Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » RADE TRAVAR » Ljetnji savjeti ljekara » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Ljetnji savjeti ljekara Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

-

    uzimati što više tecnosti
(osam do deset caša vode na dan); najbolji izbor je obicna, negazirana i umereno hladna voda, kao i mleko i vocni sokovi,

    izbegavati kofeinske napitke i alkoholna pica
, jer deluju kao diuretici, odnosno uslovljavaju dodatni gubitak tecnosti iz organizma,
– redovno održavati licnu higijenu i rashladivati se pod tušem ,
– podešavati klima-uredaje tako da razlika u temperaturi izmedu spoljne i one gde se boravi ne bude veca od 10 stepeni,
– bez preke potrebe ne treba se izlagati fizickom naprezanju, vežbanju i dugom hodanju; ukoliko morate da boravite na otvorenom, izbegavajte period od 10 do 17 sati,
– odeca za ove dane treba da bude od prirodnih materijala, a obuca otvorena,
– ukoliko se nalazite na kupalištu, preporucuje se postepen ulazak u vodu i suncanje do 11 i posle 16 sati; pri izlaganju suncu kožu treba zaštititi odgovarajucim preparatima sa zaštitnim faktorom.
Osetljiva populacija dece, omladine, trudnica, dojilja, starih, obolelih od hronicnih bolesti, rekonvalescenata i osoba koje se bave teškim fizickim poslovima, treba da obrate posebnu pažnju na brigu o zdravlju i na ponašanje u letnjim mesecima.

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

07-05-2008 00:48 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
Kutljaca Kutljaca is a Female
Kuharica ipo




Poruka: 6617
Location: V.I.P

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

šta reèe?
što više alkohola i cigareta 18.gif 14.gif 13.gif


mmm tuš..mirom mirišem 27.gif
samo ne bih bas za ostale rekla,dje god udjem muka mi 29.gif 26.gif

___________________________________________________________________
simply the best

07-05-2008 08:28 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
funkyg funkyg is a Female
bazencic




Poruka: 4040
Location: starMo-Vela havle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sto se tusa tice,dzaba vala da mi je vazda vise glave dok sam kuci,a kupanje i to ne postivad od 11h do 4h u hlad,penzic nisam jebe me se,svakako kafu ne konzumiram toliko,mineralna i obicna voda zakon,ali zato bez cigareta ne mogu

___________________________________________________________________



      07-05-2008 08:45 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        podešavati klima-uredaje tako da razlika u temperaturi izmedu spoljne i one gde se boravi ne bude veca od 10 stepeni,


      E na ovo zaista treba obratiti pažnju! Mnogi domovi, o trgovinama da i ne govorim, zaista pretjeruju pa mi bude veæa muka pri ulasku/izlasku nego cijeli dan i noæ na vruæini.

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      07-05-2008 10:51 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
      rezimski novinar




      Poruka: 3241
      Location: Iza
      pokretac teme Thread Started by Senad Hadzifejzovic

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Carmela:

          podešavati klima-uredaje tako da razlika u temperaturi izmedu spoljne i one gde se boravi ne bude veca od 10 stepeni,


        E na ovo zaista treba obratiti pažnju! Mnogi domovi, o trgovinama da i ne govorim, zaista pretjeruju pa mi bude veæa muka pri ulasku/izlasku nego cijeli dan i noæ na vruæini.


      Pogotovu obratiti paznju na klimu u autima

      ___________________________________________________________________
      Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

      07-05-2008 11:01 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Jašta 10.gif pojaèan rad klime u autu je dvosjekli maè sigurno. U gradskoj vožnji je skoro nikako ne koristimo. Nisi ni krenuo, veæ na odredištu pa nema potrebe, pogotovo ako imam èesto ulaziti i izlaziti negdje. Na 40 i više sigurno nema potrebe za klimatiziranim autom u gradskoj vožnji.

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      07-05-2008 11:10 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3810
      Location: Svizzera

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Senad Hadzifejzovic:

            citat od Carmela:

            podešavati klima-uredaje tako da razlika u temperaturi izmedu spoljne i one gde se boravi ne bude veca od 10 stepeni,


          E na ovo zaista treba obratiti pažnju! Mnogi domovi, o trgovinama da i ne govorim, zaista pretjeruju pa mi bude veæa muka pri ulasku/izlasku nego cijeli dan i noæ na vruæini.


        Pogotovu obratiti paznju na klimu u autima


      Jasta, narocito osobe koje imaju problema sa srcem, moze biti fatalna nagla promjena temperature, ako je velika razlika izmedju vanjske i one u autu.

      07-05-2008 22:02 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com