Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Sjecanja iz predratnog Mostara » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (7): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
behar behar is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1141

Sjecanja iz predratnog Mostara Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovih dana mi je sestra u gostima, pa se tako zapricamo o svemu i svacemu i kako god okrenemo , dodjemo do predratnih dana...Tako neke stvari, koje sam ja toliko "potisnula" ko da nikad i nisu bile, izadju na povrsinu, ito s takom jacinom ko sve sad vidim....

Gdje pohraniti sva ta sjecanja , koja su dio svih nas, a koja tesko mogu naci mjesta u danasnjem vremenu...Bjese li to u nekom drugom zivotu...

....Pa se tako sjecamo ljetnih noci , kad se do ponoc cula djecja igra iz komsijskih avlija i basta; zalije se beton i asfalt, "mirise" isparavanje, muskarci u potkosuljama otpuhuju i zale sa na vrucinu.., obavezni kahvenjaci, lubenice, sokovi (najcesce od zove)

pred energoinvestom je bila velika terasa, puna gostiju...

kakva su vasa sjecanja, cega se najcesce sjecate sa sjetom i odbjeglim spokojem?

___________________________________________________________________

    05-18-2008 10:05 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8042

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sjedili smo na Carini ..... u srednjoj (Balordinoj ulici) kod Politike ... kuca Minke Bakamovic Ribica (rahmet joj dusi ... ode i nasa gospodja Minka) 33.gif

    Sjecam se ..... Perica Karaula, Cena Basic, Samir Cehajic, Edo Cokic, Braco Repak .... ja... tako sjedimo na onom malom zidicu ... i dan danas mislim najljepsi zid na svijetu a nema ga vise .... nema tog zida .... nestao je kao i mnogi od nas ... ostao je samo u nasim sjecanjima kao i nasi najmiliji ....
    preko puta Minkine kuce Samousluga ... Caza poslovodje (sretoh ga prije mejesec dana, dobro se drzi), Fehima mesara, poslije je doso Mile za poslovodju .... nasa samoposluga ... tu smo se sakrivali kad bi kisa padala .... tu smo igrali ta-ta ... ponekad zmire... da ne govorim o klikerima ... a nasa Grbavica iza samoposluge... kakve su se nekad tamo partije lopte bacale... mislili smo da smo najbolji .... kad je Mita Hadzic Coki dao kopacke, duboke uz nogu sa kramponima 13.gif ... a Coka na onom lesu ...haj ga driblaj ako smijes ....

    sad je tamo Hitna ...ostala su sjecanja ....
    u Minkinoj avliji musmula... najljepsa musmula u Mostaru ... govorili su da se kora ne jede ... ne valja a mi ko djeca ... sta si onda znao .... Coka nama lopovske mi preko zida i beri ...
    bio je tu i Salko Hadzajlic (rahm 33.gif ) ...restoran Nacional ...dobre pljeskavice imo ...volio je dobri Salko nas .... jes da nam je vazda sovo, familiju spominjo ... ali nikad velikih problema sa njim nije bilo .....
    Stara Hajonkina kuca ...nismo smjeli u nju uci, napustena.... mislilio ko djeca ima duhova...a kad te priroda natjera moro si tamo ....

    Tu smo se okupljali na tom malom zidicu, na randese isli ... hakali seljake u kasnim ljetnim popodnevnim satima, nedjeljom pod Bijeli Brijag, na Kantarevac ...... i sad negdje vidim rahm. Fehu Alunovica onako cistog, opeglanog, zalizanog ..trijeznog...
    godine su prolazile ...

    nema vise tog zidica... nestao je...

    moja sjecanja nisu ... ostace dok sam ziv

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    05-18-2008 10:39 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
    GARAVUSA GARAVUSA is a Female
    Misiica ljeta 07




    Poruka: 8664
    Location: Holland

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja sam bila djete pa se sjecam uglavnom kako smo se igrali sezonski svega po malo , ljeti najvise gonje pa kad padne mrak zmure , ti se taman sakrijes a mama te zove ulazi u kucu kasno je , 08.gif , pa kako sam zivila kod hotel mostara , a u to vrijeme pjevao Zeljko Samardzic svaku vece , tako bi zaspala svaku noc uz njegov glas.
    Sjecam se kako bi se na ljetnom raspustu pripremale priredbe na terasama zgrada , naplacivali ulaz komsiluku pa poslje podjeli lovu i trk kod sHABANA - CHITE DA KUPIMO KOSPICA , PEPALJKI I ZVAKA.

    E kad se zacurilo , prvi izlasci na bulevar , pa se od 4 popodne podji presvlacit i trazit sta obuc 01.gif
    i jos nesto , sjecam se praznika , kako bi nam mama za uskrs donosila sa posla jaja koje bi nam slale njene kolegice katolkinje i pravoslavne , pa trk gledaj koje su slike na njima,nove godine i supermena koji je bio neizostavan na taj dan , pa kad bi nas mama potjerala popodne na spavanje ko ako mislite budni docekat novu onda na spavanje 13.gif

    eeeeeeee pa kad se islo na more ja i sestra ( brat vec bio uveliko momak nije ni ishao vise s nama ) bi se okrenule prema zadnjoj shajbi i gledale registracije ko odakle ide , pogadjale a mama i tata rahmetli govorili jeli tacno il nije , eeeeeeeeee ta divna vremena 33.gif

    ___________________________________________________________________

      NIJE LAKO BITI JA ! ! !

    05-18-2008 13:18 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8042

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ...sjecam se naseg Harema iza hotela Energoinvest .... nas harem , dio naseg djetinstva... sad je tamo zgrada poznatija kao Bejrucanka ....

    najbolje voce je tu nekad raslo .... sipci, smokve, sljive ... ko djeca ih jeli, onako nedozrele ....
    najbolje fase si tu mogo naci za stiglica, o staroj rusovini da ne govorim .... zara... koliko slatkih oziljaka od tih zara ... smrdljikovina ona sto smrdi ... uzmi je u ruke...trebalo ti kilo Vima da speres onaj smrad ... trava u mojim sjecanjima najljepsa trava na svijetu .... tu u proljece leci i gledati mostarsko nebo .... tu se i krompira znala peci u ona vrela Mostarska predvecerja... jeli smo ih onako izgorene ali nama slatke ....
    mogao se naci i pokoji basluk od nasih predaka iz nekih davnih vremena ....

    tu smo se krili ko djeca... Samir, Cena, Coka, Braco, ja... tu smo pravili neke nase loge .... pricali o svemircima i letecim tanjurima, koliko puta smo samo bili svjetski prvaci u lopti ....
    ha...ha... pricalo se i o curicama ... o nekakvim poljubcima ... o starijoj raji ... moro si slusati ... tu u nasim nekakvim logama sjedili smo i sanjali nekakve snove ...




      danas vise nema tih snova ... nema i nas ... ostale su samo uspomene i .......
      danas je tamo zgrada poznatija kao Bejrucanka, danas su tamo neki novi klinci ... i jedan mali dio harema koji se i ne vidi ... iza te zgrade

      ___________________________________________________________________
      33.gif 33.gif 33.gif

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane denani dana 05-22-2008 u 17:18.

      05-22-2008 17:09 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
      Ricina Ricina is a Male
      raja




      Poruka: 1932
      Location: Predaleko od Mostara

      Istorija se ponavlja Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Istorija , historija , povijest ili zgodovina ( na svim jezicima) se ponavlja... Kada su mi stariji govorili sta je bilo za njihova vakta...smijao sam se..drzali su se za mahramu i cosali , stajali ispod pendzera i pricali...Kasnije...moje generacije ...krili se od roditelja ( ako su branili) pa se sastajali, ili izlazile sa "kolegicama" pa na randes...Sada...ode i da ne pita...Sta mozes...
      Mi smo se smijali i bilo nam je cudno kako su nasi stari zivjeli... Sada se nama smiju...Ali neka, i njima ce se smijati...To mi je ipak neko zadovoljstvo da ide sa generacije na generaciju..Ipak se sjecamo necega...Ne bih se mijenjao sa ovom sadasnjom generacijom za moju mladost..Mozda one starije generacije se ne bi mijenjale za moju ?? Ko zna .. Ali i pored svega, Neretva tece dalje , sunce izlazi i zalazi i dolaze nove generacije sa svojim iskustvima i sjecanjima...Lijepo je se sjecati ako ima nesto lijepo da se sjeca...

      ___________________________________________________________________
      "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

      05-22-2008 17:32 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9503
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      sjedili smo pred trafikom i smijali se po vazdan i do neko doba nocu pa bih roditelji svako malo izlazili i ugonili nas u kucu
      danas su trafike jos tu ali je okolo nekih butika i cevabdzinica da ti se smuci
      nije niko mogo proci na brijeg ili na stadion da nije bo registrovan 19.gif
      bili smo ko jedan i vazda smo stajali jedni druge iako smo znali cest medjusobom da se zavadimo
      bilo to radi lopte ili zenske 19.gif

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      05-22-2008 19:35 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      behar behar is a Female
      samo sto nisam




      Poruka: 1141
      pokretac teme Thread Started by behar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Sjecanja su divna...sto ovaj Denani zna pogoditi 01.gif 10.gif , tacno u sridu...

      Denani, najinteresantnije mi je kako ponovo sve vidim, dok citam tvoje redove, i loge i djecake u crnim sorcevima, umazanih obraza, najcesce od kupina 01.gif i vidim tacno zrake sunca...i starce koji poslje podne spavaju....

      a tek Hadzajlic i kupovanje ljubuskog i rum plocice 10.gif Cazine posluge (vazda je vala bio nakav smrknut 02.gif )

      pa sto kazes prve ljubavi i ...Minkina avlija...pa su se neki podstanari cak peli na krov kuce Mustafe frizera i "pjevali serenade" ...ka nasim bastama04.gif

      Priredbe i mazanje lica krep papirom da i ne pominjem, dida, berina i Kupusijina avlija, deka na striku platno za pozornicu 04.gif i sve ferceralo 10.gif

      Mi smo sjedili po cijeli dan na zidicu ispred energoinvesta...To se nosi u dushi, ja to ne znam ispricati...

      ___________________________________________________________________

        05-22-2008 22:17 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
        R2-D2 R2-D2 is a Male
        BUKACHAAAAA


        Poruka: 5594
        Location: La La Land

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Sjecan se "Inine pumpe",Dijine basche,Gradjevinske shkole,garaza,limuna i narandje....zmure,gonje,zaledjenog chiche 13.gif 13.gif Lopte do iznemoglosti kod gradjevinske,3,2,1 na garazama 11.gif 11.gif....Starije raje,Ibre,Milija i Djeme Amzica i njihovih cvoka,Hace,Zoke,Iveka,Coke i njihovog naprdivanja kad bi zavrsili sa fudbalom...Slusanja starijih i gledanja u njih ko u boga....kamara respekta prema njima i roditeljima....
        Sjecam se PRIMUSA i bureka u svemiru,Povratka u Eden,sve i jedne napravljene loge..Sjecam se basce jos tada Sevke Gakovica..
        Sjecam se majke,
        Sjecam se oca
        Sjecam se tada jos sve zive familije...i sve i jednog familijarnog rucka sve i jedne nedelje...Citava familija na okupu...
        Sjecam se lipa,topola,koschela,ljetnih kisha,cosanja,hakanja
        Sjetim se mira i onog rahatluka....
        Sad se samo mogu sjecat..... i zazelit da se moje djete ne osjeca ovako kao ja i vecina nas....
        NIKAD!!!!!

        ___________________________________________________________________
        I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
        Sha-Shi is my name..and off course,

          I do piss excellence in the morning..

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane R2-D2 dana 05-23-2008 u 19:54.

        05-22-2008 23:19 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
        torres torres is a Male
        moforaja


        Poruka: 2147

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Svi nabrojeni su PRVA liga...Manjgo, Cimili, Petko....

        Dobra lopta se bacala tamo.... 10.gif

        05-23-2008 00:46 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
        funkyg funkyg is a Female
        bazencic




        Poruka: 4040
        Location: starMo-Vela havle

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Sjecam se da mi je dusa bilo kod HITa na fontani tati iz ruka napiti se vode,nisam mogla proci,a da ne povucem gutljaj bar.
        Svaki put sada kad prodjem sjetim se toga i cevapa od Mrgana na Aveniji

        ___________________________________________________________________



            05-23-2008 01:26 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
            kaokakao kaokakao is a Female
            raja


            Poruka: 1583
            Location: A11-A@

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Sjeæam se krempita kod Bajrama, utorkom popodne...odjeljenja sa ploèama i kasetama u HIT-u, prve kasete sa pjesmama Zdravka Èoliæa...mog pokockanog sokaka...kraðe šipaka u Žarinoj avliji...jedne modrice od puhaljke jednog djeèaka na Rondou...7 jablanova u Kalemovoj...Basketa i tople èokolade s malo, malo ruma...premijere filma "Moj brat Aleksa"...premijere u Narodnom - "Tvrðava"...omladinske emisije na Radio Mostaru, nedjeljom u 11h...jedne probe Mostarskih kiša...èetvrtog platana od Rondoa s lijeve strane...cirkusa iz HIT-a...gelendera na Starom...

            ___________________________________________________________________
            = Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

            05-23-2008 01:35 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
            milis milis is a Male
            ne more meda


            Poruka: 33
            Location: njemacka

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Sjecam se odlaska i povratka sa utakmice, sjecam se sa koliko sam paznje pratiosvaku rijec nekih likova za koje sam mislio da su najvazniji u zivotu. Sjecam se odlaska na bazen i povratka,gladan kroz Santicevu , svima su kupace bile svezane za sorc,kupanja na Neretvi i kradje karpuza na tepi Sjecam se nasih juznih sugradjana sa Bisca kada se poslije nekog karate filma pocnu marisati pred kinom izmedju sebe,lupaju se nogama bez milost...sjecam se svih oslobadjanja sa Mosta,...sjecam se suncanja pred Revijom,sjecam se tuge kad je poginuo Bora Fabris...sjecam se kad me otac nosio sa sijela od komsije,zaspo junak...sjecam se kad smo svi isli u komsije Vahida da gledamo Klejev mec...sjecam se...uf sto boli sjecati se.... bilo je prelijepo i svako napisano sjecanje me je pogodilo,znaci iste stvari nam i danas puno znace,ipak smo Mostarci,rasa koja nije izumrla i nikad nece...

            05-23-2008 07:41 milis is offline Pregledaj poruke od milis Dodaj milis u listu prijatelja
            behar behar is a Female
            samo sto nisam




            Poruka: 1141
            pokretac teme Thread Started by behar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od R2-D2:


                Sjetim se mira i onog rahatluka....

              Sad se samo mogu sjecat..... i zazelit da se moje djete ne osjeca ovako kao ja i vecina nas....
              NIKAD!!!!!



            upravo tako, dok smo zivi to cemo nositi u dubini dusa..bar se meni tako cini...taj spokoj, taj osjecaj se ne moze opisati rijecima, grlis cijeli grad, jedno ste biche...


            spremanje mature...mama , idem ja kod Snjezane da ucimo. Knjigu u zid pored kapije i na more na cijeli dan. Koliko smo se puta zaustavili u Pocitelju, sisli do Neretve i proveli dan recitujuci i pjevajuci....

            pa petica i prvi dzin/tonik 18.gif , pa opet veliki park... Veliki park je meni ko druga kuca, toliko me uspomena za njega veze...

            ___________________________________________________________________

              05-23-2008 09:42 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
              Dzani Dzani is a Male
              moforaja




              Poruka: 2023
              Location: Coming near You!!

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Sjecam se kad bi na Rondo pa do Panjevine ko rodje Ede 02.gif metalac nije nikad bijo kuci 23.gif
              U toplim ljetnim nocima bi se sjedilo ispred zgrade u basti...pa bi Edin stari pocastijo starije po koju ljutu, a ja bi tu negdje bio blizu da cujem sta to oni pricaju 01.gif

              posebno mi je drago bilo otic u zalik kod dede i nene(rahmet im dusi)......pa bi sa rodjacima da se igramo ta-ta......

              Sjecam se kad me je stari(rahmet mu dusi) prvi put poveo na Velezovu utakmicu pod BB, ko kad sam bio mali pa mi nije toliko intersantno ni bilo, ja bi dosadzivo svako pet minuta kacemo kuci tari. 02.gif Pa bi stari (rahmet mudusi) reko evo sad ce kraj jos malo pa idemo kuci 02.gif

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Dzani dana 05-23-2008 u 10:36.

              05-23-2008 10:02 Dzani is offline Posalji Email za Dzani Pregledaj poruke od Dzani Dodaj Dzani u listu prijatelja
              Dzani Dzani is a Male
              moforaja




              Poruka: 2023
              Location: Coming near You!!

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              isto tako se dobro sjecam kad je ono tek izbijo rat u jugi, moj vrsnjak Vedran iziso pred zgradu i mase onom zastavom sa petokrakom, ja ga ugledam sa tarase. Sadjem ja dole pred zgradu i nabijem ga nogom u guzicu i uzmem mu zastavu 02.gif 04.gif
              pa kasnje problemi sa roditeljima......dosla njegova majka na nasa vrata 02.gif
              Cujem ja majku (rahmet joj dusi) govori dobice on po guzici sad cu ja njega chipkom.

              broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane Dzani dana 05-23-2008 u 10:39.

              05-23-2008 10:12 Dzani is offline Posalji Email za Dzani Pregledaj poruke od Dzani Dodaj Dzani u listu prijatelja
              milis milis is a Male
              ne more meda


              Poruka: 33
              Location: njemacka

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              sjecam se kad sam sa svojom prvom ljubavi prosetao u nedeljno popodne od Rondoa do BB...taj mir i spokoj nisam nikad vise u zivotu osjetio,basce ,miris,kajsije...sjecam se kako je bilo lijepo prosetati partizanskim,sjesti,posmatrati grad...Sjecam se kako smo se oslobadjali preplivati Neretvu,zatrpavali se u neretvanjsku przinu,sjecam se kavada posoljenih krupnom soli...sjecam se onoga jela kad ti snitu hljeba poulje,biber i jos nesto,vise sam zaboravio....sjecam se odlazaka na kupanje na Bunicu,neka su raja kampovala dole pa se kod njih ogrebes za sendvic....sto me nadje ova tema...vraga ti tvoga...tacno me sjeta obuzela

              05-23-2008 10:43 milis is offline Pregledaj poruke od milis Dodaj milis u listu prijatelja
              R2-D2 R2-D2 is a Male
              BUKACHAAAAA


              Poruka: 5594
              Location: La La Land

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od torres:

                Svi nabrojeni su PRVA liga...Manjgo, Cimili, Petko....

                Dobra lopta se bacala tamo.... 10.gif

              pahhhh dje si Cimilija Aconija sjeti...Odma mi pane na pamet ona njegova koma tetovaza...United alcoholic team i boca loze i casica u lovorovom vjencu... 13.gif 13.gif
              I Dese mochne majke mu...Sto je ta mogla galamit dok kafu pije.....komshiluk sav bihuzur....
              10.gif 10.gif

              ___________________________________________________________________
              I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
              Sha-Shi is my name..and off course,

                I do piss excellence in the morning..

              05-23-2008 20:23 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
              Hogar Hogar is a Male
              moforaja


              Poruka: 2729
              Location: daleko

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Uhh, zajebana tema, neko vec napisa setati od Rondoa do Partizanskog (Ul. Blagoja Parovica).
              Sve ovo sto Robi napisa, taj neki sklad i postovanje (narocito prema starijoj raji), kako smo se tako lako mogli odreci toga zarad nekih mitova, legendi i obecanja da ce biti bolje bez komsija druge vjere 21.gif

              ___________________________________________________________________
              lose,lose MSP

              05-24-2008 09:53 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
              behar behar is a Female
              samo sto nisam




              Poruka: 1141
              pokretac teme Thread Started by behar

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ha ha ha, izgleda ima nas koji smo prve poljubce okusil na partizanskom...
              znali svaku stazu ko svoj dzep...

              ___________________________________________________________________

                05-25-2008 09:28 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                RIO RIO is a Male
                bice nesto od mene




                Poruka: 452
                Location: Tamo gdje je sunce najljepse, i gdje protice zelena ljepotica...

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Sjecam se luke i luckoga mosta, Šantica parka i prvih sumraka kada se igralo "boce", i sakrivalo od roditelja, pa igralo lopte i svaki put kad lopta treba da udari o vrata garaze mi pravimo buku i galamu da se necuje 07.gif , i prvih poljubaca koji su se cekali dok ne padne mrak, i svih oni vremena koja su bila i koja se nikada nece ponoviti, ali imamo o cemu pricati imamo dovoljno uspomena da nasoj djeci pricamo sta se radilo, i oni nam se smiju kao sto neko rece, ali fino je bilo jednom davno u najljepsem gradu na svjetu...i niko nam to nemoze uzeti kao sto su nam uzeli djetinjstvo i sve nase ljubavi...

                ___________________________________________________________________
                Gle, ko bi rek'o, ja sjedim sasvim sam ko zatocenik svoje sugestije, svjestan da bez nje ja propadam i nestajem brzinom svjetlosti....

                05-26-2008 07:29 RIO is offline Homepage of RIO Pregledaj poruke od RIO Dodaj RIO u listu prijatelja
                Stranica (7): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com