Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Partizansko groblje » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (24): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8039
pokretac teme Thread Started by denani

RE: Spomenik Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od abraxas:

        citat od denani:

          citat od abraxas:

        Jadikovanje nam neæe pomoæi. Evo ja sam baš poslao dopis g.Gradonaèelniku pa ako i vi to uèinite možda nešto pomogne.....Zamolio bi Denanija ako ima još koje mjerodavne adrese...mediji,visoki predstavnik itd...
        P.S Izvinjavam se postavljaèu teme što smo malo skrenuli......ali kad smo skrenuli s Titovog puta ostali zaokreti postadoše rutina. Ipak bez ljutnje,lady Actresss... 33.gif



      ABRAXAS 33.gif 33.gif 33.gif

      Grad Mostar....

      stoje sve e-mail adresen od strucne sluzbe.... nadleznih organa.... itd


      Biti æe napisano s moje strane,Denani....


      26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif




Jucer sam spremio svoj e-mail .
Znam da sve ovo lici na Don Kihota...ali se nesto mora uraditi..

HVALA TI 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

03-01-2008 15:31 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
Sandy Sandy is a Female
moforaja




Poruka: 3842
Location: kod Hita...

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

vrijedi pokusati... 10.gif

zalosne slike zalostan narod 21.gif nista vise nije sveto 15.gif

03-02-2008 13:08 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
Humska Humska is a Female
samo sto nisam




Poruka: 999
Location: nema dalje

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Abraxas i denani svaka vam cast 10.gif

Hvala vam sto ne date da ina mostarska mladost ode u zaborav 33.gif

___________________________________________________________________
Sve sto vrijedi nosim u sebi...

03-02-2008 13:35 Humska is offline Posalji email za Humska Pregledaj poruke od Humska Dodaj Humska u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8039
pokretac teme Thread Started by denani

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif


Sandy 33.gif

Humska 33.gif

Samo da kzem da sam zadnja dva dan e-mail spremio nasem gradonacelniku. Sa slikama Partizanskog spomenika 33.gif
U cijeloj seriji o Partizanskom spomeniku ima 63 slike....saljem po jednu svaki dan...

Ako neko zeli da se ukljuci.....

samo naprijed.... 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif


26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

03-02-2008 13:42 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8039
pokretac teme Thread Started by denani

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

E-mail koji sam spremio Radio Televiziji Mostar

Postovani urednici...

na stranici MostarBlic.com mogu se naci fotografije Partizanskog spomenika (nama svima na sramotu...)

Jeste li u mogucnosti otvoriti temu oko ovog problema ????

Postovanje !!!



ODGOVOR koji sam dobio danas.....


Postovanje!

Ta tema je vec obradjena na nasoj stranici. Udjite u sekciju Arhiva, pa onda u podsekciju arjive Mostar, pa potrazite datum 14. februar, pa cete naci i nase fotografije i sve ostalo.

Hvala za Vase pismo i sirite rijec o nama!

RTM-portal.


Moja reakcija:

26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

03-02-2008 14:37 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8039
pokretac teme Thread Started by denani

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 33.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

03-02-2008 20:14 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
narona narona is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1446
Location: tamo daleko....

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

tuzno vidjeti ove slike 16.gif

___________________________________________________________________

    03-02-2008 21:42 narona is offline Pregledaj poruke od narona Dodaj narona u listu prijatelja
    glumica glumica is a Female
    Trn u oku


    Poruka: 4415

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    da li bi bilo neke fajde obratiti se zeljku komsicu...

    03-02-2008 22:11 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    E ovako æemo: predlažite osobe i po moguænosti email adresu a zainteresirani onda pišite. Ima li vajde? Niko ništa ne zna, krhko je znanje. Ali možemo reæi da smo probali. 10.gif

    03-02-2008 22:17 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Poslat email gradonaèelniku i naèelniku za urbanizam....(nastavlja se)

    03-02-2008 22:50 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    glumica glumica is a Female
    Trn u oku


    Poruka: 4415

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od abraxas:

      Poslat email gradonaèelniku i naèelniku za urbanizam....(nastavlja se)


    znas li mozda ime nacelnika za urbanizam

    03-02-2008 22:52 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Evo Denani napisa gore. Ideš na grad Mostar a onda pogledaš one likove pa ocijeni koji bi mogao biti pravi po halo efektu ili funkciji. A prije toga moraš izabrati jezik...bosanski ili hrvatski. Eto ja otkrio da sam pravi znalac jezika 05.gif

    03-02-2008 22:58 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    Kutljaca Kutljaca is a Female
    Kuharica ipo




    Poruka: 6617
    Location: V.I.P

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    evo sad se vratih sa partizanskog 11.gif

    ___________________________________________________________________
    simply the best

    03-02-2008 22:59 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
    glumica glumica is a Female
    Trn u oku


    Poruka: 4415

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od abraxas:

      Evo Denani napisa gore. Ideš na grad Mostar a onda pogledaš one likove pa ocijeni koji bi mogao biti pravi po halo efektu ili funkciji. A prije toga moraš izabrati jezik...bosanski ili hrvatski. Eto ja otkrio da sam pravi znalac jezika 05.gif


    a ja sam bila toliki optimista misleci da cu na tom sajtu naci neko poznato ime 29.gif

    izuzev gospodina zare markica

    03-02-2008 23:20 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
    MosHer MosHer is a Male
    brato




    Poruka: 653
    Location: U. S. of A.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od denani:

          citat od rodjena:

        Denani, upravo tako"nama na sramotu", mislim da je bolje reæi"OPROSTITE NAM BORCI, ANTIFAŠISTI" a ne "oprosti nam grade" jer grad je i doveo do ovakvog stanja spomenika, i do strašnog poniženja antifašistièke borbe i boraca iz Drugog svjetskog rata, pa ako hoæete i svih normalnih graðana Mostara.
        Ovo je užasna sramota Mostara.
        Nek je vjeèita slava svim poginulim borcima, antifašistima.


        33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif




      samo da se glas cuje....

      otvoreno pismo Ljubi Beslicu.... ???????????????????????


    Tesko je naci odgovarajuce rijeci koje uopste mogu opisati jedan ovakav fasisticki urbicid u XXI vijeku. Ali, moram priznati da nisam iznenadjen sa svime sto se dogodilo, s' obzirom na polozaj na kojem se nalazi ovaj velicanstveni spomenik.
    Kao samozvani istoricar, zelio bih dati jedan istorijski (sutra cu biti u mogucnosti da pripremim i postiram jos jedan) prilog, u nadi da ce mozda bar malo pomoci u borbi protiv zaborava, kao i da ce mozda dati jedan mali doprinos u pokusaju da se sacuva i zastiti ova velicanstvena mostarska nekropola.
    Nadam se da mi autor teme nece zamjeriti za ovaj (kao ni za vec najavljeni sutrasnji) prilog!


      GOVOR NA PARTIZANSKOM SPOMENIKU U MOSTARU

      Josip Broz Tito, Mostar - 8. april 1969. godine


    Ono sto je danas na mene ostavilo najdublji utisak - to je velicanstveni Spomenik borcima koji su dali zivot za ono sto mi danas imamo, sto imate i vi danas u Hercegovini. Borci iz Hercegovine bili su u toku rata cesto blizu mene. Gledao sam njihovu borbu, vidio sam njihovu bezgranicnu vjeru u ono za sta su se borili. I ja mislim da ste se vi tim borcima dostojno oduzili ovim divno uredjenim Partizanskim spomenikom.

    U nizu zemalja koje sam posjetio vidio sam dosta spomenika na koje sam polagao vijence. Ali tako lijepog i tako velicanstvenog spomenika, kao sto je ovaj ovdje, nigdje nisam vidio. Ovo je zbilja remek-djelo nase arhitekture, nasih umjetnika.

    Kada bi samo oni koji su u borbi dali svoj zivot znali sa kolikim se bolom i postovanjem narod prisjeca njihove smrti i sa koliko radosti gleda na ono sto je ostvareno, zahvaljujuci tim zrtvama! Oni to, na zalost, nisu mogli osjetiti i to nam tesko pada.

    Vi, Hercegovci, vi, gradjani Mostara, zbilja mozete biti ponosni na ono sto ste ovdje stvorili. Sa uzvisenja na kome se nalazi Spomenik gledao sam danas mnoge nove zgrade i visoke solitere. Dozivio sam sve to kao jednu harmonicnu cjelinu; s jedne strane velicanstveni Spomenik zrtvama koje su pale, a dolje, ispod njega, nove moderne cetvrti grada. Kako se to sve lijepo kombinuje, prozima i dopunjava.

    Moram ovdje da podvucem cinjenicu da je u toku citavog oslobodilackog rata Mostar dao cvijet svoje omladine u partizanske jedinice, i u borbi i u pozadini. Mladi narastaji, jos iz skolskih klupa, popunjavali su hercegovacke jedinice i hrabro ginuli u borbi protiv okupatora i domacih izdajnika. To je bila omladina kojom treba da se ponosi ne samo Mostar vec i narodi Jugoslavije.

    ___________________________________________________________________
    "Hrabrost je odbraniti sebe od drugog, a junastvo odbraniti drugog od sebe samog!"

    03-03-2008 07:12 MosHer is offline Posalji Email za MosHer Homepage of MosHer Pregledaj poruke od MosHer Dodaj MosHer u listu prijatelja
    vanja-vaki
    SexNepoznat



    Poruka: 145
    Location: ....tamo daleko....

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    33.gif

    ___________________________________________________________________
    Ostajte ovdije,
    sunce tudeg neba nece vas grijat kao vase,
    gorki su tamo, zalogaji hljeba gdije svoga nema, gdije brata nije...

    03-03-2008 08:13 vanja-vaki is offline Posalji email za vanja-vaki Homepage of vanja-vaki Pregledaj poruke od vanja-vaki Dodaj vanja-vaki u listu prijatelja AIM Screenname: na YIM Screenname: na
    Tvoja Seka
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    33.gif

    03-03-2008 09:21
    bago bago is a Male
    moforaja




    Poruka: 3303
    Location: Suteren

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Postoji mnogo naèina da se djeluje...
    Aktualizirat problem, kroz razna djelovanja...
    Kako se mogu forumaši skupit u Sarajevu?...
    Napravi se jedan dokument te se uputu na sve adrese, mediji i to...
    Može se napraviti i okrugli sto...
    I malo po malo...
    Nema druge...
    Zašto ne i poslati Željku...
    Mislim, neæe ništa samo...
    Uvijek se pitam, postoji li u Mostaru ikakva kritièna masa koja nešto može promijenit...
    Ne mora se mijenjat politika, ali nekakve male , pa i veæe stvari mogu...
    Pitanje je može li Mostar i dijaspora napraviti ili popraviti neki segment u životu grada...
    Nešto, što nema veze sa ideologijom, nešto što nam je svima zajednièko...
    A to su prije svega spomenici nekom vremenu...
    Bilo kojem...
    Pa eto...
    Ako vas ima, malo veæi broj (za potpisa i situacija 01.gif)...
    Rado æu vam pomoæi da se to pokrene...
    Napravit kampanju...

    ___________________________________________________________________
    665 - Skoro zao

    03-03-2008 10:25 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
    Ceznja Ceznja is a Female
    moforaja




    Poruka: 3970
    Location: Bogu iza noga

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od bago:

      Postoji mnogo naèina da se djeluje...
      Aktualizirat problem, kroz razna djelovanja...
      Kako se mogu forumaši skupit u Sarajevu?...
      Napravi se jedan dokument te se uputu na sve adrese, mediji i to...
      Može se napraviti i okrugli sto...
      I malo po malo...
      Nema druge...
      Zašto ne i poslati Željku...
      Mislim, neæe ništa samo...
      Uvijek se pitam, postoji li u Mostaru ikakva kritièna masa koja nešto može promijenit...
      Ne mora se mijenjat politika, ali nekakve male , pa i veæe stvari mogu...
      Pitanje je može li Mostar i dijaspora napraviti ili popraviti neki segment u životu grada...
      Nešto, što nema veze sa ideologijom, nešto što nam je svima zajednièko...
      A to su prije svega spomenici nekom vremenu...
      Bilo kojem...
      Pa eto...
      Ako vas ima, malo veæi broj (za potpisa i situacija 01.gif)...
      Rado æu vam pomoæi da se to pokrene...
      Napravit kampanju...


    Pomozi... 01.gif 10.gif

    Napravi... 01.gif 10.gif

    ___________________________________________________________________
    "Ovdje noci nisu tako plave, ovdje sunce nema takav sjaj, ovdje nisu takve trave, ZEMLJO MOJA..."

    03-03-2008 10:35 Ceznja is offline Pregledaj poruke od Ceznja Dodaj Ceznja u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8039
    pokretac teme Thread Started by denani

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    RAJA 33.gif 33.gif 33.gif

    Evo da vam referisem sta se dosad uradilo i sta ce se dalje raditi.....

    - od pokretanje teme 29 februara spremljeno je 6 e-mailen sa moje strane na adresu
    naseg gradonacelnika (slike Partizanskog spomenika)
    - jedan e-mail spremljen je i RTV Mostar...reakciju mozete ovdje naci ...komentar
    ostavlja vama
    - abraxas je takodje e-mail spremio nasem gradonacelniku a i gospodinu Zari Markicu
    nacelniku za urbanizam ( vidi dole)

    Poštovanje !
    Evo danas sam poslao pismo naèelniku za urbanizam....Znam da je to sizifivo djelo ali baš zato. Ako bude dosta Sizifa bogami æemo pogurati kamen uzbrdo. Slijedeæa moja akcija je da èlanovima foruma koje smatram pozitivcima pošaljem pp da i oni napišu nešto i pokrenu druge. Lijep pozdrav,Branko. Slijedi tekst:


    Poštovani gospodine Markiæ!

    Kao prvom èovjeku po pitanju urbanizma u gradu Mostara šaljem Vam poziv da uèinite sve što je u vašoj moæi i nadležnosti da se katastrofalna i barbarska situacija oko spomenika Partizansko groblje promijeni. Navedeni spomenik je bio jedan od najljepših u bivšoj državi i zaista je neshvatljivo da postoji grad koji se tako odnosi prema svome kulturnom blagu. Apelujem na Vašu stuènost i ljudski dignitet da uèinite sve što možete u svrhu promjene ovakvog stanja. Unaprijed zahvalan

    STA DALJE:
    Kao sto abraxas rece ...to je Sizifov posao....jedan covjek nemoze sam kamen pogurati... svaka ideja je dobrodosla...i vi mozete poslati e-mail....ne samo nasoj upravi u Mostaru....saljite gospodinu Lajcaku... Komsicu... UN-a ako hocete...sam da se nas glas cuje....
    nase jedino oruzje je ljubav prema Mostaru i nada ...nada da ce se nesto promijeniti



    PS.
    Oni sto nesto kazu ili napisu... sto sa nama suosjecaju.... 33.gif 33.gif 33.gif

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    03-03-2008 16:32 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
    Stranica (24): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com