Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Dobro Jutro Mostare » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (28): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Edo Edo is a Male
Bad Company




Poruka: 2324
Location: Somewhere in time......

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jutro Mostaru i mostarcima 01.gif

___________________________________________________________________

10-08-2008 10:47 Edo is offline Pregledaj poruke od Edo Dodaj Edo u listu prijatelja
dida62
SexNepoznat

Poruka: 1517

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od abraxas:

    Dobro jutro Grade, ako te još ima, dobro jutro sugraðani ma gdje bili!
    Vidim Munta veæ bila tu, nikako da se sretnemo. Raja, zna ona da ne postoji ono što traži. Zato i plaèe. Nemojte je tješiti, samo joj dopustite da plaèe. Samo to traži. Nije previše,zar ne? Njene suze padaju umjesto kiša. Mostarskih. Da li se još tako i danas zovu? Da li se dijele na istoène i zapadne? Da li tu pomažu barijere,rampe,bedemi i tarabe?
    Znam da ne vrijedi plakati. Sadašnji žitelji Grada su ionako iskazali svoje zadovoljstvo sadašnjim stanjem. Opet su izabrali ljude koji su uèinili da Grad postane ono što je danas. Biraèi zadovoljni politièarima a ovi još zadovoljniji biraèima. Opet æe se živjeti u strahu i od straha. Iste guzice æe grijati stolice. Bar da njih promijenimo. Da ih suvremenije opremimo. Da se uvede struja?


10.gif 33.gif

Dobro jutro Abraxas 01.gif , dobro jutro svima 01.gif
Muntahtasmiley26.gif 33.gif

10-08-2008 15:05 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
behar behar is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1141

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jutro i od mene 01.gif (pardon, ovdje je vec skoro pet popodne, al nema veze) dobri den od mene 01.gif

abraxas, ok, al' me pocinje boljeti njena bol 26.gif to je sve.

Moj muz je tako godinama...cini mi se znam kako je. A imam jednog starog prijatelja, ljekar u penziji...u njemackoj covjek citav zivot, zna sta je nostalgija...on cesto kaze : da se nostalgija moze uhvatiti rentgenom, bila bi to velika smedja sjena na grudima....kida grudi...



pozdrav americi 33.gif

___________________________________________________________________

    10-08-2008 17:03 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
    Muntahta Muntahta is a Female
    moforaja




    Poruka: 8353
    Location: Tamo gdje je moja dusa.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dobro Ti jutro moj grade,ovdje je podne

    Ovdje u ovoj praznoj hladnoci tudjine zaboravila sam pisati,mnogo toga sam zaboravila od svakodnevnih stresova,ali jedno ne zaboravljam...svaki kamen,svaki sokak,sva draga lica i nas Mostar.To je u meni naslo mjesto vjecnosti,nas grad ce zivjeti u nama svima...u srcu svakog rodjenog...kao refren odzvanjaju rijeci:"Daleko si zavicaju,mi prognani smo,prognase nas zbog zlocina sto Te ljubismo"...neka nam snovi ostanu netaknuti,neka nasa sanjarenja i nedosanjane mladosti ostanu cista...
    Zato ste mi sve u ovoj noci,u ledeneoj hladnoci tudjine kao i nas Mostar...sve ste moje,moja tuga,moje nade,moja beznadja,moje osamljenosti i sjecanja,moje radosti,ljubavi i ubjedjenja i hrabrost...
    Dragi rodjeni,Vi sto ostadoste u nasem Mostaru,ne zaboravite nas posijane po svijetu,cuvajte nas uvijek takve kakvi jesmo,kakve nas pamtite,kada vam je tesko,okrenite se oko sebe,naci cete nas u sapatu vjetra,u odsjaju sunca,na Neretvi,u djecijem osmijehu i tisini koja vas cuva...uz Vas smo...Neznam koje stihove da napisem,koje rijeci da Vam posaljem,kada znam da za nas nebo vise nece biti dovoljno plavo,a ptice nikada vise nece biti dovoljno raspjevane...
    Umijem samo da sacuvam sjecanja...samo se jos cuje tiho kapanje...ne znam da li to kaplje voda sa krovova ili suza u meni...Znam da ste mi nepremostivo daleko i u meni neka strepnja da cu vas opet vidjeti ili zagrliti u stvarnosti.Budjenje mi donosi tugu i neprebolnu nostalgiju...
    Sve me ovo vraca u zivot kojeg vise nema,u vrijeme crvenih ruza...nas grad obasjan suncem u svoj svojoj svijetlosti...lijep...kao goblen...miris behara i cvijeca se siri,opija dusu i galebovi su tu...lete i kruze nad Titovim mostom...Iz tasna i kesa vadimo hljeb,hranimo ih,dok oni zadovoljno klikcu,kao da nam zahvaljuju...Sa obliznje terase cuje se pjesma...i zivot nam je tekao kao pjesma,voljeli smo ga u svakom trenutku,svakoj crvenoj ruzi,cvijetu,jutru i danu...
    Ljudska lica su sijala osmijehom od radosti i srece,smijali su se ocima u kojima je svo nebo iznad Mostara,jedino plavo nebo na svijetu koje im niko ne moze oduzeti,to nebo je uvijek iznad nas,ma gdje u svijetu bili,to nebo je u nama,ma kako nam ga komadali...Zajedno smo zivjeli,zajedno koracali kroz nase zivote,nasmijani i sretni,sa drugovima koji su nam pruzali trenutke radosti i smijeha,ljubavi i razumijevanja...I pitam se"Ko je smio da nam oduzme takvu ljepotu"
    Proslo je vrijeme crvenih ruza...I zato pamtim samo dobra vremena,plavo nebo i behar...pamtim crvene ruze i galebove i sve nas rodjene koji smo vjerovali u ljubav i ljude...Mozda cemo se ponovo sresti i zajedno koracati,opet nasmijani i sretni?Vjerujem da ce rodjeni bilo gdje da su...svi cestiti ljudi nase zemlje istrajati snagom dostojanstva i ljubavi..
    Zato ih molim da cuvaju uspomenu na one nase kojih vise nema i na nase snove...Bratska sestrinska i drugarska osjecanja su moji najdrazi suveniri,ovdje na kraju svijeta...misao koja me izjeda,je moja stalna misao...ostacemo zeljni jedni drugih.
    Sve vas cuvam u srcu i volim suzom...

    33.gif

    ___________________________________________________________________
    Prestani brinuti o tome ko te ne voli
    ko ima vise ili ko sta radi.
    Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

    10-08-2008 18:36 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Muntahta,puno te pozdravljam 10.gif

    10-08-2008 19:43 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    Muntahta Muntahta is a Female
    moforaja




    Poruka: 8353
    Location: Tamo gdje je moja dusa.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od zalik13:

      Muntahta,puno te pozdravljam 10.gif


    Zalik i Tebi lijep pozdrav iz daleka 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Prestani brinuti o tome ko te ne voli
    ko ima vise ili ko sta radi.
    Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

    10-08-2008 19:47 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
    Muntahta Muntahta is a Female
    moforaja




    Poruka: 8353
    Location: Tamo gdje je moja dusa.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od behar:

      jutro i od mene 01.gif (pardon, ovdje je vec skoro pet popodne, al nema veze) dobri den od mene 01.gif

      abraxas, ok, al' me pocinje boljeti njena bol 26.gif to je sve.

      Moj muz je tako godinama...cini mi se znam kako je. A imam jednog starog prijatelja, ljekar u penziji...u njemackoj covjek citav zivot, zna sta je nostalgija...on cesto kaze : da se nostalgija moze uhvatiti rentgenom, bila bi to velika smedja sjena na grudima....kida grudi...



      pozdrav americi 33.gif


    Behar 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Prestani brinuti o tome ko te ne voli
    ko ima vise ili ko sta radi.
    Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

    10-08-2008 19:49 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8040

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dobro jutro grade moj ....

    ....i svi oni koje volim i ne volim 33.gif

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    10-09-2008 08:55 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
    Ceznja Ceznja is a Female
    moforaja




    Poruka: 3970
    Location: Bogu iza noga

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dobro jutro, Grade svjetlosti (a nije Pariz) 01.gif

    Dobro jutro Mostarcima i svima koji Mostar vole 33.gif

    ___________________________________________________________________
    "Ovdje noci nisu tako plave, ovdje sunce nema takav sjaj, ovdje nisu takve trave, ZEMLJO MOJA..."

    10-09-2008 10:03 Ceznja is offline Pregledaj poruke od Ceznja Dodaj Ceznja u listu prijatelja
    zutaljka
    SexNepoznat

    Poruka: 1529

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Ceznja:

      Dobro jutro, Grade svjetlosti (a nije Pariz) 01.gif

      Dobro jutro Mostarcima i svima koji Mostar vole 33.gif



    Draga ceznjo stvarno si u pravu da je nas grad najsvjetliji na svijetu

    Tako je divan i suncan dan. Zelim vam svima dobar dan i lijepo raspolozenje 33.gif

    10-09-2008 12:27 zutaljka is offline Pregledaj poruke od zutaljka Dodaj zutaljka u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Ceznja:

      Dobro jutro, Grade svjetlosti (a nije Pariz) 01.gif

      Dobro jutro Mostarcima i svima koji Mostar vole 33.gif



    Ivo Andric

    Kad èovjek prenoæi u Mostaru, nije zvuk ono što ga probudi ujutru, nego svijetlost. To znam iz iskustva. Svjetlost me je doèekala pri dolasku u Mostar, pratila za vrijeme mog boravka od jutra do veèeri, a docnije, po odlasku, ostajala u meni kao glavna karakteristika moga sjeæanja na Mostar.

    Uvijek mi se èinilo da je to što sija nad ovim od prirode povlaštenim gradom, i što prožima sve u njemu, neka naroèita svjetlost, izuzetna po jaèini i kakvoæi. Uvjek sam mislio da sa njom mora da ulaze u èovjeka ljubav za život, hrabrost i vedrina, smisao za mjeru i stvaralaèki rad.

    Nikad se dovoljno nisam mogao nagledati te svjetlosti, iako sam je sretao svuda. Nje ima u osmjehu ovih ljudi i jasnim samoglasnicima njihovog govora, na licima mladiæa i djevojaka u predveèernjoj šetnji. Ona se prelama kao zlatan, nemiran odbljesak u èasi mostarske žilavke, živi kao sabijena snaga i slast u ovim breskvama i trešnjama. Ona se krije u sjenovitoj, hladnoj vodi Radobolje. Po njoj Neretva naša najsvjetlija rijeka, po njoj i sam goli krš okolnih brda ima neku stihijsku velèèinu. Ona žari iz prièa o borbi mostarskih ljudi za današnju slobodu i sija iz današnjih napora, za napredak u svim pravcima.
    Po toj svjetlosti se najbolje sjecam Mostara.

    10-09-2008 13:25 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    Muntahta Muntahta is a Female
    moforaja




    Poruka: 8353
    Location: Tamo gdje je moja dusa.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od zalik13:

          citat od Ceznja:

        Dobro jutro, Grade svjetlosti (a nije Pariz) 01.gif

        Dobro jutro Mostarcima i svima koji Mostar vole 33.gif



      Ivo Andric

      Kad èovjek prenoæi u Mostaru, nije zvuk ono što ga probudi ujutru, nego svijetlost. To znam iz iskustva. Svjetlost me je doèekala pri dolasku u Mostar, pratila za vrijeme mog boravka od jutra do veèeri, a docnije, po odlasku, ostajala u meni kao glavna karakteristika moga sjeæanja na Mostar.

      Uvijek mi se èinilo da je to što sija nad ovim od prirode povlaštenim gradom, i što prožima sve u njemu, neka naroèita svjetlost, izuzetna po jaèini i kakvoæi. Uvjek sam mislio da sa njom mora da ulaze u èovjeka ljubav za život, hrabrost i vedrina, smisao za mjeru i stvaralaèki rad.

      Nikad se dovoljno nisam mogao nagledati te svjetlosti, iako sam je sretao svuda. Nje ima u osmjehu ovih ljudi i jasnim samoglasnicima njihovog govora, na licima mladiæa i djevojaka u predveèernjoj šetnji. Ona se prelama kao zlatan, nemiran odbljesak u èasi mostarske žilavke, živi kao sabijena snaga i slast u ovim breskvama i trešnjama. Ona se krije u sjenovitoj, hladnoj vodi Radobolje. Po njoj Neretva naša najsvjetlija rijeka, po njoj i sam goli krš okolnih brda ima neku stihijsku velèèinu. Ona žari iz prièa o borbi mostarskih ljudi za današnju slobodu i sija iz današnjih napora, za napredak u svim pravcima.
      Po toj svjetlosti se najbolje sjecam Mostara.


    Zalik 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Prestani brinuti o tome ko te ne voli
    ko ima vise ili ko sta radi.
    Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

    10-09-2008 14:23 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
    Muntahta Muntahta is a Female
    moforaja




    Poruka: 8353
    Location: Tamo gdje je moja dusa.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dobro Ti jutro moj grade...ovdje je 8h i 24' ...jutro...tmurno i kisa...

    Bol duse ...ona je velika...zal za proslosti neda mi da disem...sjecanja naviru...u mislima mostarski kamen...ljubim ga kako nesto najdraze...mirisem svaku lipu u Santicevoj,sada tuznoj...grlim platane na Lenjinovom...ruke mi kratke,zao sto ih sve ne mogu obuhvatiti zajedno...pred ocima mi Neretva,modra,mirna,ponekad vizlasta...prirasla srcu mom...
    Fale mi zvona sa mostarskih crkava...okujisanje mujezina sa munare...fale mi moje komsije,dragi prijatelji...za nacije nismo znali...nisu nas tome ucili... 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Prestani brinuti o tome ko te ne voli
    ko ima vise ili ko sta radi.
    Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

    10-09-2008 14:29 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dobro jutro, Grade.
    Konaèno i ja jednom negdje prvi.
    Prvi ti pohodim danas u jutro. Èuj jutro. Radnièka klasa veæ poèela da stvara dodanu vrijednost i profit za gazdu širom dunjaluka. A ti još pospan ,Gradu moj.
    Volio bih popiti onaj napitak s Tobom, onaj crni što se dimi i crne je boje. Koji se u razvijenom svijetu u cijenovniku restorana nalazi pod imenom caffe. Ovdje to nije tako jednostavno zvati. Ime mu se mijenja od okolnosti, od ulice do ulice. Može se desiti da umjesto njega popiješ batine (degenek). Ipak ti pozdrav šaljem, Grade moj..... 33.gif

    10-10-2008 09:58 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    Muntahta Muntahta is a Female
    moforaja




    Poruka: 8353
    Location: Tamo gdje je moja dusa.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dobro Ti jutro moj Grade...ovdje 9h i 8'...jutro

    Uvijek sam tamo u Tvojoj ljepoti...nose me sjecanja...ali stvarnost...stvarnost je nesto drugo...boli do srzi...vracam se u onu Tvoju kamenu kolijevku koja me zaljulja...sve dok u meni bude bilo snage,napajati cu dusu ljepotom,mirisom,duboko ih udahnuti...i zivjeti s njima do sljedeceg susreta...sanjacu noci pune mjeseca,najljepse plavo nebo na svijetu...uzegli kamen grijace mi dusu u ovoj hladnoci tudjine...u ovom svijetu beznadja umire u meni i posljednja nada
    da cu se vratiti korijenima svojim...Zauvijek boli... 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Prestani brinuti o tome ko te ne voli
    ko ima vise ili ko sta radi.
    Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Muntahta dana 10-10-2008 u 15:29.

    10-10-2008 15:14 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dobro vam jutro ili ti dobar dan

    10-10-2008 15:29 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    dida62
    SexNepoznat

    Poruka: 1517

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dobro jutro Vam zelim svima 01.gif 33.gif

    ovdje je 9:43 ujutro i ja se sita naradila 11.gif na forumu 13.gif

    10-10-2008 15:47 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
    dida62
    SexNepoznat

    Poruka: 1517

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Muntahta 33.gif sjecaj se nasega grada sa radoscu....ja tugu osjetim u svakoj Tvojoj rijeci...nemoj, znam da Ti je tesko,vjeruj mi....uskoro ces moci pricati price o Mostaru, Neretvi, Mahali, Humu jednoj novoj mostarki 01.gif uskoro....nego nabaci osmijeh i spremaj price koje ces pricati i ne tuguj....bice bolje, kako ?... ne znam ali bice....mora... 33.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane dida62 dana 10-10-2008 u 16:00.

    10-10-2008 15:59 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
    behar behar is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1141

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Muntahta:

      Dobro Ti jutro moj Grade...ovdje 9h i 8'...jutro

      Uvijek sam tamo u Tvojoj ljepoti...nose me sjecanja...ali stvarnost...stvarnost je nesto drugo...boli do srzi...vracam se u onu Tvoju kamenu kolijevku koja me zaljulja...sve dok u meni bude bilo snage,napajati cu dusu ljepotom,mirisom,duboko ih udahnuti...i zivjeti s njima do sljedeceg susreta...sanjacu noci pune mjeseca,najljepse plavo nebo na svijetu...uzegli kamen grijace mi dusu u ovoj hladnoci tudjine...u ovom svijetu beznadja umire u meni i posljednja nada
      da cu se vratiti korijenima svojim...Zauvijek boli... 33.gif


    ma draga moja Muntahta 33.gif , jasta ces vec vratiti 01.gif

    Nekad se oduzi, nekada ne odemo kad smo planirali, ali vjeruj, bolje je i to nego ici prije vec sto se planiralo 26.gif

    Osim toga, Muntahta, ta forum je vala pravi Mostar, pravije od onog danas dole 02.gif

    setas temama i podforumima, ko da setas starim gradom, fejicevom ili ispred revije 10.gif

    neka nama foruma

    ___________________________________________________________________

      10-10-2008 16:02 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
      behar behar is a Female
      samo sto nisam




      Poruka: 1141

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od dida62:

        Muntahta 33.gif sjecaj se nasega grada sa radoscu....ja tugu osjetim u svakoj Tvojoj rijeci...nemoj, znam da Ti je tesko,vjeruj mi....uskoro ces moci pricati price o Mostaru, Neretvi, Mahali, Humu jednoj novoj mostarki 01.gif uskoro....nego nabaci osmijeh i spremaj price koje ces pricati i ne tuguj....
          bice bolje, kako ?... ne znam ali bice....mora
        ... 33.gif


      ma veliki aplauz za ovaj post 10.gif 10.gif 10.gif

      ___________________________________________________________________

        10-10-2008 16:03 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
        Stranica (28): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com