Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » shmenga - nostalgija » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

shmenga - nostalgija Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

cito sam u casopisu most par pjesmi od senada hazirovica.
tek nedavno sam skonto da je senad ustvari clan foruma shmenga.

shmengini stihovi odisu nostalgijom za mostarom i prepuni su mostarskog duha.

shmenga daj nam nostalgije svoje, nostalgija nas puca. idemo.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

08-22-2008 04:15 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

08-22-2008 22:52 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
haza haza is a Male
poliJ omere


Poruka: 118

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo Tana idemo dobro je dok te nostalgija puca al kad nostalgija i daske pocnu pucat po glavi ko mene tad je belaj u krankasi sam skoro petnest godina od toga cetrnest godina pucam ko sipak od nostalgije a ova petnesta od nostalgije za nasim ljepim MOSTAROM 33.gif i od dasaka sto me klepise po glavi.Evo za mofo raju jos jedne bascenske posto na m se jesen(MISLIM ZIVOTNOG DOBA) priblizaje da ne popadamo u BENDEK vec da se sto prije curiknemo(MISLIM NA MOJU GENERACIJU) u nas prelijepi MOSTAR 33.gif
ZOV BASCE
Kako tuzno zvuci
sto ne mogu da vidim
kako mi se
basca muci

I da ne vidim
kako sipak puca
od jaka mostarskog 33.gif sunca i
i smokve zute poslije kise
sto mi iz basce
porucise

da cvijet od zove
sviju nas zove da
se vratimo dole jer
zivjeti tamo je najbolje

List od tresnje nam kaze
da je narod opet
poceo da se slaze
a kora od sipka isto
to kaze

Draca se pita zasto
narod moj da po svijetu
luta kad je ovdje ljepse
hiljadu puta

SHMENGA ZA RAJU

08-23-2008 06:10 haza is offline Pregledaj poruke od haza Dodaj haza u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

shmenga sad jos vise nostalgija puca

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

08-23-2008 09:09 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Provler2 Provler2 is a Male
moforaja




Poruka: 3141
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif

08-23-2008 10:04 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
Ceznja Ceznja is a Female
moforaja




Poruka: 3970
Location: Bogu iza noga

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

shmenga zaljubljena.gif

___________________________________________________________________
"Ovdje noci nisu tako plave, ovdje sunce nema takav sjaj, ovdje nisu takve trave, ZEMLJO MOJA..."

08-23-2008 10:48 Ceznja is offline Pregledaj poruke od Ceznja Dodaj Ceznja u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Smenga

Ravno u srce,uh 32.gif



Divno, divno...a nase 33.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

08-23-2008 11:03 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nostalgija 16.gif

daj jos shmenga 10.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

08-25-2008 20:42 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
haza haza is a Male
poliJ omere


Poruka: 118

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo jedne za ovu heftu (sedmicu)sto je izletila iz mene ko iz katapulka sva u crvenom plamenu( od tuge dobi inspiraciju)Dvije noci poslije varvarskog rusenja starog mosta ja i SEJO DADIC(DR stomatologa)NEDZADA JUSIC(ZVANOG DRAGAN INSPEKTOR CORO) njegove supruge RANKA a trebao je tu vece da bude sa nama fotograf SEJO HADZIABDIC(zvani debeli)ali bio je sprijecen imo je posla sa jednim talijanskim fotografom. Tu vece sjedili smo za stolom pili i tugovali u jednom baru na BASTIJONU u KALJARIJU na
SARDINIJI .U neka doba(PRED FAJRUNT) sam usto iz moji usta je izletio plamen moje tuge
jer nisam mogo vjerovat (ni dan danas ne vjerujem)da neko moze srusit nesto staro vrijedno sto sluzi ljudima citavog svijeta to se barem vidjelo i prije a pogotovo danas kad iz citavog svijeta turisti ( nekad sam se prije pred radnjom znao zaderat RAHMETLI ALIJI KEBI 33.gif koji bi vracujuci sa posla prolazijo kraj moje radnje na mostu vidi ALIJA sto nam dolaze izbliza)obilaze MOSTARSKU 33.gif CARSIJU oni to vole ona je i njihova jer je Uneskova svijet to hoce jer dio je kulture citava svijeta a svijet je posto jako blizak ja to vec po odavno osjecam i stvarno sve je BLIZU KAD NEKO HOCE DA MU JE U SRCU SAMO LJUBAV STO JE CITAV SVIJET OD BOGA DOBIO

IZMAK"O SE MOST

Istino gola
sto si mi se
U dusu zabola

Stari mostu
sto izmaknu
se covjeku nasem
i covjeku gostu

Ostadose Neretva
i duvari od dvije kulle
sto iz vas nikose
cvijetovi tuge

Da znate kolike
suze su se zavama
prolile
U njedra vam se slile
i cvijetove mrtve zalile

Pa se bogu molim
da te suze zamjenu
ptice koje ce krilima
kratkim ili dugim

Pomoci da zivimo
jedni kraj drugi

A ti Neretvo budi
Svjedok bogu
Da svi casni ljudi
Kraj tebe legendo 33.gif
Zivjeti mogu


SHMENGA

Bio sam pjan ko vinta SEJO I DRAGAN su prevodili gostima i osoblju bara da bi nas sto zadnji napustio tu birtiju uz poredano osoblje lokala od sankera konobara i gostiju ispratilo uz jedno veliko postovanje jer su razumjeli nase okupljanje i stihove iz plamena tuge.

za MOSTARCE I SVU RAJU SA FORUMA 33.gif

08-26-2008 07:34 haza is offline Pregledaj poruke od haza Dodaj haza u listu prijatelja
Provler2 Provler2 is a Male
moforaja




Poruka: 3141
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif

08-26-2008 07:45 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

odlicno shmenga 10.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

08-26-2008 16:05 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Edo Edo is a Male
Bad Company




Poruka: 2324
Location: Somewhere in time......

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Shmenga 10.gif hvala

___________________________________________________________________

08-26-2008 16:45 Edo is offline Pregledaj poruke od Edo Dodaj Edo u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8342
Location: Tamo gdje je moja dusa.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Shmenga,lijepo je da Te Tana podstakao da pises,steta bi bilo da onako lijepe stvari ostanu ne procitane i ne ugledaju svijetlost...Svaka cast... 10.gif 33.gif

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

08-26-2008 23:06 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif 10.gif 10.gif 10.gif

33.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

08-26-2008 23:43 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
Blagajac Blagajac is a Male
raja




Poruka: 1972
Location: Nederland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

shmenga dobro dosao

___________________________________________________________________


    [
      B]PUSTI ME DA SE RAHAT PATIM[/B]

    08-27-2008 21:35 Blagajac is offline Pregledaj poruke od Blagajac Dodaj Blagajac u listu prijatelja
    narona narona is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1446
    Location: tamo daleko....

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    10.gif

    ___________________________________________________________________

      08-27-2008 22:40 narona is offline Pregledaj poruke od narona Dodaj narona u listu prijatelja
      ljubica ljubica is a Female
      moforaja




      Poruka: 12558
      Location: sarajevo

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Svaka cast SHMENGA! 33.gif 33.gif

      08-28-2008 10:13 ljubica is offline Posalji email za ljubica Pregledaj poruke od ljubica Dodaj ljubica u listu prijatelja
      goodGirl goodGirl is a Female
      rodjena


      Poruka: 848

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Shmenga- odlicno! 01.gif

      ___________________________________________________________________
      ciao

      08-28-2008 20:10 goodGirl is offline Pregledaj poruke od goodGirl Dodaj goodGirl u listu prijatelja
      haza haza is a Male
      poliJ omere


      Poruka: 118

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Evo o sehidu FADILU 33.gif rahmet mu dusi mladom skakacu sto dade zivot za svoj MOSTAR takodze rahmet dusi skakacima SENADU AJANICU 33.gif (sinu ETHEMA AJANICA) DINI JAKIROVICU 33.gif , JADRANKU FINKU 33.gif (ACKU) NEDZADU HUMACKICU 33.gif (zvanom FASA) i svim drugim sto dadose svoj zivot za odbranu svog Mostara takodze rahmet i pokoj dusi
      Jednog posljepodneva pocetkom jeseni 2002 godine iduci niz Jusovinu neko me prozva drhtavim glasom Ma...js.store okrenu se i ugleda FADILA KARICA skamenjenog ko onaj bjeli kamen naslagani u neretvi malo ispod njegove kuce sjedio je na jednoj stokrli naslonjenog na stap pred svojo kapijom(tad vec dobro narusenog zdravlja).Znajuci da je izgubio sina FADILA 33.gif i zeta Sunju ~28 htio sam da ga malo razgovorim pa mu rekoh sad nam neke druge slike lete( sjecajuc se moji dolazka u njegovu kucu radi opravke televizora nekadasnji lampasa Galeb preko Fadilove kuce preleti slika na tv poleti pa bi mi on reko majstore jeli o..pe...t PCL-85 La..mpa)pa ga upita ko je vise bihuzur bio ja il on sa njegovim televizorom.Osjetio sam da mu je drago da samnom prica pa me je pozvo na kahvu u svoju avliju koja se nalazi odma ispod mjesta odakle je KASUMOVIC NEDZAD snimio IZMICANJE STAROG MOSTA 33.gif .Sjedosmo za hastal odakle je nekad bio(AKO BOG DA OPET CE REKO FADILU)najljepsi pogled na Legendu i Nertvu sa Radoboljom. Pijuci kafu u najlepsoj avliji u starom gradu zajedno sa FADILOM i NJEGOVOM SUPRUGOM ZAGOM sjetih se njih dvoje iz mladzih dana kad su pjevali na Velezovom na tarasi odma ispod semafora to je bilo krajem sezdeseti pocetkom sedamdeaseti kad su se nji dvoje vratili iz pecalbe da u Mostaru odgajaju svoju djecu Zaga je vec tad prestala da pjeva posvetila se je odgoju djece a FADIL je jos dugo pjevao sve do ovog prokletog rata u kojem je izgubio sina jedinka.Uz kafu gledajuci u onu supljinu gdje je nekad bio most( u prognanstvu sam Talijanima govorio sad ce mo imi napravi nasu VENECIJU uvest njihiove gondole u nase sokake pustit vodu iz brana da odnese ono sto nevalja STO BI GRETA REKLA GAMAD)poco sam im recitovat IZMAK"O SE MOST a poslije toga i druge sto sam dotad napiso vidim da im je bilo drago.Pri odlasku na avlijskim vratima STARI PJEVAC 33.gif RAHMET MU DUSI mi rece nemoj mi zaboravit FADILA. Nastavih svoj put uz JUSOVINU i nabasa na JUSU VRICICA kako cuci pod svojom murvom u avliji u kojoj je vazda nesto majstorijo oko motora od kako ga znam mojim dolaskom i otvaranjem ducana malo povise Jusine kuce u prijeckoj carsiji pa se zadera JUSO varis li ako nevaris hajmo na kahvu pa se uputismo u Hele i sretosmo SAFU BEGOVICA(koji je mislim danas naj stariji esnaf u carsiji) sa njegovim cukom na kojeg je natakacio pusku tandzaru novine "MOST" 33.gif ).Pa sva cetvorica sjedosmo na cepenke pred nekadasnjim ducanom MUJE CORDE(sina rahmetli SERIFA CORDE) da se ljudstvo sabere.Pijuci kahvu sa mojim starim jaranima pogled mi ode na cardak ispod kojeg je na prvim pragovima mosta MLADI FADIL poginuo vadece jednog ranjenog sugradzanina pod snajperskom vatrom pruzio je svoju ruku pomoci koju je zajedno sa svojim skakacima prije ovog prokletog rata pruzao
      utopljenicima na NERETVI.Posto mi je stari pjevac opisao kako mu je pogino sin jedinac ija se u tom momentu sjeti mladog FADILA pred rat kad su rezervisti trandali kroz stari grad kako je pozivo mladu raju da se obuku u rezervni sastav policije da se brani MOSTAR.Istog momenta tu blizu mjesta pogibije mladog gazije u svojoj glavi zapisah.

      FADIL

      Neretvo, tvoje
      korito i cvijece
      reci mi samo ko
      Fadila sjecati se nece

      Ocuh pred ducanom
      kada Fadil mladi momak
      rece Mostar nam je
      braniti najprece

      Kamen i draca
      jeza me hvaca
      sto se Fadil iz
      boja ne vraca

      Proljece,rosa i
      tvoja kovrdzava kosa
      sto njihala se
      pokraj Starog mosta

      Tvoja stopala bosa
      sto dirala su korito
      Neretve sto za tobom
      osta

      Jedan dan stade kapati
      rosa iz bijelog mosta
      jer pokraj njega Fadil
      za sva vremena osta
      i sehid posta

      Neretvo,Radobolji reci
      sto kraj Fadilove kuce tece
      se Fadil
      nikad zaboraviti nece 33.gif



      SHMENGA

      Ovo je jedna iz plamena tuge a bit ce ji jos za mofo raju(OVO JE SVE OBJAVLJIVANO U CASOPISU MOST 33.gif)

      09-14-2008 08:20 haza is offline Pregledaj poruke od haza Dodaj haza u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11452
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Strasno,...divno opisana i tuga i zal.....

      Smenga, pises divno, osjecajno...tako slikovito k'o da covjek hodi u tvojim elegicnim slikama

      33.gif

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      09-14-2008 11:08 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com