Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » RADE TRAVAR » Narodni lijekovi » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
cok cok is a Male
liska mjeseca maja


Poruka: 5450
Location: seher mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pij funki loze sto vise,boga mi 13.gif 13.gif meni rade reko U POVJERENJU 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

02-23-2008 00:04 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar
pokretac teme Thread Started by djemila

Funkyg Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ako vec znas d imas problema s tim, morala bi uzimati cesce ove preparate, stvari naviku,

Preventiva je najbolji lijek,
jer sad kad te boli ili trenutno ti nista puno nece puno pomoci, sem jakih tableta za ublazavanje bolova

ali navikni se uzimati konstantno nesto od ovoga napisanog to ti je najbolji lijek

Bice bolje 33.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

02-23-2008 00:06 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
cok cok is a Male
liska mjeseca maja


Poruka: 5450
Location: seher mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma pravi se da te ne boli 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

02-23-2008 00:08 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
zorokrik zorokrik is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1340
Location: St.Marino

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Rade preporucuje travaricu:zasto je piti onako golu bolje dodati bilo sta od trava ,tad imas i lijek u isto vrijeme 10.gif 10.gif 27.gif

___________________________________________________________________

    bar_dan.gif

    02-23-2008 00:11 zorokrik is offline Pregledaj poruke od zorokrik Dodaj zorokrik u listu prijatelja
    cok cok is a Male
    liska mjeseca maja


    Poruka: 5450
    Location: seher mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif ma ja i sipurika ubaci boli te kurac BONA 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________
    28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

    02-23-2008 00:13 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
    funkyg funkyg is a Female
    bazencic




    Poruka: 4040
    Location: starMo-Vela havle

    RE: Funkyg Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od djemila:

      Ako vec znas d imas problema s tim, morala bi uzimati cesce ove preparate, stvari naviku,

      Preventiva je najbolji lijek,
      jer sad kad te boli ili trenutno ti nista puno nece puno pomoci, sem jakih tableta za ublazavanje bolova

      ali navikni se uzimati konstantno nesto od ovoga napisanog to ti je najbolji lijek

      Bice bolje 33.gif



    Hvala djemka,a nadati se boljem,ocajavam cio dan Boziji samo je bol kritican

    ___________________________________________________________________



        02-23-2008 00:27 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
        Kutljaca Kutljaca is a Female
        Kuharica ipo




        Poruka: 6617
        Location: V.I.P

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        otidji kod Matije Paunovske, zivi i radi u Smrcenjacima...Ona je maher za trave i lijecenje...najpoznatiji proizvod njen je Matijasin..tu je pomjesala sve najbolje trave i sta jos...super je za imunitet, cim imunitet oslabi bolest dolazi, pa opet tako...
        Matija je cudo... 10.gifMoj se brat druzi sa njenim unukom...pa se moze i broj nabaviti al evo nadjoh i net stranicu njenu..kaze mnogi kazu da je NAJBOLJA travarka na svijetu...golemo...

          http://www.matijapaunovski.com/Majcin%20Jezik/Biografija.html

        ___________________________________________________________________
        simply the best

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Kutljaca dana 02-23-2008 u 09:29.

        02-23-2008 09:27 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
        funkyg funkyg is a Female
        bazencic




        Poruka: 4040
        Location: starMo-Vela havle

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Znam neke trave koje me mogu izljeciti,ali mi frka da se ne vrati opet na isto.
        Pokusat cu sa svime,jer su mi govorili i mlaku pivu da pijem

        ___________________________________________________________________



            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane funkyg dana 02-23-2008 u 11:28.

            02-23-2008 11:28 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
            HoneyMNE HoneyMNE is a Female
            moforaja




            Poruka: 2645
            Location: Montenegro

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od funkyg:

              Znam neke trave koje me mogu izljeciti,ali mi frka da se ne vrati opet na isto.
              Pokusat cu sa svime,jer su mi govorili i mlaku pivu da pijem


            a sta ti je tacno? bubrezi?

            ___________________________________________________________________
            HoneyMNE
            *Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
            puca.gif

            02-23-2008 11:55 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
            funkyg funkyg is a Female
            bazencic




            Poruka: 4040
            Location: starMo-Vela havle

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            kamenac u bubregu

            ___________________________________________________________________



                02-23-2008 12:08 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
                HoneyMNE HoneyMNE is a Female
                moforaja




                Poruka: 2645
                Location: Montenegro

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Potrebno je nabaviti pravu domaæu dinju, dinja koja ima ispucalu koru i kriške. Sjeme dinje istucati i prosušiti! U pola litra vode polako kuvati na šporetu 2 kašike istucanog i prosušenog sjemena.
                Kada sjeme dinje bude skuvano, procjediti teènost i popiti svih pola litre vode odjednom

                èaja koji se pripremi od stabljike ježovine (bodljikave veprovine)

                Recept iz narodne medicine koji se koristi protiv
                kamena i pjeska u bubregu

                25 grama kantariona
                25 grama majèine dušice
                25 grama vranilovke
                25 grama rusa

                Priprema: Isitniti dobro, promešati i potopiti u 1 litar vode. Ostaviti preko noæi da se ohladi a zatim procjediti. Tokom dana piti umjesto vode. Bolje piti nezaslaðeno. Ukoliko se ne može piti nezaslaðen, zasladiti medom ili voænim sokom (samo u tom sluèaju piti psljle jela i izmeðu obroka).
                Upotreba: Pije se tri dana bez prekida, a zatim poslje pauze od jednog dana nastavlja se upotreba na isti naèin.

                ali caj od sporisa ili kantariona sam moze da ti pomogne.samo kad bi imala prirodni tamo
                vjeruj mi,nista bolje od toga nema

                ___________________________________________________________________
                HoneyMNE
                *Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
                puca.gif

                02-23-2008 12:20 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
                bosonoga bosonoga is a Female
                lela




                Poruka: 2804
                Location: daleka polja

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od funkyg:

                  Ma rekose mi danas uvin h da pijem sto vise i brusnice caja,a to trckaranje bas ne bi se smjela usuditi i ovako kontaju da sam pukla! 13.gif
                  Nesto su mi spominjali i
                    limun i maslinovo ulje
                  ,joj vec mi je muka od toga,a boli uzas jedan.
                  Hvala vam na savjetima,ali meni rece doktor da opletem po cajevima,a to mi je muuuuuukaaaaaaaa


                  Maslinovo ulje i limun
                najbolji lijek za razbijanje kamenca 10.gif

                moj otac je imao u samoj lozi bubrega kamen velicine zrna kukuruza. svi pregledi i savjeti su bili operacija jer je imao neopisive bolove kad bi se kamen pomjerao. popio je baralgina i primio injekcija hejbet. onda jednom u razgovoru sa pokojnim dr. Hlubinom ( legendom) izmedju ostalog ,upita ga za savjet. dr. Hlubina mu rece, da je operacija zadnja stvar a da bi on pokusao da razbije kamen , mada svi drugi ljekari kazu da je nemoguce.(zbog samog polozaja kamena u bubregu) posavjetuje ga da ode na peljesac i kod nekog njegovog prijetelja kupi pravo maslinovo ulje , kuci pravljeno. ne ono rafinirano iz prodavnica . fildjan ulja i limuna zajedno svaki dan prije rucka . bilo je u pocetku grozota gledati kako se stari muci da to pije. meni je kuhinja smrdila na maslinovo ulje , pih a ko bi ga pio.
                bogami fynkyg , uspio je . ne mogu ti zasigurno sad reci koliko je popio , upitacu ga. izmokrio je kamenac.
                dodatno uz to , pio je puno tecnosti , uvin caj , zbog prociscavanje i dezinfekciju bubrega i kanala . pio je pivo . znao je popiti par piva u auto i na makadam u punoj brzini. to istrese gore nego bilo koje skakutanje po stepenicama. ako to budes radila , nemoj ti sa novim autom . krntiju kakvu. 02.gif i obavezno puno tecnosti .
                znam i to da je zenama daleko lakse izmokriti kamen , nego muskarcima. a da boli , boli grozno.
                zene koje su radjale i imale napad kamenca , u poredenju jacine bolova , kazu , da je daleko jaci bol napada kamenca , nego porodjajni bol.
                auh , sta napisah . za svaki slucaj procitaj 02.gif 02.gif

                ___________________________________________________________________
                ^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

                02-23-2008 12:26 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
                funkyg funkyg is a Female
                bazencic




                Poruka: 4040
                Location: starMo-Vela havle

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Procitala sam sve,hvala vam,ma radije bi pjehe u Sarajevo nego ono pregurala opet,uzassssss je.

                Imam sporisa i uvina caja tako da sam vec u veliko na tim ljecenjima samo nisam neki vodopija,pa mi ispijanje tecnosti slabo ide,gonjaju me po kuci sa casama

                ___________________________________________________________________



                    02-23-2008 12:57 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
                    zorokrik zorokrik is a Male
                    samo sto nisam




                    Poruka: 1340
                    Location: St.Marino

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od maja_mostar:

                      otidji kod Matije Paunovske, zivi i radi u Smrcenjacima...Ona je maher za trave i lijecenje...najpoznatiji proizvod njen je Matijasin..tu je pomjesala sve najbolje trave i sta jos...super je za imunitet, cim imunitet oslabi bolest dolazi, pa opet tako...
                      Matija je cudo... 10.gifMoj se brat druzi sa njenim unukom...pa se moze i broj nabaviti al evo nadjoh i net stranicu njenu..kaze mnogi kazu da je NAJBOLJA travarka na svijetu...golemo...

                        http://www.matijapaunovski.com/Majcin%20Jezik/Biografija.html
                    TO JE LAZNJAK ZESCI NJENI LJEKOVI 21.gif 21.gif

                    ___________________________________________________________________

                      bar_dan.gif

                      02-23-2008 13:33 zorokrik is offline Pregledaj poruke od zorokrik Dodaj zorokrik u listu prijatelja
                      zutaljka
                      SexNepoznat

                      Poruka: 1529

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Funky draga,samo da pitam kako si danas?

                      Mislila sam o tebi citav dan,ali evo tek sad uspjela za kompj.sjesti.

                      02-23-2008 17:40 zutaljka is offline Pregledaj poruke od zutaljka Dodaj zutaljka u listu prijatelja
                      funkyg funkyg is a Female
                      bazencic




                      Poruka: 4040
                      Location: starMo-Vela havle

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od zutaljka:

                        Funky draga,samo da pitam kako si danas?

                        Mislila sam o tebi citav dan,ali evo tek sad uspjela za kompj.sjesti.


                      Hvala sreco,malo sam bolje,ali me nekad podbode da mi u mali mozak odzvanja.
                      Pijem neke trave,pa sam ko riba tekucine najvise u meni jos cu i peraje dobiti.

                      ___________________________________________________________________



                          02-24-2008 00:09 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
                          djemila djemila is a Female
                          Naj-Moder 2008




                          Poruka: 11483
                          Location: Mostar
                          pokretac teme Thread Started by djemila

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Izdrzi Funkyg, izdrzi jos malo, kako kazu drzi nekolika dana,

                          pij sto vise, 10.gif

                          ___________________________________________________________________
                          Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

                          02-24-2008 00:23 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
                          cok cok is a Male
                          liska mjeseca maja


                          Poruka: 5450
                          Location: seher mostar

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          KITA - a jes dobra kita i to IZ KORIJENA 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

                          ___________________________________________________________________
                          28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

                          02-24-2008 00:25 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
                          funkyg funkyg is a Female
                          bazencic




                          Poruka: 4040
                          Location: starMo-Vela havle

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              citat od djemila:

                            Izdrzi Funkyg, izdrzi jos malo, kako kazu drzi nekolika dana,

                            pij sto vise, 10.gif


                          Trudim se koliko mogu toliko i pijem
                          trebat cu kateter uzimati vjecito u wc visim 13.gif

                          ___________________________________________________________________



                              02-24-2008 00:25 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
                              cok cok is a Male
                              liska mjeseca maja


                              Poruka: 5450
                              Location: seher mostar

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              13.gif nek odstoji jednu godinu potopi ga 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

                              ___________________________________________________________________
                              28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

                              02-24-2008 00:28 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
                              Stranica (5): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] nove poruke | aktuelne teme | forum
                              Postavi novu temu Odgovori
                              Go to:
                              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com