Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LEGENDE MOSTARA » Oma Batlak » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Sanci Sanci is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 485

Oma Batlak Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da li se njega iko sjeca???
Zivio je na Djikovini .Prodavao je karte na stadionu ,slabo kad si ga mogao vidjeti trijeznog .Moj komsija!!!!!!
Rahmet mu dusi ,umro je kad je cisterna pukla u Mostaru ,ustvari tad mu je bila djenaza

08-14-2003 22:58 Sanci is offline Pregledaj poruke od Sanci Dodaj Sanci u listu prijatelja
Ferrari Ferrari is a Male
mister foruma '03, '04




Poruka: 1841
Location: Maranello

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sjecam ga se dobro ,
prodavo je i karte za kino , vecinom je bio
ispred kina partizan .

___________________________________________________________________
Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

08-14-2003 23:02 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
Sanci Sanci is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 485
pokretac teme Thread Started by Sanci

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jeste ,jeste
Mislim ja sam mladja generacija ,ali ga se sjecam posto mi je komsija bio 10.gif

08-14-2003 23:05 Sanci is offline Pregledaj poruke od Sanci Dodaj Sanci u listu prijatelja
donjamahala donjamahala is a Male
raja




Poruka: 1539
Location: A neznam ni ja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I vazda je bio naroljan

___________________________________________________________________

    BiH


        08-15-2003 08:33 donjamahala is offline Posalji Email za donjamahala Pregledaj poruke od donjamahala Dodaj donjamahala u listu prijatelja
        beli beli is a Male
        moforaja




        Poruka: 4109
        Location: USA

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Kako se nebi sjecao, ordinirao kod kina Zvjezde.Moaro si barem jedanput dnevno
        izaci na dvoboj "Djangu"da provjeri brzinu povlacenja.Onako malo poguren,redovno
        pjan,krivih nogu(ko da je siso s'konja),uvijek bi nas djecu zasmijavao svojim pricama
        o divljem zapadu,a znao sam ga licno jer je ponekad svracao u sokak pa u stare na krompiracu.Stalno je govorio:"Paso ovaku krompiracu,niko jos nije napravio istocno od
        pekosa".Rahmet mu dusi,za mene bio i ostao legenda. 33.gif

        ___________________________________________________________________
        audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
        autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
        Princ cuvaj mjesto na seciji....

        08-18-2003 13:37 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
        gandalf gandalf is a Male
        Mo-Starac




        Poruka: 4675
        Location: NEBUCHADNEZZAR

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Vazda bio, Oma rahmetli... 33.gif


        Znao je pokupovat karata u Zvijezdi, ali se prevari film ne valja, pa mu ostane hrpa, pa ih onda da za pola cijene.... 33.gif 02.gif

        ___________________________________________________________________
        Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
        Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

        08-18-2003 17:52 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
        pentatonika pentatonika is a Male
        puter


        Poruka: 99
        Location: stala

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Oma Batlak, nisam znao da je umro, rahmetli mu dusi............
        Peije jedno 17-18 godina dosli stari i ja u kino u Santicevoj,i prvo sjeli u onoj slasticarni pored kina, kad on mom starom 'De posalji malog da mi kupi karte' kaze ne daju mi vise ni jedne, pa on salje tako djecurliju da stoje u redu 02.gif , i par godina kasnije sam isto kupovo za njega 5 karata za novi "Brenin" film, kad me nisu zgazili ko da se karte dzabe djelile....................al fino se sjetit...

        08-18-2003 21:13 pentatonika is offline Pregledaj poruke od pentatonika Dodaj pentatonika u listu prijatelja
        ora ora is a Male
        mofo beba


        Poruka: 2
        Location: norveska

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Da li znate pravu istinu o rahmetli Omeru Omi Batlaku?. Bio jedan od naj vecih frajera u Mostaru. Nije bilo djevojke koja ga nije pozelila. Zbog malih kradja, MILICIJA ubila boga u njemu. Mlatili i po glavi i po bubrezima. Proveo mnoge godine u zatvoru a poslije toga po bolnicama. Vratio se u Mostar i postao legenda. Nije on cijelo vrijeme bio pijan. Volio je popiti ROM. Ja sam ga licno nasao mrtvog kod Hladovine malo prije nego je buknuo rat.

        10-10-2003 17:21 ora is offline Pregledaj poruke od ora Dodaj ora u listu prijatelja
        UFO UFO is a Male
        ne more meda




        Poruka: 48
        Location: ATLANTA, GA

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Oma je bio stariji i od mene, ali malo ko nezna za njega.
        Kao sto ora kaze bio je zgodan i jak ko konj. Ali nisu bile
        male kradje po komsiluku. On je bio i inteligentan pa je
        zavodio strankinje na moru, a onda bi ih opuho i zbriso.
        Tacno je da ga je policija prebijala, a bio je i na Golom
        otoku, a starije generacije znaju kakvo je to bilo muci-
        liste u komunistickom sistemu. Poslije je glumio da je
        odvalio, kad bi trebo u corku, pa su ga smjestili u Doma-
        novice(ludnicu), odakle bi cesto pobjego i hodao po
        Mostaru dok ga nebi pokupili. Mislim da je tamo zapravo
        odvalio, a pred kraj zivota je poceo i piti. Nekad, kad je
        svercovo sa kartama,ako se posvadja sa ostalim svercerima
        znao je pokupovati skoro sve karte i prodavati ih po pravim
        cijenama ili nize samo da ih zaebe. 24.gif 25.gif 34.gif

        10-15-2003 20:24 UFO is offline Posalji Email za UFO Pregledaj poruke od UFO Dodaj UFO u listu prijatelja
        Ingrid Ingrid is a Female
        liska foruma '03




        Poruka: 701

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Oma, ko se ne sjeca Ome

        svaki dan kad u skolu podji na Omu naidji 02.gif

        ___________________________________________________________________
        010101010101010................1 05.gif

        10-15-2003 20:43 Ingrid is offline Posalji Email za Ingrid Pregledaj poruke od Ingrid Dodaj Ingrid u listu prijatelja
        Musala Musala is a Male
        rodjeni




        Poruka: 1304
        Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Dolazio je u nas sokak i noci bi spavao bi u supama ili u moje drage majke Fate na seciji.
        Mi bi mu ko dijeca nosili da jede jer mu je majka Fata uvijek spremala po nesto.
        Ponekad bi usao u majke da jede a dolazio je redovno kad bi se kandili po munarama palili. Ja bi tada uvijek majki pravio kafu a Oma je volio u majke popiti kafu vise nego ista.
        Sto je bilo najupecatljivije i ostavilo utisak na mene je njegovo gotovo gospodsko ponasanje.
        Nikad nisam cuo ruznu rijec da je rekao u prisustvu zena. Kada bi mu majka ili moja mama lil bilo ko dali nesto od odijece zahvaljivao se takvim manirom da ga se ni Bec nebi postidjeo. Voljeli smo ga na soj nacin i koliko vidim jos ga volimo. Hvala na sijecanju i Rahmet mu dusi.

        ___________________________________________________________________
        -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Musala dana 10-20-2003 u 01:22.

        10-18-2003 21:22 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
        Sanci Sanci is a Female
        bice nesto od mene




        Poruka: 485
        pokretac teme Thread Started by Sanci

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ja koliko znam brate da nije spavao po supama
        Stanovao je na Djikovini ,u istoj zgradi gdje i ja
        Zivio je sa ocem i macehom .Redovno je dolazio kuci ,ali uvijek pijan ,i poznajem ga vrlo dobro Pa prvi komsija

        01-04-2004 23:13 Sanci is offline Pregledaj poruke od Sanci Dodaj Sanci u listu prijatelja
        Sanci Sanci is a Female
        bice nesto od mene




        Poruka: 485
        pokretac teme Thread Started by Sanci

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Onaj dan kad je bila djenaza Omi ,pukla je cisterna .Dobro se sjecam.Svi sa Djikovine otisli na djenazu i u isto vrijeme kad se odrzavala ,puce cisterna u Zaliku

        01-04-2004 23:15 Sanci is offline Pregledaj poruke od Sanci Dodaj Sanci u listu prijatelja
        rimda rimda is a Male
        raja




        Poruka: 1827
        Location: BULEVAR

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ma znam ga, a evo i nasljednika...........

        ___________________________________________________________________
        38.gif Admir Stupac 38.gif

        01-06-2004 00:05 rimda is offline Posalji email za rimda Pregledaj poruke od rimda Dodaj rimda u listu prijatelja
        stari most stari most is a Male
        guster


        Poruka: 66
        Location: Mostar , ta nisam iz Capljine

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        najbölje su bile provale sa omom kad je skoro przano kino i dosadan film , izvadi Oma usnu harmoniku i pocne oh my darling .... i cijelo kino pjeva dodje osman i emir balic pa se smiju gledaju sta je ovo
        a tu jos meho dxeger , batan , arman omerika itd itd

        ___________________________________________________________________
        sto je danas lijep i suncan dan

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane stari most dana 02-02-2004 u 01:21.

        02-02-2004 01:21 stari most is offline Pregledaj poruke od stari most Dodaj stari most u listu prijatelja
        crne spile crne spile is a Male
        ne more meda




        Poruka: 48

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Sjecam ga se ko sada kad ispred 6 osnovne dodze na bjelom konju,to sesir,mamuze i poce svirati na usnoj harmonici.Kad ne prodze ni pet minuta eto ti Jase drota . Mislim da znate kraj

        P.S. Bilo nakvo snimanje filma u Mostaru(mislim o Aleksi S.) i Omer "posudio" konja.

        02-02-2004 12:48 crne spile is offline Pregledaj poruke od crne spile Dodaj crne spile u listu prijatelja
        Plastic Plastic is a Male
        moforaja


        Poruka: 2533
        Location: space

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        10.gif 13.gif 04.gif Ima li to igdje drugo nego u Mostaru....

        02-03-2004 01:40 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
        Plastic Plastic is a Male
        moforaja


        Poruka: 2533
        Location: space

        RE: Oma Batlak Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Sanci:

          Da li se njega iko sjeca???
          Zivio je na Djikovini .Prodavao je karte na stadionu ,slabo kad si ga mogao vidjeti trijeznog .Moj komsija!!!!!!
          Rahmet mu dusi ,umro je kad je cisterna pukla u Mostaru ,ustvari tad mu je bila djenaza

        Ko se njga ne sjeca 21.gif Legenda samo taka

        02-03-2004 01:43 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
        Mara
        SexNepoznat

        Poruka: 806

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Cuo sam da je, navodno, nekih davnih godina, jedne mostarske ljetne noci, Oma prebacio sve stolove i stolice iz baste/kafane na Rondou na suprotnu stranu (Barotijevu). Zasto je to uradio, jeli ga neko naljutio ili iz ciste zajebancije i liskaluka, ne zna se, barem ja ne znam.
        Ma radi cega god, golemo je da mu nije bilo lijeno sve to uradit. Zamislite samo lica konobara kad su dosli u jutro na poso. 18.gif

        _______________________________________________________________________

        02-03-2004 15:16 Mara is offline Pregledaj poruke od Mara Dodaj Mara u listu prijatelja
        Balnovac Balnovac is a Male
        trudim se




        Poruka: 176
        Location: Slovenija

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        E legende su legende.Izaso u MO prvi rincpo u kinu partizan tamo neke 86 godine.Posto je bi prvi film takvog zanra tada u kinima raja se prvih dana opasno zaletise u kino da to odgledaju.Dodjose svi 2-3 sata ranije da kupe karte,a na onom staklu pise "karte rasprodane".Raja se cude kad prije nestadose tolike karte.A ono iza ugla stoji Oma sa tucetom karata i smjeska se.A raja sta ce,rincpo je hebi ga te kupise po duploj cjeni od Ome. 10.gif

        ___________________________________________________________________
        Salomljen je ibrik,uvelo je cvjece,al pjesma o Emini nikad umrjet nece...

        02-03-2004 19:52 Balnovac is offline Pregledaj poruke od Balnovac Dodaj Balnovac u listu prijatelja
        Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com