Na jednoj strani su materijalna dobra, bez kojih nema gospodraskog prosperiteta i buduænosti niti za pojedinca niti za društvo u cijelini. Kao njihova protuteža stoje umjetnièka nadahnuæa bez kojih takoðer nema života, ali sada onog duhovnog što svako od nas nosi negdje duboko u sebi, s tom razlikom da je intenzitet i potreba za takvim duhovnim doživljajima kod svakog razlièit.
            Idealno bi bilo kada bi ove dvije potrebe imali meðusobnu ravnotežu, jer bi tada pri nadolasku zime, odnosno neizvjesne buduænosti kada za odreðene stvari može biti i preksano, društvo savršeno funkcioniralo.

            Poruka basne:
            Radi danas da imaš sutra

            ___________________________________________________________________
            IMA SE, MORE SE 23.gif 18.gif

            02-12-2008 09:58 Alibaba is offline Pregledaj poruke od Alibaba Dodaj Alibaba u listu prijatelja
            Alibaba Alibaba is a Male
            moforaja




            Poruka: 5511
            Location: Malo vamo malo dole

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            EZOP
            TRSKA I MASLINA
            Trska i maslina se prepirahu o istrajnosti, mirnom držanju i snazi. Premda je maslina grdila trsku da je slaba i da je lako svaki vjetar previja ona ne pisne ni rijeèi. Kad nakon kratka vremena nastane žestok vjetar, trska, koja se tresla i savijala vjetrovima, lako se spasi, a maslina, jer im se opirala, bude iskorijenjena i skršena od sile vjetra.
            Tako se maslina osramoti jer se ludo ponosila vlastitom snagom.

            Trska i malsina predstavljaju dvije djevojke koje nemaju pametnijeg posla nego ocjenjivati tuðu i precjenjivati vlastitu ljepotu, vjetar je deèko koji ih želi prozreti i uvjeriti se u stvarnu postojanost i ljepotu. Trska je ovaj put imala više sreæe, fleksibilna i podatna plesala je s vjetrom i prilagodila se njegovim vratolomnim hujanjima, dok maslina, èvrsta u korijenu kao i u stavovima, ostala je malo zateèena. Maslina je lijepa, s time se moramo složiti, ali iako krasna ne smije biti uobražena i toliko samosvjesna.
            Trska je pokorno koristila moguænost savitljivosti, što joj je dar prirode, uspjela je iako tanka i slabašna, oduprijeti se naletima vjetra. Ali trska nije nimalo samouvjerena kao maslina i ne zna se zauzeti za sebe - maslina pak biva iskorijenjena samo zato jer je korijen zakopala preduboko u zemlju, samo zato jer je bila isuviše tvrdoglava i ponosna, pa ni njena "smrt" nije baš pravedena. Isto je kao i kod ljudi - pokorni, poslušni ljudi, bez previše moguænosti vlastitog izbora savijaju se usporedno s nadreðenim i nastoje biti što bliži onome koji je veæi, jaèi, koji je na vlasti, a tvrdoglavi i samosvjesni filozofi èvrstog karaktera s razvikanim èinjenicama koje bi im mogle donijeti velike nedaæe, samo za inat èvrsto stoje pri svojim zamislima i tako stradaju...

            ___________________________________________________________________
            IMA SE, MORE SE 23.gif 18.gif

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Alibaba dana 02-12-2008 u 10:01.

            02-12-2008 09:59 Alibaba is offline Pregledaj poruke od Alibaba Dodaj Alibaba u listu prijatelja
            Alibaba Alibaba is a Male
            moforaja




            Poruka: 5511
            Location: Malo vamo malo dole

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            EZOP
            ZID I ÈAVAO
            Zid, koji je èavao silom kidao, poène vikati: "Što me trgaš, iako ništa zlo nisam uèinio." Èavao mu tada kaže: "Nisam ja za to kriv, nego onaj koji me otraga žestoko udara."

            Baš kao i u stvarnom životu, sloboda èovjekova razmišljanja i postupaka je ogranièena. Zid nije ništa skrivio èavlu, no ovaj ga opet kida, èavao ni kriv ni dužan biva udaran, no èovjek ga ipak pribija - možda i on to radi predvoðen nekim? Èesto moramo povrijediti nekoga ili okriviti ga samo da bi spasili vlastitu kožu i osvjetlili obraz, ponekad smo èak i u pravu.
            Sve se to odvija po nekom planu - nitko nije slobodan i sretan, nitko nije podreðen sam sebi - uvijek je tu netko drugi da ga hladnim postupkom, bez ikakva razloga, spusti na zemlju. No to postaje naša surova svakodnevnica, a mi se štitimo izvjesnom dozom imunosti prema stradavanjima bez razloga i znaèaja

            ___________________________________________________________________
            IMA SE, MORE SE 23.gif 18.gif

            02-12-2008 10:01 Alibaba is offline Pregledaj poruke od Alibaba Dodaj Alibaba u listu prijatelja
            Alibaba Alibaba is a Male
            moforaja




            Poruka: 5511
            Location: Malo vamo malo dole

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            EZOP
            STARAC I SMRT
            Starac jednom nasijeèe u planini drva i podigne ih na pleæa.
            Kad je veæ natovaren prevalio dug put, umoran skine drva i stane dozivati smrt. Buduæi da je smrt odmah pristupila i pitala ga razlog zašto je zove, starac reèe: "Da to breme podigneš i naprtiš mi ga."

            Ovaj kolebljiv starac vjerno opisuje liènost pravog neodgovornog prevrtljivca. Da sam ja Smrt, odmah bi mu rekla da se s takvim stvarima nije za šaliti, jer život vrijedi više od preteškog bremena na pleæima. On se toga sjetio malo prekasno, ali lukav odgovor sve je spasio.
            Draži mu je život, bez obzira na stotinu drveæa na njegovim leðima, bez obzira na blisko suoèavanje sa smrti. Jer bolje je osjeæati, pa makar i bol, i nadatiti se da æe ta bol i prestati, nego prazno ležati u blatnoj raci u zatvorenom crnom lijesu i tražiti dušu koja izgubljeno luta nebeskim prostranstvima tražeæi mir, spokoj, i jedan osjeæaj koji se stvara samo kad èovjek umre sretan, sa saznanjem da je život poživio u potpunosti

            ___________________________________________________________________
            IMA SE, MORE SE 23.gif 18.gif

            02-12-2008 10:02 Alibaba is offline Pregledaj poruke od Alibaba Dodaj Alibaba u listu prijatelja
            Alibaba Alibaba is a Male
            moforaja




            Poruka: 5511
            Location: Malo vamo malo dole

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            EZOP
            ÈAVKA I SOVA
            Bilo je natjecanje u ljepoti i sve su ptice dolazile Zeusu da se podvrgnu izboru, a Hermes je tumaèio njegovu odluku. Prije toga sve one su se skupljale na rijekama i jezerima i odbacivale loše perje, a bolje èistile.
            Buduæi da èavka nije imala od prirode nikakve ljepote, skupi kao svoj ukras ono što je drugima poispadalo. Jedna sova to prozre i oduzme èavci svoje, a stane nagovarati i ostale da tako uèine. Lišena perja, èavka doðe gola na Zeusovu presudu. Sirota èavka! Mnogi ljudi bi uèinili isto što i ona, samo bi malo pazili s èijim se perjem kite. Grozno je kititi se tuðim perjem, ali ljudi katkad nemaju drugog izbora! Jer zašto se ružne djevojke mažu bezbrojnim kremama, odlaze na plastiène operacije, mršave uz pomoæ èajeva...? Zato da bi bile lijepe! One bi i dušu prodale za ljepotu i uopæe im nije stalo do naèina koje koriste da bi preko noæi postale princeze iz bajke. One zapostavljaju sve drugo, misleæi kako je ljepota najvažnija, zanemarujuæi moguæe posljedice i duhovne vrijednosti...
            A osim svega toga, èavka se nije kitila tuðim perjem u najužem smislu rijeèi, jer bili su to takoðer nedostaci koje se druge ptice odbacile.
            Mudra sova koje je ponekad i previše duboko razmišljala malo je postala ljubomorna na snalažljivost ružne prijateljice koja je bar pred svjetlim Zeusom željela dokazati da i ona može biti lijepa, pa je sova nagovorila druge ptice da joj išèupaju perje. Štoviše, ako je pred Zeusa došla gola znaèi da su joj ptice poèupale i njeno vlastito perje.

            Povucimo paralelu i uzmimo na primjer Pepeljugu, prašnjavu siroticu u prnjama. Kad je trebala nabaviti haljinu za bal, miševi su joj uspjeli donijeti odbaèene stvari njezinih bogatih, oholih sestara, i od nekoliko komada suvišne svile i od par perlica strgane ogrlice, napravili su, svojim trudom, predivnu haljinu koja je na Pepeljuzi izgledala prekrasno.
            No sestre, ljubomorne, kad su vidjele da je sve to ustvari njihovo "smeæe"
            krenule su prema njoj, uzele svaka svoje, ostavile je opet u razderanoj ružièastoj svili i...

            No èavka nema princa, ni dobre vile koja bi se smilovala nad njom.
            Ima samo Ezopa koji je njezin postupak protumaèio sa posve drugog stajališta...

            ___________________________________________________________________
            IMA SE, MORE SE 23.gif 18.gif

            02-12-2008 10:04 Alibaba is offline Pregledaj poruke od Alibaba Dodaj Alibaba u listu prijatelja
            Blagajac Blagajac is a Male
            raja




            Poruka: 1972
            Location: Nederland
            pokretac teme Thread Started by Blagajac

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            bravo alibaba
            dobar ezop 10.gif
            raja stavljajte ovako poucne price
            pa mozda nekima i dodje iz guzice u glavu kad procitaju

            ___________________________________________________________________


              [
                B]PUSTI ME DA SE RAHAT PATIM[/B]

              02-12-2008 10:50 Blagajac is offline Pregledaj poruke od Blagajac Dodaj Blagajac u listu prijatelja
              Alibaba Alibaba is a Male
              moforaja




              Poruka: 5511
              Location: Malo vamo malo dole

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Jeli Tebi 19.gif 13.gif

              ___________________________________________________________________
              IMA SE, MORE SE 23.gif 18.gif

              02-12-2008 11:16 Alibaba is offline Pregledaj poruke od Alibaba Dodaj Alibaba u listu prijatelja
              Blagajac Blagajac is a Male
              raja




              Poruka: 1972
              Location: Nederland
              pokretac teme Thread Started by Blagajac

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Alibaba:

                Jeli Tebi 19.gif 13.gif

              zapelo negdje na pola puta 19.gif

              ___________________________________________________________________


                [
                  B]PUSTI ME DA SE RAHAT PATIM[/B]

                02-12-2008 11:17 Blagajac is offline Pregledaj poruke od Blagajac Dodaj Blagajac u listu prijatelja
                Sunshine Sunshine is a Female
                moforaja




                Poruka: 2365
                Location: ..na suncanoj strani zivota

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Price su super!! Svako se moze naæi u njima!!
                Blagajac&Alibaba 10.gif
                Super ste!!

                ___________________________________________________________________


                  jao u onog Blagajca potpisa 04.gif
                  Sunshine je saznala vrlo intrigantnu, krajnje neoèekivanu istinu:
                  Blagajac voli da se igra sa barbikama.... 13.gif 13.gif


                    23.gif

                    02-12-2008 11:31 Sunshine is offline Posalji email za Sunshine Pregledaj poruke od Sunshine Dodaj Sunshine u listu prijatelja
                    zorokrik zorokrik is a Male
                    samo sto nisam




                    Poruka: 1340
                    Location: St.Marino

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Ma kakve nama koristi od prica memorija ko u akvariumskih ribica par sekundi i vozi po starom(ponekad i po staroj) 10.gif 25.gif

                    ___________________________________________________________________

                      bar_dan.gif

                      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zorokrik dana 02-12-2008 u 13:25.

                      02-12-2008 13:25 zorokrik is offline Pregledaj poruke od zorokrik Dodaj zorokrik u listu prijatelja
                      Aleksandra Aleksandra is a Female
                      moforaja




                      Poruka: 10252
                      Location: Mostar

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      napisala bih i ja jednu
                      al duga

                      ___________________________________________________________________






                              02-12-2008 13:27 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                              Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                              Postavi novu temu Odgovori
                              Go to:
                              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com