Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » **Magistrova ordinacija** 2 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (29): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Magistar Magistar is a Male
moforaja




Poruka: 2667

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Kutljaca:

        citat od Magistar:

      Kutljaèa:
      ''Ljekari propisu KLAVOCIN koji je previse jak. I to je to, u veicni slucajeva ne zele do kraja da se potrude''

      Greška!!! Klavocin uoæe nije jak, kako to ljudi smatraju.
      On je u stvari dobri stari amoxicillin (Amoxill) uz dodatak Klavulinske kiseline.
      Nažalost, lijek koji se preèesto daje (nemoralan pritisak akvizitera iz farmaceutskih kuæa) i kojem vrijeme lagano istièe, zbog pojave rezistencije u veæine gram pozitivnih bakterija.


    ma mislila sam na miligramazu
    znam ja veoma dobro da je zamjena za amoxicilin, mada sada u slobodnoj prodaji ima i amoxill


Ne kontam. Kakve veze ima miligraža s jaèinom lijeka? Onda govorimo o pojmu doze.

___________________________________________________________________

    09-27-2008 14:19 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
    Magistar Magistar is a Male
    moforaja




    Poruka: 2667

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Mostarka83:

          citat od Magistar:

            citat od Mostarka83:

          Kutljaca to su i meni govorili ljudi, pa zato i pitam, jer mi je jos ta dilema nejasna.

          A Magistar je po struci samo pedijatar, ili zna i opsirnije?


        Kakav pedijatar??
        Javno zdravstvo i zdravstvena njega.
        Znaèi sve dolazi u obzir.


      Eh ja imam jedno pitanje nije za foruma, u vezi ginekologije, pa rekoh mogul da upitam na PP18.gif


    Gdje me naðe, moja omiljena disciplina.
    Ozbiljno: može, pitaj na PP.

    ___________________________________________________________________

      09-27-2008 14:20 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
      Magistar Magistar is a Male
      moforaja




      Poruka: 2667

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Kutljaca:

            citat od Magistar:

              citat od Mostarka83:

            Kutljaca to su i meni govorili ljudi, pa zato i pitam, jer mi je jos ta dilema nejasna.

            A Magistar je po struci samo pedijatar, ili zna i opsirnije?


          Kakav pedijatar??
          Javno zdravstvo i zdravstvena njega.
          Znaèi sve dolazi u obzir.


        mislis ljekar opste prakse 11.gif


      Ne živote. Malèice školovaniji.

      ___________________________________________________________________

        09-27-2008 14:21 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
        Kutljaca Kutljaca is a Female
        Kuharica ipo




        Poruka: 6617
        Location: V.I.P

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Pa Klavocin ima 625 mg , propisuju ga cesto kod akutnog sinusitisa, tonzilitisa, akutni bronhitis,, cak i kod infeksije kostiju i zglobova, kao i kod dentnih infekcija. Jak jeste, ne mozes reci da nije. Inace se piju po dvije na dan. I striktno se treba pridrzavati upustva na kojem pise da se Klavocin u kombinaciji sa drugim ljekovima koristi onda kada se posavjetuje sa farmaceutom.

        ___________________________________________________________________
        simply the best

        09-27-2008 14:25 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
        bosonoga bosonoga is a Female
        lela




        Poruka: 2804
        Location: daleka polja

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        sto ti magistre ne bi otvorio jednu temu , na zdravlju
        mi pitamo , ti odgovaras..ozbiljno ...ne bi bilo lose
        licno imam povisen pritisak na bazi stresa ...i povisene trigliceride

        ___________________________________________________________________
        ^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

        09-27-2008 14:26 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
        Mostarka83 Mostarka83 is a Female
        Legally Blonde




        Poruka: 3490
        Location: U Cernici

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Magistre, trebas dozvoliti da primas privatne poruke, jer ja sam probala, ali kaze da ne dozvoljavas . Ima tamo neko dugme ja mislim.

        ___________________________________________________________________
        JaMojaTi.gif

        09-27-2008 14:27 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
        Magistar Magistar is a Male
        moforaja




        Poruka: 2667

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Kutljaca:

          Pa Klavocin ima 625 mg , propisuju ga cesto kod akutnog sinusitisa, tonzilitisa, akutni bronhitis,, cak i kod infeksije kostiju i zglobova, kao i kod dentnih infekcija. Jak jeste, ne mozes reci da nije. Inace se piju po dvije na dan. I striktno se treba pridrzavati upustva na kojem pise da se Klavocin u kombinaciji sa drugim ljekovima koristi onda kada se posavjetuje sa farmaceutom.


        Moram ti pojasniti.
        Uzeæemo na primjer taj Klavocin. Dobro si rekla, ima èak i tableta doze 1gr, pa i 1,5gr.
        Što to znaèi. DA NIJE JAK.
        Zamisli što bi bilo kada bi proizvodili recimo Vibramicin (ili Doxyciklin, Hiramicin i kako mu sve još ne tepaju) od 650 mg ili ne dao bog 1gr. Ne bi èovjek ni preživio to lijeèenje.
        Da ti pojasnim, navedeni ljek se proizvodi u dozama tbl. 50mg ili 100 mg. Ne u veæim.
        Brkaš pojmove. Bitan je uèinak. 0,005 mg nikotina dato izravno u krvotok, ubija odraslog èovjeka nakon 10-15 minuta.

        ___________________________________________________________________

          09-27-2008 14:31 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
          Magistar Magistar is a Male
          moforaja




          Poruka: 2667

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Mostarka83:

            Magistre, trebas dozvoliti da primas privatne poruke, jer ja sam probala, ali kaze da ne dozvoljavas . Ima tamo neko dugme ja mislim.


          sorry. Ja bio zabranio. Sad æu otkloniti.

          ___________________________________________________________________

            09-27-2008 14:32 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
            bosonoga bosonoga is a Female
            lela




            Poruka: 2804
            Location: daleka polja

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od bosonoga:

              sto ti magistre ne bi otvorio jednu temu , na zdravlju
              mi pitamo , ti odgovaras..ozbiljno ...ne bi bilo lose
              licno imam povisen pritisak na bazi stresa ...i povisene trigliceride


            da sebe citiram i direktno upitam
            posto uz povisen pritisak ( koji je i genetski , jer tata i mama imaju oboje povisen pritisak)
            imam i tahikrdiju , pijem Atenolol od 50 mg ...pritisak im ipak varira
            da li bi uz Atenolol trebala piti jos neke tablete ??

            ___________________________________________________________________
            ^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

            09-27-2008 14:35 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
            Magistar Magistar is a Male
            moforaja




            Poruka: 2667

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od bosonoga:

              sto ti magistre ne bi otvorio jednu temu , na zdravlju
              mi pitamo , ti odgovaras..ozbiljno ...ne bi bilo lose
              licno imam povisen pritisak na bazi stresa ...i povisene trigliceride


            Imaš povišen tlak na bazi stresa. Zar još daju takve dijagnoze ljudima. To se zove esencijalna hipertenzija, nepoznata uzroka. I gotovo 50% ljudi boluje u nje ulaskom u šestu deceniju života i broj uèestalosti rarte sukladno starijoj dobi ljudi.
            Za trigliceride. Ne znam kojih si godina. Ne znam da li si probala dijetom. Ne znam da li si uzimala štogod od statina (Simvastatin, Sortis, Atrovastatin, Tulip i sl.).
            Za poèetak. Ako pušiš, bacaj to. Duhanski nikotin je jedan od najveæih katalizatora stvaranja ateroskleroze u kombinaciji s visokim tlakom i hipertrigliceridemijom.Po porocjenama, gotovo trostruko ubrzava proces, koji je doduše neumitan kod ljudi i koji poèinje samim roðenjem.

            ___________________________________________________________________

              09-27-2008 14:41 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
              Magistar Magistar is a Male
              moforaja




              Poruka: 2667

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Atenolol - klasièan ženski lijek. Beta-bloker (slièan Metoprololu i dr.)
              Sad æu ti pojasniti bez Gugla (da oprosti Kutljaèa)
              Njegova prvenstvena uloga NIJE obaranje tlaka. On smanjuje kontraktilnost srca (da narodnim izrazom kažem-umiruje ga, ne dopušta ulaske u aritmiju). I još nešto bitno-smanjuje potrebu miokarda za kisikom. Ali umanjujuæi kontraktilnost srca, donekle i smanjuje srèani tlak.
              Reci mi koliki ti je tlak?

              ___________________________________________________________________

                09-27-2008 14:45 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
                Kutljaca Kutljaca is a Female
                Kuharica ipo




                Poruka: 6617
                Location: V.I.P

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  http://www.healthbosnia.com/lijeci/atenolol.htm

                ___________________________________________________________________
                simply the best

                09-27-2008 14:47 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
                Mostarka83 Mostarka83 is a Female
                Legally Blonde




                Poruka: 3490
                Location: U Cernici

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Magistar, eto ja sam poslala, pa kad imas vremena odgovori.

                ___________________________________________________________________
                JaMojaTi.gif

                09-27-2008 14:47 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
                bosonoga bosonoga is a Female
                lela




                Poruka: 2804
                Location: daleka polja

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od Magistar:

                      citat od bosonoga:

                    sto ti magistre ne bi otvorio jednu temu , na zdravlju
                    mi pitamo , ti odgovaras..ozbiljno ...ne bi bilo lose
                    licno imam povisen pritisak na bazi stresa ...i povisene trigliceride


                  Imaš povišen tlak na bazi stresa. Zar još daju takve dijagnoze ljudima. To se zove esencijalna hipertenzija, nepoznata uzroka. I gotovo 50% ljudi boluje u nje ulaskom u šestu deceniju života i broj uèestalosti rarte sukladno starijoj dobi ljudi.
                  Za trigliceride. Ne znam kojih si godina. Ne znam da li si probala dijetom. Ne znam da li si uzimala štogod od statina (Simvastatin, Sortis, Atrovastatin, Tulip i sl.).
                  Za poèetak. Ako pušiš, bacaj to. Duhanski nikotin je jedan od najveæih katalizatora stvaranja ateroskleroze u kombinaciji s visokim tlakom i hipertrigliceridemijom.Po porocjenama, gotovo trostruko ubrzava proces, koji je doduše neumitan kod ljudi i koji poèinje samim roðenjem.


                hvala puno na odgovoru

                da, dali su mi takvu dijagnozu , ovdje u svedskoj , vezano za pritisak i upocetku sam pila tablete Accupru ...medjutim, efekat je bio nikakav ...Atenolol je daleko bolji , bar vezano za tahikardiju
                imam ja jos do seste decenije 02.gif
                strastveni sam pusac ...i znam da bih prvo trebala prestati pusiti ...
                trigliceridi su bili na granici i nisam dobila tablete , mada je bilo govora o Simvastatinu
                nisam drzala specijalnu dijetu , ali sam izbacila iz ishrane sve sto je masno i jedem proizvode sa 1,5 % masnoce . sir koji obozavam , svela sam na minimum ..uglavnom pazim na ishranu
                u zadnju godinu ipo smrsala sam 7 kg ...sve bez specijalne dijete
                uzimam redovno Omegu -3 ...
                veliki problem je sto ne mogu da se oslobodim cigareta

                ___________________________________________________________________
                ^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

                09-27-2008 14:53 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
                bosonoga bosonoga is a Female
                lela




                Poruka: 2804
                Location: daleka polja

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od Magistar:

                  Atenolol - klasièan ženski lijek. Beta-bloker (slièan Metoprololu i dr.)
                  Sad æu ti pojasniti bez Gugla (da oprosti Kutljaèa)
                  Njegova prvenstvena uloga NIJE obaranje tlaka. On smanjuje kontraktilnost srca (da narodnim izrazom kažem-umiruje ga, ne dopušta ulaske u aritmiju). I još nešto bitno-smanjuje potrebu miokarda za kisikom. Ali umanjujuæi kontraktilnost srca, donekle i smanjuje srèani tlak.
                  Reci mi koliki ti je tlak?


                Upravo tako , sto se tice atenolola 10.gif
                150 / 85 -90
                problem je uvijek sa donjim tlakom koji zna biti i 100
                imam kuci tlakomjer ..izmjerim kada osjetim da nesto nije u redu u organizmu

                ___________________________________________________________________
                ^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

                09-27-2008 14:58 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
                Magistar Magistar is a Male
                moforaja




                Poruka: 2667

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od bosonoga:

                      citat od Magistar:

                    Atenolol - klasièan ženski lijek. Beta-bloker (slièan Metoprololu i dr.)
                    Sad æu ti pojasniti bez Gugla (da oprosti Kutljaèa)
                    Njegova prvenstvena uloga NIJE obaranje tlaka. On smanjuje kontraktilnost srca (da narodnim izrazom kažem-umiruje ga, ne dopušta ulaske u aritmiju). I još nešto bitno-smanjuje potrebu miokarda za kisikom. Ali umanjujuæi kontraktilnost srca, donekle i smanjuje srèani tlak.
                    Reci mi koliki ti je tlak?


                  Upravo tako , sto se tice atenolola 10.gif
                  150 / 85 -90
                  problem je uvijek sa donjim tlakom koji zna biti i 100
                  imam kuci tlakomjer ..izmjerim kada osjetim da nesto nije u redu u organizmu


                Hm. Puno pitanja.
                1. Oni tamo imaju drugaèiji pristup u obiteljskoj medicini. Upravo taj Simvastatin je lijek izbora kod povišenih lipida. Probaj i dalje s dijetom, a ako ne ide nabavi ga ovdje da imaš cijele godine. Lijek je potpuno neškodljiv i bez nuspojava. Moraš znati da samo 40%masnoæa u krvi dolazi hranom a 60% su produkt metabolizma jetre. Medicina još nije rješila taj problem vezan uz funkciju jetre. Znaèi, nekad i dijeta nije od pomoæi.
                2. Ako ti donji tlak prelazi 90, vrijeme ti je da uvedeš neki ACE hamer.( npr. Iruzid, lizinopril, Irumed, Olivin, iruzid H, ili tako nešto). normalno EKG prije toga. Nije ti dovoljan samo ATENOLOL. Dijastolni tlak veæi od 90 govori u prilog volumnog optereæenja (narodski reæeno-višak vode u krvi). Da se lako regulirati, ali uz dodatak od nekog ACE hamera. Ne boj se nisi ti još za Lasixa.
                Reæi æu ti iskreno: masa ljudi odozgor doðe i ovdje se pregledavaju. I dale mislim da je naše zdravstvo, neka govori kov god hoæe, humanije nego ono gore.

                ___________________________________________________________________

                  broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Magistar dana 09-27-2008 u 15:11.

                  09-27-2008 15:08 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
                  bosonoga bosonoga is a Female
                  lela




                  Poruka: 2804
                  Location: daleka polja

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Hvala ti na iscrpnom odgovoru. Ovdje isto prepisuju Simvastatin, tako da mi je dostupan.
                  Po ovome do sada , nije jos potrebno.
                  Iskreno cu ti reci , da potpuno dijelim tvoje misljenje o zdravstvu na nasim prostorima i ovdje. Ponekad u ljutnji kazem , kao da imam posla sa drvosjecama , a ne ljekarima. I sama radim u zdravstvu, ali sam nezadovoljna njihovim pristupom, pacijentu. Ponekad dodjem u konflikt na poslu, jer se drzim nekih svojih principa i onoga sto sam naucila. Primjer: pacijentu sa parkinsovom bolescu , daju da popije madopark sa mlijekom , nasto ja zestoko reagujem. To je samo mali primjer . Ne bih da te gnjavim sa tim.
                  Svake godine izvrsim generalni pregled u Mostaru kod poznatog interniste dr. Milenka Bevande. Tom covjeku vjerujem puno. Pored toga sto mislim da je izvrstan ljekar , cijenim ga kao covjeka . Prosle godine sam donijela njegove nalaze i "natjerala" mog ljekara da ih uzme u zurnal , sto oni nerdao cine. Ali eto uspjela sam izbjeci ponovne preglede 01.gif

                  Hvala jos jednom . Mozda se desi da te jos koji put priupitam nesto 01.gif

                  ___________________________________________________________________
                  ^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

                  09-27-2008 15:39 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
                  djemila djemila is a Female
                  Naj-Moder 2008




                  Poruka: 11483
                  Location: Mostar

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Obzirom da je Magistar ponudio da pomaze, tj. da odgovara raji na pitanja ,

                  preimenovala sam temu u" Magistrova ordinacija"



                  Molim vas da ovu temu drzimo cistu, jer je otvorena za tu svrhu


                  hvala!

                  ___________________________________________________________________
                  Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

                  09-27-2008 23:30 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
                  djemila djemila is a Female
                  Naj-Moder 2008




                  Poruka: 11483
                  Location: Mostar

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Ocistila sam postove koji su suvisni na ovoj temi

                  ___________________________________________________________________
                  Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

                  09-28-2008 00:01 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
                  cheri cheri is a Female
                  moder u peMziji




                  Poruka: 3810
                  Location: Svizzera

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Magistre, jedno pitanje, radi se o jednom djetetu koje je u Mostaru, a pati od hronicnog bronhitisa.
                  Stanje se malo pogorsalo u zadnje vrijeme, juce je bio kod doktora, pa je doktor rekao da je u pred-astmaticnom stanju. Htjela sam te pitati je li za dijagnozu, a samim tim i za izbor terapije, neophodan spirometar, i, ako jest, znas li gdje u Mostaru moze da se uradi taj nalaz.
                  Hvala ti.

                  09-28-2008 12:20 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
                  Stranica (29): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com