Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » kuran, prevod mustafa mlivo III izdanje. tehnicka obrada tana » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Amaryllis Amaryllis is a Female
seka




Poruka: 844

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

@Prika, ne raspravljamo o religijama vec o popovima i muftijama, koji su od religija business razvili.
Upravu si da je ruzno reci dupelizac starijem covjeku (pa makar on bio i gori od dupelisca 19.gif), i to je jedino u cemu se slazem s tobom. Ja ne znam sta ti podrazumjevas pod pojmom ”Vjernik”?? Vjerovanje u efendije/popove/fratre ili vjerovanje u Boga? Po tvome ja ispadoh veci nevjernik od @gande i @R2 zajedno, estakvirullah!04.gif Ja sebe smatram vjernikom jer vjerujem da postoji jedan jedini Allah-Bog i da je on stvorio sve ovo sto je oko nas, i u to vjerujem bez jednog jedinog zrnca sumnje.
Vjerujem isto tako da je Qur’an Allahov govor i njegova uputa ljudima. Prema tome ja sam u kategoriji 100% vjernik-musliman07.gif To sto sam ja nazvala muftiju kako sam nazvala je grijeh koji sam sebi uknjizila jer nazivati drugog covjeka pogrdnim imenom je zabranjeno i Qur’anom i sunnetom. Znaci ja mogu biti grijesnik ali u Boga vjerujem i od Qur’ana ne odustajem., i sto Dino efendija kaze: ” da mi Allah mir i milost da, a ne onako kako sam zasluzio”… Reisa, muftiju i kompaniju (IZ) sam kritikovala otkako znam za njih, jednostavno su ” zabrazdili” skroz-na-skroz. I mene nikakva njihova vjerska ”titula” nece sprijeciti da kazem onako kako jeste. Onaj sto ukrade tudje je lopov, pa taman da mu je ahmedija na glavi.…

Ama sta cu ja tebi objasnjavati kad je po tebi je Kacavenda boziji sluga 14.gif …djavo je dobar kakav je on 12.gif …a ti samo vjeruj njemu a nemoj svojim ocima/usima…na razum necu da apelujem jer nismo svi njime obdareni 04.gif

I jos samo jedan ispravak netacnog navada, ja od ovih svojih skoro 1000 postova nisam NI U JEDNOM citirala ili navela neki ajet iz Qur’an. (Bio je jedan jedini moj citat iz Qur’ana na gandinoj temi o hurijama ali je ta tema sada izbrisana).


sad da sam ja bezobrazna k'o neki mogla bih ovu izjavu u potpis staviti 13.gif 13.gif

      citat od Prika:

    Popovi su bozije sluge i sluze bogu u bozijoj kuci i ako je on "los co'ek"nije na nama da to komentarisemo i javno iznosimo.Vijerovatno je tako i sa Hodzama,Efendijama?.


nego @prika "nek' ti pop oprost da a ne onako kako si zasluzio" 35.gif 25.gif

06-18-2008 21:18 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
Prika Prika is a Male
brato




Poruka: 867
Location: Daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

hihihi 02.gif Sto se tice potpisa mores ga metnut dje oces,a mores i bedz napravit,pa nosaj sa sobom ako ce ti bit lakse 05.gif Ono sto ti izjavi je za Dnevnog Avaza,a more i ko potpis. Nece te oprat 100 voda 35.gif Kaze hodza skojim sam danas pio kafu i malo mi objasnjavo o statusu efendije.Gospoja,drugi put izbroj do 10,prije no lanes 04.gif
Kaze vako:Sama rijec "efendija" znaci gospodin ali eto kod nas se koristi za imama.Upita me jesam li mislio na imama u namazu ili...?,a ja vako 14.gif 19.gif Zino ko pesh. 13.gif Kaze on:Dobro sine,(ko konta okle tebe s ovim,al eto.. 04.gif )Kaze: Imam moze biti svaki muskarac koji zavrsi medresu. Nekad ne tako davno, imam je mogao biti svaki musliman koji je bio jako upoznat sa vjerom. Danas, bar u BiH, imam mora da stekne i fakultetsko obrazovanje. Duznost jednog imama je da predvodi svoj dzemat, da se brine o dusevnom/vjerskom stanju svog dzemata [ medzlisa], da se brine o odrzavanju dzamije, da obavlja sve vjerske obrede, itd.. Duznosti imama su obrazlozene u svakom dzematu i svaki imam je duzan da obavlja svoje duznosti. Namaz moze da predvodi svaki musliman koji to zna ali to neznaci da je taj musliman imam. Imam je u jedan dzemat poslat od strane muftije odredjenog muftijstva.
Eto se ispricasmo fino 10.gifna kraju me upita zasto ce ti ovo?,a ja kazem treba mi za Mofe 05.gif Znaci ipak da nije bas nepotreban kako vi rekoste.Nesmijem vise ici da nepredjem na islam 35.gif
PS.Tana,jel Dzamija u New Yorku nekad prije bila crkva?

___________________________________________________________________
PS.Fuck Peter,Fuck Merry 05.gif

06-18-2008 23:52 Prika is offline Pregledaj poruke od Prika Dodaj Prika u listu prijatelja
Aleksandra Aleksandra is a Female
moforaja




Poruka: 10251
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ovdje mi je zaparalo usi
SVAKOM SVOJE...

___________________________________________________________________






          06-19-2008 00:46 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
          Aleksandra Aleksandra is a Female
          moforaja




          Poruka: 10251
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od lala:

            sorry macko nisam te onda razumjela 10.gif
            ne, definitivno smatram da se vjera i politika nebi smjelo petljati. ali to je dirljiva tema i moze se na mnogo nacina tumaciti. svi ljudi imaju svoje misljenje o tome sta je krajnja istina (da Bog postoji, mozda, ili nikako) i ako smo u demkoratskom drustvu onda imamo pravo da vjerujemo u sta zelimo. medjutim, mnogo demokratskih drzava i dalje mjesaju vjeru i vladu na brutalno indirektan nacin. licno kazem da ne, serijat ili crkva je jedno, vlada drugo. vjera je nesto dusevno a ne politicki ideal.


          upravo!

          ___________________________________________________________________






                  06-19-2008 01:05 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                  Alibaba Alibaba is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 5511
                  Location: Malo vamo malo dole

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Kako ide ona
                  Imali ste Vodju
                  dobili ste Hodzu 19.gif 13.gif 13.gif

                  ___________________________________________________________________
                  IMA SE, MORE SE 23.gif 18.gif

                  06-19-2008 07:24 Alibaba is offline Pregledaj poruke od Alibaba Dodaj Alibaba u listu prijatelja
                  pasha pasha is a Male
                  Super Moderator




                  Poruka: 9495
                  Location: uh jebo te

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od Aleksandra:

                        citat od tana:

                      sandra - kakve veze muftija ima sa religijom ili sa kuranom? nikave.

                      muftija je samo covjek.


                    pa on je bre religijsko lice, on propagira vjeru, on je uci, prenosi. nema to veze samo sa islamom, isto vazi i za sve ostale vjere. muftiju sam uzela za primjer, jer je toliko u medijima bio maltene u trac rubrikama da sam ga cak i ja primjetila, koju to uopste ne interesuje.

                    nego, reci mi da li mislis da trebaju popovi, muftije i sl. biti politicki aktivni?


                  mislim da je ovo bitno animirati
                  kod nas su teolozi preuzeli vodstvo drzave i vjera im je postala biznis

                  to sto hodze naplacuju svoje usluge je otislo u krivom pravcu po mom licnom misljenju
                  vidim ovdje problem da je svijt u nas zaboravio da obavlja islamske duznosti pa se tako zekjat ne uplacuje
                  efendija na turskom jeziko znaci gospodin pa tako u islamu nema nikakvu funkciju koliko se sjecam

                  ___________________________________________________________________

                    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
                  Oscar Wilde

                  06-19-2008 08:02 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
                  pasha pasha is a Male
                  Super Moderator




                  Poruka: 9495
                  Location: uh jebo te

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  sta je Islam?
                  Islam je vjera koju je Allah dz.s. objavio preko svojih poslanika cijelom covjecanstvu.
                  sta znaci Islam ?
                  Islam znaci dragovoljno se predati Allahu dz.s. u svakoj misli, osjecanju i poslu
                  u cemu se sastoji ta pokornost ?
                  Ta pokornost se sastoji u:
                  -vjerovanju u Allaha dz.s.

                    -izvršavanja svih islamskih propisa i duznosti i

                  -lijepom islamskom vladanju i ponasanju.

                  Temeljne istine vjere odnosno IMANSKE sarte:

                  1. AMENTU BILLAHI - JA VJERUJEM U Dz.S.
                  2. VE MELAIKETIHI - I U BOZIJE MELEKE,
                  3. VE KUTUBIHI - I U BOZIJE KITABE - objave,
                  4. VE RUSULIHI - I U BOZIJE POSLANIKE - pejgambere,
                  5. VEL JEVMILAHIRI - I U SUDNJI DAN - kijametski dan,
                  6. VE BIL KADERI HAJRIHI VE ŠERRIHI MINALLAHI TE’ALA - I VJERUJEM DA SVE ŠTO SE DOGAÐA BIVA BOZIJOM VOLJOM I BOZIJIM ODREÐENJEM.

                  ___________________________________________________________________

                    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
                  Oscar Wilde

                  06-19-2008 08:12 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
                  Amaryllis Amaryllis is a Female
                  seka




                  Poruka: 844

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od Alibaba:

                    Kako ide ona
                    Imali ste Vodju
                    dobili ste Hodzu 19.gif 13.gif 13.gif


                  e dobio si i ti @Alibaba zakon nije ga ni Vodja imao takvog, sad je cijela Sverige jedna velika Big Brother kuca 29.gif 21.gif ...nego skidaj taj turban dok ti dokazes da nije bomba u njemu prodje zivot 19.gif 13.gif 13.gif


                  @Prika 33.gif 35.gif ...posalji mi tog imama malo na mofu 19.gif

                  06-19-2008 08:42 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
                  tana tana is a Male
                  rigorozni




                  Poruka: 17853
                  Location: na prinudnom radu :)
                  pokretac teme Thread Started by tana

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  koga zanima online mlivin prevod kurana, ima link na prvoj stranici.

                  ___________________________________________________________________
                  kad ce mostar mama?

                  08-27-2010 22:29 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                  LISKA S AVENIJE LISKA S AVENIJE is a Male
                  puter


                  Poruka: 79
                  Location: STARMO

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  ajmo sad istinski i realno pricat: "je li istina ili nije da vjernici na osobe kao sto sam ja(nevjernike) gledaju kao neka "izgubljena" bica??
                  ocu rec da ako vjernici misle da su oni na pravom putu,onda moraju misliti da mi to nismo cim smo totalna suprotnost....ja mislim da je tako iako ih vecina ne zeli priznat

                  ___________________________________________________________________
                  To je moj grad to su moji ljudi


                  došo toršku u mostar i ufuro se on u ove naše žargone,zajebancije i to..
                  i sjeda on na staro,dolazi konobar kaže reci brate..kaže škutor daj mi fuka i davo..
                  i haj donese mu to konobar,prošlo 10-ak minuta pita ga konobar a brate znaš li šta znaèi tipla??..kaže škutor:
                  i issati boga kako neæu znat to je ono što se u zid meæe'

                  08-31-2010 02:03 LISKA S AVENIJE is offline Posalji email za LISKA S AVENIJE Pregledaj poruke od LISKA S AVENIJE Dodaj LISKA S AVENIJE u listu prijatelja
                  RIO RIO is a Male
                  bice nesto od mene




                  Poruka: 452
                  Location: Tamo gdje je sunce najljepse, i gdje protice zelena ljepotica...

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Vjera je ono sto je moje, i za tu moju vjeru cu ja odgovarati na Sudnjem danu, i nemogu ja nekoga odbaciti iz svog zivota sto nevjeruje, to je njegovo dali ce da vjeruje ili da nevjeruje. Jer svako ce za svoja djela odgovarati. i kakve veze politika ima sa vjerom pojedinaca, mozda na nekom visem nivou se nesto i petlja, i to vise nego mozda, ali svako ima svoju vjeru da u nju vjeruje i za nju ce da odgovara,
                  Tana 10.gif

                  ___________________________________________________________________
                  Gle, ko bi rek'o, ja sjedim sasvim sam ko zatocenik svoje sugestije, svjestan da bez nje ja propadam i nestajem brzinom svjetlosti....

                  08-31-2010 07:39 RIO is offline Homepage of RIO Pregledaj poruke od RIO Dodaj RIO u listu prijatelja
                  Nikifor Nikifor is a Male
                  brato


                  Poruka: 736

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Nije mi jasno kolika je tu polemika nastala oko toga. Tana je ucinio svoje i ko hoce neka cita ,neka cita a ko nece neka ide na drugu stranu i nevalja i nije ljepo da jedan Hriscanin kritikuje Islamsku vjeru ili onoga ko o tome pise ili da jedan Musliman postavlja neka pitanja na koje mu se neda odgovoriti, ili samo onako individualno da daju odgovore.
                  Tana ti si svoje uradio i oni koji se za to interesuju neka citaju a oni drugi neka idu na neku drugu temu.
                  Kada se mnogo raspravlja o Religiji tu moze za tren oka da se prede u svadu i onda dolazi do mrznje a to je nema svima poznato sta se desilo u YU i u BiH.
                  Svakom svoje i gotovo.

                  Tana 10.gif

                  08-31-2010 10:30 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
                  tana tana is a Male
                  rigorozni




                  Poruka: 17853
                  Location: na prinudnom radu :)
                  pokretac teme Thread Started by tana

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od LISKA S AVENIJE:

                    ajmo sad istinski i realno pricat: "je li istina ili nije da vjernici na osobe kao sto sam ja(nevjernike) gledaju kao neka "izgubljena" bica??
                    ocu rec da ako vjernici misle da su oni na pravom putu,onda moraju misliti da mi to nismo cim smo totalna suprotnost....ja mislim da je tako iako ih vecina ne zeli priznat


                  nije istina. to su predrasude koje neki ateisti imaju prema vjernicima.

                  tj, da budem precizniji mozes povuci paralelu i pitati: je li istina da ateisti smatraju vjernike pritivnim i neobrazovanim?

                  odgovor je isti za oba pitanja: neki smatraju ali generalno NE. ljudi su ljudi bilo oni vjernici ili ne ... i svima nam mozak radi na isti nacin. isti je broj ljudi sa predrasudama medju vjerniciam i ateistima.

                  ___________________________________________________________________
                  kad ce mostar mama?

                  09-01-2010 19:49 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                  BiH BiH is a Male
                  rodjeni




                  Poruka: 953

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od LISKA S AVENIJE:

                    ajmo sad istinski i realno pricat: "je li istina ili nije da vjernici na osobe kao sto sam ja(nevjernike) gledaju kao neka "izgubljena" bica??
                    ocu rec da ako vjernici misle da su oni na pravom putu,onda moraju misliti da mi to nismo cim smo totalna suprotnost....ja mislim da je tako iako ih vecina ne zeli priznat


                  Vjernici smatraju da su nevjrnici na krivom putu, sto je sasvim logicno. To ne znaci da ih vjernici smatraju nekakvim nizim bicima vec osobama koje jos nisu nasle pravi put. Vjernici bi voljeli da svi ljudi vjeruju u Boga jer ce na taj nacin biti spaseni.

                  ___________________________________________________________________
                  Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

                  09-02-2010 11:15 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
                  tana tana is a Male
                  rigorozni




                  Poruka: 17853
                  Location: na prinudnom radu :)
                  pokretac teme Thread Started by tana

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  osvjezenje teme, koga zanima da pogleda kuran na bosanskom jeziku.

                  vrlo je lako pratiti kuran o ovom forumatu, i citati komentare bez da se puno vrtis u krug 11.gif

                  pogledajte ...

                  svidja mi se mlivina jednostavna a efikasna definicija kurana, evo citata:

                    Knjiga Allahova je kao okean.
                    Manje uceni sakupljaju sa njenih obala skoljke i pijesak kao djeca. Ucenjaci i mislioci, kao ronioci u potrazi za biserom, nalaze u njoj vrhunsku filozofiju, mudrost i pravila savrsenog nacina zivljenja.

                  ___________________________________________________________________
                  kad ce mostar mama?

                  04-24-2013 23:12 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                  djemila djemila is a Female
                  Naj-Moder 2008




                  Poruka: 11452
                  Location: Mostar

                  RE: kuran, prevod mustafa mlivo III izdanje Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od tana:



                      tehnicka obrada - moja malenkost 11.gif



                    33.gif 33.gif

                    ___________________________________________________________________
                    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

                    04-24-2013 23:17 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
                    semirizsvemira semirizsvemira is a Male
                    raja


                    Poruka: 1860

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Nije mi jasno . Napravio si ovaj CD , nisam jos pogledao ali me jedno interesuje . Zasto si to uradio ? Koji nijjet je bio ? Da li sebe smatras muslimanom sto automatski ? Mozda je pitanje malo privatno ali eto . Procitao si prevod Kurana , naucio si nesto ali kako to da ipak obozavas Tita ? Ne ide to nikako , to i sam znas ( ili ne znas ) . Islam sa diktaturama nema nista , posebno ne sa idolima i sa nevjernickim vodjama . Nespojivo . Isto ko kad bi neki Svabo musliman reko da je Hitler dobar covjek i da postuje jjega kao licnost Kada neko kaze da je musliman to podrazumijeva da taj klanja , postii , placa zekat , izgovara sehadet i ide na hadzdz . To ti je ono osnovno . Zamisli drveni hastal sa pet noga i to je to . Na stolu pise musliman a noge ga drze . Haj bez hadza moze stajat mozda i bez zekata ako nisi bogat . Znaci ostale tri noge odrzavas 10.gif

                    ___________________________________________________________________
                    "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
                    (Johann Wolfgang Goethe)

                    06-25-2013 19:33 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
                    tana tana is a Male
                    rigorozni




                    Poruka: 17853
                    Location: na prinudnom radu :)
                    pokretac teme Thread Started by tana

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    napravio sam cd da bi ja lakse pratio i studiro kuran. napravio pretragu, imaju komentari koje vrlo lako mozes procitati a da ne izgubis nit, navigacija dobra ... itd ... tehnicki pravo dobar ja boljeg nisam vidio cak ni na engleskom jeziku.

                    dakle sebi sam ga napravio, kasnije ga dao nekim vjernicima, ovi ga odnijeli u djamiju, djamija napravila hiljade kopija i dijelila vjernicima. cd je moj skromni doprinos vjerovanju i vjernicima.

                    da li sebe smatram muslimanom? da, iako ne praktikujem religiju. musliman je onaj ko vjeruje u boga i smatra kuran bozjom rijecu, i muhameda zadnjim poslanikom. tako pise u kuranu. znam ja da to neke vjernike nervira da neko sebe naziva muslimanom a ne obavlja sve sto si nabrojo. a znas li ti da je veliki grijeh kad musliman sudi drugom muslimanu? islam je ono sto pise u kuranu i to je to. kuran je objavljen ljudima i dzinima i sve sto pise u njemu je direktna bozja rijec. sve drugo je diskutabilno. ima i izraz za ljude koji na ovaj nacin vjeruju, ali sam ga zaboravio.
                    nisam ja samo procito kuran nego sam ga izucavo i studiro. proces jos uvijek traje.

                    ja tita ne obozavam, nego ga volim i postujem. ako je bio diktator onda je bio dobrocudni, pravedni diktator. da nam je bogdom sada jedan takav u bih, ne bi stvari ovako nakaradne bile. pogotovo ga postujem sada kad vidim kakvu je on bagru drzo pod konac.

                    ___________________________________________________________________
                    kad ce mostar mama?

                    06-25-2013 20:20 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                    luka ters
                    SexNepoznat



                    Poruka: 5210
                    Location: on the face of the place

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    tana, svaka èast na odgovoru.

                    ___________________________________________________________________
                    "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
                    a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

                    06-25-2013 22:38 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
                    semirizsvemira semirizsvemira is a Male
                    raja


                    Poruka: 1860

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od tana:

                      napravio sam cd da bi ja lakse pratio i studiro kuran. napravio pretragu, imaju komentari koje vrlo lako mozes procitati a da ne izgubis nit, navigacija dobra ... itd ... tehnicki pravo dobar ja boljeg nisam vidio cak ni na engleskom jeziku.

                      dakle sebi sam ga napravio, kasnije ga dao nekim vjernicima, ovi ga odnijeli u djamiju, djamija napravila hiljade kopija i dijelila vjernicima. cd je moj skromni doprinos vjerovanju i vjernicima.

                      da li sebe smatram muslimanom? da, iako ne praktikujem religiju. musliman je onaj ko vjeruje u boga i smatra kuran bozjom rijecu, i muhameda zadnjim poslanikom. tako pise u kuranu. znam ja da to neke vjernike nervira da neko sebe naziva muslimanom a ne obavlja sve sto si nabrojo. a znas li ti da je veliki grijeh kad musliman sudi drugom muslimanu? islam je ono sto pise u kuranu i to je to. kuran je objavljen ljudima i dzinima i sve sto pise u njemu je direktna bozja rijec. sve drugo je diskutabilno. ima i izraz za ljude koji na ovaj nacin vjeruju, ali sam ga zaboravio.
                      nisam ja samo procito kuran nego sam ga izucavo i studiro. proces jos uvijek traje.
                      ja tita ne obozavam, nego ga volim i postujem. ako je bio diktator onda je bio dobrocudni, pravedni diktator. da nam je bogdom sada jedan takav u bih, ne bi stvari ovako nakaradne bile. pogotovo ga postujem sada kad vidim kakvu je on bagru drzo pod konac.
                    Standarna greska kod , hajmo réci muslimana , mada po Poslanikovom Sunnetu nisi musliman a opet mogu ti izvuci desetine ajeta koji to potvrdjuju . Ispravan nijjet , u ime Allaha . Kod tebe nedostaje jedna stvar a to je IMAN . Nedostatak Imana je to ,moj buraz . Sad fino potrazi sta je to Iman i kako se srce cisti . Znas ta kaze Poslamik s.a.w.s. da fakticki nije musliman onaj ko ne voli vise Allaha i Poslanika od sve svoje familije uze i sire ( djeca zena roditelji braca i sestre) Dobrocudni diktator. haj da nesto novo naucim . gdje ima bolan ne bio dobrocudni diktator . Pa eno u Sj Koreji je dobrocudni ´diktator sto tamo nisi otisao a ne na ogavni Zapad . nemoj mi suplje . Znaci ako je tebi bilo dobro , svima je dobro . Imam prijatelja u Bosni ima firmu ima para ko pljeve i kaze dobro mu u Bosni ne bi nikad nigdje isao . A je li dobro ?Zivot je kratak i usredsredi ga na pravu stvar inace propast ti se pise . za sto ce covjek biti pitan prvo kada umre i kad te ispitaju meleki . ZA namaz buraz !

                    ___________________________________________________________________
                    "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
                    (Johann Wolfgang Goethe)

                    06-26-2013 01:41 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
                    Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                    Postavi novu temu Odgovori
                    Go to:
                    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com