Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Hodate li po kuci/stanu u cipelama » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

RE: Hodate li po kuci/stanu u cipelama Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od bosonoga:

    Imam par prijatelja koji ne skidaju cipele u kuci/ stanu.
    kad dodju kod mene ponudim im u hodniku papuce , sto znaci , izvolite i skinite cipele. pitaju se kad cu se osloboditi tog "primitivizma". imali smo par diskusija o tome. ali ja ne odustajem od svoga.
    mnogi izuvanje smatraju cak i nepristojnim a po bontonu : gostu treba dozvoliti da se osjeca ugodno , sto znaci ja bih trebala gutati knedle i dopustiti mojim prijateljima da udju obuveni , a ne da ih maltene prisiljavam na izuvanje .
    sta vi mislite o ovome 01.gif


U svojoj kuæi ne hodam. Gosti koji dodju izuvaju se. No, desi se da to ne uèine jer su recimo cijeli dan obuveni pa bi bilo malo neugodno 01.gif ...a glupo da peru noge s vrata, i to u gostima, je li tako? Meni se takodjer desi da moram kod nekoga nakon cjelodnevnog hodanja, pa s vrata to i naglasim. Ako mi netko i udje obuven u kuæu, po odlasku fino u mlaku vodu uspem opala i pobrišem tepih.

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

03-08-2008 12:32 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
top gun top gun is a Male
trudim se




Poruka: 238

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma sve je to lijepo sto vi pricate a koliko od vas drzi cuku u kuci i sd cete rec da je uko cistiji od necijih cipela ,ma dajte , lakse cu podnjet ciscenje od smrada necijih noga neka fala ,nek trandaju nit imam male djece toliko da se moram bojat da ce nesto s poda stavit u usta i otrovat se a ima usisivac na paru pa opleti a niej ni cetka i safun nepoznanica

___________________________________________________________________
[

    I]Jooooj sto ja ne volim rezimske budale,nezavisne novinare i ovakvo"pozoriste"[/I]

03-08-2008 12:48 top gun is offline Pregledaj poruke od top gun Dodaj top gun u listu prijatelja
asataN asataN is a Female
moforaja




Poruka: 4110

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

i cuko ima slapice 13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________

    03-08-2008 13:50 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
    Aleksandra Aleksandra is a Female
    moforaja




    Poruka: 10252
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    hodam.

    imam tepihe od viskoze koji se peru u masini.
    nadje s uvijek neko i da se redovno ciste podovi
    sto ne bi hodala, ta ne sucem pitu na podu

    ___________________________________________________________________






            03-08-2008 13:52 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
            Aleksandra Aleksandra is a Female
            moforaja




            Poruka: 10252
            Location: Mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od mica maca:

              Ja mislim da je to obièna NEKULTURA.

              To je za mene onaj seljaèki naèin ulaska s njive u poljski wc.Užas , kosa mi se na glavi diže od toga , al ja ih ljepo vratim nek se izuvaju.

              Djeca mi se valjaju po kuæi a on æe mi obuven ulaziti i plaziti po tepihu.

              Ne dam ni ja Bosonoga ni mrtva u cipelalma 10.gif


            pa ne znam ko tebi ulazi u kucu
            al meni ne dolazi niko s njive, a ni iz poljskog wc-a 07.gif

            neekulturno je dovesti gosta u nepriliku da se izuva a noge mu smrde, npr

            ___________________________________________________________________






                    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Aleksandra dana 03-08-2008 u 13:58.

                    03-08-2008 13:57 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                    asataN asataN is a Female
                    moforaja




                    Poruka: 4110

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    idem u goste samo kod ljudih gdje se osjecam komotnom....slapice tudje da oblacim mi nepada na pamet, meni se to gadi , vala da su ne znam ti kako ciste.....odmah kontam fuj ko zna ko ih je prije mene nosio 13.gif
                    po podu niti sjedimo , niti se valjamo iako se cisti svakodnevno ( 3 zenskinje 05.gif ).....stvarima ne robujem i ne pada mi na pamet da mi materijalne stvari nesto znace ( mozda je rat to od mene napravio , sta znam).....a sto se tice cistoce.....koliko vam je puta baka/nena/mama/mozda i vi sami....kad vam ispadne nesto pa puhni i strpaj nazad u usta , a sad vam kao ne izuvanje fuj.........svi odrasli pod staklenim zvonom..... 35.gif

                    ___________________________________________________________________

                      03-08-2008 14:12 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
                      zorokrik zorokrik is a Male
                      samo sto nisam




                      Poruka: 1340
                      Location: St.Marino

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Izuvam se (Aleksandra rece :nekulturno je dovesti gosta u nepriliku da se izuva a noge mu smrde,npr.Pa neces smrdljiv ici kod nekoga!!)Pogledajte malo grad nasto lici smece,blato i sva moguca sr...a oko zgrade.Nemozes to nekome unijeti u stan! 21.gif

                      ___________________________________________________________________

                        bar_dan.gif

                        03-08-2008 15:15 zorokrik is offline Pregledaj poruke od zorokrik Dodaj zorokrik u listu prijatelja
                        djemila djemila is a Female
                        Naj-Moder 2008




                        Poruka: 11483
                        Location: Mostar

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Jasta nego izuvati,

                        taman tako zoro 10.gif

                        ___________________________________________________________________
                        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

                        03-08-2008 23:22 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
                        cok cok is a Male
                        liska mjeseca maja


                        Poruka: 5450
                        Location: seher mostar

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        sta,s se izuvat bola 13.gif 13.gif

                        ___________________________________________________________________
                        28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

                        03-08-2008 23:29 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
                        Krule Krule is a Male
                        Notorious




                        Poruka: 2013
                        Location: eeeee da ti je znat

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        okle cipele

                        ___________________________________________________________________
                        Rumenka,pripazi na ponasanje Rumenka,nemoj da te ovde posadim kao zumbul, j**** li ti majku...Radovan III

                        03-09-2008 09:30 Krule is offline Pregledaj poruke od Krule Dodaj Krule u listu prijatelja
                        zorokrik zorokrik is a Male
                        samo sto nisam




                        Poruka: 1340
                        Location: St.Marino

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            citat od djemila:

                          Jasta nego izuvati,

                          taman tako zoro 10.gif

                        Ko Japanci,uvrjeda oc obuven kod nekoga(nisam bio u Japanu al sam cuo od nekoga ko jest) 13.gif 13.gif 13.gif
                        10.gif 25.gif

                        ___________________________________________________________________

                          bar_dan.gif

                          03-09-2008 10:29 zorokrik is offline Pregledaj poruke od zorokrik Dodaj zorokrik u listu prijatelja
                          djemila djemila is a Female
                          Naj-Moder 2008




                          Poruka: 11483
                          Location: Mostar

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          japanci, ne japanci ali i meni je to uvreda ako mi neko zatranda u kundurama, ma kako to izgledalo ili NEmoderno bilo,

                          ako sam prisliljana da udisem prljav vazduh i ostalo na sto ne mogu uticati, vala mogu u svojoj kuci

                          jos uvijek je u meni onaj nas obicaj, tepih svugdje, ma koliko bilo 10.gif

                          ___________________________________________________________________
                          Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

                          03-09-2008 11:57 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
                          Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
                          moforaja




                          Poruka: 5952
                          Location: U podrumu

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          .....dok je bilo æilima u kuæi - izuvali smo se i bez papuæa po kuæi hodali. Sad nema æilima al se isto izuvamo i - papuæe, naravno ! To je stvar neke osnovne higijene ili æistoæe u kuæi.

                          ___________________________________________________________________
                          Moj Mostare ko ti lomi grane,
                          ko zavadi mostarske jarane,
                          ko to tebi istoriju piše,
                          ko to želi da te nejma više.

                          03-09-2008 12:04 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
                          djemila djemila is a Female
                          Naj-Moder 2008




                          Poruka: 11483
                          Location: Mostar

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Tako je brate, moj Sarajlija.... 10.gif

                          ___________________________________________________________________
                          Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

                          03-09-2008 12:13 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
                          leylic leylic is a Female
                          samo sto nisam


                          Poruka: 1145

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Sarajlija 10.gif
                          nema peksinluka po kuci

                          03-09-2008 12:27 leylic is offline Pregledaj poruke od leylic Dodaj leylic u listu prijatelja
                          Ricina Ricina is a Male
                          raja




                          Poruka: 1932
                          Location: Predaleko od Mostara

                          Rjesenje... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Ima i za to lijeka. U Svedskoj u skoro svim javnim ustanovama imaju korpe sa plasticnim kesama koje se navlace na cipele.To se praktikuje najvise u jesen kada su kise i zimi kada je snijeg. To su plasticne kese duge kao cipele i na vrhu imaju gumu koja stisne kesu oko cipela. Kad gosti budu izlazili neka vrate kese u korpu... Jednostavno. Ima li kod tebe Bosonoga takvih kesa ?
                          Sto se tice sa ili bez cipela u kuci... Uci u cipelama je totalno nepostovanje kuce domacina, pokazivanje da nemas respekt prema domacici koja cisti kucu a seljaci koji su prije zivili na selu i imali drveni pod su navikli na to. Nije bilo potrebe skidati jer je svakako bilo prljavo jer je hajvan ulazio u kucu sa ljudima. Ljudi koji su citali bonton i imaju malo "Becke skole" znaju da jedino javni prijemi...balovi,ples,javni nastupi...tolerisu cipele. Ulazak u neciju kucu znaci ulazak u intimu na neki nacin jer se svako normalan osjeca najbolje kuci. To treba ipak postovati maksimalno.Ima ljudi sto spavaju u cipelama, stavljaju noge sa prljavim cipelama na stol gdje se jede i slicno. To je njihov nacin zivljenja i to treba postovati. Ali to ne znaci da se oni mogu ponasati isto tako kod nekog drugog.
                          Imam jedan primjer kod mog prijatelja. Kod njih su dolazili prijatelji koji su navikli pusiti u kuci. Posto se desilo da je dijete mog prijatelja dobilo astmu, oni su zamolili svoje prijatelje da ubuduce ne puse u stanu kada dodju.
                          Komentar je bio sljedeci : "Kakva je to kuca gdje se ne smije pusiti".... To je totalni nedostatak respekta prema njihovom djetetu i njima. To je isto kao i sa cipelama.

                          ___________________________________________________________________
                          "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

                          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 03-09-2008 u 17:47.

                          03-09-2008 13:06 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
                          cheri cheri is a Female
                          moder u peMziji




                          Poruka: 3810
                          Location: Svizzera

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Ja sam stan namjestila tako da mi podovi nisu prekriveni puno, samo ono gdje je neophodno da se ne osteti pod i tako to. Ja vise volim imati lijep pod, pa kad ga ocistis blista, nego sve prekriveno tepisima. I zrak je u kuci puno friskiji kad su podovi takvi. A vala bi mi se vise gadilo da mi neko sjedi dva sata sa bosim nogama na tepihu, ne vidis prljavstinu, jer mu nisu prljave noge, ali ja odmah pomislim na one gljivice ili tako nesto...pa znoj...fuj.
                          Dakle nema nikakve bojazni od nekakve prljavstine, jer sve ostaje na plocicama ili na parketu, pa ako to svakodnevno operes to je ljepota jedna. A kad ima puno tepiha, ne vidis da ima ista, a sam bog zna koliko bakterija, gljivica i ostalog je ko ostavio, drzeci bose noge na njemu. Dakle, po meni, sve zavisi od toga kako je ko namjestio stan, a na ovaj nacin stan moze biti i puno cistiji od nekih gdje se skidaju cipele, a gdje je sve pokriveno.
                          A da obujem tudje papuce, vala mi se to ne svidja, noga je nesto previse intimno.
                          Ne znaci da sam ja u pravu, ili da ja nisam, nego neko drugi, sve je stvar navike i odgovarajuceg organiziranja zivotnog prostora.

                          03-09-2008 21:42 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
                          Krule Krule is a Male
                          Notorious




                          Poruka: 2013
                          Location: eeeee da ti je znat

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          okle stanovi i kuce i papuce

                          ___________________________________________________________________
                          Rumenka,pripazi na ponasanje Rumenka,nemoj da te ovde posadim kao zumbul, j**** li ti majku...Radovan III

                          03-09-2008 22:14 Krule is offline Pregledaj poruke od Krule Dodaj Krule u listu prijatelja
                          Kutljaca Kutljaca is a Female
                          Kuharica ipo




                          Poruka: 6617
                          Location: V.I.P

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          za moju minijaturnu nogu nema broja kad odem u goste 13.gif

                          ___________________________________________________________________
                          simply the best

                          03-09-2008 22:16 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
                          Krule Krule is a Male
                          Notorious




                          Poruka: 2013
                          Location: eeeee da ti je znat

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          pusti nokte od noga majo 19.gif

                          ___________________________________________________________________
                          Rumenka,pripazi na ponasanje Rumenka,nemoj da te ovde posadim kao zumbul, j**** li ti majku...Radovan III

                          03-09-2008 22:22 Krule is offline Pregledaj poruke od Krule Dodaj Krule u listu prijatelja
                          Stranica (10): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                          Postavi novu temu Odgovori
                          Go to:
                          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com