Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » AUTO MOTO KLUB » Vinjeta u Sloveniji ...... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
BlackSoul BlackSoul is a Female
seka




Poruka: 905
Location: Tamo gdje se dobro osjecam, gdje je zivot jednostavan i lak, tamo gdje ljudi gledaju ljude kao osobe koje su kao i oni sami, tamo gdje se raja uzajmno postuje i cijeni... eto... tu bi voljela da se nalazim... a inace sam u Hügelsheim-u (baden baden)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ama bech i madjarska, nikad vishe kroz sloveniju majku im 38.gif

___________________________________________________________________
29.gif

04-08-2008 23:08 BlackSoul is offline Posalji Email za BlackSoul Pregledaj poruke od BlackSoul Dodaj BlackSoul u listu prijatelja
grozdana grozdana is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1047

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od BlackSoul:

        citat od grozdana:



      cekaj dok njemci pocnu sa vinjetama....za svoje milione kilometara auto-puta
    Ali zato ako stave u Njemackoj Vinjete, moraju odmah godishnji porez ukinuti za stanovnike Njemacke 10.gif Jer ne ide obadvoje nikako 10.gif A o tome se dugo vec pricha ovdje, samo ako tako naprave gube mnogo novca, jer vishe zaradjuju od nas koji plachamo godishnji porez na auto nego da vinjete uzimamo 18.gif


13.gif 13.gif ...jes dobro si......znam da traze nacin kako da pomire i jedno i drugo
hoce i porez i "maut"
ovdje su vozaci stvarno ugrozena vrsta.....
nece me zacudit ako nadju modus za pljacku a da bude u skladu sa a"verfasungom" 24.gif

___________________________________________________________________

    04-10-2008 06:27 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
    Ferrari Ferrari is a Male
    mister foruma '03, '04




    Poruka: 1841
    Location: Maranello

    RE: Vinjeta u Sloveniji ...... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od denani:

      Slovenska vlada predviða kazne do 1 200 eura za vlasnike automobila èija vozila od 1. srpnja ove godine ne budu opremljena vinjetama, naljepnicama za paušalno plaæanje cestarine koje æe zamijeniti dosadašnji sustav ubiranja cestarine na naplatnim kuæicama.

      Kako bi se novi sustav mogao primijeniti u praksi, vlada æe u èetvrtak raspravljati o novom zakonu o javnim cestama i uputiti ga u parlament. Predviðene kazne za osobna vozila koja se zateknu na autocestama bez naljepnice iznose od 500 do 1200 eura.




        To znaèi da bi bile višestruko veæe nego u susjednoj Austriji, od koje se preuzima novi model plaæanja cestarine i gdje je minimalna kazna 120 eura, a dvostruko veæa za ona vozila koja se zateknu s krivotvorenom vinjetom.

        Prema prijedlogu zakona kazne bi u Sloveniji prilikom nadzora vozila naplaæivali posebni kontrolori zaposleni na državnoj agenciji za autoceste (DARS). Naplaæene kazne predstavljat æe prihod DARS-a, koji novim sustavom želi poveæati prihode i bolju naplatu cestarine domaæih vozila i vozila u tranzitu s obzirom da se za gradnju autocesta zadužio za 3,5 milijardi eura uz jamstvo države.

        Vlada je veæ donijela odluku prema kojoj æe cijena vinjete za korištenje autocesta cijele godine stajati 55 eura, dok æe polugodišnje vinjete za koje se raèuna da æe ih najviše kupovati stranci stajati 35 eura.

        Slovenska vlada nije predvidjela moguænost tjednih ili dvomjeseènih jeftinijih vinjeta, kakve se mogu kupiti za vožnju austrijskim autocestama.

        Prijedlog zakona o javnim cestama predviða da æe kontrolori DARS-a moæi zaustavljati vozila, obavljati pregled vozaèke i prometne dozvole, a po potrebi i tehnièki blokirati vozilo, kako njegov vlasnik ne bi mogao nastaviti vožnju.







      A djaba im i EU i sve ostaju oni Shuge Balkanske , hoce da isplate one puteve za godinu dana sto su ih napravili i pouzimali silne Kredite . Ali haj barem kad uzmes Vinjetu mozes je koristiti dodinu dana , i nece vise biti onog ciganluka i Otimanja (prosenja) Para na Autoputu ,
      taman se zaletis i pomislis e sad cu izac iz Dezele kad ono , Cestnina , nisam vidio manju drzavu sa vise naplatnih stanica od Slovenije - bruka ali haj ta Balkanci smo pa im necemo zamjeriti . Ali Hrvati , sta cemo s njihovim Autoputom , meni nije skup , odem 1-2 puta godisnje kuci i mogu si priustiti , ali sta ce onaj narod koji dole radi kako oni placaju Harac
      od 20 i nesto Eura za jedan pravac od Zagreba do Splita , to mi ne ide iz glave nikako . Ali sjecam se jednom vozio sam se od Splita prema Zagrebu i jedno 1 i 30 minuta nisam naisaoni na jedno jedino Auto ni u jednom pravcu . To je valjda odg
      ovor na to ko ga koristi , ali Balkanci ne bi bili Balkanci kad bi logocki razmisljali .
      Ja mislim da je Cestarina jedno 5 Eura , da bi imali mozda 15 puta vise Auta koji prolaze Autoputom nego sad , i mozda ba ga 3 puta brze isplatili ,ali Balkanski Mozak ne funkcionise ko i svi ostali , treba staviti 20 Eura i onda za onih par Sedmica ljeti namiriti sve ono od mahnitih stranaca , sto si propustio u toku gpdine .
      Interesuje me samo kako ce BiH rijesiti ovo pitanje , a kako dosad vidim , kopiraju sve ono sto ne valja , a dolazi sa zapada , tako da nebi bilo cudo kad bi na onom Autoputu od Kaknja do Sarajeva vec postavili naplatnu stanicu i nabili cijenu za jedan pravac od recimo nekih 34 Eura .

      I zato je zakon Svica , kupis Vinjetu od 29 Eura i koristis je 14 mjeseci bez problema , i to nije najbolje rjesenje , ali opet bolje od ovih gore , sto hoce da isplate dugove za jednu sezonu.

      ___________________________________________________________________
      Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

      04-11-2008 21:24 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
      behar behar is a Female
      samo sto nisam




      Poruka: 1136

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      jucer sam dosla iz mostara, presla i hrvatsku i sloveniju i italiju. najskuplji auto put je mozda ipak u italiji. Sacuvala sam one tikete, mogu uporediti...doduse racun je jednostavan, treba skoro isto goriva/dizela koliko i cestarine od trsta do monaka 21.gif

      a ovo s kucicama, sto jest jest, taman se zatrcis a ono cestarina 21.gif

      ___________________________________________________________________

        04-21-2008 11:34 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
        BlackSoul BlackSoul is a Female
        seka




        Poruka: 905
        Location: Tamo gdje se dobro osjecam, gdje je zivot jednostavan i lak, tamo gdje ljudi gledaju ljude kao osobe koje su kao i oni sami, tamo gdje se raja uzajmno postuje i cijeni... eto... tu bi voljela da se nalazim... a inace sam u Hügelsheim-u (baden baden)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od grozdana:

              citat od BlackSoul:

                citat od grozdana:



              cekaj dok njemci pocnu sa vinjetama....za svoje milione kilometara auto-puta
            Ali zato ako stave u Njemackoj Vinjete, moraju odmah godishnji porez ukinuti za stanovnike Njemacke 10.gif Jer ne ide obadvoje nikako 10.gif A o tome se dugo vec pricha ovdje, samo ako tako naprave gube mnogo novca, jer vishe zaradjuju od nas koji plachamo godishnji porez na auto nego da vinjete uzimamo 18.gif


          13.gif 13.gif ...jes dobro si......znam da traze nacin kako da pomire i jedno i drugo
          hoce i porez i "maut"
          ovdje su vozaci stvarno ugrozena vrsta.....
          nece me zacudit ako nadju modus za pljacku a da bude u skladu sa a"verfasungom" 24.gif
        ama vazda nakvi verfasunzi 13.gif 13.gif samo gule pa et 21.gif

        ___________________________________________________________________
        29.gif

        04-21-2008 13:53 BlackSoul is offline Posalji Email za BlackSoul Pregledaj poruke od BlackSoul Dodaj BlackSoul u listu prijatelja
        pleska pleska is a Male
        samo sto nisam




        Poruka: 1246
        Location: u podrumu nisam vise...

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od behar:

          jucer sam dosla iz mostara, presla i hrvatsku i sloveniju i italiju. najskuplji auto put je mozda ipak u italiji. Sacuvala sam one tikete, mogu uporediti...doduse racun je jednostavan, treba skoro isto goriva/dizela koliko i cestarine od trsta do monaka 21.gif

          a ovo s kucicama, sto jest jest, taman se zatrcis a ono cestarina 21.gif
        jesi li se makar vratila su dva obraza 07.gif hocu reci jesi li donijela tresanja 07.gif

        ___________________________________________________________________
        |^^^^^^^^^^^^^|____
        |taxista sam majko ja | '|";\,___.
        |_..._....._____===|=_|__|...,]|
        "(@)'(@)****|(@)*(@)***(@)

          i
            jerbo je plaho koristan 07.gif

            04-21-2008 20:40 pleska is offline Pregledaj poruke od pleska Dodaj pleska u listu prijatelja
            behar behar is a Female
            samo sto nisam




            Poruka: 1136

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od pleska:

                  citat od behar:

                jucer sam dosla iz mostara, presla i hrvatsku i sloveniju i italiju. najskuplji auto put je mozda ipak u italiji. Sacuvala sam one tikete, mogu uporediti...doduse racun je jednostavan, treba skoro isto goriva/dizela koliko i cestarine od trsta do monaka 21.gif

                a ovo s kucicama, sto jest jest, taman se zatrcis a ono cestarina 21.gif
              jesi li se makar vratila su dva obraza 07.gif hocu reci jesi li donijela tresanja 07.gif


            gajbu rastike, evo od kad sam s posla dosla trijebim, obarujem a boga mi i japrakcic krckam, mirise kuca 10.gif

            najbolja je kona u prodavnici, prekrila gajbu papirom, dobro ga nakvasila pa onda sve celofanom dobro utegla, ma rastika putovala vanj tako 01.gif

            ___________________________________________________________________

              04-21-2008 23:04 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
              pleska pleska is a Male
              samo sto nisam




              Poruka: 1246
              Location: u podrumu nisam vise...

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od behar:


                gajbu rastike, evo od kad sam s posla dosla trijebim, obarujem a boga mi i japrakcic krckam, mirise kuca 10.gif

                najbolja je kona u prodavnici, prekrila gajbu papirom, dobro ga nakvasila pa onda sve celofanom dobro utegla, ma rastika putovala vanj tako 01.gif
              ..ee fino 07.gif a kad ces me zovnuti na degustaciju 07.gif 11.gif

              ___________________________________________________________________
              |^^^^^^^^^^^^^|____
              |taxista sam majko ja | '|";\,___.
              |_..._....._____===|=_|__|...,]|
              "(@)'(@)****|(@)*(@)***(@)

                i
                  jerbo je plaho koristan 07.gif

                  04-22-2008 00:55 pleska is offline Pregledaj poruke od pleska Dodaj pleska u listu prijatelja
                  behar behar is a Female
                  samo sto nisam




                  Poruka: 1136

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od pleska:

                        citat od behar:


                      gajbu rastike, evo od kad sam s posla dosla trijebim, obarujem a boga mi i japrakcic krckam, mirise kuca 10.gif

                      najbolja je kona u prodavnici, prekrila gajbu papirom, dobro ga nakvasila pa onda sve celofanom dobro utegla, ma rastika putovala vanj tako 01.gif
                    ..ee fino 07.gif a kad ces me zovnuti na degustaciju 07.gif 11.gif


                  bujrum kad god hoces 10.gif jos ako nisi daleko... 33.gif

                  ___________________________________________________________________

                    04-22-2008 20:46 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                    pleska pleska is a Male
                    samo sto nisam




                    Poruka: 1246
                    Location: u podrumu nisam vise...

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od behar:


                      bujrum kad god hoces 10.gif jos ako nisi daleko... 33.gif
                    nisam daleko a ni podaleko pet sest sati leta 07.gif

                    ___________________________________________________________________
                    |^^^^^^^^^^^^^|____
                    |taxista sam majko ja | '|";\,___.
                    |_..._....._____===|=_|__|...,]|
                    "(@)'(@)****|(@)*(@)***(@)

                      i
                        jerbo je plaho koristan 07.gif

                        04-22-2008 21:11 pleska is offline Pregledaj poruke od pleska Dodaj pleska u listu prijatelja
                        denani denani is a Male
                        moforaja




                        Poruka: 8019
                        pokretac teme Thread Started by denani

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Slovenija: Ili vinjeta ili degenek! (nastavak .... 2 dio)


                        Vinjete u Sloveniji æe biti obavezne za sva vozila do 3,5 t za vožnju po autocestama i brzim cestama od 1. srpnja. Prodaja vinjeta poèinje polovinom lipnja i za ovu godinu æe vinjete biti zelene boje, a bit æe dva tipa. Godišnja po cijeni 55 eura, koja važi 14 mjeseci od 1. prosinca prethodne godine i do 31. sijeènja sljedeæe godine ( kao i u Austriji, zato æe se godišnje vinjete najprije prodavati za godinu 2009.).
                        Polugodišnja, koja važi šest mjeseci od dana kupnje. Ukoliko kupite vinjetu 15. srpnja onda važi do 15. sijeènja po cijeni 35 eura.
                        Za motore bit æe samo godišnja vinjeta po cijeni 27,5 eura.
                        Kazna je od 300 do 800 eura i obavezna je kupnja vinjete, priopæeno je iz Slovenskog autokluba (AMZS).
                        Osim toga, slovensko poduzeæe za upravljanje autocestama DARS osniva svoje snage za hvatanje vozaèa bez vinjeta. DARS kupuje 20 specijalnih kombija Mercedes Vito i osposobljava 90 svojih djelatnika koji æe, neovisno o policiji, hvatati i naplaæivati vozaèima izmeðu 300 i 800 eura za neposjedovanje vinjete. Prema procjenama, ta specijalno opremljena vozila i obuka vozaèa stajat æe više od 750.000 eura.

                        Specijalna vozila imat æe plave rotirke, a vozaèi æe biti "naoružani" plinskim raspršivim suzavcima kako bi se mogli suprotstaviti nasilnim vozaèima. U slovenskim je medijima ta posebna jedinica DARS-a veæ dobila ime - “vinjetska policija”.

                        DARS istodobno najavljuje da æe ove i sljedeæe godine biti tiskano 6,84 milijuna vinjeta.

                        ___________________________________________________________________
                        33.gif 33.gif 33.gif

                        05-15-2008 14:49 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
                        rimda rimda is a Male
                        raja




                        Poruka: 1827
                        Location: BULEVAR

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        ZIVILA NORWEGIA.... 04.gif

                        ___________________________________________________________________
                        38.gif Admir Stupac 38.gif

                        05-15-2008 16:47 rimda is offline Posalji email za rimda Pregledaj poruke od rimda Dodaj rimda u listu prijatelja
                        denani denani is a Male
                        moforaja




                        Poruka: 8019
                        pokretac teme Thread Started by denani

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Slovenija poèela prodavati vinjete, Crna Gora uvela ekološku rentu?!


                        Slovenija je poèela sa prodavanjem vinjeta za prolazak i korištenje njihovim autocestama. Najjeftinija makar i za jedan prolazak kroz Sloveniju stoji 35 eura za osobna vozila i vrijedi 6 mjeseci. Švercanje je još skuplje, ulove li vas brojne policijske ophodnje bez vinjete platit æete kaznu od 300 do 800.

                        No ni ulazak u Crnu Goru više nije besplatan. Crnogorci od danas na granici naplaæuju takozvanu ekološku rentu, od 10 eura za osobna vozila, do èak 150 eura za kamione i tegljaèe, prenosi Dnevnik.hr.

                        Osim toga u Crnu Goru smijete uæi samo s jednim kilogramom voæa i najviše dvije litre soka.

                        ___________________________________________________________________
                        33.gif 33.gif 33.gif

                        06-16-2008 09:56 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
                        Carmela Carmela is a Female
                        vjeciti optimist




                        Poruka: 7602
                        Location: ja nisam odavle

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Ako nemaš para, krampu u ruku i pošumljavanje 13.gif 04.gif

                        ___________________________________________________________________

                          Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

                        06-16-2008 10:30 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
                        denani denani is a Male
                        moforaja




                        Poruka: 8019
                        pokretac teme Thread Started by denani

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Slovenija:
                        Do sada prodano 500.000 vinjeta, naplaæeno više desetaka kazni od 300 do 800 eura


                        Dva dana od uvoðenja obveznih "vinjeta" za vožnju na autocestama u Sloveniji državna agencija za autoceste DARS prodala je oko pola milijuna polugodišnjih vinjeta po cijeni od 35 eura, a naplaæene su i prve kazne za one koji su vozili bez vinjeta.
                        Kako je u srijedu za Hinu rekao Marjan Koler, iz službe za odnose s javnošæu DARS-a, meðu nekoliko desetaka kažnjenih vozaèa nekoliko ih je bilo i iz Hrvatske, ali su veæinu kazni ipak platili slovenski vozaèi.
                        Koler je rekao da se problemi zbog novog naèina naplate cestarine potkraj vikenda, kada se oèekuje veliki turistièki val kroz Sloveniju, neæe osjetiti, ali da æe biti uobièajenih gužvi u vršnim optereæenjima prometa. No, kako dodaje, ne zbog vinjeta, nego zbog uobièajenog zgušnjavanja prometa, a èinjenica je da æe i na autocestama dolaziti do kolona na naplatnim kuæicama jer je na tim mjestima još uvijek, zbog sigurnosti, ogranièenje brzine od 40 kilometara na sat.
                        Koler je potvrdio da je s poèetkom primjene vinjetnog sustava naplate bilo problema u obaviještenosti stranih vozaèa da kroz Sloveniju trebaju vinjetu, ali naglašava da su oni svi prilikom ulaska na autoceste upozoreni da je moraju imati - i to preko novopostavljenih upozorenja, odnosno prometne signalizacije. DARS tvrdi i da je na vrijeme o vinjetama obavijestio strane medije, autoklubove i strana diplomatska predstavništva.
                        Slovenski mediji navode da je - iako su protiv preskupih polugodišnjih slovenskih vinjeta prosvjedovale i druge susjedne države - najviše nezadovoljstva s njima upravo u Hrvatskoj. No, prema pisanju mariborskog lista "Veèer", nezadovoljni su i vozaèi u Mariboru, jer oèekuju da æe doæi do "zagušenja" prometa na alternativnim pravcima, na kojima æe stranci i slovenski vozaèi pokušati zaobiæi pravce na kojima su obvezne vinjete.

                        Maribor æe, piše list, zbog vinjeta moæi raèunati i na smanjeni dolazak Zagrepèana, koji su se u Sloveniji zaustavljali ili kupovali prilikom odlaska u Graz u Austriju. Raèunica je sada promijenjena pa, primjerice, zagrebaèka obitelj koja odlazi u šoping u Graz mora raèunati na troškove od sto eura veæ u startu. Toliko iznosi zbroj cijena hrvatske cestarine, slovenske i austrijske vinjete, te benzina koji treba potrošiti od Zagreba do Graza i natrag, piše "Veèer".

                        Taj list tvrdi da je prodaja vinjeta u Mariboru manja od oèekivanja i da je još uvijek nije kupilo pola vozaèa iako novi sustav plaæanja cestarine preko vinjeta odgovara upravo najviše domaæim vozaèima, a troškove preraspodjeljuje na strane vozaèe u tranzitu.

                        Iz DARS-a dolazi i upozorenje da su slovenske vinjete, koje treba nalijepiti u donji lijevi ugao vjetrobranskog stakla, neprenosive na drugo vozilo, a ako netko pokuša odlijepiti 35 eura skupu naljepnicu, na njoj æe se pojaviti napis "neveljavno" (nevažeæe), a za tako uništenu vinjetu neæe se moæi besplatno dobiti nova, kao u sluèaju da je staklo automobila ošteæeno ili uništeno u automobilskoj nesreæi.

                        Kao zanimljivost u DARS-u su potvrdili vijest komercijalne televizijske postaje POP-TV da su se u prodaji preko jednog slovenskog portala za prodaju razne robe pojavile i ponude za prodaju 7-dnevnih "jeftinijih" vinjeta, koje u Sloveniji nisu ni predviðene, pa se oèito radi o krivotvorini. No, u DARS-u dodaju da je ponuda, a možda se radi o šali, došla iz Hrvatske, u kojoj je bilo najviše kritika na raèun vinjeta i pretpostavljenog diskriminiranja stranih vozaèa u tranzitu.

                        ___________________________________________________________________
                        33.gif 33.gif 33.gif

                        07-02-2008 18:46 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
                        Ferrari Ferrari is a Male
                        mister foruma '03, '04




                        Poruka: 1841
                        Location: Maranello

                        'Ta ce Janezi Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Misle da su najpametniji na svijetu ,
                        iskoristili priliku dok su predsjedavali EU
                        pa na buku uveli ovu otimacinu .
                        ali nece se na tome zavrsiti , vec su Austrija i Njemacka rekle da ce ih Tuziti , zato sto nemaju dnevnih , sedmicnih ili mjesecnih Vignetta .


                        Evo jedan Tekst , na Njemackom , ja cu citirati samo najvaznije .

                          http://steiermark.orf.at/stories/287311/






                          Austrijski i Njemacki AMK ce tuziti Sloveniju u EU .
                          Klubovi prijete Sloveniji sa jednom Tuzbom , zato jer nece da ponude kratkorocne Vignette.Turistima se preporucuje , da zadrze racune o kupljenim Vignettama , isto tako i racune od Hotela , jer postoji teoretska Sansa da dobiju nazad barem razliku , u cijeni ako se mozda kasnije uvede kratkorocna Vignetta .



                          Slovenci to sve odbijaju , jer kazu da je Vignetta samo jedno prelazno rjesenje
                          jer ce oni 2010 uvesti satelitsko mjerenje , predjenih Kilometara ,
                          pa ce to biti kako kazu postenije i svak ce platiti onoliko koliko stvarno predje .

                          Najsmjesnije je sto sam danas cuo , da bi Austrijanac dosao iz Graza do recimo Jadrana
                          mora platiti 35 (55) Eura Vignettu za nekih 12 Kilometara Autoputa preko Maribora do
                          Hrvatske granice 21.gif pa to nema nigdje .

                          ___________________________________________________________________
                          Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

                          07-02-2008 20:41 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
                          HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
                          Administrator




                          Poruka: 6168
                          Location: Boston,MA

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          jadan austrijanac, ukradose mu 35 eura ,moci ce tri pive manje popiti namoru

                          ___________________________________________________________________
                          zzzzik ~ 모스타

                          07-02-2008 21:20 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
                          denani denani is a Male
                          moforaja




                          Poruka: 8019
                          pokretac teme Thread Started by denani

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Slovenski policajac: Nema vinjete, nema putovnice!

                          Bljesqak.Info


                          Dva tjedna je prošlo otkako je Slovenija uvela obvezne vinjete, a još ne jenjavaju negativne reakcije i iz Hrvatske, i iz Austrije i Njemaèke, koje su i prije uvoðenja vinjeta na slovenskim autocestama postavile pitanje ne diskriminiraju li se njima stranci kad voze kroz Sloveniju.
                          Hrvate najviše brine kako æe se vinjete odraziti na hrvatski turizam, kad nastanu velike kolone i gužve koje æe se stvarati ispred ulaza u Sloveniju, a mnogi smatraju da je kazna od 300 do 800 eura za vožnju autocestom bez vinjete - previsoka.

                          U redakciju portala Veèernji.hr javio se Tomislav Jankoviæ koji je opisao svoje (neugodno) iskustvo s policajcem na graniènom prijelazu Bregana. Naime, u nedjelju ujutro oko 10.30 sati Tomislav je htio uæi u Sloveniju iako nije kupio vinjetu. Granièni policajac je zatražio putovnicu, a nakon što je vidio da nema vinjetu, odbio mu je vratiti putovnicu.

                          "Kada sam ga zatražio natrag putovnicu, policajac mi je rekao da mi je neæe vratiti dok ne kupim vinjetu", rekao nam je Jankoviæ, zapitavši se je li zakonski da policajac doslovce prisili nekog da kupi vinjetu.

                          Iako je Tomislav pokušao objasniti policajcu da æe kupiti vinjetu na najbližoj benzinskoj postaji, policajac mu je rekao da se parkira i kupi vinjetu u mjenjaènici koja se nalazi na graniènom prijelazu Bregana.

                          "Mislim da je pitanje moje slobode hoæu li iæi u Sloveniju s vinjetom ili æu riskirati da me uhvati kontrola na cesti i naplati mi kaznu", zakljuèio je Tomislav.

                          Prije dva dana u razgovoru sa hrvatskom predsjednikom Mesiæem, slovenski premijer Janez Janša je 'objasnio da se radi o rješenju koje za sada djeluje i vinjete neæe ostati trajne, nego do uvoðenja satelitskoga praæenja svakoga vozila'.

                          Vozaèi u Sloveniji vinjete - a za sada su u prodaji samo polugodišnje, po 35 eura - mogu kupiti na više prodajnih mjesta, na benzinskim postajama, poštama i kioscima, dok na samoj granici prema Hrvatskoj za sada prodaja vinjeta još nije organizirana.

                          ___________________________________________________________________
                          33.gif 33.gif 33.gif

                          07-16-2008 09:22 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
                          Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
                          rezimski novinar




                          Poruka: 3241
                          Location: Iza

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Lopovska posla.

                          ___________________________________________________________________
                          Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

                          07-16-2008 10:04 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
                          vozac vozac is a Male
                          samo sto nisam




                          Poruka: 1087
                          Location: njemacka

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Mj Senade mene to ne sikira ni najmanje, ja idem preko Madjarske, isto mi je kilometarski kao i preko Slovenije.

                          07-16-2008 10:23 vozac is offline Pregledaj poruke od vozac Dodaj vozac u listu prijatelja
                          Stranica (6): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                          Postavi novu temu Odgovori
                          Go to:
                          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com