Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » **Magistrova ordinacija** 2 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (29): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Magistar Magistar is a Male
moforaja




Poruka: 2667

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od cheri:

    Magistre, samo jos ovo za ovog malog sto ide na inhalacije. Je li vrijedi jos ono sto si bio napisao za doktoricu Grle, ja mislim da ce ga odvesti kod nje?
    Ne znam je li ona pneumolog, ali po reakcijama par osoba kad sam je spomenula, vidim da ima dobru reputaciju.


Svakako odvesti. Bez odlaganja.
Ona æe razluèiti da li se radi o poèetnim simptomima nastajanja astme ili se radi o nekoj alergijskoj manifestaciji u djeteta, uzrokovanoj nekim inhalacijskim alergenima u djetetovoj neposrednoj životnoj okolini.

___________________________________________________________________

    09-29-2008 16:36 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3810
    Location: Svizzera

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Hvala puno 10.gif

    09-29-2008 16:39 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    Mostarka83 Mostarka83 is a Female
    Legally Blonde




    Poruka: 3490
    Location: U Cernici

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Moj muz je prije neki dan provjeravao krv i danas je bio da mu doktorica pregleda rezultate.
    Nalazi su mu bili na tome da su mu enzimi ( sta su ustvari ti enzimi )povecani , pri cemu mu je prepisala B kompleks 3x1, a isto tako i secer mu je bio na granici.

    Ako moze objasnjenje za te enzime i sta da se radi secer da mu ne predje tu granicu.

    ___________________________________________________________________
    JaMojaTi.gif

    10-07-2008 21:13 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
    R2-D2 R2-D2 is a Male
    BUKACHAAAAA


    Poruka: 5594
    Location: La La Land

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pretezno kad se radi krv kad ti kaze da su enzimi poremeceni onda se misli na test dzigice jetrice..
    Enzimi su ti proteini koje tjelo proizvodi da bi se ubrzala "specificna" hemiska rekacija u tjelu..Tjelo prozvodi kamaru tih enzima..trebate pitati doktora da vam "prevede " te enzime...
    Jedan od testova koji se rade su LIPASE testovi...koji mjere kolicine enzima u krvi.Visoke kolicine mogu biti nadjene kada je pankreas ostecen ili kad se tuba koje idu od pankreasa prema malome crijevu blokiraju..

    Pankreas je taj koji proizvodi enzime za stomak i pretvaranje hrane...a najveca mu je uloga ta sto proizvodi insulin koji regulise secer u krvi..

    Ja sam bas neki dan radio te testove...i ovako bi recimo trebali biti rezultati...(u nasim ovamo mjerama)..

    Component Your Value Standard Range
    LIPASE 16 16-63 U/L

    nadam se da ce mi magistar oprostiti sto se plekam u njegovu temu (dok je na odsustvu)..

    ___________________________________________________________________
    I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
    Sha-Shi is my name..and off course,

      I do piss excellence in the morning..

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane R2-D2 dana 10-07-2008 u 21:42.

    10-07-2008 21:39 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
    Mostarka83 Mostarka83 is a Female
    Legally Blonde




    Poruka: 3490
    Location: U Cernici

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Posto nije tu, sutra cu imati podatke sa testa krvi, sad neznam bas previse u ciframa.

    A za secer? Kako da ne predje granicu, mislim neka posebna ishrana..itd..

    Hvala ti R2 za pojasnjenje, ja se puno ne razumijem zato sam i pitala, sad si mi malo jasnije pojasnio sta su ustvari ti enzimi.

    ___________________________________________________________________
    JaMojaTi.gif

    10-07-2008 22:49 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
    R2-D2 R2-D2 is a Male
    BUKACHAAAAA


    Poruka: 5594
    Location: La La Land

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pitaj ti to svoga/muzevoga doktora kako i sta,glede sprecavanja prelaska granice secera i nek vam on to sve fino protabiri kao sto mu je i red.
    Nek je s'hajrom i nadam se da je sve u'red..
    10.gif 10.gif

    ___________________________________________________________________
    I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
    Sha-Shi is my name..and off course,

      I do piss excellence in the morning..

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane R2-D2 dana 10-07-2008 u 22:56.

    10-07-2008 22:55 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
    Mostarka83 Mostarka83 is a Female
    Legally Blonde




    Poruka: 3490
    Location: U Cernici

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    I ja se nadam, zato me i hvaca panika, hebiga secer je to nije zafrkancija....

    Hvala puno... 33.gif

    ___________________________________________________________________
    JaMojaTi.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Mostarka83 dana 10-07-2008 u 23:03.

    10-07-2008 23:02 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
    behar behar is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1141

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mostarka, postoje pravila ishrane za dijabeticare, naravno. posto ti muz to nije, treba se samo pripaziti nekih namirnica, postoje cijele liste, kako kazu to je ishrana za svakoga:

      http://www.diabetes.org.yu/ishrana.htm


    a magistar, nesto se pitam je li bas na dopustu ili je u oficini ili...?

    ___________________________________________________________________

      10-07-2008 23:06 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
      Mostarka83 Mostarka83 is a Female
      Legally Blonde




      Poruka: 3490
      Location: U Cernici

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Hvala puno behar, prenjeti cu mu. 33.gif

      ___________________________________________________________________
      JaMojaTi.gif

      10-07-2008 23:08 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11483
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Doce Magistar za 5 dana

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      10-07-2008 23:08 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      Mostarka83 Mostarka83 is a Female
      Legally Blonde




      Poruka: 3490
      Location: U Cernici

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Eh pa dobro valjda ce viditi kada se vrati... 07.gif

      ___________________________________________________________________
      JaMojaTi.gif

      10-07-2008 23:09 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3810
      Location: Svizzera

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Joj, kad dodje, pa ugleda red pred ordinacijom... 07.gif
      A mogu vam reci da valja, svakom odgovori cim moze i daje iscrpne odgovore 10.gif

      10-08-2008 08:47 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11483
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Jesmo li uzeli redne brojeve, da ne bude za kose 07.gif

      jasta nego valja 10.gif

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      10-08-2008 20:39 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      Mostarka83 Mostarka83 is a Female
      Legally Blonde




      Poruka: 3490
      Location: U Cernici

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      molit cu redni broj 1. 07.gif
      Knjizicu sam ostavila na salteru 07.gif

      ___________________________________________________________________
      JaMojaTi.gif

      10-08-2008 23:26 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11483
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Trudnice imaju prednost 07.gif 10.gif

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      10-09-2008 14:50 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      Mostarka83 Mostarka83 is a Female
      Legally Blonde




      Poruka: 3490
      Location: U Cernici

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Hvala puno 33.gif

      Ma ne smeta meni, nije mi hice 07.gif

      ___________________________________________________________________
      JaMojaTi.gif

      10-09-2008 22:25 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
      power power is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 976
      Location: http://nl.youtube.co m/watch?v=- jBT_i6nz2s&featu re=related

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Mostarka83:



        A za secer? Kako da ne predje granicu, mislim neka posebna ishrana..itd..



      imas pp
      vezano je za secer

      ___________________________________________________________________
      ruza.gif ForzaVelez bih.gif

      10-09-2008 23:29 power is offline Posalji email za power Pregledaj poruke od power Dodaj power u listu prijatelja
      Mostarka83 Mostarka83 is a Female
      Legally Blonde




      Poruka: 3490
      Location: U Cernici

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Hvala puno power jos jednom. 33.gif

      ___________________________________________________________________
      JaMojaTi.gif

      10-10-2008 11:23 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
      Magistar Magistar is a Male
      moforaja




      Poruka: 2667

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ordinacija otvorena s današnjim danom.
      Olovku sam naoštrio, med. sestru napucao, peèat nakvasio.
      Neka uðe pacijent....

      ___________________________________________________________________

        10-13-2008 20:56 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
        Magistar Magistar is a Male
        moforaja




        Poruka: 2667

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Mostarka83:

          Moj muz je prije neki dan provjeravao krv i danas je bio da mu doktorica pregleda rezultate.
          Nalazi su mu bili na tome da su mu enzimi ( sta su ustvari ti enzimi )povecani , pri cemu mu je prepisala B kompleks 3x1, a isto tako i secer mu je bio na granici.

          Ako moze objasnjenje za te enzime i sta da se radi secer da mu ne predje tu granicu.


        Mostarka.
        Kada kažeš povišeni enzimi, nisi mi mnogo rekla. Ne znam na koje misliš, ima ih dosta.
        Pretpostavljam da se radi o transaminazama, tj. AST-u, ALT-u i GGT-u, buduæi se oni najèešæe rade u rutinskim biokemijskim hematološkim pretragama.
        Da pojednostavim. Njihove vrijednosti pokazuju stanje, odnosno funkciju jetre. Ne kažeš, koliki su??
        Reæi æu ti primjer. Kod hepatitisa A,B,C,E oni su ujedno i pokazatelji stanja i kretanjabolesti. Npr. AST èija je normalna vrijednost do 35-40 u hepatitisu, mononukleozi, cirozi jetre, i još nekim hepatiènim stanjimna zna doæi i do preko 150. Pad njegove vrijednosti, znaèi i regresiju bolesti.
        Da te utješim. Èesto u ljudi rurtnskim pregledom se pronaðu povišene vrijednosti enzima. To u 95% sluèajeva ne znaèi ništa. Najèešæi uzrok je obilna i masna prehrana u danima prije vaðenja krvi, postojanje neke latentne manje upale, uzimanje alkohola danima prije, neko virozno stanje ali NAJÈEŠÆE povremeni fiziološki ispad jetre, koji se dešava u svakog èovjeka.
        Ako možeš, reci mi koje su bile vrijednosti.

        Hiperglikemija!!! Dijabetes!!!
        Moje omiljeno podruèje. Tu sam stvarno na svom. Prije nekog jaèeg objašnjavanja kaži mi koliko ti godina ima muž, koliko je težak ali i visok, i reci mi kolika je to bila vrijednost šeæera u tom nalazu. I da li je radio OGTT (test optereæanja glukozom). To ti je ujedno i najbitniji parametar da bi èovjeka mogao proglasiti hiperglikemièarem.
        A do dijagnoze dijabetesa, treba još mnogo što šta da se poklopi, a ne jedan rutinski nalaz.

        ___________________________________________________________________

          10-13-2008 21:27 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
          Stranica (29): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com