Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » 13 Godina Srebrenice » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prethodna 1 2 [3] 4 5 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Fini
SexNepoznat

Poruka: 161

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Masovni pokolj civilne populacije u julu 1995. je bilo najkrvavija epizoda ljudske drame koja je zapravo pocela u proljece 1992. Od aprila 1992. do jula 1995. godine, hiljade muskaraca, zena, djece, cijele porodice su bile blokirane u dzepovima teritorije preostale od nekadasnje istocne Bosne. Jedini grad koji je jos uvijek bio pod kontrolom onih koji su bili lojalni vladi Bosne i Hercegovine (citaj Bosnjaka) unutar tog malog dzepa teritorije je bila Srebrenica. U proljece 1992. stotine hiljada ljudi je napustilo svoje kuce u Srebrenici i drugim gradovima u tom dijelu Bosne - Bratunac, Srebrenica, Zvornik, Visegrad, Rogatica,...

    http://www.armijabih.com/index-srebrenica2.html

    http://www.marsmira.org/s_en/prva.html

    http://bosnjaci.net/index.php

07-02-2009 00:53 Fini is offline Pregledaj poruke od Fini Dodaj Fini u listu prijatelja
sara sara is a Female
moforaja




Poruka: 5281
Location: bogu za ledjima

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

NEPONOVILO SE NIKA VISE . 21.gif
TUGA I BOL 33.gif

___________________________________________________________________
Drzite srecu kao pticu: sto njeznije i lakse ?Bude li se osjecala slobodnom ostace Ti rado u ruci" 33.gif

07-02-2009 04:11 sara is offline Pregledaj poruke od sara Dodaj sara u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://www.sarajevo-x.com/clanak/090709061


veoma je ugodno cuti , a posebno vidjeti kada bosnjacka omladina iz dijaspore priredjuje ovakav velicanstven dogadaj.kao sto Sara rece 'bilo ne ponovilo se"

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

07-10-2009 14:47 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

samo da dodam,inicijator ovog projekta je djevojka Sehovic Aida rodom iz Banja Luke kao i Karabegovic Adna i Dzeneta takodje rodom iz Banja Luke ,trenutno zive u USA(Vermont).imale su prezentaciju po Evropi i sirom Amerike. 33.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

07-10-2009 17:45 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
perutac perutac is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 274
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

26.gif 33.gif 26.gif

07-10-2009 23:36 perutac is offline Posalji Email za perutac Pregledaj poruke od perutac Dodaj perutac u listu prijatelja
kabadahija
SexNepoznat

Poruka: 19

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mada nisam pripadnik bosnjacke populacije u bih mislim da je taj dokazani genocid, polovina stanovnika bih dozivljava kao uspjeh i srecu a vidim ima ih i na forumu , cini mi se. zalosno jasta nego zalosno .
nadam se da se rat nikada nece desiti ali kako stoe stvari na forumu neki ga jedva cekaju.

taj dogadjaj nije nacionalizam ko sto hanumica misli to je hanumice GENOCID ali eto malo proguglaj pa vidi u cemu se razlikuju te dvije rijechi .

za zsrebrenicke zrtve i da se nikada nikome ne ponove

33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

07-11-2009 01:52 kabadahija is offline Pregledaj poruke od kabadahija Dodaj kabadahija u listu prijatelja
Ceznja Ceznja is a Female
moforaja




Poruka: 3970
Location: Bogu iza noga

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da Bog da se sjeme zatrlo svima koji su digli ruku na ovaj neduzni narod!

Svim zrtvama ovog pokolja laka bila bosansko-hercegovacka zemlja 32.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
"Ovdje noci nisu tako plave, ovdje sunce nema takav sjaj, ovdje nisu takve trave, ZEMLJO MOJA..."

07-11-2009 10:18 Ceznja is offline Pregledaj poruke od Ceznja Dodaj Ceznja u listu prijatelja
Grbic Jasmina Grbic Jasmina is a Female
proplivala


Poruka: 19
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da se nikad više nikom ne dogodi i da se ne ponovo Srebrenica 11.07.1995 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
Jasna

07-11-2009 13:09 Grbic Jasmina is offline Posalji email za Grbic Jasmina Pregledaj poruke od Grbic Jasmina Dodaj Grbic Jasmina u listu prijatelja
sara sara is a Female
moforaja




Poruka: 5281
Location: bogu za ledjima

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Ceznja:

    Da Bog da se sjeme zatrlo svima koji su digli ruku na ovaj neduzni narod!

    Svim zrtvama ovog pokolja laka bila bosansko-hercegovacka zemlja 32.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif



33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
Drzite srecu kao pticu: sto njeznije i lakse ?Bude li se osjecala slobodnom ostace Ti rado u ruci" 33.gif

07-11-2009 14:36 sara is offline Pregledaj poruke od sara Dodaj sara u listu prijatelja
Edo Edo is a Male
Bad Company




Poruka: 2324
Location: Somewhere in time......

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Rahmet im dusama 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________

07-11-2009 18:09 Edo is offline Pregledaj poruke od Edo Dodaj Edo u listu prijatelja
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2332
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

rahmet i pokoj dusi svim zrtvama srebrenice i svim nevino nastradalima u ovom krvavom ratu. neka srebrenica bude opomena svima koji jos sanjaju da uzmu puske opet u ruke, takvima daBogda rat u kuci bio. nadam se da ce sve krivce stici zasluzena kazna.

07-11-2009 18:55 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sramota svih nas u ovo vrijeme kda svijet ide toliko daleko a mi u kamno doba koljemo se
kakva je mrznja ispoljna u ovom ratu da cesto ne shvatam za koje ciljeve
sta rade danas nasi lideri i dalje smisljaju kako ce mo se mrziti i ubijati
neka je vjecni rahmet ovim zrtvama u srebrenici i nasa opomena
el-fatiha

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

07-11-2009 19:26 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
kabadahija
SexNepoznat

Poruka: 19

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

koji nashi lideri - pises zbrda dola , po mojoj procijeni . nisam sasvim razumio ovaj tvoj post samo zadnju recenicu sam shvatio ali ovo iznad je nerazumljivo za mene koji ne zna dobro bosanski . meni se cini da i ti nisi stao na ti sa svojim jezikom . ja sam jedan delic gori od tebe .


zalosno je ovo shto se desilo ali eto u tom masakru je bilo i gradjana iz mostara koji su ucestvovali u ubijanju djece staraca i odraslih mushkih . dobio je 40 godina zatvora - malo po mojoj procijeni i uz to bi mu oduzeo svu imovinu pokretnu i nepokretnu . i da nikad ne zaspe smirom .

07-11-2009 23:00 kabadahija is offline Pregledaj poruke od kabadahija Dodaj kabadahija u listu prijatelja
ria ria is a Female
miss foruma 2010




Poruka: 3067
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...rahmet im vjeèni 33.gif

___________________________________________________________________
girl_ahaa.gif

07-11-2009 23:06 ria is offline Pregledaj poruke od ria Dodaj ria u listu prijatelja
vaha vaha is a Male
raja


Poruka: 773
Location: Njemacka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od kabadahija:

    zalosno je ovo shto se desilo ali eto u tom masakru je bilo i gradjana iz mostara koji su ucestvovali u ubijanju djece staraca i odraslih mushkih . dobio je 40 godina zatvora - malo po mojoj procijeni i uz to bi mu oduzeo svu imovinu pokretnu i nepokretnu . i da nikad ne zaspe smirom .



Oprosti, ali mi nisi ni malo jasan. 14.gif

Neznam sta je tvoj cilj uopce ili da spomenes zrtve genocida i da im odas ljudsku pocast ili da spomenes ko je i od kuda je bio neko od ucesnika genocida.

Pokoj vjecni svim zrtvama i ne ponovilo se. 33.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
Zene su zakon01.gif , a ja uvijek trazim rupu u zakonu... 11.gif

07-11-2009 23:12 vaha is offline Pregledaj poruke od vaha Dodaj vaha u listu prijatelja
Sanci Sanci is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 485

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tuga i bol 33.gif 33.gif Laka im zemlja 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

07-11-2009 23:26 Sanci is offline Pregledaj poruke od Sanci Dodaj Sanci u listu prijatelja
kabadahija
SexNepoznat

Poruka: 19

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ovo nije in memoriam nego istorija pa prema tome mogu iznijeti neki svoj stav glede genocida .

naravno da mi je zao ovo shto se desilo nasim komsijama bosnjacima (ima moj post i na gore spomenutoj temi.).

07-11-2009 23:26 kabadahija is offline Pregledaj poruke od kabadahija Dodaj kabadahija u listu prijatelja
power power is a Male
samo sto nisam




Poruka: 976
Location: http://nl.youtube.co m/watch?v=- jBT_i6nz2s&featu re=related

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif
za sve zrtve genocida iz srebrenice
lahka im zemlja bila
rahmet vjecni njihovim dusama
33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
ruza.gif ForzaVelez bih.gif

07-11-2009 23:59 power is offline Posalji email za power Pregledaj poruke od power Dodaj power u listu prijatelja
MosHer MosHer is a Male
brato




Poruka: 653
Location: U. S. of A.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
"Hrabrost je odbraniti sebe od drugog, a junastvo odbraniti drugog od sebe samog!"

07-12-2009 05:35 MosHer is offline Posalji Email za MosHer Homepage of MosHer Pregledaj poruke od MosHer Dodaj MosHer u listu prijatelja
wizard wizard is a Male
mofo beba


Poruka: 4

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Ceznja:

    Da Bog da se sjeme zatrlo svima koji su digli ruku na ovaj neduzni narod!

    Svim zrtvama ovog pokolja laka bila bosansko-hercegovacka zemlja 32.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif


33.gif 33.gif

07-12-2009 18:57 wizard is offline Pregledaj poruke od wizard Dodaj wizard u listu prijatelja
Stranica (5): « prethodna 1 2 [3] 4 5 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com