Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LJUBAV » ***Valentinovo...*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

***Valentinovo...*** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Valentinovo ili Dan zaljubljenih slavi se 14. veljaèe. Sveti Valentin bio je rimski sveæenik, odlikovao se mudrošæu i kreposnim životom. Živio je u vrijeme vladavine cara Klaudija II. Gotskog koji je svojim vojnicima zabranio ženidbu i zasnivanje obitelji jer je bio mišljenja da su neoženjeni muškarci puno bolji vojnici od onih koji imaju supruge i djecu.
    Sveti Valentin nije se s time slagao i nije poštivao carevu zabranu te je potajno vjenèavao mlade ljude vjerujuæi u ljubav i sve njene blagodati. Saznavši za to Klaudije ga je uhitio, bacio u tamnicu i 14. veljaèe 296. Valentin je pogubljen odsijecanjem glave.
    Car Julije I. u 4. stoljeæu nad njegovim grobom podigao je baziliku, a papa Gelacije je 14. veljaèe 469 godine posvetio svetom Valentinu te se taj dan slavi kao dan zaljubljenih, a sveti Valentin postao je svetac - zaštitnik zaljubljenih.
    Prema jednoj legendi, Valentin je bio taj koji je poslao prvu "valentinsku poruku". Naime, legenda kaže da se Valentin u vrijeme kada je bio u zatvoru zaljubio u mladu djevojku, kæer jednog od tamnièara. Prije svoje smrti napisao joj je pismo koje je potpisao "od tvoga Valentina" što je izraz koji se danas èesto upisuje na valentinovske èestitke. Uobièajeno je da se za dan svetoga Valentina šalju ljubavna pisma, ali ona prema tradiciji ne bi trebala biti potpisana!
    Osim crvenih ruža i srca èest simbol zaljubljenosti je i Kupidon, rimski bog ljubavi koji se prikazuje kao krilati djeèak naoružan lukom i strijelom. Legenda kaže da æe onaj kojega pogodi Kupidonova zlatna strijela «izgubiti» srce za prvom osobom koju ugleda.


Zaljubljeni, sretno vam Valentinovo 01.gif

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

02-14-2008 13:53 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mijenjaju li se trendovi?

    Za Valentinovo radije s ljubimcem nego s partnerom

    Anketa provedena u 23 države u kojoj je ispitano 24.000 odraslih osoba, pokazala je da bi 21 posto odraslih Valentinovo radije provelo s kuænim ljubimcem nego s partnerom. Tom su izboru najmanje skloni Francuzi, koji biraju društvo ljubimaca u 10 posto sluèajeva. Anketa je pokazala da su dob i prihodi važniji faktor u odabiru nego nacionalnost. Odnosno, meðu mlaðim osobama i osobama s nižim prihodima veæi je postotak onih koji æe za Valentinovo radije biti s kuænim ljubimcem. John Wright, potpredsjednik Ipsosa, koji je proveo anketu, kaže da 25 posto osoba mlaðih od 35 godina za Valentinovo radije bira društvo ljubimca nego partnera, u usporedbi s osobama u dobi od 35 do 54 godine, koje biraju ljubimca u 18 posto sluèajeva, i osoba starijih od 55, koje više vole biti s kuænim ljubimcem u 14 posto sluèajeva. Kada se pogledaju rezultati ankete u pojedinim državama, stanovnici Turske, njih 49 posto, radije biraju kuænoga ljubimca nego partnera. Za njima slijede Indijci (41 posto), Japanci (30 posto), Kinezi (29 posto), Amerikanci (27 posto) i Australci (25 posto), prenosi Hina. S druge su strane ljestvice Francuzi (10 posto), Meksikanci (11 posto), Nizozemci (12 posto) i Maðari (12 posto).

02-09-2010 10:33 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ako ovi ljudi koji su anketirani spadaju u ljude koji ovaj dan jednostavno ignorišu kao Dan zaljubljenih, onda ih potpuno shvatam. Jer, ima puno ljudi koji jednostavno kažu da je dan zaljubljenih svaki dan, i odbijaju ovakve nekakve dane, kao i Dan žena i tome sliène...

Ali, ako su ovo ljudi koji taj datum prihvataju zaista kao Dan zaljubljenih, onda mi nisu jasni. Ovo mi više lièi na nekakav znak protesta protiv nekih šema i obilježavanja neèega što bi trebalo biti praksa svaki dan.Tu spadaju i Dan žena i još neki datumi.


Da ne zaboravim, sretno svima zaljubljenima. 10.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cheri dana 02-09-2010 u 10:50.

02-09-2010 10:47 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne slavim dan zaljubljenih...slavim dan oslobodjenja mostara i tatin rodjendan 01.gif

anw...meni valentinovo nekako komercijalan praznik...u biti svi su postali takvi ali eto....ne slavim ni 8.mart...

i ono ne mozes se iznenadit jer znas da ce te neko obradovat....pih...meni draze kad me muz onako iz cista mira i bez ikakvog povoda iznenadi nekim poklonom ili jos bolje nekom gestom 01.gif

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    02-09-2010 11:26 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    funkyg funkyg is a Female
    bazencic




    Poruka: 4040
    Location: starMo-Vela havle

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ne slavim ovaj datum,nekad prije jesam,ali sada vec ne.
    Nije to ono da mi je "svaki dan Valentinovo" vec jednostavno meni je prije bilo bolje.
    Svakako dan oslobadjanja Mostara slavim.
    Jedino sta slavim i postivam je 8 Mart.

    ___________________________________________________________________



        02-09-2010 11:37 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
        Pipi Duga Carapa
        SexNepoznat



        Poruka: 2170
        Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od cheri:

          Ako ovi ljudi koji su anketirani spadaju u ljude koji ovaj dan jednostavno ignorišu kao Dan zaljubljenih, onda ih potpuno shvatam. Jer, ima puno ljudi koji jednostavno kažu da je dan zaljubljenih svaki dan, i odbijaju ovakve nekakve dane, kao i Dan žena i tome sliène...

          Ali, ako su ovo ljudi koji taj datum prihvataju zaista kao Dan zaljubljenih, onda mi nisu jasni. Ovo mi više lièi na nekakav znak protesta protiv nekih šema i obilježavanja neèega što bi trebalo biti praksa svaki dan.Tu spadaju i Dan žena i još neki datumi.


          Da ne zaboravim, sretno svima zaljubljenima. 10.gif


        Cheri, nadam se da su ljudi protiv tih datuma koji odredjuju kad treba voliti i postovati ljude koji nas okruzuju.
        Kakve koristi kupiti osobi s kojom smo poklon bas taj dan, a onda provesti 364 dana u godini ne pruzajuci joj ljubav?
        Isto vazi i za dan zena, koji funky spomenu, kao i za svaki drugi nametnuti praznik...

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Pipi Duga Carapa dana 02-09-2010 u 12:04.

        02-09-2010 12:03 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
        funkyg funkyg is a Female
        bazencic




        Poruka: 4040
        Location: starMo-Vela havle

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Pipi Duga Carapa:

              citat od cheri:

            Ako ovi ljudi koji su anketirani spadaju u ljude koji ovaj dan jednostavno ignorišu kao Dan zaljubljenih, onda ih potpuno shvatam. Jer, ima puno ljudi koji jednostavno kažu da je dan zaljubljenih svaki dan, i odbijaju ovakve nekakve dane, kao i Dan žena i tome sliène...

            Ali, ako su ovo ljudi koji taj datum prihvataju zaista kao Dan zaljubljenih, onda mi nisu jasni. Ovo mi više lièi na nekakav znak protesta protiv nekih šema i obilježavanja neèega što bi trebalo biti praksa svaki dan.Tu spadaju i Dan žena i još neki datumi.


            Da ne zaboravim, sretno svima zaljubljenima. 10.gif


          Cheri, nadam se da su ljudi protiv tih datuma koji odredjuju kad treba voliti i postovati ljude koji nas okruzuju.
          Kakve koristi kupiti osobi s kojom smo poklon bas taj dan, a onda provesti 364 dana u godini ne pruzajuci joj ljubav?
          Isto vazi i za dan zena, koji funky spomenu, kao i za svaki drugi nametnuti praznik...



        Naravno slazem se s tim.
        Isto kao sto je nekim 1 Maj,nekim nije tako da to slavlje je manje vise.
        Svakako mislim da je medju tinejdzerima Valentinovo zastupljenije.

        ___________________________________________________________________



            02-09-2010 12:07 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
            Pipi Duga Carapa
            SexNepoznat



            Poruka: 2170
            Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Nazalost, oni su podlozniji uticaju medija 32.gif

            02-09-2010 12:14 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
            metallica metallica is a Male
            moforaja




            Poruka: 8228
            Location: CH.WILLA(uglavnom)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Pipi neka praznika i onako se zivi isuvise brzo ljudi nemaju vremena ni za sta pa se barem za praznike sjete da se posvete ili sebi samima ili nekom dragom

            a da je sve komercijalizovano jeste pocelo je od "deda mraza" (nemoj pomisliti da imam nesto protiv dapace moja cerkicadobije od deda mraza 6/7 paketica)

            kad su vidjeli kako se mogu pare namlatiti na tim stvarima svi se praznici komercijalizuju od Bozica preko 4-og jula u USA pa dana zahvalnosti itd itd sve je pretvoreno u neku vretu "rasprodaje" ali po skupljim cijenama 10.gif

            ___________________________________________________________________

              02-09-2010 12:19 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
              Pipi Duga Carapa
              SexNepoznat



              Poruka: 2170
              Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Metalni druze, mislim da su upravo ti praznici i ucinili u neku ruku da ljudi zaborave posvetiti paznju drugima u svakodnevnom zivotu.
              Zast to raditi svaki dan, kad ima dan odredjen za tu svrhu?

              Ovo je neko moje rezonovanje, ne mora biti ispravno.
              U svakom slucaju, primijetila sam da ljudi koji ne postuju te praznike postuju puno vise svoje najblize u svakodnevnom zivotu .

              02-09-2010 12:24 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
              metallica metallica is a Male
              moforaja




              Poruka: 8228
              Location: CH.WILLA(uglavnom)

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Pipi Duga Carapa:

                Metalni druze, mislim da su upravo ti praznici i ucinili u neku ruku da ljudi zaborave posvetiti paznju drugima u svakodnevnom zivotu.
                Zast to raditi svaki dan, kad ima dan odredjen za tu svrhu?

                Ovo je neko moje rezonovanje, ne mora biti ispravno.
                U svakom slucaju, primijetila sam da ljudi koji ne postuju te praznike postuju puno vise svoje najblize u svakodnevnom zivotu .



              nije Pipi nego Kapitalizam koji je postao na "suptilan" nacim Krvopija ljudi rade od 9 do 18 na poslu su norme za robote, samo stres i trka i ljudima ne ostane "baterija" niza sta, ja kada imam tezak dan pogotovo ako je stresan onda posle toga zaista nemam ne volje nego snage i fizicke i psihicke da radim neke lijepe stvari
              razmisljao sam o tome jednostavno znam da u takvim situacijama ne mogu pruziti ono sto bi trebalo i znam da ce biti "napola"

              Trka za parama i karijerama i uopste egzistencijom je unistila sve sto valja i emocije i sex i zdrave odnose 21.gif


              po nekim istrzivanjima KUBANCI najvise vremana provode u sexu, emotivnim "akcijama", razbibrizi itd a KOKUZI pravi, siromasni ali oni imaju onaj neki socijalizam slican bivsoj Yugi nemaju kuce sa 5 spavacih soba i 2 Dzipa itd ali zato imaju ZENE za 10 imaju ruma duhana i trave a nisu nesto ni gladni koliko sam vidjao po tv-u i citao po novimama oni su prilicno sretni u onome sto imaju/nemaju 10.gif

              ___________________________________________________________________

                02-09-2010 12:36 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                Pipi Duga Carapa
                SexNepoznat



                Poruka: 2170
                Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Sta je s Tibetancima? 19.gif 35.gif

                Salu na stranu, prije kapitalizma je bio feudalizam, prije njega robovlasnicko drustvo.
                Kad je covjek u istoriji bio slobodan?

                Sve je stvar prioriteta u zivotu.
                Evo, licno zivim u kapitalizmu, ali su mi prioritet najblizi. To je ono moje licno pravo, koje mi niko ne moze uskratiti.

                Svako ima svoje prioritete, neko ljubav i paznju, neko materijalizam i novac.
                Kako francuzi kazu "Ne mozes imati maslac i novac od maslaca." 05.gif

                02-09-2010 12:44 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
                torres torres is a Male
                moforaja


                Poruka: 2147

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Mislim da nije potrebno da ljubav i novac idu odvojenim putevima. Ja sam romanticni materijalista 01.gif

                02-09-2010 12:46 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
                Pipi Duga Carapa
                SexNepoznat



                Poruka: 2170
                Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Napisi nam onda recept kako imati i masla i pare od maslaca. 02.gif

                02-09-2010 12:48 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
                djemila djemila is a Female
                Naj-Moder 2008




                Poruka: 11483
                Location: Mostar

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Smjesan dan..u stvari samo je komercijala. nista vise.eto bilesim ima i toapapir u znaku tog dana.. 21.gif pa do pretplate na mobil, etc....


                Niti postujem ovaj dan niti se ikad primjecivao u nasoj kuci.

                Kakvi su praznici koji se zapoceti vijekovima. ne postujemo ono sto je bilo u najblizoj proslosti a sad cu slaviti neke praznike iz doba Prije nove ere 28.gif

                ___________________________________________________________________
                Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

                02-09-2010 12:53 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
                metallica metallica is a Male
                moforaja




                Poruka: 8228
                Location: CH.WILLA(uglavnom)

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od Pipi Duga Carapa:

                  Sta je s Tibetancima? 19.gif 35.gif

                  Salu na stranu, prije kapitalizma je bio feudalizam, prije njega robovlasnicko drustvo.
                  Kad je covjek u istoriji bio slobodan?

                  Sve je stvar prioriteta u zivotu.
                  Evo, licno zivim u kapitalizmu, ali su mi prioritet najblizi. To je ono moje licno pravo, koje mi niko ne moze uskratiti.

                  Svako ima svoje prioritete, neko ljubav i paznju, neko materijalizam i novac.
                  Kako francuzi kazu "Ne mozes imati maslac i novac od maslaca." 05.gif



                ne priacma i slobodi nego o narodu koji je sklon da sepovodi za masom to je ta trka za materijalnim stvarima za imanjem vise od drugih itd to ubija sve lijepo 10.gif

                ___________________________________________________________________

                  02-09-2010 12:56 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                  metallica metallica is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 8228
                  Location: CH.WILLA(uglavnom)

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od torres:

                    Mislim da nije potrebno da ljubav i novac idu odvojenim putevima. Ja sam romanticni materijalista 01.gif



                  10.gif 10.gif 10.gif Bravo bez novaca se ne moze ali i sa nekom "normalnom kolicinom" mozes imati "i jare i pare" to je to 10.gif



                  i jsam slinog stava Hedonista sa mjerom 11.gif potrudit cu se da imam ono sto zelim ali se "slomiti" necu ni zbog cega 10.gif

                  ___________________________________________________________________

                    02-09-2010 12:58 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                    Pipi Duga Carapa
                    SexNepoznat



                    Poruka: 2170
                    Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Napisite boni recept da ga prodam francuzima. 19.gif 35.gif 13.gif

                    02-09-2010 13:12 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
                    torres torres is a Male
                    moforaja


                    Poruka: 2147

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Pipi, bona, informacija (recept) se placa 01.gif

                    02-09-2010 13:14 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
                    Pipi Duga Carapa
                    SexNepoznat



                    Poruka: 2170
                    Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Podijelicemo profit kad prodam francuzima 02.gif

                    02-09-2010 13:17 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
                    Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                    Postavi novu temu Odgovori
                    Go to:
                    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com