Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » **Magistrova ordinacija** 2 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (29): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3806
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

[quote]

    citat od Magistar:


Neæu o sebi. Imam razloga.

10.gif Postujem, naravno. A nisam ni pitala iz neke bolesne znatizelje, nego su mi tvoji postovi zvucali kao komentari nekog ko se stvarno razumije u materiju.
Ovo za reumatsku groznicu sam citala, dobro je da si to lijepo pojasnio, jer je najljepse kad neko uspije strucne stvari objasniti, a koristeci jednostavan jezik, bez pretjerane upotrebe pravih strucnih izraza. Mislim, ne onima kojima predajes, nego ovako, u razgovoru s rajom.
01.gif

09-26-2008 23:21 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
tweetymo tweetymo is a Female
moforaja




Poruka: 3089
Location: dvica kruzno oko hita

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

magistre svaka cast 10.gif

___________________________________________________________________
Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

09-27-2008 01:08 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Magistre, svaka cast...da otvorimo ordinaciju, a sta velis 01.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

09-27-2008 13:00 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
Mostarka83 Mostarka83 is a Female
Legally Blonde




Poruka: 3490
Location: U Cernici

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobro je da imamo nekog na forumu ko se razumije u ove stvari t.j u medicinu malo vise.

Moj sin zna cesto ufatiti tu gnojnu anginu i vecinom ode sa sirupom Ospenom. Doktorica je preporucila i vadjenje krajnika ali nekako sta ja znam, strah ufatio, ta ce bez krajnika, itd...

___________________________________________________________________
JaMojaTi.gif

09-27-2008 13:06 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
Magistar Magistar is a Male
moforaja




Poruka: 2667

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Mostarka83:

    Dobro je da imamo nekog na forumu ko se razumije u ove stvari t.j u medicinu malo vise.

    Moj sin zna cesto ufatiti tu gnojnu anginu i vecinom ode sa sirupom Ospenom. Doktorica je preporucila i vadjenje krajnika ali nekako sta ja znam, strah ufatio, ta ce bez krajnika, itd...


Samo prije svake odluke za adenoktomiju treba razmisliti. Ne kažeš kolijko ti djete ima godina. To je veoma bitno.
Evo pobrojaæu ti imperativne indikacije za zahvat.
-svaka tonzilogena komplikacija, a napose peritonzilarni apsces
-žarište u krajniku (fokaloza), pa èak i sama sumnja na žarište, ako su u pitanju nefritisi ili reutska groznica, upala zglobova i sl.,
-povišene vrijednosti antistreptolizinskog titra (AST) u bolesnika s èestim upalama krajnika i gnojem u kriptama, jer to govori u prilog dotadašnjim susretima s ²-hemolitièkim streptokokom;
-uèestale teške angine, pogotovo ako se na vratu pipaju poveæani, bolni i tvrdi èvorovi, jer oni upuæuju na slom tonzilarne obrane i prodor infekcije do druge linije obrane ne vratu
-takva hipertrofija limfatièkog prstena (skr. HAL) koja uzrokuje stalno disanje na usta, posebno ako anamneza upuæuje na recidive upale srednjeg uha i
-tumori krajnika.

Osnovno je pitanje treba li i kada uèiniti tonzilektomiju (kirurško odstranjivanje nepèanih krajnika)? Odgovor je na to pitanje: ako je od krajnika više štete za organizam nego koristi, valja ih žrtvovati. Teškoæa je u procjeni te štetnosti, odnosno koristi, jer pri tome treba uzeti u obzir velik broj raznolikih èinjenica.
I još nešto.
Heteroanamneza, koju daju roditelji, èesto je nepouzdana ili preuvelièana zbog želje roditelja da njihovo dijete bude operirano ili zato što su i oni bili operirani ili zbog toga što misle da æe na taj naèin dijete imati manje zdravstvenih problema za vrijeme boravka u vrtiæu ili u školi. Potrebno je znati, da tonzilektomija osim korisnih može imati ii štetne uèinke, posebice u djece koja su sklona akutnim infekcijama gornjih dišnih i probavnih puteva, kao i kod bolesnika koji boluju od nekog tipa alergije

___________________________________________________________________

    09-27-2008 13:44 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3806
    Location: Svizzera

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Magistre, meni je pedijatar mog sina rekao da ce ga operisati kad bude imao 3-4 angine u toku godine i tako je i bilo.
    Nakon operacije krajnika, moje se dijete preporodilo i poceo prvi put u zivotu da jede normalno i sa apetitom.
    Proslo je od tada 10 godina, nikakvih problema, izgleda da ima i jak imunoloski sistem, jer se skoro nikad ne razboli, ni najobicniju gripu da dobije.
    Dakle, ja se slazem da, ukoliko krajnici ne vrse funkciju koju bi trebali, nego stete, onda ih u svakom slucaju treba odstraniti. Moje je iskustvo pozitivno, mozda ima i onih koji su imali i negativna iskustva, to ne znam, vjerovatno je to onda posljedica bas toga sto govoris: Zelja da se krajnici odstrane po svaku cijenu i tako se rijesiti problema.
    U mnogim slucajevima pogresno.

    09-27-2008 14:00 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    Kutljaca Kutljaca is a Female
    Kuharica ipo




    Poruka: 6617
    Location: V.I.P

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kada se gnojne angine ne lijece adekvatno i do kraja, moze da dodje do pojave apscesa grla. Apsces je veoma opasan. Ukoliko se ne lijeci na vrijeme cesto zna da bude fatalan po covjeka.
    Ljekari propisu KLAVOCIN koji je previse jak. I to je to, u veicni slucajeva ne zele do kraja da se potrude.
    Znam o medicini puno toga, ali nemam sad vremena 35.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________
    simply the best

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Kutljaca dana 09-27-2008 u 14:05.

    09-27-2008 14:04 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3806
    Location: Svizzera

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nego, Djemila, sto se tice ove teme, bilo bi idealno da se promijeni naslov u "Magistar odgovara", ili tako nesto,naravno, ukoliko se Magistar slaze, pa da je stavite kao stalnu temu, ono da se tema ne prekida, nego da je ordinacija 02.gif vazda otvorena.
    I da, naravno, budu zabranjeni offovi, tako da tema ne imadne 300 strana, a da se samo na prvih 10 pise o bolestima.
    To je samo moja ideja, pa vi vidite sa magistrom, mislim da ne bi bilo lose, ako covjek ima zivaca i vremena za tako nesto.

    09-27-2008 14:05 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    Mostarka83 Mostarka83 is a Female
    Legally Blonde




    Poruka: 3490
    Location: U Cernici

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Magistar:

          citat od Mostarka83:

        Dobro je da imamo nekog na forumu ko se razumije u ove stvari t.j u medicinu malo vise.

        Moj sin zna cesto ufatiti tu gnojnu anginu i vecinom ode sa sirupom Ospenom. Doktorica je preporucila i vadjenje krajnika ali nekako sta ja znam, strah ufatio, ta ce bez krajnika, itd...


      Samo prije svake odluke za adenoktomiju treba razmisliti. Ne kažeš kolijko ti djete ima godina. To je veoma bitno.
      Evo pobrojaæu ti imperativne indikacije za zahvat.
      -svaka tonzilogena komplikacija, a napose peritonzilarni apsces
      -žarište u krajniku (fokaloza), pa èak i sama sumnja na žarište, ako su u pitanju nefritisi ili reutska groznica, upala zglobova i sl.,
      -povišene vrijednosti antistreptolizinskog titra (AST) u bolesnika s èestim upalama krajnika i gnojem u kriptama, jer to govori u prilog dotadašnjim susretima s ²-hemolitièkim streptokokom;
      -uèestale teške angine, pogotovo ako se na vratu pipaju poveæani, bolni i tvrdi èvorovi, jer oni upuæuju na slom tonzilarne obrane i prodor infekcije do druge linije obrane ne vratu
      -takva hipertrofija limfatièkog prstena (skr. HAL) koja uzrokuje stalno disanje na usta, posebno ako anamneza upuæuje na recidive upale srednjeg uha i
      -tumori krajnika.

      Osnovno je pitanje treba li i kada uèiniti tonzilektomiju (kirurško odstranjivanje nepèanih krajnika)? Odgovor je na to pitanje: ako je od krajnika više štete za organizam nego koristi, valja ih žrtvovati. Teškoæa je u procjeni te štetnosti, odnosno koristi, jer pri tome treba uzeti u obzir velik broj raznolikih èinjenica.
      I još nešto.
      Heteroanamneza, koju daju roditelji, èesto je nepouzdana ili preuvelièana zbog želje roditelja da njihovo dijete bude operirano ili zato što su i oni bili operirani ili zbog toga što misle da æe na taj naèin dijete imati manje zdravstvenih problema za vrijeme boravka u vrtiæu ili u školi. Potrebno je znati, da tonzilektomija osim korisnih može imati ii štetne uèinke, posebice u djece koja su sklona akutnim infekcijama gornjih dišnih i probavnih puteva, kao i kod bolesnika koji boluju od nekog tipa alergije


    Sada ima 4 i po godine, a to nam je rekla kada je poceo sa gnojnim anginama, to znaci kada je imao oko 2-3 godine, sada na 4 godine hvala bogu nije imao nista, ali evo kako sto pocinje zima, poceo je sa grlom, kasljanjem, i naravno ide u vrtic, s tome ja mislim vise djece vise bolesti, jedno ufati, i vecina ufate.
    Mene je samo strah neznam jesam li u pravu, a cujem i druge majke govore da cim izvadi krajnike sve ide na pluca?
    Rijesili smo da vidimo kako ce proci ova godina jer je prosla bila bolja, pa ako opet ima problema sa krajnicima, nista drugom nam ne ostaje nego ih vaditi.

    ___________________________________________________________________
    JaMojaTi.gif

    09-27-2008 14:09 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
    Kutljaca Kutljaca is a Female
    Kuharica ipo




    Poruka: 6617
    Location: V.I.P

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    super ideja.
    treba li knjizica biti ovjerena da bi se uslo u ordinaciju14.gif

    ___________________________________________________________________
    simply the best

    09-27-2008 14:09 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
    Mostarka83 Mostarka83 is a Female
    Legally Blonde




    Poruka: 3490
    Location: U Cernici

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od cheri:

      Nego, Djemila, sto se tice ove teme, bilo bi idealno da se promijeni naslov u "Magistar odgovara", ili tako nesto,naravno, ukoliko se Magistar slaze, pa da je stavite kao stalnu temu, ono da se tema ne prekida, nego da je ordinacija 02.gif vazda otvorena.
      I da, naravno, budu zabranjeni offovi, tako da tema ne imadne 300 strana, a da se samo na prvih 10 pise o bolestima.
      To je samo moja ideja, pa vi vidite sa magistrom, mislim da ne bi bilo lose, ako covjek ima zivaca i vremena za tako nesto.


    Slazem se 10.gif Lijepo je imati po koji savjet

    ___________________________________________________________________
    JaMojaTi.gif

    09-27-2008 14:10 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
    Magistar Magistar is a Male
    moforaja




    Poruka: 2667

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od cheri:

      Nego, Djemila, sto se tice ove teme, bilo bi idealno da se promijeni naslov u "Magistar odgovara", ili tako nesto,naravno, ukoliko se Magistar slaze, pa da je stavite kao stalnu temu, ono da se tema ne prekida, nego da je ordinacija 02.gif vazda otvorena.
      I da, naravno, budu zabranjeni offovi, tako da tema ne imadne 300 strana, a da se samo na prvih 10 pise o bolestima.
      To je samo moja ideja, pa vi vidite sa magistrom, mislim da ne bi bilo lose, ako covjek ima zivaca i vremena za tako nesto.


    Ja se slažem.
    A pro pro tvoga sina. Rekoh ti da operacija može otkloniti sve tegobe u djece, ali joj ne treba pristupati brzopleto. Tvoje dijete je klasièan primjer opravdanosti adenoktomije.

    ___________________________________________________________________

      09-27-2008 14:10 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
      Kutljaca Kutljaca is a Female
      Kuharica ipo




      Poruka: 6617
      Location: V.I.P

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      magistre, zar ti ne bi trebao znati da krajnici stite pluca, i da su upravo isti prviodbrambeni mehanizam u grlu...

      ___________________________________________________________________
      simply the best

      09-27-2008 14:12 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3806
      Location: Svizzera

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Kutljaca:

        magistre, zar ti ne bi trebao znati da krajnici stite pluca, i da su upravo isti prviodbrambeni mehanizam u grlu...

      Stite, ako su zdravi.
      P.s. Kakva knjizica, ordinacija je privatna, samo ponesi para 02.gif

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cheri dana 09-27-2008 u 14:15.

      09-27-2008 14:14 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      Mostarka83 Mostarka83 is a Female
      Legally Blonde




      Poruka: 3490
      Location: U Cernici

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Kutljaca to su i meni govorili ljudi, pa zato i pitam, jer mi je jos ta dilema nejasna.

      A Magistar je po struci samo pedijatar, ili zna i opsirnije?

      ___________________________________________________________________
      JaMojaTi.gif

      09-27-2008 14:15 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
      Magistar Magistar is a Male
      moforaja




      Poruka: 2667

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Kutljaèa:
      ''Ljekari propisu KLAVOCIN koji je previse jak. I to je to, u veicni slucajeva ne zele do kraja da se potrude''

      Greška!!! Klavocin uoæe nije jak, kako to ljudi smatraju.
      On je u stvari dobri stari amoxicillin (Amoxill) uz dodatak Klavulinske kiseline.
      Nažalost, lijek koji se preèesto daje (nemoralan pritisak akvizitera iz farmaceutskih kuæa) i kojem vrijeme lagano istièe, zbog pojave rezistencije u veæine gram pozitivnih bakterija.

      ___________________________________________________________________

        09-27-2008 14:16 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
        Magistar Magistar is a Male
        moforaja




        Poruka: 2667

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Mostarka83:

          Kutljaca to su i meni govorili ljudi, pa zato i pitam, jer mi je jos ta dilema nejasna.

          A Magistar je po struci samo pedijatar, ili zna i opsirnije?


        Kakav pedijatar??
        Javno zdravstvo i zdravstvena njega.
        Znaèi sve dolazi u obzir.

        ___________________________________________________________________

          09-27-2008 14:17 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
          Kutljaca Kutljaca is a Female
          Kuharica ipo




          Poruka: 6617
          Location: V.I.P

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Magistar:

            Kutljaèa:
            ''Ljekari propisu KLAVOCIN koji je previse jak. I to je to, u veicni slucajeva ne zele do kraja da se potrude''

            Greška!!! Klavocin uoæe nije jak, kako to ljudi smatraju.
            On je u stvari dobri stari amoxicillin (Amoxill) uz dodatak Klavulinske kiseline.
            Nažalost, lijek koji se preèesto daje (nemoralan pritisak akvizitera iz farmaceutskih kuæa) i kojem vrijeme lagano istièe, zbog pojave rezistencije u veæine gram pozitivnih bakterija.


          ma mislila sam na miligramazu
          znam ja veoma dobro da je zamjena za amoxicilin, mada sada u slobodnoj prodaji ima i amoxill

          ___________________________________________________________________
          simply the best

          09-27-2008 14:18 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
          Kutljaca Kutljaca is a Female
          Kuharica ipo




          Poruka: 6617
          Location: V.I.P

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Magistar:

                citat od Mostarka83:

              Kutljaca to su i meni govorili ljudi, pa zato i pitam, jer mi je jos ta dilema nejasna.

              A Magistar je po struci samo pedijatar, ili zna i opsirnije?


            Kakav pedijatar??
            Javno zdravstvo i zdravstvena njega.
            Znaèi sve dolazi u obzir.


          mislis ljekar opste prakse 11.gif

          ___________________________________________________________________
          simply the best

          09-27-2008 14:18 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
          Mostarka83 Mostarka83 is a Female
          Legally Blonde




          Poruka: 3490
          Location: U Cernici

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Magistar:

                citat od Mostarka83:

              Kutljaca to su i meni govorili ljudi, pa zato i pitam, jer mi je jos ta dilema nejasna.

              A Magistar je po struci samo pedijatar, ili zna i opsirnije?


            Kakav pedijatar??
            Javno zdravstvo i zdravstvena njega.
            Znaèi sve dolazi u obzir.


          Eh ja imam jedno pitanje nije za foruma, u vezi ginekologije, pa rekoh mogul da upitam na PP18.gif

          ___________________________________________________________________
          JaMojaTi.gif

          09-27-2008 14:19 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
          Stranica (29): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com