Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » E hajde sad Srbi da vas vidim . » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ferrari Ferrari is a Male
mister foruma '03, '04




Poruka: 1841
Location: Maranello

E hajde sad Srbi da vas vidim . Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sta ste se zaletili odma , dusa im Belaj 21.gif
Nije ovo ni na Raspali ni na Politici , intersuje me nesto uz Srpske (Svadbene) obicaje .

'vako , radim sa jednim Srbinom (Srbijancem) vec 10 Godina u Firmi , i bas smo ono
dobri prijatelji , pomazemo se koliko mozemo , posjetimo se privatno koliko nam slobodno vrijeme dozvoljava i do sad nismo imali nikakvih problema .
Jedini problem je sto on prica sa Srpski Padezovi i ispocetka ga nisam bas sve konto sta hoce da mi kaze , ali sad nakon 10 Godina se sve bolje sporazumijem sa njega ! 02.gif

I u proslu Subotu dodje on kod mene sredio se ono bas vidis doso s nekom namjerom
i kad ti on mene pozva za Kuma , ispocetka sam mislio da se sali , reko ima on oni svoji bracu od Tetku , ali sam vidio da se ne sali , i naravno pristo sam (dje necu jeli , to se ne odbija) . Nisam puno razmisljo o tome , ja kontam to je ko kod nas , kad ono imas sta vidjet , eto ti njega juce na Pivu poslije Posla kod mene , kad ce ti legenda ko s' poslom
mojoj zeni , Kumo a da nemas malo 'ladnije Pivce ?
I mi kako Kumo , nije ona Kuma , ako sam ja Kum , kad ce ti Kralj , e u nas je tako
Kum se postaje Familijarno , tj. Kum i Kuma su Familija , znaci automatski ako mene neko zove za Kuma , onda je i moja zena njima Kuma .
Mi se zgledasmo , haj reko kod nas nije tako ali nema veze (jedino sto moja zena ne pozna bas njegovu zenu toliko dobro ,a li kad njima ne udi nece valjda ni nama) .

Nego mene interesuje da mi neko kaze , sta sad slijedi da se mogu pripremiti , da ne bude
vise ovakvih situacija , da mi neko kaze kakvi su kod njih obicaji , ja jedino sto znam je to ,
kad se Lepa Brena udavala znam da su joj svezali Kravu za Ruku i nista vise . Pa ne znam moram li i ja ic nedje u nabavku ili sta cu ...
Eto culi ste moj problem , hajte pisite o obicajima a jos da kazem da mu nije prvi put da se vjencava 13.gif i da nece biti vjerskog , nego samo opstinsko vjencanje , i kako ja treba da se ponasam , jer nemam pojma kakvi su njihovi obicaji.

___________________________________________________________________
Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

03-19-2008 21:59 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
glumica glumica is a Female
Trn u oku


Poruka: 4415

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mogu li ja nesto rec? 02.gif

''Srbinu je kumstvo važnije od zakona. Kumovi æe se retko kada sukobiti, sem ako, jedan drugome ne uvrede muškost.:)''

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane glumica dana 03-19-2008 u 22:08.

03-19-2008 22:07 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
lala lala is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1331
Location: dalekoooo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

neznam za njiove tradicije al si me podsjetio dogadjaja poslije mog vjenjcanja.

otisla ja kod tadasnje svekrve na posao da neke nalaze vadim par dana nakon svadbe, kad eto tipa sto kod nje radi i upita me "i kako je bilo na svadbi, jeli bilo pucanja." ja sve milsim zeza me covjek, kad on kaze "kod nas se puca na svadbi." "dobro gospodine xyz, kod nas se mladoj cvijece donese i malo zaplese" 13.gif

___________________________________________________________________
rad je stvorio covjeka a nerad gospodina :)

03-19-2008 22:07 lala is offline Pregledaj poruke od lala Dodaj lala u listu prijatelja
Blagajac Blagajac is a Male
raja




Poruka: 1972
Location: Nederland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

zavisi ferari iz kojeg je dijela srbije
ovako kako mi ga ti opisa lici malo na djosu iz one serije 19.gif

kraju sala nije lako biti kum u toj situaciji
jer je dosta zahtijevno
mislim da kasnije preuzimas i neku odgovornost za djecu njegvu u slucaju da mu nesto bude
toliko to daleko ide

___________________________________________________________________


    [
      B]PUSTI ME DA SE RAHAT PATIM[/B]

    03-19-2008 22:07 Blagajac is offline Pregledaj poruke od Blagajac Dodaj Blagajac u listu prijatelja
    Mo-beba Mo-beba is a Female
    Momentalno na daljinskom




    Poruka: 7486
    Location: Trebinje-Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Cim si prihvatio taj poziv,odma si im usao u familiju.Kako oni kazu"Bog na nebu,Kum na zemlji"
    Care,sve zavisi od mjesta do mjesta,tako da je malo teze ti odgovoriti na tvoja pitanja.
    Sve zavisi od mjesta do mjesta,posto obicaji nisu isti kod svakoga.
    Moj ti je savjet(nije sramota) da lijepo sjednes sa prijateljem i upitas ga sta i kako.

    ___________________________________________________________________
    Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


      33.gif

      03-19-2008 22:08 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
      Blagajac Blagajac is a Male
      raja




      Poruka: 1972
      Location: Nederland

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od lala:

        neznam za njiove tradicije al si me podsjetio dogadjaja poslije mog vjenjcanja.

        otisla ja kod tadasnje svekrve na posao da neke nalaze vadim par dana nakon svadbe, kad eto tipa sto kod nje radi i upita me "i kako je bilo na svadbi, jeli bilo pucanja." ja sve milsim zeza me covjek, kad on kaze "kod nas se puca na svadbi." "dobro gospodine xyz, kod nas se mladoj cvijece donese i malo zaplese" 13.gif

      ko se puca?

      ___________________________________________________________________


        [
          B]PUSTI ME DA SE RAHAT PATIM[/B]

        03-19-2008 22:08 Blagajac is offline Pregledaj poruke od Blagajac Dodaj Blagajac u listu prijatelja
        glumica glumica is a Female
        Trn u oku


        Poruka: 4415

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        od onoga sto znam o kumstvu ovde...
        dosta mozes naci na ovom linku

          http://glassrbije.org/index.php?option=com_content&task=view&id=597&Itemid=&Itemid=114

        03-19-2008 22:09 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
        cok cok is a Male
        liska mjeseca maja


        Poruka: 5450
        Location: seher mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        13.gif 13.gif 13.gif 13.gif cuj na djoshu ga podsjeca 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif pitaj treba li mu zenu prevrnut ko u crnogoraca 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________
        28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

        03-19-2008 22:11 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
        cok cok is a Male
        liska mjeseca maja


        Poruka: 5450
        Location: seher mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        13.gif 13.gif jebo svadbu bRez pucanja,bez oruzija nema svadbe 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________
        28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

        03-19-2008 22:12 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
        lala lala is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1331
        Location: dalekoooo

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        13.gif 13.gif 13.gif

        ja se samo sjecam da sam prva zgazila 11.gif

        ___________________________________________________________________
        rad je stvorio covjeka a nerad gospodina :)

        03-19-2008 22:12 lala is offline Pregledaj poruke od lala Dodaj lala u listu prijatelja
        lala lala is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1331
        Location: dalekoooo

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Blagajac:

              citat od lala:

            neznam za njiove tradicije al si me podsjetio dogadjaja poslije mog vjenjcanja.

            otisla ja kod tadasnje svekrve na posao da neke nalaze vadim par dana nakon svadbe, kad eto tipa sto kod nje radi i upita me "i kako je bilo na svadbi, jeli bilo pucanja." ja sve milsim zeza me covjek, kad on kaze "kod nas se puca na svadbi." "dobro gospodine xyz, kod nas se mladoj cvijece donese i malo zaplese" 13.gif

          ko se puca?


        ha valjda u zrak 04.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________
        rad je stvorio covjeka a nerad gospodina :)

        03-19-2008 22:13 lala is offline Pregledaj poruke od lala Dodaj lala u listu prijatelja
        cok cok is a Male
        liska mjeseca maja


        Poruka: 5450
        Location: seher mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        19.gif cuj ona prva zgazila,sta si zgazila govno 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif UGAZILA nisi zgazila 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________
        28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

        03-19-2008 22:15 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
        lala lala is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1331
        Location: dalekoooo

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        nakon sto sam potpisala papit neko je rekao da moram da zgazim mladozenju nogom prva 04.gif imala sam stiklice taj dan 13.gif

        ___________________________________________________________________
        rad je stvorio covjeka a nerad gospodina :)

        03-19-2008 22:20 lala is offline Pregledaj poruke od lala Dodaj lala u listu prijatelja
        Ferrari Ferrari is a Male
        mister foruma '03, '04




        Poruka: 1841
        Location: Maranello
        pokretac teme Thread Started by Ferrari

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od glumica:

          od onoga sto znam o kumstvu ovde...
          dosta mozes naci na ovom linku

            http://glassrbije.org/index.php?option=com_content&task=view&id=597&Itemid=&Itemid=114




          Pre svadbe mladenci biraju kumove. Za Srbe kumovi imaju posebnu ulogu ne samo na svadbi veæ i u celom životu."Kum nije dugme ili Bog na nebu a kum na zemlji", su narodne poslovice koje kazuju koliko su kumovi važni. Bez kuma nema venèanja ni gradjanskog ni crkvenog, oni su svedoci pred Bogom i narodom. Mladoženja ima kuma a mlada kumu i to su obièno njihovi najbolji prijatelji ili porodièni kumovi ako se kumstvo prenosi sa generacije na generaciju.



        Hm vidis ovdje dvije varijante , jedna 'nasa' da svak bira sebi kuma-kumu , i
        ova 'njihova' familijarno , inace moj ' Ublehas' tako mu ja tepam 13.gif
        ( jos jadnik nije skonto sta je to , ja ga tako zovem od prvog dana , a najblizi je bio kad je reko jeli ublehas nesto kao 'probisvet' 13.gif ) dolazi iz 'Krajinu' negdje je blizu Zajecara neko malo mjesto.

        ___________________________________________________________________
        Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

        03-19-2008 22:25 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
        Mo-beba Mo-beba is a Female
        Momentalno na daljinskom




        Poruka: 7486
        Location: Trebinje-Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          http://www6.serbiancafe.com/lat/diskusije/new//read.php?num=91&id=11396343&thread=11394073



        evo ti i ovde nesto 13.gif 13.gif u slucaju da ti mladoj ukradu cipelu 13.gif

        ___________________________________________________________________
        Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


          33.gif

          03-19-2008 22:28 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
          Carmela Carmela is a Female
          vjeciti optimist




          Poruka: 7603
          Location: ja nisam odavle

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ferari, kao što Beba napisa ovisi od mjesta do mjesta. A najispravnije je da pitaš šta su tvoje dužnosti i ostalo, neæeš pogriješiti.

          ___________________________________________________________________

            Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

          03-19-2008 23:04 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
          power power is a Male
          samo sto nisam




          Poruka: 976
          Location: http://nl.youtube.co m/watch?v=- jBT_i6nz2s&featu re=related

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Mo-beba:

            Cim si prihvatio taj poziv,odma si im usao u familiju.Kako oni kazu"Bog na nebu,Kum na zemlji"
            Care,sve zavisi od mjesta do mjesta,tako da je malo teze ti odgovoriti na tvoja pitanja.
            Sve zavisi od mjesta do mjesta,posto obicaji nisu isti kod svakoga.
            Moj ti je savjet(nije sramota) da lijepo sjednes sa prijateljem i upitas ga sta i kako.



          licno sam bio kum jednom prijatelju koji je nastradao u proteklom ratu
          i dobro se sjecam da je to istinski zahtjevno sto se tice obicaja kod njih
          imas obaveza kao kum
          ali i kao clan familije i sve je to vrijedno postovanja koje ti ukazuje mladozenja i mlada

          ti nisi od sada samo kum njima dvoma
          nego i ostalim njihovim
          clanovima porodice
          i sva tvoja porodica je kum- kume za njih

          mislim da imas CAST da budes kum i s tim dobijas postovanje i kod ostalih koji su njihove nacionalnosti i priznanje covjeka vrijednog njihovog povjerenja

          Ferari, ukazana ti je cast!

          Zelim mladencima puno srece
          i tebi opet cestitam
          33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

          ___________________________________________________________________
          ruza.gif ForzaVelez bih.gif

          03-19-2008 23:27 power is offline Posalji email za power Pregledaj poruke od power Dodaj power u listu prijatelja
          tweetymo tweetymo is a Female
          moforaja




          Poruka: 3089
          Location: dvica kruzno oko hita

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Mo-beba:

              http://www6.serbiancafe.com/lat/diskusije/new//read.php?num=91&id=11396343&thread=11394073



            evo ti i ovde nesto 13.gif 13.gif u slucaju da ti mladoj ukradu cipelu 13.gif



          bjeri ti se ne javljaj mjesto da si pare digla za onu odgrizenu jabuku ti mu je jos vratila nazad

          cuti ti obicajima ni jedne 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

          ___________________________________________________________________
          Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

          03-19-2008 23:36 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
          behar behar is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1141

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ferrari, nema veze sto mogu birati, mlada i mladozenja, kuma i kumu, opet se "kumuju" s cijelim porodicama tih kumova.

          Mojoj kcerki je kuma jedna srpkinja, poklonila joj je mendjuse koje, u njenoj porodici, su isle s koljena na koljeno ( s genracije na generaciju)

          i svi se zovemo kumovima 01.gif

          isto je i kod muza s hrvatima - i tamo je cijela familija usla u kumstvo.

          ___________________________________________________________________

            03-19-2008 23:38 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
            Mo-beba Mo-beba is a Female
            Momentalno na daljinskom




            Poruka: 7486
            Location: Trebinje-Mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od tweetymo:

                  citat od Mo-beba:

                  http://www6.serbiancafe.com/lat/diskusije/new//read.php?num=91&id=11396343&thread=11394073



                evo ti i ovde nesto 13.gif 13.gif u slucaju da ti mladoj ukradu cipelu 13.gif



              bjeri ti se ne javljaj mjesto da si pare digla za onu odgrizenu jabuku ti mu je jos vratila nazad

              cuti ti obicajima ni jedne 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif


            to su vasi obicaji koje ja nisam znala

            takve stvari se na vrijeme objasne

            na osnovu toga sam rekla Ferariju da je najbolje upitati,sta i kako

            ___________________________________________________________________
            Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


              33.gif

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Mo-beba dana 03-19-2008 u 23:41.

              03-19-2008 23:40 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
              Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com