Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » 13 Godina Srebrenice » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Srebrenica je zlocin nad civilima koji nisu imali ni oruzje da se brani. Podmuklo i hinjski cetnicki i UN-ovi predstavnici su u dogovoru sa vlastima BiH i Srebrenice dali napismeno da ce enklavu ostaviti ako predaju oruzje. Znaci podpisan dogovor i ljudi predali oruzje. Kao sto su i naucili tamo gdje nema otpora hijene cetnicke su pobili prko 8000 civila.
Mozete li spavati nocu, imate li srca? Do sada je 2907 zrtava identificirano i pokopano. Koliko je jos Erdemovica?

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

07-12-2008 17:50 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Kobac Kobac is a Male
puter


Poruka: 90
Location: CG

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od adis b:

    ovdje se ne radi o Asimu
    ovdje se radi o Srebrenici i genocidu
    a ovo cu svakome govoriti i pricati da znaju sta su cetnici radili
    jer se istorija ponovila, u Srebrenici je bio genocid i u II Svjetskom Ratu od cetnika

    uostalom nemam ja sa vama nista pricato o Srebrenici a ni o ratu u Bosni i Hercegovini
    jer vi jos trazite "istinu"
    isto kao sto bi jos Njemci trazili "istinu" sta se desilo u II Svjetskom Ratu
    eno vam Dodika pa sa njim pricajte...i on jos trazi sta je "prava istina"


Pogrešno razmišljaš i jednostrano. Nema pomirenja i pravde sve dok se ne sazna prava istina.
Sa jednostranim informacijama se uvijek otvaraju nove rane.

07-13-2008 00:25 Kobac is offline Pregledaj poruke od Kobac Dodaj Kobac u listu prijatelja
Kobac Kobac is a Male
puter


Poruka: 90
Location: CG

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Koscela2:

    Ma nema veze sta je povod i razlog, ljudi pobijeni. Boze oprosti svima nama koji u ovome ratu nismo ucinili dovoljno da do ubijanja ne dodje.

    Nego mene mori prostakluk i ljigavost ovih "pisaca" koji su eto prodrli u ubicinu psihu da opisu ubijanja tako slikovito da se cak bave i ubicinim osjecajima u datim trenutcima, opisuju zuljeve na prstima od obaraca, sve u cilju...ma kojem cilju vise. Jel se to Drazen ispovjedio Asimu Besliji... e odo ga bas pitati!( ima e-mail )

    Treba pisati o ljudima koji su ostali iza, sirocadi i udovicama, majkama. Njihove intervjue, kako su to dozivjeli i kako zive sa tim danas. Suprotno svemu, ovi ljigavci kao Asim, svezali se zlocinaca i ubica, da nam docaraju kako to izgleda kada se ubija na stotine. Jel vas to zanima? Kako je biti ubica? Kako se ubica osjeca? Treba ga na kolac pa mu mater pitati kako se osjeca!

    a piscu samo da kazem;"Fuj si Asime"


Slažem se i PODRŽAVAM.

07-13-2008 00:28 Kobac is offline Pregledaj poruke od Kobac Dodaj Kobac u listu prijatelja
Amaryllis Amaryllis is a Female
seka




Poruka: 844

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Djeticu, Djeticu, dje ce ti dusha….prvo relativiziras zlocin/ubijstvo civila(izbjeglica) u CG sad i ovo. Sto ti je reci cojstvo i junastvo. Tebe i takve istina ne zanima jer da zanima dosad bi je i pronasao, postoje na internetu i drugi spiskovi i izvjestaji, osim cetnicke propagande i trazenja pandana svakom zlocinu koji su napravili sirom BiH. No to je tvoj/vas problem ...

Prouci malo ove cifre Istrazivacko-dokumentacionog centra pa onda uklopi tu "tvoju" cifru od 3 500 stradalih Srba u i oko Srebrenice, 7 000 -10 000 stradale "srpske nejaci" u i oko Sarajeva ...i ne sjecam se jos koje se cifre plasiraju s one strane Drine...

Ja znam da je bilo ubistva Srba po Sarajevu, kao i u/oko Srebrenice i da pocinioci tih ubistava nisu nazalost dobili adekvatne kazne ali ovo napuhavanje broja sa srpske strane je pljuvanje i po zrtvama Srebrenickog genocida i po samim srpskim neduznim zrtvama koje se gube u ovim lazima.

U bazi podataka IDC-a trenutno se nalazi 96.175 ubijenih i nestalih graðana BiH.
Od toga je
63.994 Bošnjaka, ili 66,23 %
24.206 Srba ili 25,06%
7.338 Hrvata ili 7,59 %
637 ostalih ili 0,66 %

Od ukupnog broja ubijenih i nestalih 38.645 su civili, dok je 57.529 vojnika i jedna osba èiji je stus nepoznat.

    Meðu nastradalim civilima ima:

32.723 Bošnjaka ili 33,87%,
3.555 Srba ili 3,68 %
1.899 Hrvata ili 1,97 %
466 ostalih ili 0,48 %

Od ukupnog broja ubijenih i nestalih
    vojnika
registrovano je:
31.270 Bošnjaka (32,36 %),
20.649 Srba 21.37 %,
5.439 Hrvata 5,63 %
171 ostalih 0,18 %. …

A evo ti ovdje kako su skupljali ljude za taj tvoj spisak ,
    …izgleda ima na njemu i ”miroljubivih” djetica. i opet su daleko od te "tvoje" cifre.


      Navodi da je broj srpskih žrtava u Bratuncu, u periodu izmeðu aprila 1992. i decembra 1995. godine, tri hiljade su oèiti falsifikat. Istraživanje koje je IDC proveo najopsežnije je provedeno u Bosni i Hercegovini nakon rata i dokazuje da je ukupan broj žrtava tri do devet puta manji od broja koji je Srbija i Crna Gora navela u svojoj argumentaciji u sporu sa BiH pred Meðunarodnim sudom pravde u Haagu.

        Vjerovatno najoèitija ilustracija uvelièavanja broja žrtava je Kravica, srpsko selo u blizini Bratunca koje su snage Armije BiH napale na pravoslavni Božiæ, u jutro sedmog januara 1993. godine. Prvotni navodi da je taj napad za razultat imao stotine civilnih žrtava su se pokazali lažnim. Uvid u originalnu dokumentaciju Vojske Republike Srpske, jasno pokazuje da je broj vojnih žrtava zapravo daleko veæi od civilnih. Prema dokumentu pod naslovom "Ratni put Bratunaèke brigade" VRS-a broj ubijenih vojnika je 35, ranjenih 36, dok je broj civilnih žrtava 11
      .Uz informacije koje je IDC dobio od èlanova familija i rodbine žrtava i informacija prikupljenih tokom inspekcije grobalja, IDC je sakupio i sve primarne izvore, zvaniènu dokumentaciju Ministarstva odbrane Republike Srpske i Bratunaèke brigade VRS-a, kao i djela koja su objavljivali srpski autori. Žrtve su potom svrstane u dvije skupine na osnovu sljedeæih kriterija: opæina prebivalista u vrijeme izbijanja rata, i opæina u kojoj je doslo do prerane i nasilne smrti.

      Nakon sto su svi izvori meðusobno usporeðeni, i nakon uklanjanja imena koja su se ponavljala rezultati su pokazali da je u Bratuncu ubijeno i poginulo 119 civila i 424 vojnika iz prve grupe. Broj civilnih žrtava u drugoj grupi je isti (119), dok je broj ubijenih vojnika 448. taj rezultat pokazuje da je 26 vojnika VRS-a, osim pripadnika Bratunaèke brigade, uèestvovalo u borbama u i oko Bratunca i izgubilo živote.

      Inspekcija vojnog groblja u Bratuncu pokazala je da od 383 žrtve pokopane nije moguæe utvrditi taèan uzrok smrti za 63 žrtve, iako je vjerovatno da i te žrtve umrle za vrijeme trajanja rata. Usto, 139 žrtava koje su živjele drugdje u vrijeme izbijanja rata i poginule u borbama na drugim bojistima u Bosni i Hercegovini danas su pokopane u vojnom groblju u Bratuncu. Meðu njima, 48 žrtava pokopanih u Bratuncu živjelo je i poginulo u Hadžiæima; 36 je živjelo u vrijeme izbijanja rata i poginulo u Srebrenici; 34 u Vogosæi; tri u Konjicu i jos tri u Ilijasu; dva pripadnika VRS-a živjeli su u vrijeme izbijanja rata i poginuli u Sarajevu, jos dvoje na Ilidži i po jedna žrtva u Trnovu, Palama i Tuzli.

      Od preostalih žrtava izvan Bratunca, jedna je prije rata živjela u Kiseljaku, i poginula u Hadžiæima; jedan je vojnik u vrijeme izbijanja rata živio u Srebrenici, a poginuo je u Jajcu; trojica poginulih su u vrijeme izbijanja rata živjeli u Travniku, i poginuli su u Hadžiæima, trojica su živjeli na Ilidži i poginuli u Hadžiæima, devet je živjelo u Sarajevu, a poginulo u Hadžiæima, jedan je živio u Hadžiæima, a poginuo u Vogosæi i jedan je živio u Zenici, a poginuo je u Vogosæi, a jedan je živio u Zenici u vrijeme izbijanja rata i poginuo je u Srebrenici. Dalje, jedan od pokopanih vojnika živio je u Tuzli u vrijeme izbijanja rata i poginuo na tuzlanskom bojistu, jedan je živio u Bosanskom brodu, a poginuo u Olovu, a jedan je živio u Srebrenici i poginuo u Bihaæu. Na koncu, dvije osobe koje su živjele u Kaknju, a poginule u Hadžiæima pokopane su na vojnièkom groblju u Bratuncu, kao i jedna osoba koja je živjela u Hadžiæima, a poginula na Ilidži; dvojica vojnika koji su živjeli u Vitezu u aprilu 1992. godina, a poginuli u Hadžiæima; èetiri predratna žitelja Konjica koji su poginuli u Hadžiæima, dvojica žitelja Pala koji su poginuli u Hadžiæima, sedam predratnih žitelja Zenice koji su poginuli u Hadžiæima, jedan stanovnik Varesa i jedan stanovnik Kaknja, koji su obojica poginuli u Ilijasu.

      Broj žrtava iz srednje Bosne može se objasniti poslijeratnim migracijama stanovnistva, odnosno organizirane evakuacije srpskog stanovnistva - oèigledno evakuacija se odnosila i na grobove - naroèito onog iz perifernih dijelova Sarajeva. Tadasnje politièko voðstvo RS-a pozvalo je lokalno stanovnistvo da napusti Sarajevo, koje se ovom pozivu odazvalo u toj mjeri da su neki djelovi Sarajeva narednih nekoliko mjeseci bili nenaseljeni. Dio tog stanovnistva je potom naseljen u Bratuncu, a njihovi najmiliji ponovo pokopani na tamosnjem groblju; njihova smrt, meðutim, predstavljena je kao posljedica akcija koje su poduzimale snage Armije BiH iz Srebrenice.

      Podjednako je važno i to sto je u ukupan broj poginulih Srba na teritoriji opæine Bratunac ukljuèen i niz stranih državljana (uglavnom iz Srbije i Crne Gore, odnosno Hrvatske). Barem 15 takvih osoba izgubili su živote tokom borbi u Bratuncu; skoro svi su pripadnici paravojne skupine koja je stigla u Bratunac u Aprilu 1992. godine na poziv bratunaèkog SDS-a i u suradnji sa Resorom državne bezbjednosti Republike Srbije (vidi svjedoèenje Miroslava Deronjiæa pred Meðunarodnim kriviènim sudom za bivsu Jugoslaviju). Neke od ovih osoba poimenièno su Vesna Krdžaliæ, Dragica Mastikosa, Aleksandar Grahovac i Sreto Suziæ, koji su poginuli u borbama voðenim 29. maja 1992. godine u Sandiæima pored Bratunca. Sve njih su vlasti RS-a potom svrstale u "žrtve muslimanskog terora". Meðutim, državljani Srbije su, sudeæi po evidenciji Bratunaèke brigade, nastavili stizati tokom cijele 1992. godine: jedan je poginuo u borbama tokom augusta (Žarko Komnenski), a jos jedan u borbama u novembru (Ðuro Vujaklija). Dalje, podaci o gubicima Bratunaèke brigade VRS-a pokazuju da su "dobrovoljci" stizali i tokom 1993. godine, kao sto je Dragan Miliæev (poginuo u borbama tokom januara 1993. godine) i Dragoslav Stankoviæ koji je poginuo mjesec dana kasnije.




    a evo ti jos linkova pa trazi pravu istinu 29.gif naici ces na puno izvjestaja od medjunarodnih instanci, o dogadjanjima u i oko Srebrenice.




          citat od Koscela2:

        Nego mene mori prostakluk i ljigavost ovih "pisaca" koji su eto prodrli u ubicinu psihu da opisu ubijanja tako slikovito da se cak bave i ubicinim osjecajima u datim trenutcima, opisuju zuljeve na prstima od obaraca, sve u cilju...ma kojem cilju vise. Jel se to Drazen ispovjedio Asimu Besliji... e odo ga bas pitati!( ima e-mail )


      Ma nemoj mi reci, velis prostakluk i ljigavost ovih “pisaca”, a Ivo Andric (kad vec spominjes u postu i "nabijanje na kolac") je bezbeli najveci srpski pisac i nobelovac, koji je dobio nobelovu nagradu za djelo u kojem je tako zorno, slikovito, i hiruski precizno opisao nabijanje Radisava na kolac, i kako se Merdzan nasladjuje dok ga “zakucava” (taman k’o da mu se i Radisav i Merdjan ispovjedili, a uz to, on tu bio i sve vidio)
      Doduse postoji razlika, pa je mozda “podnosljivije” za citanje, jelde? i Radisav i Merdjan su fikcija, izmisljeni likovi, kao i sam dogadjaj “nabijanja na kolac“… dok je Erdemovic mozda sad negdje meni u komsiluku, i jos takvih koliko!? (trebalo je za 3 dana ubiti preko 8000 ljudi)…I vi mi se od svega ovoga nasli zgrazati na Asima, svaka cast!

      07-13-2008 19:45 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9495
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nesto sam svasta naskrabo na temi i nebih zelio da produbljavam diskusiju. Tema je na istoriji nije ni na politici ni na raspali. Ako nemate nista reci o srebrenici i zrtvama sto moze biti poucno onda je najbolje da ostanete nijemi po ovom pitanju. Na ovom forumu i ovoj temi je u buduce zabranjeno negirati srebrenicke zrtve.

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      07-13-2008 21:00 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      Kobac Kobac is a Male
      puter


      Poruka: 90
      Location: CG

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Amarillis,
      Ima mnogo dokumenata vrlo razlièitih i kontradiktornih koje zbunjuju ali misli da je ovo što si napisao najbliže istini.

      07-13-2008 22:39 Kobac is offline Pregledaj poruke od Kobac Dodaj Kobac u listu prijatelja
      Koscela2 Koscela2 is a Male
      trudim se




      Poruka: 180
      Location: Kengurija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Pa moj Pasha ovo sto napisah nije negiranje zrtava i veoma je poucno. Idiotima treba oduzeti pravo da o zrtvama pisu na ovaj nacin! Asim je idiot ( prelistaj ostale stranice gdje mu i muslimani hebu i od tave drzak) koji koristi jad i tugu za svoje niske ciljeve. Ovim sto spominju srpska stradanja i broje zrtve ko da su necije trule jabuke kada se govori o Srebrenici treba zabraniti i dolazak na forum.( ko kad se eto sve pitas i donosis zabrane de i ovo regulisi)

      Sad me zanima sta mislite kako se majka nekog momcica od 16-17 god sada osjeca? I koliko je majki sa mislima ; "Jel to mene moj sin dozivao i jel to on o mom sinu"....Zato sto se Asimu svidjelo da je tako moglo nekako biti i da ce na taj nacin majke pamtiti i po nekoliko puta citati njegov text. Fuj Asime.

      Amarelis i tebe neka je sram porediti nobelovca i Asimiche. Roman i Nobelova nagrada je jedno a stivo u casopisu izaslom za godisnjicu zlocina i spomen na zrtve Srebrenice je drugo( mogu jos pojasniti ako ne vidis razliku)

      ___________________________________________________________________

        ne_znam.gif

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Koscela2 dana 07-14-2008 u 07:45.

        07-14-2008 06:59 Koscela2 is offline Pregledaj poruke od Koscela2 Dodaj Koscela2 u listu prijatelja
        pasha pasha is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 9495
        Location: uh jebo te

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        U tome i jeste koscela. Diskusija se okrece o autoru i to je razlog sto sam napisao ovo gore. Nije to tema i sam si dovoljno informisan da si mogo postaviti neki bolji clanak a ne da raspredamo o Asimu. Svi smo mi krivci u BiH. Nasa neodlucnost je dovela do ovoga. Treba da se stidimo svoje proslosti a i da ucimo iz toga. Ne smijemo vise nikada dozvoliti genocid, ako ce mo biti civilizovano i napredno drustvo, kako nad muslimanima tako i na ostalim narodima. Nasa je duznost zastiti ih u svom okruzenju jer ne smijemo biti isti. Zato sam napisao da se ne smije negirati. Mi to redimo nesvjesno sada smo se okomili na Asima i nema vise zrtava.
        Tema je Srebrenica i genocid ne autor.

        ___________________________________________________________________

          neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
        Oscar Wilde

        07-14-2008 07:17 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
        Amaryllis Amaryllis is a Female
        seka




        Poruka: 844

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od pasha:

          Tema je na istoriji nije ni na politici ni na raspali. Ako nemate nista reci o srebrenici i zrtvama sto moze biti poucno onda je najbolje da ostanete nijemi po ovom pitanju. Na ovom forumu i ovoj temi je u buduce zabranjeno negirati srebrenicke zrtve.




        10.gif

        07-14-2008 08:15 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
        Koscela2 Koscela2 is a Male
        trudim se




        Poruka: 180
        Location: Kengurija

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ok stoji to, ali stoji i da je vazno ko i kako pise, a ne samo o cemu pise. To je bio moj point. Ima postaviti clanak iz oslobodjenja ili drugih pametnih novina. cak i neke strane novine pisu o tome. Ovako sadrzaj je okrenuo smisao na nesto drugo ( sto i jeste bio cilj pisca)

        Ja nemam nista protiv da se ove moje poruke maknu jer nije im mjesto ovdje, moze se prebaciti negdje na knjizevnost, negdje gdje se moze dati stav onacinu pisnja o ratu i ubijanjima.

        ___________________________________________________________________

          ne_znam.gif

          07-14-2008 08:24 Koscela2 is offline Pregledaj poruke od Koscela2 Dodaj Koscela2 u listu prijatelja
          Dalibor Dalibor is a Male
          brato




          Poruka: 619
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Kobac:

            Više bih volio da ovo nisam proèitao jer èovjeku zastane krv u žilama.
            Neznam dali je istina, da je ovo bila kao neka osveta, jer je prije toga od Muslimana u Srebrenici bilo ubijeno oko 3500 Srba na slièan naèin. Našao sam na internetu gdje su objavljena sva imena i prezimena tih ubijenih Srba ali neznam dali je to istina.
            Ko može reæi pravu istinu o tome?


          Kobac, a vidi ovo. Cudi me da to nisi znao a znas neke druge stvari.
          Vijest sa BN televizije:

          Dan nestalih i poginulih Republike Srpske ove godine biæe obilježen u subotu, 15. septembra, prigodnom akademijom u Banjaluci, dok æe 18. septembra u Kozarskoj Dubici biti obilježena odbrana zapadnokrajiških opština od hrvatske agresije, najavio je zamjenik predsjednika vladinog Odbora za njegovanje tradicije oslobodilaèkih ratova Radomir Graoniæ. "Rijeè je o dogaðajima kojima Vlada RS daje posebnu pažnju", rekao je Graoniæ, istièuæi da je ove godine prvi put Dan nestalih i poginulih uvršten kao datum od posebnog znaèaja za RS.
          Graoniæ je na konferenciji za novinare u Banjaluci rekao da je, prema evidenciji Ministarstva rada i boraèko-invalidske zaštite, registrovano 22 368 poginulih u proteklom otadŸbinskom ratu, od èega 20 903 borca Vojske RS i 1 405 civilnih žrtava.
          Link:
            http://www.rtvbn.com/vijest.php?id=2534


          Ukupan broj civilnih zrtava je 1405 a kad to podjelite sa skoro cetiri godine rata, to je statisticki malo vise od jednog civila dnevno.

          07-14-2008 15:39 Dalibor is offline Pregledaj poruke od Dalibor Dodaj Dalibor u listu prijatelja
          slobiani
          SexNepoznat



          Poruka: 581
          Location: mlijecni put

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          slazem se sa pashom ,ovo bi trebala biti tema o srebrnici....
          da li je 2000 ili 10000
          ili da li je 3500 ili 1405
          i da je bila samo jedna civilna ili vojna zrtva to je ta jedna koja je previse...

          ___________________________________________________________________
          play listen your mind and try to be brave
          hey ready or not i am coming on your way

          http://myspace.com/monolitband

          07-14-2008 18:29 slobiani is offline Pregledaj poruke od slobiani Dodaj slobiani u listu prijatelja
          slobiani
          SexNepoznat



          Poruka: 581
          Location: mlijecni put

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          amarillys 33.gif
          takodje se slazem sa koscelom da nije lijepo porediti andrica sa nekim anonimusom...
          puno je prikladnije da pomenes vuka draskovica i njegove romane nozh i molitva..
          jer ma kako dobro bili napisani ti romani nisu nista doprinjeli da se rane zavidaju,jer tim senzacionalistickim pristupom,gosn draskovic je uspio da otudji jedan dio citalaca a sa druge strane,svjesno ili ne ,uspio da raspiri mrznju ...

          ___________________________________________________________________
          play listen your mind and try to be brave
          hey ready or not i am coming on your way

          http://myspace.com/monolitband

          07-14-2008 18:47 slobiani is offline Pregledaj poruke od slobiani Dodaj slobiani u listu prijatelja
          Kobac Kobac is a Male
          puter


          Poruka: 90
          Location: CG

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Dalibor:

                citat od Kobac:

              Više bih volio da ovo nisam proèitao jer èovjeku zastane krv u žilama.
              Neznam dali je istina, da je ovo bila kao neka osveta, jer je prije toga od Muslimana u Srebrenici bilo ubijeno oko 3500 Srba na slièan naèin. Našao sam na internetu gdje su objavljena sva imena i prezimena tih ubijenih Srba ali neznam dali je to istina.
              Ko može reæi pravu istinu o tome?


            Kobac, a vidi ovo. Cudi me da to nisi znao a znas neke druge stvari.
            Vijest sa BN televizije:

            Dan nestalih i poginulih Republike Srpske ove godine biæe obilježen u subotu, 15. septembra, prigodnom akademijom u Banjaluci, dok æe 18. septembra u Kozarskoj Dubici biti obilježena odbrana zapadnokrajiških opština od hrvatske agresije, najavio je zamjenik predsjednika vladinog Odbora za njegovanje tradicije oslobodilaèkih ratova Radomir Graoniæ. "Rijeè je o dogaðajima kojima Vlada RS daje posebnu pažnju", rekao je Graoniæ, istièuæi da je ove godine prvi put Dan nestalih i poginulih uvršten kao datum od posebnog znaèaja za RS.
            Graoniæ je na konferenciji za novinare u Banjaluci rekao da je, prema evidenciji Ministarstva rada i boraèko-invalidske zaštite, registrovano 22 368 poginulih u proteklom otadŸbinskom ratu, od èega 20 903 borca Vojske RS i 1 405 civilnih žrtava.
            Link:
              http://www.rtvbn.com/vijest.php?id=2534


            Ukupan broj civilnih zrtava je 1405 a kad to podjelite sa skoro cetiri godine rata, to je statisticki malo vise od jednog civila dnevno.


          Dalibor,
          Ovi tvoji podatci su približno slièni onima što napisa Amaryllis. Vjerovatno je to najbliže istini.
          Nekima je èudno što se još traži istina kad se "sve zna". Znadu možda oni što tamo žive ali oni koji tamo nisu bili niti za vrijeme rata ni poslije i posebno oni što nisu izgubili nikoga svoga, to još dobro neznaju.

          Amarilis vrijeða kad kaže da ja èitam ili koristim èetnièku propagandu. To nije taèno. Èitam sve iz vrlo razlièitih izvora i u kontaktu sa ljudima oèevidcima takoðe saznaš mnoge stvari.

          Podatci koje daje u javnost Haški tribunal zbunjuju. Navedeno je ogromno stvari kao izkaza pojedinaca ili nekih dokumenata, meðutim neznaš šta je od toga sve dokazano a šta su manipulacije.

          Pogrešno bi bilo jednostrano ili tendenciozno gledati na ove strašne stvari.
          U svemu ovome je najgor što krivci još nisu kažnjeni, mada vjerovatno i oni nemogu više mirno spavati.

          07-14-2008 21:44 Kobac is offline Pregledaj poruke od Kobac Dodaj Kobac u listu prijatelja
          oko oko is a Female
          moforaja




          Poruka: 2443
          Location: Lokal-BiH-DK

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          33.gif !3-godina Srebrenice!
          33.gif Trinaest, godina, od kako je pocinjen nezapamcen genocid,nad neduznim civilima, od strane zlocinaca,..
          Tuga..tema postavljena, (vjerovatno da bi se podsjetili, na preminule, zrtve genocida !??)
          I, ko od clanova, zrtvama za sjecanje , uputi molitvu, il cvijet..?jadno!
          33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

          ___________________________________________________________________
          " KORILI MI VRIJEME ILI NE,
          SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

          07-14-2008 22:32 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
          oko oko is a Female
          moforaja




          Poruka: 2443
          Location: Lokal-BiH-DK

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          33.gif EL-FATIHA 33.gif
          ZRTVAMA SREBRENICE (nisam ovo prije vidjela),
          a bolje da nisam nikako,
          ..kakav smo mi to narod? 14.gif 21.gif

          ___________________________________________________________________
          " KORILI MI VRIJEME ILI NE,
          SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

          07-14-2008 22:33 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
          pasha pasha is a Male
          Super Moderator




          Poruka: 9495
          Location: uh jebo te

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Genocid u Srebrenici se dogodio jula 1995. godine i podrazumijeva masovna planska ubistva velikog broja bošnjaèkih muškaraca i djeèaka izmeðu 12 i 77 godina. Genocid se dogodio u regionu Srebrenice, a izvele su ga Vojska Republike Srpske pod komandom generala Ratka Mladiæa ukljuèujuæi i paravojnu formaciju "Škorpioni", pod kontrolom Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije. Dogaðaj se smatra jednim od najveæih masakara u Evropi od Drugog svjetskog rata, u kojem je ubijeno oko 8.000 ljudi. Masakr se generalno smatra jednim od najužasnijih dogaðaja u savremenoj evropskoj historiji. Mladiæ i drugi srpski oficiri su u meðuvremenu optuženi za ratne zloèine ukljuèujuæi i genocid pred Meðunarodnom kriviènom sudu za bivšu Jugoslaviju (MKSJ). MKSJ je izmeðu ostalog donio pravosnažnu presudu u kojoj masakr u Srebrenici kvalifikuje kao èin genocida.

          Danas je u parlamentu EU izglasana rezolucija kojom se 11.juli obiljezava kao dan genocida u Srebrenici. Ovim je Evropa sprala djelimicno ruke koje su dobro ukaljane. Ovaj dan ce se obiljezavati u svim zemljama EU.

          ___________________________________________________________________

            neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
          Oscar Wilde

          01-15-2009 20:38 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
          sany sany is a Female
          seka




          Poruka: 673
          Location: njemacka

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Sve njihove rezolucije kasne,tako i ova 15.gif
          pasha dobro kazes, njihove su ruke i te kako ukaljane....

          ___________________________________________________________________
          Bogat si tek kad imas nesto sto nikada ne mozes kupiti novcem.....

          broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane sany dana 01-16-2009 u 08:44.

          01-15-2009 21:32 sany is offline Pregledaj poruke od sany Dodaj sany u listu prijatelja
          supa93 supa93 is a Male
          rodjeni




          Poruka: 780
          Location: ta nisam iz Èapljine . . .

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            http://www.moforaja.com/thread.php?threadid=25213&sid=

          ___________________________________________________________________
          Samo 4 mil. imaju srecu da zive u BiH, ostali nemaju tu srecu . . . ali imaju sve ostalo!

          01-16-2009 14:35 supa93 is offline Posalji Email za supa93 Pregledaj poruke od supa93 Dodaj supa93 u listu prijatelja
          oko oko is a Female
          moforaja




          Poruka: 2443
          Location: Lokal-BiH-DK

          forumske-teme, Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od adis b:

            ovdje se ne radi o Asimu
            ovdje se radi o Srebrenici i genocidu
            a ovo cu svakome govoriti i pricati da znaju sta su cetnici radili
            jer se istorija ponovila, u Srebrenici je bio genocid i u II Svjetskom Ratu od cetnika

            uostalom nemam ja sa vama nista pricato o Srebrenici a ni o ratu u Bosni i Hercegovini
            jer vi jos trazite "istinu"
            isto kao sto bi jos Njemci trazili "istinu" sta se desilo u II Svjetskom Ratu
            eno vam Dodika pa sa njim pricajte...i on jos trazi sta je "prava istina"

          14.gif dovoljnan dokaz je ova tema, postavljena, davno, a tri stranice, samo, i komentari, nevezani za temu.A da ne pisem o broju clanova koji su, na forumu, i nisu iskazali bar cvijetom, sucut, zalost, zrtvama, i njihovim familijama.
          Tuzno, jadno, .... 14.gif nedoreceno !
          EL-FATIHA, zrtvama genocida, 33.gif

          ___________________________________________________________________
          " KORILI MI VRIJEME ILI NE,
          SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

          01-18-2009 15:13 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
          Stranica (5): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com