Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » kuran, prevod mustafa mlivo III izdanje. tehnicka obrada tana » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..jesi se ti pito kad zasto sjedish na ogavnom i nevjernickom zapadu moj semire ..mogo si i ti sjedit u Bosni zajedno sa svojim prijateljem i imati para ko plijeve ..ja mislim da se pare ko plijeva u Boni zaradjuju samo lopovlucima i prvarama ,vrlo malo postenim radom se obogatilo ljudi

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

06-26-2013 01:49 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovo ogavno Zapad je floskula bivsih komunista o Zapadu . A kugla Zemaljska pripada samo Allahu i on je stvorio a mi , njegovi robovi imamo pravo biti gdje hocemo
Tana , nije mi bila namjera da te proglasim kafirom ili slichno . Ako si tako razumio izvini . To je izmedju tebe i Allaha ali moras da znas pravila igre , zar nije tako . kad vec znas dosta o Kuranu i vjerujes u Allaha ( vjerujem da si barem jednom izgovorio sehadet ) onda zasto ne bi isao dalje . Ne znas ni sam koje ljepote donose ibadeti . To se ne moze opisati rijecima . Zamisli da posadis sebi najdraze voce i ono daje plodove samo takve lijepe i socne a ti neces ni da pogledas plodove a kamoli da ih pojedes . E tako ti je sa pojedinim ibadetima koje covjek cini u ime Allaha . Hoces li naci ijednog covjeka koji je postio dan Ramazana pa iftario a da ne vidis na njegovom licu srecu i radost . Neces vjeruj mi . Hoces li naci ijednog covjeka koji je bio na hadzdzu da je mesretan i losh . ne vjerujem . Ti si uradio pravu stvar sa tim CD , da te nagradi Allah dz.sh za to i da te uputi na Pravi put

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

06-26-2013 02:16 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nista od Tane . Mozes poslati i poruku na pp ako hoces pa da pricamo ako hoces 10.gif

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

06-26-2013 17:29 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    napravio sam cd da bi ja lakse pratio i studiro kuran. napravio pretragu, imaju komentari koje vrlo lako mozes procitati a da ne izgubis nit, navigacija dobra ... itd ... tehnicki pravo dobar ja boljeg nisam vidio cak ni na engleskom jeziku.

    dakle sebi sam ga napravio, kasnije ga dao nekim vjernicima, ovi ga odnijeli u djamiju, djamija napravila hiljade kopija i dijelila vjernicima. cd je moj skromni doprinos vjerovanju i vjernicima.

    da li sebe smatram muslimanom? da, iako ne praktikujem religiju. musliman je onaj ko vjeruje u boga i smatra kuran bozjom rijecu, i muhameda zadnjim poslanikom. tako pise u kuranu. znam ja da to neke vjernike nervira da neko sebe naziva muslimanom a ne obavlja sve sto si nabrojo. a znas li ti da je veliki grijeh kad musliman sudi drugom muslimanu? islam je ono sto pise u kuranu i to je to. kuran je objavljen ljudima i dzinima i sve sto pise u njemu je direktna bozja rijec. sve drugo je diskutabilno. ima i izraz za ljude koji na ovaj nacin vjeruju, ali sam ga zaboravio.
    nisam ja samo procito kuran nego sam ga izucavo i studiro. proces jos uvijek traje.



    ja tita ne obozavam, nego ga volim i postujem. ako je bio diktator onda je bio dobrocudni, pravedni diktator. da nam je bogdom sada jedan takav u bih, ne bi stvari ovako nakaradne bile. pogotovo ga postujem sada kad vidim kakvu je on bagru drzo pod konac.
33.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

06-26-2013 18:12 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..zensko je shejtan moj semire ..evo i nje Titu podrzaje

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

06-26-2013 18:17 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

bola svemire ne ljutim se ja tako lako. nisi ti prvi ni jedini vjernik koji mene smatra "kafirom".
meni to upste ne smeta, svako za se travu pase burazeru. svako ima misljenje.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-26-2013 21:06 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    bola svemire ne ljutim se ja tako lako. nisi ti prvi ni jedini vjernik koji mene smatra "kafirom".
    meni to upste ne smeta, svako za se travu pase burazeru. svako ima misljenje.
Ja tebe ne smatram kafirom , vec sam ti rekao . Polahko procitaj moj post . Sto se tice uleme tu su se podijelili . jedni smatraju svakoga kafirom ko ne klanja a drugi kazu da je to veliki grijeh . Ja bih se ipak oslonio na ovo drugo jer da bi neko posato musliman mora da izgovori sehadet . E ako ne izgovoris sehadet onda se smatras nevjernikom .
bez obzira na to ne razumijem te nikako . Vjerujes li u Allaha , Sudnji dan , meleke , poslanike itd . Volis li Muhammeda s.a.w.s. i Allaha dz.sh . Ako je sve to potvrdno onda ne kontam da ne zelis da osjetis sve ljepote jedine ispravne vjere u Allaha . Pa vidi samo hadise o Ramazanu . Pa ko ne bi od dragpsti postio samo kad procitas o Ramadanu i sve adabe . Na kraju krajeva gdje ti zelis da zavrsis , u dzehenemu ili Dzenetu .Razmisli i svaki dan moze biti koban , ne samo za tebe nego za sve nas . Cijelo covjecanstvo je Muhammedov umet . Pa vidi sta su samo rekli poznati ljudi vijekovima o Muhammedu s.a.w.s. Nek si mi ti ziv i Selam Alejkum . I pamet u glavu , ne traci vrijeme i zivot uzalud . Na Sudnjem danu nece ti niko pomoci , zapamti to .

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

06-27-2013 00:57 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2847
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nekima ni Allah ne moze pomoci, da su ne znam koliki vjernici 21.gif 21.gif 21.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

06-27-2013 09:30 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od makso:

    Nekima ni Allah ne moze pomoci, da su ne znam koliki vjernici 21.gif 21.gif 21.gif

Odakle ti to znas .Procitao u Kuranu Casnom , cuo na radiju , cito u Oslobodjenju , gledo telku 14.gif

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

06-27-2013 15:53 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

svemire fala sto zelis da me izvedes na pravi put, ali dobra sam ja I 'vako. niko nije savrsen.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-27-2013 19:59 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    svemire fala sto zelis da me izvedes na pravi put, ali dobra sam ja I 'vako. niko nije savrsen.

Ne mogu da vjerujem da nisi pozelio da klanjas i da proucis ezan a sebe smatras muslimanom . Zasto se na nekoliko mjesta u Kuranu da je to knjiga za razumom obdarene . Procitaj ovo 10.gif

Amerikanac koji je umro pored Ka'be

Dok je putovao prema Saudijskoj Arabiji, nije mu ni padalo na pamet, da æe se baviti istraživanjem o islamu i stanju muslimana. Radio je za jednu od najveæih amerièkih firmi. Bio je ozbiljan menadžer koji se brinuo samo o svojoj karijeri. Kroz svoj poslovni rad, postigao je mnoga priznanja i diplome. U životu su mu bile bitne samo dvije stvari:...

posao i uspješna karijera. Rekao je za sebe:“Prije nego što sam došao u Rijad da radim kao glavni menadžer u jednoj od najveæih amerièkih firmi, apsolutno nisam posveæivao pažnju niti jednoj vjeri. Glavna preokupacija mi ja bila: posao i uspjeh. Dao sam sebi punu slobodu, uživao sam u ovom životu na razne naèine, dozvoljene i nedozvoljene, kao i milioni ljudi na ovoj planeti“.

Prošlo je mjesec dana od mog dolaska u Rijad, svoj posao sam radio odgovorno kao i uvijek. Jednog dana dok sam sjedio u svom uredu, pogledao sam kroz prozor. Vidio sam na stotine Saudijaca i drugih, kako negdje žure. Ustao sam se da vidim, i vidio sam da žure prema džamiji. U njihovim koracima sam osjetio da to rade sa ljubavlju. Dok sam ih posmatrao, zaèuo sam ezan, poziv na njihovu molitvu. I prije sam imao priliku da ga èujem, ali ovaj put kroz mene je prostrujao èudan osjeæaj, osjeæao sam se tako lijepo, ugodno..neopisivo. Toliko sam bio oduševljen prizorom i ezanom, da sam jednostavno sjeo u stolicu.

Tada sam se zapitao:“Šta je natjeralo sve one ljude da onako žure u džamiju, žure tamo kao da æe im neko novac dijeliti“? Sjedio sam tako zamišljen i osluškivao glas imama koji je dolazio preko zvuènika. Kada je imam rekao:“Eselamu alejkum ve rahmetullah.....“ , ustao sam da vidim i ostatak doživljaja. Imao sam šta i vidjeti, vidio sam ljude kako se nakon molitve selame, rukuju, grle...na njihovim licima se vide osmijesi, sreæa, zadovljstvo...kako to postižu???

Tada sam shvatio odgovor na moju ljutnju kada sam prije neki dan htio nešto hitno da kupim. Dok sam ulazio u duæan da kupim tu stvar, trgovac mi je blago rekao:“Poslije namaza ako Bog da.! Bio sma ljut, kakvo odbijanje mušterija..èuj poslije namaza! Meðutim, sad sam shvatio poruku koju mi je uputio, tako je sve ureðeno, nema žurbe, nema pohlepe..Tu sam ušao na vrata islama.

Amerikanac roðeni, plavih oèiju i kose, poèeo je svojim prijateljima da prièa o duševnom zadovoljstvu kojeg dosad nikada nije osjeæao, prièao im je o ljepoti zvana, islam. Svim srcem je primio islam i poèeo uèiti o njegovim temeljima. Dva mjeseca nakon što je primio islam, izrazio je želju da posjeti Bejtu-l-Haram (Ka'bu) kako bi obavio umru i da klanja pored Ka'be. Na ovo putovanje krenuo je sa još dvojicom prijatelja koji su sa njim radili, bili su Saudijci.

Kad su tamo stigli, posvetio se samo ibadetu, mogla se vidjeti nevjerovatna skrušenost prilikom namaza i kod upuèivanja dove, moglo se vidjeti grcanje i plaè, tragovi iskrene tevbe. Znao je govoriti svojim prijateljima Saudijcima:“Koliko je ljudi na planeti Zemlji koji nemaju ovakvu priliku, nisu u moguènosti da tavafe oko najèasnijeg mjesta“. Umru je završio pred jaciju namaz, odmah je stao u prvi saff, jer se inaèe od primanja islama trudio da uvijek klanja u prvom saffu.

Jedan od Saudijaca koji je bio sa njim u namazu veli:“U namaz je stupio skrušeno, kad smo trebali da ustanemo sa prvog tešehuda, on je i dalje sjedio, mislio sam da se od zanosa zamislio, kada smo otišli na ruk'u nageo se prema meni na desnu stranu i svojim tijelom se naslonio na mene, shvatili smo da je duša napustila njegovo tijelo“.

DA, UMRO JE U NAMAZU, NAKON OBAVLJENE UMRE PORED KA'BE...KOJA ÈAST I DOKAZ NJEGOVE ISKRENOSTI, SUBHANALLAH

Saudijac koji je klanjao pored njega, bio je duboko potresen, bio je i ponosan što je bio njegov prijatelj, sjetio se tada hadisa Poslanika, sallallahu alejhi ve selem u kojem je rekao:“Doista èovjek može da radi djela stanovnika Džehennema i doæi èe do njega na pedalj ili lakat dužine a potom ga pretekne Knjiga i on uradi djela stanovnika Dženneta pa uðe u Džennet..“.

Ovaj èovjek Amerikanac je bio nevjernik, a nakon prihvatanja islama, njegovo lice se promijenilo, njegova skrušenost u namazu je bila neopisiva, vidjelo se da je napokon sretan, a sretno je i završio...

ŠTA NAM DRUGO PREOSTAJE, NEGO DA SE TRUDIMO I UZMEMO POUKU DA JE ALLAHOVA MILOST OGORMNA, SAMO KADA BI ZNALI!!!???

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

06-29-2013 00:05 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

tema ociscena

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

09-27-2017 20:57 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com