Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » **Na danasnji dan** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prethodna 1 2 [3] 4 5 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..sta je nelogicno da su cetnici ucestovali u pokolju

    ..to im je doktrina ratovanja

    ..ubicemo zakljat cemo ko sa nama nece

    ..ovo za Partizane mi je jedino nelogicno


    ..posto je bila 1941 moguce je ,jer tad se jos nije znalo ko se za koga bori .


U samom poèetku rata je ovo bilo itekako moguæe, zavisno još više i od toga kako su unutar
partizana bile sastavljene pojedine jedinice, a i od toga u kom podruèju se nalazilo to naselje s
bošnjaèkim življem i da li su iz tih krajeva poticali neki koji su bili unutar ustaškog pokreta.

Èinjenica je da je Draža tada još bio kraljevska vojska, sa svojim pokretom i bio pod obavezom pa i
nekim nareðenjima iz Londona (vlada u egzilu, tj. kralj) da pravi diverzije protiv njemaca, a i u
pregovorima sa partizanima o zajednièkim akcijama protiv okupatora, sve dok èetnici nisu jasno zauzeli
stranu sa silama osovine na Balkanu.


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 04-17-2017 u 17:14.

04-17-2017 17:12 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ta je teorija moguce i nije da nije nelogicna ,sad sto kazes vjerovatno su postojale ustaske jedinice u kojima su iz tih krajvea bili muslimani u Ustaskoj vojsci

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

04-17-2017 17:32 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ono što je poražavajuæe za sve nas redom je kako kod nekih ljudi sama pomen i moguænosti
poèinjenih zloèina, èak i tako davno, budi takve reakcije, kao da je to skroz nemoguæe bilo, i da je
taj navod od @pravimostarac apriori laž.

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

04-17-2017 18:24 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..kontam reakciju na partizane da ne misli da su pocinili zlocin ,neznam kako moze da se cudi i zajedno sa partizanima stavlja u isti kos i cetnike da nisu pocinili zlocin

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

04-17-2017 20:15 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..sta je nelogicno da su cetnici ucestovali u pokolju

    ..to im je doktrina ratovanja

    ..ubicemo zakljat cemo ko sa nama nece

    ..ovo za Partizane mi je jedino nelogicno


    ..posto je bila 1941 moguce je ,jer tad se jos nije znalo ko se za koga bori .
Shto samo za partizane ? Da I oni nisu bili iskljuchivo popunjeni sa dobrim Boshnjanima TJ sa Muslimanima ? Pa ti si ultra nacionalist ... samo shto toga nisi svjestan. 01.gif

04-17-2017 21:54 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

        citat od prowler2:

          citat od pravimostarac:

        Udruženi èetnièko – komunistièki zloèin nad Bošnjacima Koraja u novembru 1941


        U jutarnjim satima 28. novembra 1941. godine dvije grupe od oko 100 naoružanih èetnika i komunista (partizana) iz Majevice, opkolili su selo Koraj koje je bilo sjedište postaje kotara Bijeljina, prekinuli cestovnu liniju Tuzla – Bijeljina i izvršili masovni napad na Koraj. Èetnici i partizani su na osnovu sporazuma od 1. oktobra 1941. godine posjedovali zajednièki štab za istoènu Bosnu, te su zajednièki djelovali na prostoru istoène Bosne. Uz povike: “Živio kralj” i “Živio Staljin! Srmt Turcima” izmeðu 7 i 8 sati poèeo je silovit udruženi napad na naselje koje je branilo oko 80 naoružanih muslimana (Bošnjaka). Ogorèene borbe su trajale od 1 do 10 sat, a poginulo je izmeðu 70 i 100 muslimana, koji su nastojali sprijeèiti partizanske i èetnièke borce da ovladaju selom. Uskoro je u ispomoæ selu krenula 12. satnija Domobrana, koja se nalazila u Èeliæu, ali je presretena od strane èetnika. Ipak uspjela je sprijeèiti daljnji palež i krvoproliæe. Meðutim, steta je veæ bila uèinjena. Stanovništvo sela je krenulo da bježi prema Èeliæu i Brèkom, pa je u tom metežu stradalo izmeðu 200 i 300 civila, od kojih su neki bili i zaklani. Pored ovoga èetnici i partizani su spalili i 150 kuæa, a najviše je stradala sama èaršija sela. U pokolju su stradala i djeca od 15 godina. Nakon što je selo osloboðeno osoba koja je popisivala žrtve ustanovila je da su brojne zvjerski unakažene na naèin da su njihova tijela izgrizli psi. U zoèinima su uèestvovale i porodice partizana i èetnika, tako da su žene pljaèkale mještane sela, a djeca su nosila slamu i palila kuæe uz povike: “Za Petra i Staljina”. Sramotnu smrt je doèekao i imam sela, Alija Begiæ, koji je prvo teško ranjen a zatim baèen u vatru da izgori. Sve starije osobe koje nisu mogle bježati su zvjerski likvidirane, kao i djeca koja se nisu mogla zaštiti. Izvjesni starac Meho Kukiæ je proboden bajonetom kroz glavu iza uha. Udruženi zloèinci su pred trgovinom Miralema Zaimoviæa nabacali na kamaru petnaest leševa civila, koji su veæ ranije bili izmrcvaljeni. Nekoliko djece je pronaðeno ugušeno u bunaru. Zloèin u Koraju predstavlja jednu od najveæih sramota i nepoznanica Narodnooslobodilaèkog rata.



      Toliko nelogichnosti u tako malom textu. Pa ovo ne bi ni pas s maslom. 01.gif





    Uuuu, pripazi se sad provrel, reæi æe ti kako si pun argumenata...

    (inaèe je jedna od glavnih osobina ratnih zloèina uvijek bila logika... )



    -
Bolestan bio ......Bolestan BOUGUMI I ostao. 01.gif

04-17-2017 21:56 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

        citat od vjetar:

      ..sta je nelogicno da su cetnici ucestovali u pokolju

      ..to im je doktrina ratovanja

      ..ubicemo zakljat cemo ko sa nama nece

      ..ovo za Partizane mi je jedino nelogicno


      ..posto je bila 1941 moguce je ,jer tad se jos nije znalo ko se za koga bori .
    Shto samo za partizane ? Da I oni nisu bili iskljuchivo popunjeni sa dobrim Boshnjanima TJ sa Muslimanima ? Pa ti si ultra nacionalist ... samo shto toga nisi svjestan. 01.gif






..dobro izvini ,ja sam mislio da se cudis za Partizane

..ispade da se cudis za Cetnike da je laz da su pocinili zlocin

..partizani jesu bili popunjeni dobrim Bosnjanima ako te ko priupita ,samo da znas posto ti to neznas i mislis da su samo Ustase bile popunjene bosnjanima

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

04-17-2017 22:17 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..sta je nelogicno da su cetnici ucestovali u pokolju

    ..to im je doktrina ratovanja

    ..ubicemo zakljat cemo ko sa nama nece

    ..ovo za Partizane mi je jedino nelogicno


    ..posto je bila 1941 moguce je ,jer tad se jos nije znalo ko se za koga bori .
Podsjeti me na jednu kolumnu iz Oslobodjenja. Mnogi se za kompjuterom smatraju kao istorichari...padaju na jeftine trikove I onda uz lulu ili pivce visokoumno predu svoja vidjenja. Nije doslovce preneseno ali to se bash odnosi na tvoju malenkost. Iduchi che put vjerovatno biti kako su u ustashama fesove samo nosili hrvati kako bi okaljali vjekovno dobro boshnjashtvo. AJDE....

04-17-2017 22:20 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hrvati i Srbi su u svojoj ideologiji u svom nastupu prema svakom k'o nije sa njima
vidjeli neprijatelja i glasno i javno imali fasisticku ideologiji kroz cijelo vrijeme
nacisticke Njemacke .Muslimani su imali koketiranje sa fasistima ali nikada neku ideju kao sto
je velikosrpska ili velikohrvatska -ideologija.Koketiranje je moralo da bude inace -ima da te nema ,
jer nisu imali uporiste ,maticu ,jak naciona/isticki osjecaj kao sto su imali Srbi i Hrvati .

04-17-2017 22:45 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

        citat od Stari Grad:

          citat od prowler2:

            citat od pravimostarac:

          Udruženi èetnièko – komunistièki zloèin nad Bošnjacima Koraja u novembru 1941


          U jutarnjim satima 28. novembra 1941. godine dvije grupe od oko 100 naoružanih èetnika i komunista (partizana) iz Majevice, opkolili su selo Koraj koje je bilo sjedište postaje kotara Bijeljina, prekinuli cestovnu liniju Tuzla – Bijeljina i izvršili masovni napad na Koraj. Èetnici i partizani su na osnovu sporazuma od 1. oktobra 1941. godine posjedovali zajednièki štab za istoènu Bosnu, te su zajednièki djelovali na prostoru istoène Bosne. Uz povike: “Živio kralj” i “Živio Staljin! Srmt Turcima” izmeðu 7 i 8 sati poèeo je silovit udruženi napad na naselje koje je branilo oko 80 naoružanih muslimana (Bošnjaka). Ogorèene borbe su trajale od 1 do 10 sat, a poginulo je izmeðu 70 i 100 muslimana, koji su nastojali sprijeèiti partizanske i èetnièke borce da ovladaju selom. Uskoro je u ispomoæ selu krenula 12. satnija Domobrana, koja se nalazila u Èeliæu, ali je presretena od strane èetnika. Ipak uspjela je sprijeèiti daljnji palež i krvoproliæe. Meðutim, steta je veæ bila uèinjena. Stanovništvo sela je krenulo da bježi prema Èeliæu i Brèkom, pa je u tom metežu stradalo izmeðu 200 i 300 civila, od kojih su neki bili i zaklani. Pored ovoga èetnici i partizani su spalili i 150 kuæa, a najviše je stradala sama èaršija sela. U pokolju su stradala i djeca od 15 godina. Nakon što je selo osloboðeno osoba koja je popisivala žrtve ustanovila je da su brojne zvjerski unakažene na naèin da su njihova tijela izgrizli psi. U zoèinima su uèestvovale i porodice partizana i èetnika, tako da su žene pljaèkale mještane sela, a djeca su nosila slamu i palila kuæe uz povike: “Za Petra i Staljina”. Sramotnu smrt je doèekao i imam sela, Alija Begiæ, koji je prvo teško ranjen a zatim baèen u vatru da izgori. Sve starije osobe koje nisu mogle bježati su zvjerski likvidirane, kao i djeca koja se nisu mogla zaštiti. Izvjesni starac Meho Kukiæ je proboden bajonetom kroz glavu iza uha. Udruženi zloèinci su pred trgovinom Miralema Zaimoviæa nabacali na kamaru petnaest leševa civila, koji su veæ ranije bili izmrcvaljeni. Nekoliko djece je pronaðeno ugušeno u bunaru. Zloèin u Koraju predstavlja jednu od najveæih sramota i nepoznanica Narodnooslobodilaèkog rata.



        Toliko nelogichnosti u tako malom textu. Pa ovo ne bi ni pas s maslom. 01.gif





      Uuuu, pripazi se sad provrel, reæi æe ti kako si pun argumenata...

      (inaèe je jedna od glavnih osobina ratnih zloèina uvijek bila logika... )



      -
    Bolestan bio ......Bolestan BOUGUMI I ostao. 01.gif




Zvanièno si ti bio na lijeèenju, ja nisam...

... a ostaje nejasno što su te ikad pustili... mada opet... djeluješ baš tako...
... ono što se kaže "pušten.. " 07.gif




-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

04-17-2017 23:02 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

        citat od vjetar:

      ..sta je nelogicno da su cetnici ucestovali u pokolju

      ..to im je doktrina ratovanja

      ..ubicemo zakljat cemo ko sa nama nece

      ..ovo za Partizane mi je jedino nelogicno


      ..posto je bila 1941 moguce je ,jer tad se jos nije znalo ko se za koga bori .
    Podsjeti me na jednu kolumnu iz Oslobodjenja. Mnogi se za kompjuterom smatraju kao istorichari...padaju na jeftine trikove I onda uz lulu ili pivce visokoumno predu svoja vidjenja. Nije doslovce preneseno ali to se bash odnosi na tvoju malenkost. Iduchi che put vjerovatno biti kako su u ustashama fesove samo nosili hrvati kako bi okaljali vjekovno dobro boshnjashtvo. AJDE....





..sta mislis jesu li Cetnici pocinili te zlocine ..da skratimo pricu

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

04-17-2017 23:04 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

        citat od vjetar:

      ..sta je nelogicno da su cetnici ucestovali u pokolju

      ..to im je doktrina ratovanja

      ..ubicemo zakljat cemo ko sa nama nece

      ..ovo za Partizane mi je jedino nelogicno


      ..posto je bila 1941 moguce je ,jer tad se jos nije znalo ko se za koga bori .



    Shto samo za partizane ? Da I oni nisu bili iskljuchivo popunjeni sa dobrim Boshnjanima TJ sa Muslimanima ? Pa ti si ultra nacionalist ... samo shto toga nisi svjestan. 01.gif




Sreæom èetnici naravno nisu isto bili popunjeni dobrim bošnjama... ko bi ostao od te sramote...
... morali bi se koprcati od zamjene teza i upinjanja ko neki, 70 i tako godina nakon 2. svj. rata... 07.gif

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

04-17-2017 23:05 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

        citat od vjetar:

      ..sta je nelogicno da su cetnici ucestovali u pokolju

      ..to im je doktrina ratovanja

      ..ubicemo zakljat cemo ko sa nama nece

      ..ovo za Partizane mi je jedino nelogicno


      ..posto je bila 1941 moguce je ,jer tad se jos nije znalo ko se za koga bori .
    Podsjeti me na jednu kolumnu iz Oslobodjenja. Mnogi se za kompjuterom smatraju kao istorichari...padaju na jeftine trikove I onda uz lulu ili pivce visokoumno predu svoja vidjenja. Nije doslovce preneseno ali to se bash odnosi na tvoju malenkost. Iduchi che put vjerovatno biti kako su u ustashama fesove samo nosili hrvati kako bi okaljali vjekovno dobro boshnjashtvo. AJDE....



Iz tog istog Osloboðenja si prvi ti vadio linkove, tj. jedan èlanak, koji si naveo kao dobar primjer tada,
a meni je prva asocijacija na taj èlanak i njegovog pisca upravo to što govoriš...

Osobina koja èini licemjera licemjerom, po definiciji, je da primjenjuje jedne standarde za sebe i
svoja razmišljanja, a druge za sve ostale.

Primjerice se ovdje navodno spoèitava drugima "padanje na jeftine trikove i predanje neèijih viðenja" u tom istom listu, ali to nije smetalo da se jedan pravi primjerak takvog pisanja navodi kao
pozitivna stvar od samog citiranog...



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

04-17-2017 23:09 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od STECAK:

    Hrvati i Srbi su u svojoj ideologiji u svom nastupu prema svakom k'o nije sa njima
    vidjeli neprijatelja i glasno i javno imali fasisticku ideologiji kroz cijelo vrijeme
    nacisticke Njemacke .Muslimani su imali koketiranje sa fasistima ali nikada neku ideju kao sto
    je velikosrpska ili velikohrvatska -ideologija.Koketiranje je moralo da bude inace -ima da te nema ,
    jer nisu imali uporiste ,maticu ,jak naciona/isticki osjecaj kao sto su imali Srbi i Hrvati .
Kako bola nisu..pa samim time shto su bili aktivni uchesnici I izvrshitelji drzave koja se nazivala NDH imali su svoje vidjenje uredjenja tad nastale situacije. Znachi biti ustashko cvijeche I biti chimbenik u uredjenju tada stvorene Nezavisne Drzave Hrvatske. Mnogi su se poveli tom idejom u ovom zadnjem ratu. Uz Blaza K do NDH. Mnogi josh uvijek plachu za tim pravcem. Chuj Blaz zelio nezavisnu BiH ???? Jest ali u sastavu Hrvatske. Paaa....pozuri malo ... Chovich se udaljava od takve interpretacije zajednishtva u BiH. Zato tishu I glasaj za nekoga koji moze povesti BiH u bolju buduchnost , bez da neko shapche sa strane.

04-20-2017 23:05 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Golema i ta tvoja prièa o hrvatskom cvijeæu do besvijesti... niðe veze, zna se taèno procentualno
koji se narod u BiH najviše izjašnjavao kao nacionalno neopredijeljen, ili kao Jugosloveni, i ko je
najmanje glasao za nacionalne stranke na izborima 1991.

Zna se i to o uèešæu u 2. svj. ratu, koliko i na kojim stranama; po tebi je, nasuprot tim
dobro poznatim èinjenicama, bitno raspredati jednu te istu prièu iz velikosprske radionice, i stalno
postavljati kao težište problema Alju, hrvatsko cvijeæe, a nikad iz tvojih usta (pardon, žvalja) èuti
nešto o tom ko opstruira svaki dan bilo kakve pokušaje napretka BiH, i ko je negira iz dana u dan.

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 04-21-2017 u 00:51.

04-21-2017 00:25 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zna se i da su èetnici i partizani do definitivnog raskida sa Dražom vodili razgovore stalno o akcijama
protiv okupatora, i da su jedinice pod vodstvom Mihajloviæa bile pod nareðenjem da vode akcije
protiv njemaca, nareðenje je bilo iz Londona, od vlade u egzilu.

Nepoštivanje tih nareðenja i totalni izostanak akcija protiv njemaca, na važnim punktovima je bilo
izvor iritacije kod engleskog oficirskog kadra koji su bili zaduženi za vezu sa vladom u egzilu u Londonu,
i oni su sami rekli da su Mihajloviæ i njegov pokret teret za vratom te vlade.

Bošnjaci su provrel, više puta prije drugog svj. rata klani od strane Srba, i mnogi od njih su, zavisno
od geografske lokacije u BiH tada - videæi ko s kim saraðuje, pravili takve izbore, koje ja opet i ne
a branim, jer takve izbore nikad niko moj ne bi ni pomislio da pravi, uprkos svemu ranije poznatom.

A poenta u toj prièi nije ni to o moralnoj ispravnosti takvih izbora, jer su takvi izbori tada pravljeni na
svim stranama, nego to da su takve izbore puno èešæe diktirale geografske i trenutaène istorijske okolnosti,
pogotovu kod bošnjaka, a ne primarno ideološka baza, kako ti to portretiraš, to jednostavno nije istina,
i to æe ti svak ko bolje poznaje istoriju uopšte, a posebno istoriju tog vremena potvrditi...

Šta si ti oèekivao, da se ljudi mahom tada stave na stranu èetnika, ili da se ne obaziru na to
ko je u poèetku saraðivao u dijelovima zemlje s njima, u onom haosu poèetkom 2. svj. rata, ili da
Alija 1992. nakon javne Karadžiæeve prijetnje (a budi siguran da sve ono nije Karadžiæ sa dubokom
namjerom inscenirao) stane na njegovu stranu ?

Probudi se iz tih tvojih nebuloza jednom, žalosno je vidjeti kakve prièe diplaš godinama ovdje.



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 04-21-2017 u 00:56.

04-21-2017 00:55 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pa moglo bi se ponekad (ako se pravilno obrazovalo pa i kroz kucni odgoj) spomenuti
"neka" deklaracija uglednih Muslimana Sarajeva i njihovo izjasnjavanje o neslaganju sa okupatorima (1941/45)
o ubijanju Zidova -sarajevskih.Mozda je to za tebe sitnica ali eto netko se tada usudio dici glas protiv fasista (u Sarajevu)
pa bili oni sa imenom Mustafa ili Sabahudin.Takvih ili barem takav slucaj nije zabiljezen kod komsija Srba a neznam da
li je bilo i kod Hrvata u ovom posljednjem ratu.Ako spomenes "da li je bilo od strane muslimana " SG ce se potruditi(nadam se ) pa ti podnijeti i za to dokaze u proteklom ratu (a ja znam da jesu-jesmo)
Zar treba staviti ,recimo, pada mi na pamet ,Zidove koji su zivjeli u Finskoj uoci 2 Svjetskog rata a bili su na
strani fasista ,na strani nac/Njemacke i zivahno su ucestvovali (bez prinude) u borbama protiv "Crvene Armije" SSSR/a.
Da li po njima da stavimo u isti kos i Jevreje,provrel/provel nekad si pistolj bio a sada se puska pravis. 21.gif

04-21-2017 02:17 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

    Golema i ta tvoja prièa o hrvatskom cvijeæu do besvijesti... niðe veze, zna se taèno procentualno
    koji se narod u BiH najviše izjašnjavao kao nacionalno neopredijeljen, ili kao Jugosloveni, i ko je
    najmanje glasao za nacionalne stranke na izborima 1991.

    Zna se i to o uèešæu u 2. svj. ratu, koliko i na kojim stranama; po tebi je, nasuprot tim
    dobro poznatim èinjenicama, bitno raspredati jednu te istu prièu iz velikosprske radionice, i stalno
    postavljati kao težište problema Alju, hrvatsko cvijeæe, a nikad iz tvojih usta (pardon, žvalja) èuti
    nešto o tom ko opstruira svaki dan bilo kakve pokušaje napretka BiH, i ko je negira iz dana u dan.
Velikosrpsku radionicu??? Eto te ko vrli Hasanbegovich ...Sve protiv NDH je Velikosrpsko iliti komunistichkochetnichko ...pritom I Jugohjebachko... Smiri se Sdaovsko potrchkalo. Dochi che neko I vama glave. Ne gori svijecha do vijeka. Saamo treba jedan ....PUH.... 01.gif

04-21-2017 02:24 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

    Golema i ta tvoja prièa o hrvatskom cvijeæu do besvijesti... niðe veze, zna se taèno procentualno
    koji se narod u BiH najviše izjašnjavao kao nacionalno neopredijeljen, ili kao Jugosloveni, i ko je
    najmanje glasao za nacionalne stranke na izborima 1991.

    Zna se i to o uèešæu u 2. svj. ratu, koliko i na kojim stranama; po tebi je, nasuprot tim
    dobro poznatim èinjenicama, bitno raspredati jednu te istu prièu iz velikosprske radionice, i stalno
    postavljati kao težište problema Alju, hrvatsko cvijeæe, a nikad iz tvojih usta (pardon, žvalja) èuti
    nešto o tom ko opstruira svaki dan bilo kakve pokušaje napretka BiH, i ko je negira iz dana u dan.
Najmanje glasao za nacionalne stranke ???? Shto lazesh konju??? Shta je bilo na glasanju prvom???? Barem u Mostaru??? Zar nije SDA dobila izbore??? Zar nije broj 2 I 3 Bile HDZ I SDS. ? Znachi da lazesh debelo. Ali ...avaj... Tebi laz I nije neko strano tijelo. Ili da mislish da je SDA bila jedina multikulti opcija. Onda se slazem. 01.gif Mrsh. 01.gif

04-21-2017 02:31 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Lazem. Sad se sjeti. HDZ je bila vodecha. Izvinjavam se vas cijelom dunjaluku.

04-21-2017 02:32 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stranica (5): « prethodna 1 2 [3] 4 5 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com