Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Deset genocida nad muslimanima Balkana » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (7): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5952
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Senad Hadzifejzovic:

    Eee ovake teze su normalna pojava kad se dijete doji na memorandumima Dobrice Cosica, "remek dijelima" crnogorske literature ili guslama opevanoj narodnoj mitologiji. 19.gif

    Koliko ja vidim, a pratio sam od pocetka, antiteza je upravo tih 5 tacaka koje si naveo. Istina, fali im jedna, mozda i najbitnija da su Turci jeli malu djecu, ali i ovih 5 su same sebi dovoljne.


.....bravo, Seno - svaka ti dala !... 10.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

07-15-2008 14:43 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
bago bago is a Male
moforaja




Poruka: 3303
Location: Suteren

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Šta se rugate vas dvojica-trojica...
Ispada da je Kobac naveo neistine neke...
Naveo bih jednu još...
Nije se moglo ni izabrat velièina prozora...
Nego je uvedena mjera...
Da æuriš k'o miš...
Ali...
Nema rasprava smisla inaèe...
Jadan je onaj k'o okupatora hvali...
Bilo kojeg...
Takvi se zovu...
Domaæi izdajnici...
I kolaboracionisti... 13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
665 - Skoro zao

07-15-2008 15:17 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
Kobac Kobac is a Male
puter


Poruka: 90
Location: CG

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Senad Hadzifejzovic:

    Dje nadje vove podatke, u Nacertanju, Memorandumu ili Historije za 6-ti razred osnovne? 13.gif 13.gif


Senade,
Èudi me komentar "Dje naðe nove podatke"? Ovo je sve provjereno i istinito, vrlo staro i široko poznato. Kako da to neznaš? Niko ozbiljan niti jednu od ovih taèaka nemože pobiti niti sa jednim argumentom jer je sve istinito i èisto kao suza.

Ja ne poštujem niti naèrtanije niti memorandum, jedino malo poštujem historiju za 6 r.
Ovi podatci se ne nalaze nigdje u ovome što ti nabacuješ kao provokaciju. Tamo piše nešto drugo koje ja osuðujem i prezirem. Toliko na znanje.

Mene je malo podgrijala ona izjava Amarelis- kad kaže:
Meni je žao što Turci nisu još mojih djedova poturèili - ili tako nešto.
To je velièanje islama nad ostalim religijama odnosno prihvatanje okupatorske vjere, obièaja i volje.
Jedino bi podržao onu izjavu od Baga kad kaže da treba sve okupatore Turke, Njemce itd izjednaèiti i meðu njima ne praviti razlike.

A ti Senade znaj, da se ja nikad ne naslanjam i ne padam na otrcane fraze koje mi pribacuješ tj. na nikakve memorandume, naèrtanija, epsku i mitsku poeziju, ðe je Marko Kraljeviæ jednim zamahom buzdovana ubio 562745982103651254 Turaka a istina je bila ta da je baš on bio turski sluga i vezir koji se borio protiv svoga naroda slovenskoga.

Koliko vidim, ti si Senade sebe dao zadatak da velièaš islam i da braniš èlanke sa tom tematikom. Tebe istina izgleda ne zanima koja mora biti ispred svega toga.
U tome se nas dvojica zazlikujemo.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Kobac dana 07-15-2008 u 15:41.

07-15-2008 15:19 Kobac is offline Pregledaj poruke od Kobac Dodaj Kobac u listu prijatelja
zappa zappa is a Male
brato




Poruka: 538
Location: evropska unija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

@kobac...pa i tvoja je drzava okupator bila...koliko me pamcenje sluzi...i to ne tako davno

___________________________________________________________________
arguing over the internet is like a participating at the Special Olympics.Even if you win ... you are still retarded

07-15-2008 15:35 zappa is offline Posalji email za zappa Pregledaj poruke od zappa Dodaj zappa u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Okupator je okupator, bez obzira sa koje strane svijeta dolazio, ali ne treba ici iz krajnosti u krajnost. Historija je nauka koja ne trpi proizvoljnosti, zato se ove bagine u nekom ozbiljnom razgovoru ne bi ni primjetile. 19.gif
Evo meni dan danas ovdje ne daju da ofarbam kucu u bilo koju boju niti da na prozor stavim bilo kakve zavjese, samo sto ja to ne smatram diskriminacijom nego prostornim uredjenjem, a zakon je isti za sve.

Ne znam kako si uspio Amarelisinu izjavu dozivjeti kao velicanje islama. Pricala je o svojim predacima, a ne o tvojim . Ako si ti ponosan na svoju religiju i time sto su ti predaci u jednom dijelu historije pokrsteni, zasto bi drugom zabranili da bude na svoju?
Religija je privatna stvar i svako polaze ista prava na nju i svaka iskljucivost u njoj nema veze sa religijom

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

07-15-2008 15:43 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
Kobac Kobac is a Male
puter


Poruka: 90
Location: CG

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zappa,
Država nije a pojedinci nažalost jesu. Sreæa da je to bilo na kratko.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Kobac dana 07-15-2008 u 15:46.

07-15-2008 15:44 Kobac is offline Pregledaj poruke od Kobac Dodaj Kobac u listu prijatelja
zappa zappa is a Male
brato




Poruka: 538
Location: evropska unija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Kobac:

    Država nije a pojedinci nažalost jesu. Sreæa da je to bilo na kratko.

E haj dobro kad ste samo malo okupirali...nego se primiri malo ocera nam sve stiglice odje na forumu

___________________________________________________________________
arguing over the internet is like a participating at the Special Olympics.Even if you win ... you are still retarded

07-15-2008 15:46 zappa is offline Posalji email za zappa Pregledaj poruke od zappa Dodaj zappa u listu prijatelja
bago bago is a Male
moforaja




Poruka: 3303
Location: Suteren

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

01.gif
Vidi Sene...
Što mi gura proizvoljnosti...
Kršæanske kuæe, sve do 19. stoljeæa...
Nisu mogle praviti prozore veæe od 60 sa 30...
Cm...
Na svojim kuæama...

Seno...
Jedno je uklapanje u ambijent...
Urbanistièki...
Pusti šuplju... 02.gif
Ili si mislio u zeleno kreèit...
Dreèavu... 13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
665 - Skoro zao

07-15-2008 15:48 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

To da samo puska moze provirit, ko Albanci 13.gif
Imal nekih konkretnih primjera u mostarskim kucama ili su ih renovirali kad su domaci (austrougari) dosli pa postavili PVC stolariju 13.gif

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

07-15-2008 15:55 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
bago bago is a Male
moforaja




Poruka: 3303
Location: Suteren

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma jok...
Imaš primjera u Hercegovini koliko hoæeš...
Zar se nikad nisi upitao što su prozori na kuæama starim više od 100-150 godina prozori onako siæušni...
More bit da im je svijetlo smetalo...
Èesto okupator drži porobljeni narod u okruženju koje sputava razvoj...
Pa nekad i onemoguæavanjem kolièine svjetlosti u kuæama...
Navodiš me na raspravu, koja nema veze s temom...
Neæeš me zar ohladit?... 01.gif
Inaèe, tema gdje se hvali, ponavljam, okupator bilo kakav...
Nije za mene...
Tu bih podržao prijeki sud...
Kad je suradnja sa istim u pitanju... 02.gif

___________________________________________________________________
665 - Skoro zao

07-15-2008 16:07 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vidi mu price 13.gif
Ako neces da pricas o prozorima, a ti nemojbacit biser pa kad se agnem da ga uzmem da ti je krivo.
Kad prodjem kroz Hercegovinu i ne samo nju vidim uniformne tradicionalne kuce za koje, ne mozes utvrdit kojem bogu se stanari mole. Bar ne na osnovu dimenzija prozora.
Da mogu pomislio bih da su katolici abitavali u Hercegusi i Tari 13.gif

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

07-15-2008 16:17 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
Kobac Kobac is a Male
puter


Poruka: 90
Location: CG

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Senad Hadzifejzovic:


    Ne znam kako si uspio Amarelisinu izjavu dozivjeti kao velicanje islama. Pricala je o svojim predacima, a ne o tvojim . Ako si ti ponosan na svoju religiju i time sto su ti predaci u jednom dijelu historije pokrsteni, zasto bi drugom zabranili da bude na svoju?
    Religija je privatna stvar i svako polaze ista prava na nju i svaka iskljucivost u njoj nema veze sa religijom


O.K.,
Bili smo svi mi (vi i mi isto) mnogobožci pa hrišæani raèunajuæi i bogomilstvo ogrankom hrišæanstva. Neki su ostali Hrišæani a neki su od njih prešli na islam.
To niko ne spori, kao i to da ne sporimo da je vjera privatna stvar sve dotle dok se ne poène miješati u politiku i privatni život drugih velièajuæi svoju vjeru iznad druge.

To gore nema nikakve veze sa temom i onim mojim taèkama.
Bistvo svega je to, da neki oðe velièaju okupatora preko te vjere sprdajuæi se i kritikujuæi svoje nekadašnje istovjernike itd.
A što se mene tièe nikad nisam i nikad neæu biti pristalica nijedne vjere. I nijednu neæu velièati i ponositi se sa tim. To rade neznalice.
Evo vidite šta je vjera napravila i kako je nekad isti bosanski ili slavenski narod ( plemena) zavadila i posvaðala. Danas su Muslimanima ili Bošnjacima koliko vidim, izgleda zbog islama bliži dolje Arapi nego ovi balkanski ili evropski narodi u koje i Bošnjaci kulturno pripadaju i iz kojih su ponikli. Islam nije za Evropu omiljen i smatra se da ta kultura ne paše u ovaj prostor.
Zato æe Bošnjaci-Muslimani , sve što više budete ekstremniji u svojoj religiji i ako to izaðe iz privatnosti kako prije reèe, sve više imati problema na ovim evropskim prostorima.
Na koje probleme mislim - prije svega da æe se izbjegavati saradnja i kontakti tj. može doæi do djelimiène ili šire izolacije.
Ja dosta po svijetu putujem i boravim u mnogim zemljama sa razlièitim kulturama i zato možda tako i osjeæam.
Naravno ništa nikome ne mislim slabo sa ovim što rekoh.

07-15-2008 16:18 Kobac is offline Pregledaj poruke od Kobac Dodaj Kobac u listu prijatelja
Dude
SexNepoznat



Poruka: 9

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kobac, ti stvarno ne volis nista sto sa islamom ima veze, ne volis Islam, ne volis Muslimane, BiH ti ne mirise, hocu rec' meni se cini da si ti stvarno dobar komad cetnika, jos uvijek prikriven, k'o biva kulturno, ali meni to dodje nekako vise hinjski...
Ti zastupas u stvari onaj sloj ljudi za koje su bosanski Muslimani izdajice i poturice, samim tzv. "Untermensch" pa kazes na ovoj temi:
"Bilo je vazda onih koji su pokleknuli pod tim pritiskom i prihvatili pravila okupatora ali na-sreæu je bilo više onih koji su okupatoru rekli NE bez obzira na žrtve"
Stoji, tacno je. Vidim znas se nesto iz istorije, pa ti je prema tome poznato da je Vatikan u nekoliko navrata poduzimao krstaske ratove protiv Bosnjana u cilju pokrstavanja bosanskog stanovnistva(vjerovatno je tada neko od Baginih predaka pokleknuo...), ali, kao sto ti sam rece: "...na-sreæu je bilo više onih koji su okupatoru rekli NE bez obzira na žrtve..."

Idemo dalje:
"To je velièanje islama nad ostalim religijama odnosno prihvatanje okupatorske vjere, obièaja i volje."
Pa sta? Je li to zaista lose, velicanje islama? zasto ti to smeta?
A to prihvatanje okupatorske vjere, obicaja i volje... Jedan dio odgovora je vec gore napisan, krscani su takodje pokrsteni od nekoga ko dodje na nase ili bilo koje druge prostore pa pokrstise, a ko ne htjede, bogami ga noc proguta. Ne koristim rado onaj tip argumenata "... a vi nama..." pa ti necu pisati kakve sve kulture i koji narodi nestadose sa lica zemlje(npr. Juzna Amerika), u ime Oca, sina, i Duha svetoga, Amen!

Pa onaj tvoj hinjski post na temi Srebrenica, ne da mis citirat, ali otprilike: Ja sam cuo da su tu prije pobijeni Srbi, je li to istina, zna li neko vise o tome?
Pa zar to nije hinjski? Otprilike, neka, neka, zasluzili su jer stze vi prije nama... itd, itd.
Boga mi si cetnik...

21.gif

07-15-2008 16:28 Dude is offline Pregledaj poruke od Dude Dodaj Dude u listu prijatelja
Edo Edo is a Male
Bad Company




Poruka: 2324
Location: Somewhere in time......

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dude....mozda je covjek kobac hinjski pokriven...ali ga nesmijes javno nazivati cetnikom...

Zamolio bi te da sam ispravis neke nazive ovdje licne prirode

___________________________________________________________________

07-15-2008 16:37 Edo is offline Pregledaj poruke od Edo Dodaj Edo u listu prijatelja
bago bago is a Male
moforaja




Poruka: 3303
Location: Suteren

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Momak...
Uzimanje neke vjere nije ništa negativno...
To se dogaða otkad je svijeta i vijeka...
Ne vidim gdje vidiš èetništvo u ovim postovima od strane Kopca?...
Nije lijepo... 01.gif

___________________________________________________________________
665 - Skoro zao

07-15-2008 16:39 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

@Dude
Znam da su u Srbiji cetnici posistovjeceni sa partizanima, ali na ovom forumu je nazvati nekoga cetnik, ustasa ili balija uvrijedljiv termin (pa makar to nebilo za osobu kojoj je upucen).
Zato bih te zamolio da ih ne koristis

Ovdje smo da uvazavamo svacija misljenje bez obzira iz koje politicke opcije dolazili
10.gif
25.gif

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

07-15-2008 16:39 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
tweetymo tweetymo is a Female
moforaja




Poruka: 3089
Location: dvica kruzno oko hita

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mehmed-paša Sokoloviæ (1505 ili 1506, Višegrad - 1579, Istanbul), roðeni Bajica-Bajo[1] je jedan od velikih osmanskih vojskovoða bosanskog porijekla[2][3][4][5][6].

Rodio se u selu Sokoloviæi pored Rudog, a kao dijete pravoslavnih roditelja. Sa šest godina, Sokoloviæ je odveden u osmansku vojsku na adžami-oglan, više poznat kao danak u krvi. Podvrgnut je pod oštru vojnièku disciplinu u osmanskoj vojnoj akademiji u Istanbulu gdje je primio islam. Ovo je bila uobièajena praksa u osmanskoj vojsci u to doba


samo da vas podsjetim

___________________________________________________________________
Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

07-15-2008 16:52 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
Kobac Kobac is a Male
puter


Poruka: 90
Location: CG

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Dude:

    Kobac, ti stvarno ne volis nista sto sa islamom ima veze, ne volis Islam, ne volis Muslimane, BiH ti ne mirise, hocu rec' meni se cini da si ti stvarno dobar komad cetnika, jos uvijek prikriven, k'o biva kulturno, ali meni to dodje nekako vise hinjski...
    Ti zastupas u stvari onaj sloj ljudi za koje su bosanski Muslimani izdajice i poturice,
    Boga mi si cetnik...

    21.gif


Dude,
Moram te razoèarati. Bogami nisam èetnik niti malo, niti minimalno.Nisam ni ustaša ili nešto slièno tome. Niko moj takoðer, koliko se pamti stoleæima nije bio ništa slièno. Èak ništa njihovo ne podržavam, jedino kritikujem ðe mogu i ðe nemogu.
A islam, niti mrzim niti volim. Isto važi i za hrišæanstvo i ostale religije.
To je Dude za mene sve jako glupo i ubijeðen sam da vjera zavaða i razdvaja ljude, posebno kad izaðe iz onoga okvira kako reèe Senad "PRIVATNA i INTIMNA STVAR".

Nijedna religija mi ne smeta ako je to samo PRIVATNA i INTIMNA STVAR svakog pojedinca.
Svaka mi smeta kad izaðe iz toga okvira. Tada je prezirem a ne mrzim.

Svaka religija izmišlja ponešto, da bi lakše manipulirala i upravljala sa ljudima.
E samnom neæe upravljati niko osim mene.
Dali ti je sada jasno.

Nisam ti gore ništa zamjerio, jer si bio iskren.

07-15-2008 19:11 Kobac is offline Pregledaj poruke od Kobac Dodaj Kobac u listu prijatelja
zappa zappa is a Male
brato




Poruka: 538
Location: evropska unija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

bogumi je vrijeme da se popusi lula mira...

___________________________________________________________________
arguing over the internet is like a participating at the Special Olympics.Even if you win ... you are still retarded

07-15-2008 19:29 zappa is offline Posalji email za zappa Pregledaj poruke od zappa Dodaj zappa u listu prijatelja
Amaryllis Amaryllis is a Female
seka




Poruka: 844

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Dude:

    "Bilo je vazda onih koji su pokleknuli pod tim pritiskom i prihvatili pravila okupatora ali na-sreæu je bilo više onih koji su okupatoru rekli NE bez obzira na žrtve"
    Stoji, tacno je.
    21.gif


Ma sta bola' stoji 04.gif stoji u desetercima i guslarskim junackim pjesmama 04.gif

Ovi na koje @Kobac aludira, i k'o nesto se k..ci ovuda su se borili vise na strani turaka vec protiv turaka, ta pobogu brata evo nas na www 04.gif pa se moze procitati i dalje od "junacke i casne borbe"....



    Elem, sto @dalibor rece ne trebamo idealizirati svoju povijest/ (h)istoriju...pogotovo ovi "junaci" 32.gif

    07-16-2008 08:13 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
    Stranica (7): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com